Hirdetés

2018. július 20., péntek

(#1) crazykid83

crazykid83
(újonc)

Aztaaa, sose voltam még első kommentelő. :) :DD :DD :DD :DD

Csak hogy legyen témaboavágó rész is. Szerintem azért dobta a Z270 támogatást az intel mert akkor mennie kéne a Z170-el is, abból meg van DDR3-as változat. A 8-as széria pedig hivatalosan már nem támogatja ezt a mem verziót.

(#2) Tyrel válasza crazykid83 (#1) üzenetére

Tyrel
(senior tag)

Uhumm... nem. :P

Nem érdemes semmilyen technikai okot keresni a Coffee Lake chipset támogatottsága mögött, mert sosem volt. Ez tisztán üzleti döntés részükről...

[ Szerkesztve ]

(#3) Jesus_Shaves

Jesus_Shaves
(újonc)

Windows XP, moddolt bios, nitrogén hűtés - ennél hétköznapibb bench környezetet aligha láttam... ja, nem! :DD

(#4) SP!T

SP!T
(PH! addikt)

Jól megerőszakolták az Intelt! :R Kimondottan örülök ennek a "csak azért is" rekordnak. :)

(#5) Sanya válasza Jesus_Shaves (#3) üzenetére

Sanya
(PH! nagyúr)

vagy minden sallangtól mentes windows 95.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6) BiP

BiP
(PH! nagyúr)

Arra kíváncsi lennék, hogy a megletiltásnál tudnak válogatni, hogy fizikailag melyiket tiltják le (pl. valamelyik jobban v. kevésbé jól megy) ?

[ Szerkesztve ]

(#7) nyakdam

nyakdam
(fanatikus tag)

Máshol azt olvastam, hogy elírás volt a lap és egy Maximus X APEX Z370 lapban volt a tuning. Akkor mi a valós?

[ Szerkesztve ]

(#8) Zotya84 válasza nyakdam (#7) üzenetére

Zotya84
(őstag)

Szerintem a képernyőmentés magáért beszél: kétlem, hogy két program is félredetektálná a lapot.

[ Szerkesztve ]

(#9) Mokó válasza SP!T (#4) üzenetére

Mokó
(fanatikus tag)
LOGOUT blog (1)

+1

" akár működhetne is a Coffee Lake a Z270-es alaplapokban, de az Intel megakadályozta a kompatibilitást."

Intel-t tökön rúgnám.7700K-t kelett vegyek micsoda problémák :DD 8700K nem megy Maximus Coed IX-ben.Mondjuk 90%ban csak Youtube megy róla,kövezzetek meg :D

(#10) FlashLed

FlashLed
(senior tag)

Ennyit intelékről. Megint előjött a vevőközpontú politika :F

The Mechanic

(#11) crazykid83 válasza Tyrel (#2) üzenetére

crazykid83
(újonc)

Én csak magyarázom az intel bizonyítványát :O , de igen, a legegyszerűbb magyarázat a valós. Intel bácsi megint pénzt kér mert mér ne, a sok hülye úgyis kifizeti. :W
Pedig én is örülnék, ha a Z170-be menne a DDR3-as memóriákkal. :) :DDD

(#12) Tyrel válasza crazykid83 (#11) üzenetére

Tyrel
(senior tag)

DDR3-al kb. biztos nem menne, de én azt próbáltam mondani hogy fel sem vetődött náluk ez a kérdés, hogy milyen régebbi chipsetekkel lehet kompatibilis; a technikai beszélgetésig nem is jutottak el vele...

Egyszerűen üzletileg eldöntötték hogy új CPU generáció akkor mindenképp új chipset is, és kész. Nekik is jó mert fogy a Z370, az alaplap gyártóknak meg aztán pláne jó... Mindenki jól jár csak a vevő nem, de ez utóbbi soha nem is érdekelte őket, szóval nincs semmi probléma.

[ Szerkesztve ]

(#13) crazykid83 válasza Tyrel (#12) üzenetére

crazykid83
(újonc)

+1

Ezért (is) örülök az AMD "feltámadásának", végre nem csak Intelből lehet válogatni (használtan).

