Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    senior tag

    válasz proradeon #7 üzenetére

    Ez a kijelentésed, hogy a mecha klaviatúrák kattognak, feketék és RGB, ez nem teljesen fedi a valóságot.
    Elég széles gombsapka szett elérhető a nagy webáruházak kínálatában. Ezek túlnyomó többsége nem fekete, és nem is RGB, hanem színes. Esetleg a klasszikus PC színek, hogy bézs valami szürkével. Szerintem a kattogós mechák csak egy kis szelete a mechanikusaknak, mert létezik elég sok nem kattogós gomb, pl. MX Red / Brown.
    Én az ilyen laptop klavikat meg az ilyen lapos dolgokat nem értem, nem mindig érezni, hogy teljesen lenyomtam?... Szóval kinek mi.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • zetor2000

    senior tag

    válasz Busterftw #20 üzenetére

    Melóban egy HP általános elrendezésű, magyar kiosztású billentyűzetem van, membrános. Másik gépen meg valami Fujitsu-nak márkázott, ez is membrános, csak alacsonyabb profilú.
    Laptopon valami ollós van, asszem, az egy Acer Aspire V7.
    Idehaza egy Fnatic Gear Rush van, Cherry MX Red kapcsolókkal, ez ugye mechanikus. Napi 2-5 órát használom, ha kell, bármelyikről is legyen szó.
    És nagyon más a mechanikus... Élmény rajta gépelni. Még a HP csak-csak, de a lapos membrános az valami siralmas ehhez képest. Van hangja, de nem kattog, egyáltalán nem zavaró vagy megszokhatatlan. A lapos membránosakhoz képest persze hangosabb, de egyáltalán nem bosszantó, és ha taktilis lenne, még ennyi hangja se lenne, mert meg tudnám szokni, mikor mennyire kell lenyomni. Amúgy a céges HP is ad ki hangot, az ugyanúgy gépelési hanggal jár, amikor lenyomom a gombokat rajta, mert ugyanúgy felütközik a műanyag házon, mint ezen. Illetve, itt a kapcsoló házon ütközik fel a gomb szára.

    Mivel lejárt valami szabadalom, ami a Cherryhez kötődött, ezért megjelentek a kínai másolatok is, de azok is egész jó megoldások. Gondolom, lemértek egy Cherry kapcsolót, azt megalkották a fröccsformát megint. :D Bár, lehet, csak a cseresznye logót tömték be.

    Mellesleg a mechanikus kapcsolósakat kábé lehet javítani, a membránosakat nagyon nem. Illetve, lehet gombokat cserélni rajtuk, mondhatni "testre szabhatóak" bizonyos határok közt. Ilyeneket egy normál membránossal nem igazán lehet megtenni, mert a felépítése más. Lehet pl. az AWSD meg a nyilak mondjuk piros/kék sapkával.

    Próbára menj el egy nagy áruházba, ahol van mechanikusból is többféle. És nézegess be a kupakok alá, melyik piros/barna/fekete/kék/zöld/lila/narancs. A piros és a fekete tuti nem kattan.

    Itt van egy jó táblázat, amiben valaki(k) összeszedték, mik az elterjedtebb kapcsolótípusok, melyik útja sima, melyik kattog, és melyik az, amelyik félúton megakad - azaz taktilis.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Új hozzászólás Aktív témák