Hirdetés

2017. szeptember 19., kedd

(#1) ANOka

ANOka
(senior tag)

Nekem a gépben pont a nagy kijelző tetszik. Szerintem nem aránytalan, csak maximálisan kihasználja a rendelkezésre álló helyet. Legalább könnyebben megállapítható, hogy a kép jól sikerült-e, nem csak otthon derül ki a monitor előtt.
Aki mozgó képet akar rögzíteni, az vegyen videó-kamerát!

(#2) tgabi333

tgabi333
(fanatikus tag)

Úgy látom a kitobi minősége is javult, erősítsetek meg.

(#3) Drughi

Drughi
(őstag)

Anno rávettem magamat, hogy kiadjak ~90e-et egy fényképezőre és az ennek az elődje (?) lett a befutó, az E-PL1

Nekem maradéktalanul bevált, csak az a kár, hogy az esetek 90%-ban telefonnal (5s, S4mini) fotózunk.

Jó kis masina ez, de nem nekem találták ki a fényképezőgépet :D

"Az emberi hülyeség és a világegyetem végtelen. Utóbbiban azonban nem vagyok biztos."

(#4) ROBOTER válasza Drughi (#3) üzenetére

ROBOTER
(PH! addikt)

Az E-PL1 az nagyon-nagyon az elődje. Az E-PL2, E-PL3, E-PL5, E-PL6 előzte meg.

Az E-PL5-nél volt a váltás egy lényegesen jobb minőségű érzékelőre, ma már ez a sorozat egy teljesen más kategória képminőségét tekintve, mint a a korai verziók.

(#5) rumos14

rumos14
(PH! nagyúr)

ezt megint csak kb. tilos újonnan, most megvenni, amikor a tudásának 9x%-át hozó E-PL5-öt "fillérekért" utánad hajítják.

(#6) athomi válasza rumos14 (#5) üzenetére

athomi
(PH! kedvence)

egész pontosan 91 volt a hétvégén a médiában :)

(#7) Williamgrant válasza rumos14 (#5) üzenetére

Williamgrant
(PH! kedvence)

Kérdés, hogy itt firmware stb. frissítések játszanak? Tehát az újabb géphez tovább kapsz supportot (persze ami ér is valamit) vagy sem?

Ez itt egy aláírás.

(#8) rumos14 válasza athomi (#6) üzenetére

rumos14
(PH! nagyúr)

a duplakit, tedd hozzá. már-már felháborító ;]

(#9) E770

E770
(senior tag)

hát azért kérem szépen az ilyen fajta önarcképek készítésének elősegítését ne feltétlen előnyként megjeleníteni, nyilván nagy erő a divat, de attól még szvsz nem ez a helyes út amit ennyire támogatni kellene

(#10) tailor

tailor
(őstag)

"kényelmes markolat"

Ööö...gondolom ez a marketinganyagból lett átemelve, mert ez aztán minden, csak nem kényelmes :U

#11 Williamgrant Erre most nem reagálok, hogy miért is, mert pofont kapok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) Williamgrant válasza tailor (#10) üzenetére

Williamgrant
(PH! kedvence)

A kényelem szubjektív. Neki kényelmes volt. :P

Ez itt egy aláírás.

(#12) mano42

mano42
(tag)

Time lapse max 24o 59p vagy 23o 59p?

(#13) Stauffenberg válasza tailor (#10) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Múltkor kézbe vettem az E-PL7-et és ugyan olyan volt a fogása, mint az előzőnek.

Mindenki döntse el magának, hogy ez jó vagy rossz. Tudom itt a fórumon sokan szeretik az E-PL5-öt, de én egyszerűen nem tudom rendesen és kényelmesen megfogni sehogy. Pedig ránézésre alig van különbség mondjuk a Fujifilm X-A1/X-M1 és az Olympus E-PL7 között méretben és a gombok helyét tekintve.

---                                                                                                                                                                                                                       "If I knew how to take a good photograph, I'd do it every time." - Robert Doisneau

(#14) tailor válasza Stauffenberg (#13) üzenetére

tailor
(őstag)

Nekem sem tetszenek ezek a retróság oltárán feláldozott kialakítású gépek. :(((

(#15) Stauffenberg válasza tailor (#14) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Nekem nem a retrósággal van bajom, Fujifilm user vagyok és imádom majdnem az összes vázat. Nekem csak a PEN-ek nem állnak kézre.

Egyébként nálam eddig az etalon a Sony NEX-7 (csak a menüjébe ne kelljen belemászni), igaz a Fujifilm X-T1 erősen szorongatja, az meg menüvel is elég jól áll. :)

---                                                                                                                                                                                                                       "If I knew how to take a good photograph, I'd do it every time." - Robert Doisneau

(#16) .mf válasza Williamgrant (#7) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Olynál modellenként változó, nincs túlzásba víve, de legalább van valamennyi. Az EM5-höz pl. kijött kb 6-7 db eddig (most asszem 2.1), de azokból nagyobb, új fícsöröket adó csak 1 volt, a többi javítás ill. újabb termékek támogatása. Bár az enyém asszem 1.4-gyel jött, de azóta csak 1x frissítettem 2.0-ra, mert az adott értékelhető újdonságokat.

A Fujinál rendesen jönnek a vázakra a főleg javításokat, de időnként új fícsöröket is tartalmazó frissítések; de az alsóbb modellek ott is kiesnek a szórásból.