(#14) eldiablo

eldiablo
(PH! addikt)

Van magyar rekord is Apex 9-el:

[link]

http://hwbot.org/user/northsys/

(#15) Tyrel válasza crazykid83 (#13) üzenetére

Tyrel
(senior tag)

Én is megyek a zöldekhez, a játszós gépemben még 3570K van (ami gyárilag hibásan volt pasztázva és egy csomót szívtam vele), de van egy másik gépből egy Z270-es alaplapom amivel sokáig úgy terveztem hogy majd a köv. gamer gépem alapja lesz... Még 1 éves sincs, de 7700K-nál jobb CPU nincs bele, az meg nem akkora előrelépés a mostanihoz képest hogy érdemes legyen... :W

Vaaaaaagy esetleg én is megkeresem azt a hack-et amivel működni fog benne egy 8600K...

[ Szerkesztve ]

(#16) Jesus_Shaves válasza Tyrel (#12) üzenetére

Jesus_Shaves
(újonc)

Nem lenne akkora tragédia, ha nem lenne komplett zsákutca ez a Z370. Régiekhez nem jó, (várható) újakhoz szintén nem lesz jó. De ha kávézni akarsz, akkó' ilyet kell venned.
Én amúgy pont az AMD feltörése fényében nem értem a dolgot. Ha valamivel, hát azzal biztosan megfoghatnák a vevőket, hogy lapot, ramot nem kell cserélniük, ha váltanak. Mert már én is úgy vagyok - pedig AMD csak a sulinetes gépemben volt utoljára - hogy ha most gépet kellene összeraknom, inkább az AMD. Overallban rosszabb, de messze nincs ennyi szívás vele.

(#17) tibaimp

tibaimp
(senior tag)

"...hivatalosan nem is támogatott alaplappal pedig aztán végképp...." ---- Akkor most melyik az igaz?

Másik cikk: [link]

innen idézet: "....A kísérletet egy német tuningos, Dancop végezte, aki egy ASUS Maximus X APEX alaplapot használt. Először Maximus IX APEX nevet adott meg a tuningeredmény leírásánál, így sokan azt gondolták, sikerült működésre bírnia egy Z270-es lapkakészlettel szerelt alaplapban a második leggyorsabb LGA-1151-es asztali Intel processzort, ám erről szó sincs, csak egyszerű elírás volt az egész. ..."

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) eldiablo válasza tibaimp (#17) üzenetére

eldiablo
(PH! addikt)

Pedig megy a Coffee Lake Z270-es lapokban: [link]

Én is besegítettem a moddolásban. :U Annyi, hogy egyenlőre nem megy a HT az Asus lapokban, de Asrocknál az sem gond.

[ Szerkesztve ]

(#19) Tyrel válasza eldiablo (#18) üzenetére

Tyrel
(senior tag)

Ez hogy működik?
Minden egyes alaplaphoz egyedileg haxxolt BIOS-ra van szükség? Esetleg van ezekből gyűjtemény valahol?... :U

(#20) eldiablo válasza Tyrel (#19) üzenetére

eldiablo
(PH! addikt)

Lejárt a szerkesztés.

Igen, mindegyiknek saját BIOS/UEFI-je van. :)
Apexnél két forrasztásra is szükség van, illetve minden esetben két pint össze kell kötni a procin.
Van ilyen gyűjtemény, de most sajnos nem találom. :(

(#21) Williamgrant válasza eldiablo (#20) üzenetére

Williamgrant
(PH! kedvence)

Ha megtalálnád, érdekelne. :)

https://hardverapro.hu/apro/dji_phantom_3_professional_par_ora_uzemmel

(#22) Shkiz0 válasza eldiablo (#20) üzenetére

Shkiz0
(PH! kedvence)

Megkereshetned, epp en is azon agyalok hogy maradna a z170 fatal1ty es menne bele egy 8700k
Ha van hozza kesz bios nem pocsolnek a faragassal.

Asus ROG-STRIX-RXVEGA64-O8G-GAMING 195.000 HUF || Asus ROG-STRIX-RXVEGA56-O8G-GAMING 172.000 HUF

(#23) Duracellm... válasza tibaimp (#17) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

Az x-re - mert ezek szerint azzal csinálta - feltette a ix biosát, csak az izgalomtól elfelejtkezett róla. :U
Vagy, felhívta az asus, hogy nem kéne WR-ot dönteni coffe+Z270-el.

(#24) ReFleXx válasza Williamgrant (#21) üzenetére

ReFleXx
(PH! addikt)

skylake-es topikban mar volt targyalva ez a "kaby/skylake lapba coffe lake procit" tema honapokkal ezelott.
ott van link leiras a bios hackrol is. egyebkent a pl i3 8100 megy ddr3 rammal is b150es deszkaban

(#25) Sebaj Fóbiás válasza ReFleXx (#24) üzenetére

Sebaj Fóbiás
(fanatikus tag)

"egyebkent a pl i3 8100 megy ddr3 rammal is b150es deszkaban"

:C Viva la revolución! :D

internal stack overflow

(#26) ReFleXx válasza tibaimp (#17) üzenetére

ReFleXx
(PH! addikt)

Az a vicc hogy az alabbi kepen amit a rekorder rakott fel a Z270-es Maximus IX Apex van :D

[ Szerkesztve ]

(#27) Keldor papa

Keldor papa
(Jómunkásember)

Semmi meglepő nincs ebben, Z170 AsRock lapban is megy minden Coffee Lake.
A két pontot meg ezért kell összekötni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#28) ->Raizen<- válasza Keldor papa (#27) üzenetére

->Raizen<-
(PH! nagyúr)

Msi z170-a pro alaplapban menne a coffee lake 8700k?

(#29) ReFleXx válasza Keldor papa (#27) üzenetére

ReFleXx
(PH! addikt)

+2-3 erintkezot le kell ragasztani ugytom, kulonben megéghet a láb+érintkező is.

[ Szerkesztve ]

(#30) Williamgrant válasza ReFleXx (#24) üzenetére

Williamgrant
(PH! kedvence)

Összefoglalóban vagy keresgessem a hozzászólásokban?

(#31) ReFleXx válasza Williamgrant (#30) üzenetére

ReFleXx
(PH! addikt)

utobbi

(#32) Hieronymus válasza Tyrel (#12) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

"Mindenki jól jár csak a vevő nem...."

Ez csak vásárlók kis részére igaz. A rendszerépítés Magyarországon és néhány más országban nagyon divatos. Másutt az emberek többsége kész rendszert vásárol. Ezeknek a vásárlóknak és a gyártóknak is jobb az azonos generációs alaplap és processzor. Telepített operációs rendszerrel és tisztességes garanciával.

A Simlis Sunyi és TSA BT - remélem a valóságban nem létezik - jelszava. Nincs rossz alkatrész, csak még nem találta meg azt a gépet, amiben hibátlanul üzemel.

___ Ha értelmetlen hozzászólásommal találkozol, az nem a véletlen műve. A fantasztikus tag, címre hajtok! Muszáj hozzászólnom.___

(#33) Williamgrant válasza ReFleXx (#31) üzenetére

Williamgrant
(PH! kedvence)

Áh, annyi időm nincs a dologra. :D

(#34) Chepany

Chepany
(őstag)

Azóta is fújok rájuk a kompatibilitás miatt. Mondjuk már nem érint. :)

(#35) tibaimp válasza eldiablo (#18) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

Elhiszem, hogy megy, és nem is azt írtam, hogy nem megy, hanem, a hírrel kapcsolatban, akkor most mi az igaz?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36) joey04 válasza Hieronymus (#32) üzenetére

joey04
(PH! félisten)

ez mindegy itt, csak lehessen fikázni az intelt...

Bazinga!

(#37) eldiablo válasza joey04 (#36) üzenetére

eldiablo
(PH! addikt)

Valljuk be, van miért fikázni. :U

(#38) Keldor papa válasza joey04 (#36) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Még ha lehetne bármi pozitívat mondani az Intelről, de azt sem lehet. Milyen pozitív cselekedete, bejelentése volt az Intelnek mostanában? Semmi. Tehát igazából pozitív téma nincs is.
Nem értem miről kéne írni?
-Jajj, de jófej az Intel amiért szándékosan szabotálja a kompatibilitást, illetve a Z270-et kinyírta 9-10 hónap után.
-Jajj, de jól teszik, hogy szándékosan rossz minőségű pasztát használnak?
-Jajj, de helyes, hogy átnevezések mennek és hülyének néznek mindenkit?

Komolyan kérdezem... az 5GHz-es "malőrt" meg sem említem...

[ Szerkesztve ]

(#39) e00dgy válasza Jesus_Shaves (#16) üzenetére

e00dgy
(fanatikus tag)

Overall-ban nem rosszabb. ;) De maradjunk ennyiben. Nekem nem sulinetes gépben volt AMD, így ezt biztosra mondom. ;)

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#40) Hieronymus válasza eldiablo (#37) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

Nincs.
A processzor minden tulajdonságát, teljes értékűen csak a chipsettel teljesen kompatibilis alaplap képes kihasználni. Amennyiben megengedi a visszafelé kompatibilitás, több teljesítményt és/vagy szolgáltatást rendel a processzorhoz. Mellette megemeli a az alaplap és processzor kapcsolatának bizonytalanságát.

Az LGA775 időkben jobb volt a helyzet?
A tokozáshoz három processzorgeneráció tartozott. Sokak számára az upgrade után jött a csalódás. meg sem moccant a processzor a régi alaplapban. Ennél a mostani helyzet sokkal jobb.

___ Ha értelmetlen hozzászólásommal találkozol, az nem a véletlen műve. A fantasztikus tag, címre hajtok! Muszáj hozzászólnom.___

(#41) FlashLed válasza joey04 (#36) üzenetére

FlashLed
(senior tag)

Miért szerinted normalis dolog amit a tisztelt intel muvel?

The Mechanic

(#42) Tyrel válasza Hieronymus (#40) üzenetére

Tyrel
(senior tag)

(#43) eldiablo válasza Hieronymus (#40) üzenetére

eldiablo
(PH! addikt)

Szerintem lemaradtál pár dologról.
Akármelyik 1151-es lapban teljes értékűen mehetnének a Coffee Lake processzorok, de nem mennek, mert az Intel tett azért, hogy ez így legyen. Egy láb funkcióját megváltoztatta, de ennyiben ki is merül a különbség.
Ha nem a lehúzás a lényeg, akkor azt mondja, hogy megy Z170/Z270 lapokban, de a teljes funkcionalitáshoz 1151v3 lap ajánlott, akkor eldönti a kedves felhasználó, hogy kell-e neki, vagy sem.

Nem kell 775-ig elmenni, hogy bizonyítsuk az Intel gerinctelenségét. Az elcsalt benchmark eredmények a Netburst idejében és a rövid életű Socket 432 önmagáért beszél. :D

(#44) FlashLed válasza eldiablo (#43) üzenetére

FlashLed
(senior tag)

Az intel az elmúlt években csak gerinctelenségeket csinált. Relatív nagyon drágán, hülyének nézve a vásárlóit. Teljesen igazad van, és mindenki másnak is aki kivan rájuk...

[ Szerkesztve ]

The Mechanic

(#47) Fred23

Fred23
(PH! kedvence)

Van miért fikázni őket, kábé az egyetlen pozitív dolog az Intel háza táján, hogy az utóbbi pár évben megtanultak normális grafikus drivert írni!

(#49) Aventyr válasza Hieronymus (#40) üzenetére

Aventyr
(senior tag)
LOGOUT blog

Mit ad a 200-300 -as csalad a 100-hoz kepest ? +2 sata, usb3.1, w7 (es xp) kompatibilitas hianya.... A coffee lake wr-ek nagy resze mar z170-es lappal van.

https://www.facebook.com/HungarianOverclockers/ - - - - - - - - - - - - - - - hwbot.org/team/team_hungary/ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - https://logout.hu/blog/aventyr/index.html

(#50) FlashLed válasza Hieronymus (#48) üzenetére

FlashLed
(senior tag)

Ez elég gyengus és terelő magyarázat. Védesz valamit, te sem tudod miért...

The Mechanic

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.