- Gaming notebook topik
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Androidos tablet topic
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- HDD probléma (nem adatmentés)
- Vezetékes FEJhallgatók
- Melyik hordozható audiolejátszót (DAP, MP3, stb.) vegyem?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Autós kamerák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Lenry
félisten
Amit adnak az nem csak egy router, HGW-nek (home geatway) hívják és ez vezérli a dolgokat. Ebbe kell dugni az IPTV stb-jét a gépedet, ebben van a WLAN és ha T-Home triplát rendeltek a telefont is erre kell csatlakoztatni. A TV és a telefon sávszél tekintetében előnyt élvez a nettel szemben, de nem lehet használni több sávszélt mint amire előfizettél mert a HGW nem engedi.
de alapvető routerfunkciók vannak benne? gondolok itt a port forwardra...
-
Latency
senior tag
aham...
csak azért kérdeztem a jelszó-témát, mert pl egy haveromékhoz az apja cége rakott ki routert, hogy az apja fel tudjon csatlakozni a céges WAN-ra, viszont jelszót nem adnak, így viszont minden beállításhoz ki kell hívni a cég egy emberét.de ebből netezésre csak az előfizetett csomagodnak megfelelő sávszélt használhatod - ezt mi szabályozza? a router? van vmi módja, hogy ha mondjuk senki nem TV-zik, akkor netezésre tudjam használni a TV sávszélességét? vagy ez már warez kategória?
Amit adnak az nem csak egy router, HGW-nek (home geatway) hívják és ez vezérli a dolgokat. Ebbe kell dugni az IPTV stb-jét a gépedet, ebben van a WLAN és ha T-Home triplát rendeltek a telefont is erre kell csatlakoztatni. A TV és a telefon sávszél tekintetében előnyt élvez a nettel szemben, de nem lehet használni több sávszélt mint amire előfizettél mert a HGW nem engedi.
-
Lenry
félisten
A sávszélesség elosztás úgy működik, hogy a sebességet felemelik a maximumra, de ebből netezésre csak az előfizetett csomagodnak megfelelő sávszélt használhatod. TV-zés közben a net sebessége úgy fog változni, hogy a vonalon elérhető maximum 7,5 megából stream-enként 2,5 megát kell levonni. Mivel egyszerre legfeljebb kettő stream használható (egyiket nézed másikat veszed vagy mindkettőt veszed) ekkor 2,5 mega marad a netezésre. A HGW tud WLAN-t is és persze, hogy adnak jelszót máskülönben minek lennének benne ezek a funkciók.
aham...
csak azért kérdeztem a jelszó-témát, mert pl egy haveromékhoz az apja cége rakott ki routert, hogy az apja fel tudjon csatlakozni a céges WAN-ra, viszont jelszót nem adnak, így viszont minden beállításhoz ki kell hívni a cég egy emberét.de ebből netezésre csak az előfizetett csomagodnak megfelelő sávszélt használhatod - ezt mi szabályozza? a router? van vmi módja, hogy ha mondjuk senki nem TV-zik, akkor netezésre tudjam használni a TV sávszélességét? vagy ez már warez kategória?
-
Latency
senior tag
ha nálad ilyen van, akkor lenne pár kérdésem, mert apám szemezget ezzel, mert nálunk nagyon drága a kábelTV, és alig pár normális TV csatorna van, nézegettem az oldalunkat, de pár dolgot nem írtak le, ami nekem fontos lenne:
- ez ugye ADSL neten jön, akkor emelik annyival a netsávszélességet, vagy TV nézés közben ne netezzek?
- ha emelik a sávot, akkor hogyan választják szét, hogy a TV adás sávját ne használhassam netezésre? vagy szétválasztják egyáltalán?
- tudtommal adnak hozzá egy WLAN router-t, gondolom azzal oldják meg a sávszélesség kérdését... ehhez megadják jelszót, hogy tudjam konfigurálni? (rosszul lennék, ha a házamban olyan IT cucc volna, amit nem tudok állítgatni
)A sávszélesség elosztás úgy működik, hogy a sebességet felemelik a maximumra, de ebből netezésre csak az előfizetett csomagodnak megfelelő sávszélt használhatod. TV-zés közben a net sebessége úgy fog változni, hogy a vonalon elérhető maximum 7,5 megából stream-enként 2,5 megát kell levonni. Mivel egyszerre legfeljebb kettő stream használható (egyiket nézed másikat veszed vagy mindkettőt veszed) ekkor 2,5 mega marad a netezésre. A HGW tud WLAN-t is és persze, hogy adnak jelszót máskülönben minek lennének benne ezek a funkciók.
-
CSorBA
őstag
ha nálad ilyen van, akkor lenne pár kérdésem, mert apám szemezget ezzel, mert nálunk nagyon drága a kábelTV, és alig pár normális TV csatorna van, nézegettem az oldalunkat, de pár dolgot nem írtak le, ami nekem fontos lenne:
- ez ugye ADSL neten jön, akkor emelik annyival a netsávszélességet, vagy TV nézés közben ne netezzek?
- ha emelik a sávot, akkor hogyan választják szét, hogy a TV adás sávját ne használhassam netezésre? vagy szétválasztják egyáltalán?
- tudtommal adnak hozzá egy WLAN router-t, gondolom azzal oldják meg a sávszélesség kérdését... ehhez megadják jelszót, hogy tudjam konfigurálni? (rosszul lennék, ha a házamban olyan IT cucc volna, amit nem tudok állítgatni
)Szia! Kicsit félreértettél, vagy félreérthetően írtam, bocsi...
Nekem a net adslen jön a teloval együtt, invitel.
A TV pedig T-kábel, és hagyományos koax kábelen jön a tv, arra van rádugvaa set top box is..
Az adsl verzió az ip-tv-s cucc, arrol nem tudok nyilatkozni, nézz be a topicjába, hátha ott jobban tudnak segíteni..
-
Lenry
félisten
Hát itt szegeden tökéletesen meg vagyok elégedve a T-kábellel.. 5 tv van rajta, erősítő nélkül, analogon is mind nagyon szép, (mondjuk 1-2 csatorna talán rosszabb, de sztem az az itthoni kábelezés hibája,) az enyémen meg van set-top box digitalis csomaggal, és nagyon jó, tényleg ez a műsorújság meg pláne...
ha nálad ilyen van, akkor lenne pár kérdésem, mert apám szemezget ezzel, mert nálunk nagyon drága a kábelTV, és alig pár normális TV csatorna van, nézegettem az oldalunkat, de pár dolgot nem írtak le, ami nekem fontos lenne:
- ez ugye ADSL neten jön, akkor emelik annyival a netsávszélességet, vagy TV nézés közben ne netezzek?
- ha emelik a sávot, akkor hogyan választják szét, hogy a TV adás sávját ne használhassam netezésre? vagy szétválasztják egyáltalán?
- tudtommal adnak hozzá egy WLAN router-t, gondolom azzal oldják meg a sávszélesség kérdését... ehhez megadják jelszót, hogy tudjam konfigurálni? (rosszul lennék, ha a házamban olyan IT cucc volna, amit nem tudok állítgatni
) -
CSorBA
őstag
Hát itt szegeden tökéletesen meg vagyok elégedve a T-kábellel.. 5 tv van rajta, erősítő nélkül, analogon is mind nagyon szép, (mondjuk 1-2 csatorna talán rosszabb, de sztem az az itthoni kábelezés hibája,) az enyémen meg van set-top box digitalis csomaggal, és nagyon jó, tényleg ez a műsorújság meg pláne...
-
Jégkokó
veterán
-
virkir
veterán
-
Jégkokó
veterán
Attól még hogy nálatok rossz, biztos hogy máshol is? Nálunk a mindenhol porig gyalázott fiber kitünő szolgáltatást nyújt, a kép tiszta, nem zajos, pedig osztva van, az internet mindig hozza a maximális sebességet stb...
A T-Home ára még fog lejjebb is menni, amint megjelenik a konkurencia. Akkor gondolkodnék el a váltáson ha mindenhol lenne olyan infrastruktúra, ami lehetővé tenné a HD anyagok IPTV alapú "szórását". Így maximum az fizet elő, aki közel lakik a központhoz...
Biztos hogy máshol is szar. Láttam egyik haveromnál upc t is, és az is botrányosan szar volt.
-
varga911
senior tag
Attól még hogy nálatok rossz, biztos hogy máshol is? Nálunk a mindenhol porig gyalázott fiber kitünő szolgáltatást nyújt, a kép tiszta, nem zajos, pedig osztva van, az internet mindig hozza a maximális sebességet stb...
A T-Home ára még fog lejjebb is menni, amint megjelenik a konkurencia. Akkor gondolkodnék el a váltáson ha mindenhol lenne olyan infrastruktúra, ami lehetővé tenné a HD anyagok IPTV alapú "szórását". Így maximum az fizet elő, aki közel lakik a központhoz...
-
Jégkokó
veterán
-
szasza_1
senior tag
-
.mf
veterán
TV? Annál jobban is el tudom b***ni az időm
Jó ideje nem nézek tv-t, saját tv-m kb 1.5-2 éve nem kapcsoltam be. Nem is igazán hiányolom. -
Jégkokó
veterán
-
Sanyix
őstag
-
Renwick
őstag
-
Yutani
nagyúr
-
Latency
senior tag
ÉN tapasztaltam, milyen ez a set-top-box-os TV, és végülis jópofa, mert nagyon sok infot rejt magában az elektronikus TV újság. Ezen kívül a képminősége is nagyon jó (amitől tartottam korábban), szóval jó dolog. Csak drága a valamirevaló csomag (nekem nem kell olyan előfizetés, amiben nincs Discovery, National és Spektrum).
Szerinted 3890-ért drága a családi csomag? Hol kapsz ilyen csatornaválaszték mellé DVR-es beltérit meg az összes többi kényelmi szolgáltatást ennyiért?
-
szasza_xp
senior tag
Akik meg régebben kötötték azok meg most fizethetnek drágábbat.. lol
-
Yutani
nagyúr
ÉN tapasztaltam, milyen ez a set-top-box-os TV, és végülis jópofa, mert nagyon sok infot rejt magában az elektronikus TV újság. Ezen kívül a képminősége is nagyon jó (amitől tartottam korábban), szóval jó dolog. Csak drága a valamirevaló csomag (nekem nem kell olyan előfizetés, amiben nincs Discovery, National és Spektrum).
-
joghurt
addikt
Hiányolom az "(x)" stringet, vagy a T-* PR-osának nevét a szerzők közül...
Azért én (mint fogyasztó) egy 10%-os árcsökkentéstől nem fogok hanyatt esni; különösen ha figyelembe vesszük a T-Home eddigi penetrációját, és hogy eme "remek" számok miatt valószínűleg már ott a kés az üzletág fejeseinek nyakán.
-
tkazmer
addikt
jó lenne egy ilyen, csak az a fránya technikai probléma ne lenne a többi szolgáltató ügyfeleivel kapcsolatban...
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Gaming notebook topik
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Búcsúzóul itt a fekete Apple Vision Pro
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Androidos tablet topic
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Vicces képek
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- További aktív témák...
- "ÚJ" RITKA MINT A FEHÉR HOLLÓ" ASUS TUF Gaming GeForce RTX 3090 24GB (GARANCIA 3 ÉVIG)
- Samsung Galaxy S23 / 8/128GB / 12Hó Garancia / Kártyafüggetlen
- 203 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070
- Eladó Dell Latitude 5340 i5-1345U 16 GB DDR5
- Samsung Galaxy S24 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest



