Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsozsa74

    senior tag

    Sziasztok!

    2 hónapja használom a tévét, úgyhogy pár dologra tudok reagálni a cikkből, és pár kérdésre választ tudok adni.

    Ez a tévé az Philips tavalyi zászlóshajója és azért nem volt ez mindig ilyen "olcsó". Ha az árukeresőn megnézitek az árgrafikont, látni, hogy hónapokig 7 kiló volt. Én akkor vettem, amikor két hónapja volt valami leárazás, meg kuponos akció, meg tököm tudja mi az MM-ben és maga a tévé azt hiszem 410 volt (a pár nappal azelőtti 580-as árhoz képest) és még 20-ért vettem rá 3 év garit pluszba. Tehát sikerült az eddigi legolcsóbb áron kifognom, persze tudom, hogy lesz ez még lejjebb is.

    Mivel én szerelmetes vagyok az egyedül a Philipsnél elérhető Ambilight-ba, ezért amikor tévét kerestem, csak Philips jöhetett szóba. Kicsivel korábban volt egy 55PUS7205-öm, ami nagyon jó kis tévé volt, de már kezdett elegem lenni az LCD felhősödéséből. Szóval kinéztem ezt az OLED-et, ami akkor kivételesen olcsó volt.

    Egyébként a jelentős áresésnek szerintem az Ambilight is az oka. Sokan idegenkednek tőle vagy csak feles parasztvakításnak tartják és messziről elkerülik, legalább bizonyos áron. Pedig egyrészt nagyon látványos tud lenni, másrészt meg kikapcsolható. Na meg hát jön az újabb Philips OLED is, amit már nem POS-ként neveznek, mert arról angoléknál gyakran asszociálnak a "piece of shit"-re, ami sajnos részben igaz is a tévére.Szóval az újabb tévék nevében az OLED betűszó fog szerepelni.

    Kezdjük azzal, ami szar benne, úgyis mindenki arra kíváncsi! :D

    Az Android oprendszer. Szavak nincsenek rá, hogy mennyire. Pár hete volt végre egy fw frissítés, ami pár dolgot rendbevágott. Nem tapasztalok lassulást, magától újra indulást, fagyást, előtte volt. Amit viszont továbbra is problémás maradt az pl. az, hogy media card-ról (én a UPC-ét használtam) néha olvassa az előfizetett adókat, néha meg nem tudja kikódolni, amit ki kell és úgy dönt, hogy most nem tévézünk. Teljesen random. És halál idegesítő. A beépített faék media player, ahogy írták megbirkózik mindennel, vagyis csak majdnem mindennel. USB-s forrásból a HEVC kódolású 4k-s anyagokkal (ami virágboltból szedhető) már nem éppen. Ugrál a hang és néha a kép is. De a Google Play-ből tölthető VLC-vel vagy Kodival már rendesen megy.

    Ahogy írták a tesztben, a menürendszer nem túl felhasználóbarát. Remélem, aki kifejlesztette, egész életében ilyenekkel szopik otthon. Tanulható persze, na de 2018-ban járunk. A 2012-es Samu LCD-mé százszor értelmesebb volt.

    A távirányító egy iszonyat bumfordi súlyos darab, összehányt, szerintem logikátlanul elrendezett, normális nyomáspont és háttérvilágítás nélküli gombokkal. A hátulján ugyan van fullos billentyűzet, na de ki akar gépelgetni egy tévén? A távirányítót gyakorlatilag pontosan rá kell irányítanom a tévé érzékelőjére, hogy reagáljon is.

    Persze megoldottam, hogy mára a távkapcsolón már csak a bekapcs és source gombokat használom.

    És amiért nem dobtam ki (vittem vissza) a ..csába a tévét: Hát az egyértelműen a képminőség. Az leírhatatlan. Filmezésre és gémingre használom, meg egy darabig ment pc monitorként is. Az alapbeállítások nekem egyáltalán nem tetszettek, játéknál volt minden baj, artifacttől kezdve utánhúzásig, de nekiálltam guglizgatni és az AV Forum-on találtam beállításokat egy ottani szakitól, amelyek teljesen megfeleltek nekem és fantasztikussá varázsoltak mindent a tévén. Persze sokféle "legjobb beállítást" lehet találni hozzá, ez ízlés kérdése is. A teszben említett inhomogenitás szerintem max. csak műszerrel mérhető, ha van, nekem ilyen nem tűnt fel és máshol nem is olvastam róla. Az LCD után hatalmas fíling megélni az OLED tökéletes feketéjét. Minden filmnézés (persze megfelelő forrásból) egy ünnep lett, de komolyan. A mozgásmegjelenítése elképesztő. A HDR is nagyon baba, játékoknál van, hogy kisüti a szemed...

    A képminőség kapcsán belefutottam egy érdekes cikkbe. Amikor megjelent ez a tévé, a Philips rendezett egy vaktesztet, ahol az AV Forum szakijai beállították az épp legmenőbb OLED-eket 4 gyártótól (közte persze ezt a tévét is), ahogy a legjobbnak vélték, azután azonos forrásból nyomtak rá anyagokat és az ott lévő nézőket meginterjúvolták, hogy melyiket látják legtutibbnak. Ezt a tévét hozták ki elég meggyőző fölénnyel. Mindenki azt gondol erről, amit akar, csak megemlítettem és itt a link hozzá:

    [link]

    Beégés téma: amit a teszt említ, hogy megjelenik a figyelmeztető felirat, az csak azért van, mert próbálták valamilyen szintem hülyebiztossá tenni a tévét. Ez a felirat akkor is megjelenik, ha 6 órán keresztül nincs egyetlen fix objektum sem a képen, azaz nincs mi odaégjen. Letelik az idő és szól (még nem kerestem, de tán ki is lehet kapcsolni). De a kikapcsolás nem kötelező. Nem is szoktam. Ghostinggal én még nem találkoztam. Heti egyszer manuálisan csinálok éjjel egy "maradékkép törlést", az átmossa a pixeleket, ha amúgy lenne valami. De készenléti állapotban azt hiszem az OLED-ek alapból is megcsinálják ezt.

    A cast-olás nagyon pöpecül működik, sőt még a legutóbbi fw frissítés óta a rávarázsolt google hangvezérlés is szuper. Bár nem használom...

    Szerintem az állvány szép, ami van hozzá, csak nem praktikus, hogy nem forgatható egy ekkora tévé, nyilván ez megnehezíti a hozzáférést a bemenetekhez.

    Mindent egybevetve a képminőség kárpótol a sok droidos faxságért. Na és a másik számomra az Ambilight ami nagyon sokat dob, de ez persze megint csak szubjektív.

    Remélem segítettem valamit a döntésben azoknak, akik esetleg a vételen gondolkodnak. Akár ilyen, akár olyan irányban. :)

    [ Szerkesztve ]

    Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

Új hozzászólás Aktív témák