Aztán vannak olyan gyártók is, ahol előbb kiadják az utódmodellt, mint bármiféle javítást...

(#17) arn

arn
(PH! nagyúr)

Japan belpiac a pl6? Ausztriaban kaphato. 350 eur kitben.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc): http://hardverapro.hu/apro/keresek_egy_csomo_fele_cuccot

(#18) Williamgrant válasza .mf (#16) üzenetére

Williamgrant
(PH! kedvence)

Köszönöm a választ!

Ez itt egy aláírás.

(#19) schawo válasza arn (#17) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Eredetileg japán belpiacos. A szürkeimportot nem lehet megakadályozni.

Win7 Pro (5,5k) Win10 Pro (15k) Office 2013 Business (20k) Office 2016 Business (25,5k) Server2012R2 Std Datacenter SBS2011 SBS2008 Project2010 Bitcoin elfogadás http://goo.gl/LRwqgW

(#20) Fujis2950

Fujis2950
(tag)

Egy újabb középkategóriás PEN fényképezőgéppel ajándékozta meg a japán gyártó a fotós világot. kit??? Én még nem kaptam meg! :D-Ingyé van?

(#21) arn válasza schawo (#19) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

A saturn nem hiszem, hogy szurkeimportbol venne a cuccokat.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc): http://hardverapro.hu/apro/keresek_egy_csomo_fele_cuccot

(#22) Freddy76

Freddy76
(PH! addikt)

Azt hiszem, eme topik ékes bizonyíték a milc-ek fejlődésére, és arra, hogy igenis alternatíva a dslr mellett. Túl húsz hozzászóláson még nem merült fel a túlárazottság, és az, hogy ennyi pénzért dslr-t lehet venni. Egy évvel ezelőtt ez elképzelhetetlen lett volna.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23) ryori

ryori
(senior tag)

Tetszik ez a ház, már rég keresek valami hasonlót mint amit a pókember is használt, ilyen régebbi kinézetű jó gépet. ez tetszik :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) Stauffenberg válasza Freddy76 (#22) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Vagy csak a DSLR fanok megunták a vitatkozást a sok ostoba MILC-trollal akik nem tudják mi a jó és felültek egy divathullámnak. :D

(#25) ANOka válasza ryori (#23) üzenetére

ANOka
(senior tag)

Akinek az elégíti ki az igényeit, az vegyen nyugodtan DSLR-t!
Akinek meg ez is elég, megfelel neki az ár/érték aránya, az meg vegyen ilyet.

(#26) schawo válasza ANOka (#25) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

:F

Win7 Pro (5,5k) Win10 Pro (15k) Office 2013 Business (20k) Office 2016 Business (25,5k) Server2012R2 Std Datacenter SBS2011 SBS2008 Project2010 Bitcoin elfogadás http://goo.gl/LRwqgW

(#27) MK VII

MK VII
(PH! kedvence)

Szép darab.. Szívesen fotózgatnék vele bármit.. :)

"Miért iszol, hogy jó fej legyél? - Nem. Azért iszok, hogy Te jó fejnek tűnj."

(#28) cattus

cattus
(őstag)

Nagyon csábító a m4/3 rendszer és timelapse-hez meg kirándulához jobb is lenne egy ilyen tükörnélküli váz + a kicsi obik (tavaly Veletechen fogdostam pár Olympus cuccot, alig hittem el, mennyire aprók). Csak a kereső hiányával nem bírok megbírkózni az alsóbb kategóriában - tudom, lehet venni külön, csak az elég drága + akkor a vaku is kilőve.

Do the thing!

(#29) Stauffenberg válasza cattus (#28) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Azt ugye tudod, hogy mechanikus zár ebben is van?

(#30) .mf válasza cattus (#28) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Ha keresős m4/3 gép kell az Olyknál olcsóbban, akkor keress az aprókon G5 vagy G6-ot (előző ill. kurrens gen). Azoknak van e-záruk is, amik timelapse-hez jól jönnek (nem darálják ezerrel a zárat).
Az EM5 ára is egyre lejjebb kerül, mert kis híján 3 éves, már nincs is gyártásban, jön az utódmodell.

(#31) cattus válasza Stauffenberg (#29) üzenetére

cattus
(őstag)

Igen. Nem is konkrétan erről a gépről írtam, hanem úgy am block a MILC fényképezőkről, hogy mint rendszer, nekem alkalmasabb lehet a későbbiekben.

.mf: Köszi, jelenleg nincs nagyon keret a mostani lecserélésére, de a következő vázam szerintem már m4/3 lesz. Majd számításba veszem a Panákat is csak előtte meg kéne fogdosni élőben is párat.

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#32) Shauri

Shauri
(újonc)

Sziasztok,
új Olympus gépet szeretnék venni, és valaki tudna talán segíteni nekem ebben, akinek van törzs/klubkártyája? A napokban venném meg a gépet és a klubkártyával jóval kedvezőbben tehetném ezt meg. Ha valaki tudna/szeretne segíteni, kérem, privátban írjon. Köszönöm előre is! :)

(#33) sos456 válasza Shauri (#32) üzenetére

sos456
(senior tag)

Az MFT topikban próbálkozz inkább, ott elég sok oly-s van.

http://www.youtube.com/watch?v=X5Izm1LQfw4 -ha vki még nem látta volna

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.