Hirdetés

2017. szeptember 26., kedd

(#1) tibaimp

tibaimp
(senior tag)

"elsősorban az alsókategóriás hardverrel rendelkező játékosoknak + 4K felbontású monitor" -- na ez hogy jött össze? :F

Kedves Wombath, nem akarlak megbántani, de ez itt oltári baromság....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) lemusz válasza tibaimp (#1) üzenetére

lemusz
(őstag)

Nem hiszem hogy az ő hibája, ez a monitor olyan összecsapott szagú. Gamer, 4K, TN, 60Hz, FreeSync...
Akkor már vagy IPS kellett volna rá vagy 75-120Hz...

(#3) kretenallat válasza tibaimp (#1) üzenetére

kretenallat
(senior tag)

en ismerek ilyen jatekost, 4ks monitor, melle i5 3. gen meg 750ti. probaltam lebeszelni a monitorrol, az istennek nem lehetett. na, most lesz meg egy monitor a piacon, ami az ettermisegieket celozza :)

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#4) Reggie0 válasza tibaimp (#1) üzenetére

Reggie0
(PH! kedvence)

1920-ba meg at lehet pattintani konnyen, de FHD monitoron sosem fogsz 4K-t latni:)

(#5) [CsuCsu] válasza Reggie0 (#4) üzenetére

[CsuCsu]
(senior tag)

Lehet rajta filmet is nezni gyenge geppel.

[ Szerkesztve ]

(#6) afterwhite09

afterwhite09
(tag)

Maradjunk ott, hogy a GAMER monitor kb. ott kezdődik, hogy min. 120hz és 1ms g2g válaszidő.... IPS, G-sync már extrák... Freesnyc meg minden csöves 40 rongyos monitorban is benne van már, csak az átlag júzernek mellé nvidiája van :D

[ Szerkesztve ]

People had more, than they needed... like me ;D

(#7) szab.tam

szab.tam
(PH! nagyúr)

ezt a tn panelt nem lehetne elfelejteni? kb. úgy örökre.

a napokban volt fél óra eltölteni való időm: -> mm séta.
konyhában a hűtő tetején tv-t kéne lassan cserélnem.
nézegettem, és a 19-24"-os tv (+ monitorok) közöt már alig volt már tn paneles.
(oldalsó betekintésből ugye rögtön látszik,)
meg voltam hatva...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8) Reggie0 válasza szab.tam (#7) üzenetére

Reggie0
(PH! kedvence)

Miert felejtenek el? Csavaros kifli is letezik meg, pedig minosegben reg meghaladott. De az a franya arazas...

(#9) deja vu válasza szab.tam (#7) üzenetére

deja vu
(PH! addikt)

1 millió forintos VA paneles tévéknek is irtózatosan rossz a betekintési szöge pl: ZD9, XE93 stb....

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#10) tibaimp válasza kretenallat (#3) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

Igen és akkor jönnek a számtech boltba unokatesómhoz, hogy rakjon egy "gamer" gépet 100.000 ft-ból....
Erre szokta azt mondani, hogy vegyél akkor konzolt....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) tibaimp válasza afterwhite09 (#6) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

" GAMER monitor kb. ott kezdődik, hogy min. 120hz és 1ms g2g válaszidő.... IPS,.." -- mutass nekem egy monitort ami ezt tudja.....TN-ben van, de IPS-ben....

(#12) lemusz válasza tibaimp (#11) üzenetére

lemusz
(őstag)

IPS-t már a következő gondolathoz írta szerintem...

(#13) .mf válasza afterwhite09 (#6) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

"min. 120hz és 1ms g2g válaszidő...."

:)) Számot bármekkorát rá lehet hazudni... Az input lag sokkal többet számít.

------

Bleh, TN... Lenne inkább már végre megfizethető áron valami 28~32" 4k IPS kijelző, jó kontraszttal, alacsony input laggel, jó színvisszaadással. Filmre, fotóra jó lenne a 4k, játékhoz pedig vízszintesen-függőlegesen felezve a felbontást pont fHD.

(#14) awexco válasza .mf (#13) üzenetére

awexco
(fanatikus tag)

Én lg 24gm77-b -t használok . Lehet nem ips meg nincs benne túlárazott gsync . De adott célra kiváló .
Majd a köv gép 4k ips lesz de most még ez il ennek utódja ami megfizethető /elérhető .

De valóban a 60hz az nem gamer monitor .

I5-6600K@4700Mhz + Rx470 + LG 24GM77

(#15) awexco válasza tibaimp (#11) üzenetére

awexco
(fanatikus tag)

ips-be kb ez a realitás : Asus MG279Q 27

(#16) -Skylake- válasza tibaimp (#11) üzenetére

-Skylake-
(senior tag)

A FORIS tudja. Raadasul nem 120 hanem 240hz-n. Persze kicsit csalas az a 240, de a 120at ugy tudja ahogy azt kell.

[ Szerkesztve ]

"Nem nézem le a funkcionális analfabétákat. Ezt kikérem magamnak." Abu85

(#17) Wombath válasza tibaimp (#1) üzenetére

Wombath
(HÁZIGAZDA)

Nem is sértődtem meg :). De mint mások is írták, nincs igazad. A cél az a casual gamer kategória, akiknek nincs szükségük/lehetőségük olyan hardvert venni, ami 4K-ban többet tud 60 fps-nél, viszont vágynak annyira a 4K-ra (most hagyjuk, hogy mire érdemes inkább költeni: TN-ben 4K-ra vagy valami jobb panellel 2.5K-ra, sokan hoznak nem racionális döntést), hogy megvegyék ezt a monitort, amire még azt is ráfogják, hogy gamer. A FreeSync elég sokat dob - szubjektív véleményem - a játékokon, hogy a végén úgy érezzék, ejha, ez megérte. Mármint ha sikerül jó árat kitalálni rá, mert 145-ért kissé drága lenne.

(#18) somfalvi

somfalvi
(újonc)

Sziasztok monitor tudorok! Mondjuk,hogy szeretnék venni gamer monitort .Kártyám Radeon RX 480 8 GB,CPU i5-4670K Mit ajánlanátok ésszerű anyagi keretek közt,ha nem ezt a monitort,amit itt reklámoznak!

Intel Core I5 -4670K, ASRock Z87Extreme3, KINGSTON 2x4GB HyperX Red DDR3 1600MHz CL9 KHX1600C9D3/4GX , XFX RX480 8GB GDDR5 RX-480P8DFA6, Crucial M500 SSD 120GB ,WDC WD10EALX-(1000 GB, 7200 RPM, SATA-III), CHIEFTEC CTG-500-80P 500W BOX

(#19) awexco válasza somfalvi (#18) üzenetére

awexco
(fanatikus tag)

LG 24GM79G-B

(#20) Sebaj Fóbiás válasza somfalvi (#18) üzenetére

Sebaj Fóbiás
(fanatikus tag)

Én nem vagyok monitor tudor, így csak a megfelelő topikot tudom ajánlani.

internal stack overflow

(#21) xPraetoriaNx

xPraetoriaNx
(senior tag)

Nekem mondjuk nem is a specifikációknál kerekedett el a szemem, hanem hogy egyrészt alsókategóriás géppel rendelkező (tehát jó eséllyel "nem túl gazdag") emberek közül kevés vesz 4K-s monitort, feltehetően 100 ropi körüli / fölötti áron (igen, tudom hogy van aki igen, előttem lévő kommenteket is olvastam, meg nekem is volt ismerősöm, aki azt hitte, hogy a monitor miatt szaggat a játék, szóval vett egy új monitort, hogy 27"-on élvezhesse a 15 fps-t, ezért is van "kevés", nem pedig "senki se" az irományomban), másrészt már ott tartunk, hogy mondjuk egy 120 ropiba fájó monitor az tücsökpöcs belépőszint?

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#22) tibaimp válasza awexco (#15) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

Látod, ez egy jó kis cucc!
A francba, csak most nézem, hogy nem tudja az 1ms-et így már nem is kell :B

Wombath: OK, de mondjuk akkor írhattad volna, hogy nem kifejezetten játékosoknak ajánlott (vagy hasonló), bár gondolom az eredeti szövegben az volt amit írtál.

(#23) MeszesKPT válasza Wombath (#17) üzenetére

MeszesKPT
(tag)

Vehet hozzá 150-ért kártyát is, hogy legalább megmozduljon 4K-ban a kép, de ennek nem tudom mi köze az 'alsókategóriás hardverhez'.

(#24) mcload21

mcload21
(tag)

1.4-es displayport elfért volna rajta, vagy elég az 1.2-es is?

(#25) awexco válasza tibaimp (#22) üzenetére

awexco
(fanatikus tag)

Spéci módban tudja az 1ms -et . Bár én azt nem szeretem mert olyan mintha vibrálna a moncsi .

Nekem az elődje van . elvileg 240Hz ahol tudja az 1ms -et 2 kép közé beszúr egy fekete képet ez okozhatja a vibrációt .

(#26) tibaimp válasza awexco (#25) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

Csak vicceltem az 1ms-al, bocs. Jó "kis" moncsi ez.

(#27) awexco válasza tibaimp (#26) üzenetére

awexco
(fanatikus tag)

Az biztos a következőt fizikailag nagyobbat veszek de nem tv-t az input lag miatt .

(#28) tibaimp válasza awexco (#27) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

TV-t monitornak semmi esetre sem vegyél, úgy ahogy írod is, de ez baszó.

Én ezt néztem ki magamnak: [SAMSUNG C27FG70FQU]

(#29) awexco válasza tibaimp (#28) üzenetére

awexco
(fanatikus tag)

Ja frankó :)

láttam olyan tesztet ahol a tv-nek az inputlagja 100ms el volt több a gamer monitornál ... az plusz 100-as ping ...

(#30) Zoli54213

Zoli54213
(senior tag)

Inkább TN + 120hz, mint IPS 60hz nekem... :)

MSI X99 SLI PLUS ::|:: 16GB DDR4 3000Mhz ::|:: Intel Core i7 6800K + Noctua NH-D14 ::|:: ASUS GTX 1080Ti Strix 11GB OC ::|:: Samsung 960 EVO 250GB + Corsair Force LS 240GB + WD Purple 4TB ::|:: Corsair TX 750 v2 ::|:: Thermaltake Overseer RX-I ::|:: Benq XL2410T 120Hz LED ::|:: Logitech X540 5.1

(#31) awexco válasza tibaimp (#28) üzenetére

awexco
(fanatikus tag)

Pont játszom is olyan fps gémet amibe kitolja a gépem a 144fps -t (nem cs go ) és ha nem agyhalott az ember akkor különbséget tud tenni 60 és 144 hz között nagyon is .

(#32) awexco válasza Zoli54213 (#30) üzenetére

awexco
(fanatikus tag)

Ezekkel mi a helyzet ?

[link]

(#33) tibaimp válasza awexco (#31) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

Őszinte leszek, én még olyan monitoron nem játszottam, nem is láttam személyesen, ahol a 60 és 144 hz közötti különbséget meg tudtam volna ítélni, így nem tudok nyilatkozni. Nekem most még csak egy régi 24 colos fullhd tn monitorom van, így totál passz. Az biztos, hogy ezen a monitoron én személy szerint a 60 fps-t sem igénylem, új el játszok 25-30 fps-en mint a huzat, én nem látom a különbséget, ha ugyan az a game 100 fps-sel megy vagy ha csak 30-ra korlátozom. Biztos az én hibám...

szerk: van olyan game, pl a Watch Dogs 1. része, ahol ha bekapcsolom a 30 fps limitet, autózáskor szaggat, de zavaróan, itt érzem, természetesen ki is kapcsolom, de pl a Mad Max-nál ezt a, szerintem játék motor béli különbséget, nem érzékelem. Ez a gém simán, nekem, ugyan olyan fluid 30 fps-en mint 100-on.

[ Szerkesztve ]

(#34) lemusz válasza tibaimp (#33) üzenetére

lemusz
(őstag)

Azért azt ugye tudod, hogy a 60Hz-es monitorok 99%-át legyen az IPS vagy TN panel fellehet OC-zni 75HZ-re? Ha nem tudod hogy kell nézz meg egy pár youtube vidit, ne aggódj semmi baja nem lesz a monitornak hosszú távon se. Ez a 25%-os növekmény is nagyon észrevehető... Szóval ezek tükrében nem észrevenni a 60-144 közti különbséget már rögtön az asztalon a kurzorhúzogatásnál felér egy: ÉRZÉKETLEN jelzővel azok számára, akik ilyet állítanak...

[ Szerkesztve ]

(#35) xPraetoriaNx válasza tibaimp (#33) üzenetére

xPraetoriaNx
(senior tag)

Én nem vagyok a "144 fps alatt szédülök lololol" sznobitista csoport képviselője, több okból sem, de azért ha a 30 és a 100 fps közt nem látod a difit, akkor tényleg "veled van a gond" :/ Én "csak" 60-on tolok mindent, de még én is látom ha 50 alá megy valami, "fps counter" nélkül is.

There is no war. Only the harvest.

(#36) MeszesKPT válasza awexco (#29) üzenetére

MeszesKPT
(tag)

UHD TV-ből is van már számos, ahol az input lag 20 ms alatt van.

(#37) awexco válasza MeszesKPT (#36) üzenetére

awexco
(fanatikus tag)

Simán lehetséges ... Bár ha valamit normálisan megcsinálnak nem értem mért kell késleltetést csökkentő módot aktiválni .

(#38) tibaimp válasza lemusz (#34) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

Az én monitoromat már nem lehet húzni, mert a fos amd driver nem tartalmazza azokat a füleket amiket a videók mutatnak, szóval ennyi....
Pedig megnéztem volna azt a 75Hz-et, hogy éreztem volna különbséget, mind1.
Azért kösz.

(#39) lemusz válasza tibaimp (#38) üzenetére

lemusz
(őstag)

Töltsd le a CRU 1.3-at, nyisd meg, válaszd ki a legördíthetőből a monitorod (ha kettő van ott mindig a csillagos kell) és a detailed resolutions-hoz hozzá addolsz egy új tételt. Utána Automatic Standard-ra kattintasz, beírod a felbontást és alul a refresh rétet átírod 75-re. Lemented, kilépsz, rebootolod a gépet és az asztalon átrakatod ott ahol ezt kell. Ha zizegne a kép vagy bármi anomáliát tapasztalsz kipróbálod 74Hz-el vagy Automatic - LCD Reduced-del.

[ Szerkesztve ]

(#40) tibaimp válasza lemusz (#39) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

Óh, köszi, meglessük...

(#41) csakszabi

csakszabi
(lelkes újonc)

Elég lecsónak néz ki, mehet bele minden amit nem sajnálnak, na meg 40-60 hz??
Érdekes, csak annyit mondanék.
Nem hiszem, hogy best seller lesz.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.