Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Piftuka #14 üzenetére

    Egyébként szerintem kifejezetten jó, hogy a megjelenítők piaca "elébe megy" a tartalomszolgáltatóknak (ez egyébként mindig így volt, ezt sokan hajlamosak elfelejteni).

    Nem árt, ha vannak 8K készülékek a piacon. :K

    Amúgy maximális tisztelettel, de szerintem ebben nem megfelelő úton jár az LG:
    "A TCL és a Samsung által favorizált QLED televíziók ellen a saját, általunk korábban már bemutatott, Nanocellnek nevezett kvantumpontos eljárásra épülő LED LCD tévéket küldik csatába."

    Ismerem jól a készülékeiket, van a családban több féle típus, számos újabbat (OLED és LCD) teszteltem, és van egy-két személyes kedvencem is, de a Samsung QLED készülékeknek nem ellenfél a legjobb prémium LG tévé sem.

    Utóbbiaknak is megvan a helye; ha valaki nem kedveli a VA panelt (annak minden jellemzőjével); de általános képminőségben nem egy kategória a kettő. :N

    - Ami a "MircoLED" technológiát illeti, maximálisan egyetértek velük.

    - Viszont a cikk alábbi mondata:
    "Mindenesetre ezzel együtt tisztában vannak azzal, hogy az OLED tévék mindig 20-30 százalékkal többe fognak kerülni, mint a hasonló szintre pozicionált LED LCD modellek. "

    igencsak aggasztó lehet mindazok számára, akik az "olcsó, hétköznapi" OLED tévéket várják.

    És egyébként tőlük függetlenül is.

    A 20-30%-os árkülönbség bizony bitang sok; pláne abban a szegmensben, ahol ezek a készülékek versenyeznek egymással.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák