Hirdetés

2017. november 19., vasárnap

(#1) Ribi

Ribi
(PH! nagyúr)

Már ezek is átvették, hogy ráírják mennyi adatot lehet rá írni? :F
Vajon méri is vagy csak javaslat?

(#2) RareParrot

RareParrot
(fanatikus tag)

Elég karcsúnak tűnik az a 2 év garancia.

(#3) kleinguru válasza RareParrot (#2) üzenetére

kleinguru
(PH! addikt)

Ráadásul szinte nulla érdemi előrelépés adatsűrűség terén.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4) Borisz76

Borisz76
(PH! addikt)

229 euróért találtam a legolcsóbb üzletben.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#5) ttt válasza RareParrot (#2) üzenetére

ttt
(tag)

Már pont számolgattam, hogy mennyire lenne érdemes venni egyet egy házi háttértárnak.
De, ha a gyártó csak két év garanciát ad, akkor túl drága :P

Játék és elmélet.

(#6) AxBattler

AxBattler
(PH! nagyúr)

Nem rossz, de nekem inkább 5400rpm-es, halkabb működésű változatban kellene.

"Cable management is for the weak!"

(#7) snecy20

snecy20
(őstag)

2 év? Röhej.
5 év elvárható lenne, komolyan. Nem filléres beruházás.
Amúgy nem meglepő, pl. a Seagate ST8000AS0002 ment 5 évvel, aztán csökkent 3-ra, és ahogy szétnéztem a webshop-os palettán, már mindenhol csak 2 év arra is a garancia.

(#8) Crytek

Crytek
(PH! kedvence)

Itt mindenkinek évente megy tönkre HDD-je hogy ekkora a sírás a 2 éves gari miatt??

Valami hős lehetek...1996 óta egyetlen egy db HDD-m nem jó talán a második ami volt életembe 8GB-os....Azóta mindegyik üzemel..Pedig aztán széjjel vannak torrentezve elég szépen... Most is van körülöttem vagy 7-8 db...
Igaz már mind televan kellene egy 4-5TB-os de nagyon drágák egyelőre

Gépem: Gigabyte Z170 D3H, i5 6600K@4.4ghz, 2x4GB Kingston Fury Hyper X DDR4, EVGA Supernova 650 G1, Zalman Z9, Evga GeForce GTX 980 Ti Superclocked+ ACX 2.0+

(#9) csicso82 válasza AxBattler (#6) üzenetére

csicso82
(őstag)

Szerintem is túl gyors (hangos) ekkora HDD egyértelműen adattárnak (filmeket képeket tárolni visszanézni stb.) való arra pedig bőven jó az 5400RPM-es is.

kb. 70 ezer forint ennyiért ilyen garanciális feltételek és zajterhelés mellett drága 5 év garival 5400RPM-el 60 ezer alatt okés, amúgy kenjék a hajukra.

(#10) .mf válasza AxBattler (#6) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Dettó, az 5400-as szériájuk megállt 3 TB-nál, még csak 4-es sincs belőle :(

(#11) snecy20 válasza Crytek (#8) üzenetére

snecy20
(őstag)

Szerintem 60-70k-s vételnél, főleg HDD-k esetén ez egy kiemelten érzékeny dolog.
Pont ezaz, hogy HDD-t az ember megtart generációkon átívelve is (5 év+++), hiszen háttértárként az sem nagy baj ha picit lassú és elavult, ha tud egy kellően nagy kapacitást. Na pont ezért nem mindegy hogy 2 év, 3 év, vagy 5 év rá a garancia.

(#12) AxBattler válasza csicso82 (#9) üzenetére

AxBattler
(PH! nagyúr)

Tavaly a gépemben már nem tudtam mit kicserélni, mindig zajos maradt, adott volt egy alap zúgás - aztán amikor lecseréltem az 500GB-os, 7200rpm-es Samu HDD-t, elkussolt minden. Mintha elvágták volna a háttérzajt.

Azóta rendszernek csak SSD, tárolásra csak 5400rpm-es (2.5-ös) HDD, illetve vegyes felhasználásra ugyanilyen SSHD.

"Cable management is for the weak!"

(#13) ncc1701 válasza Ribi (#1) üzenetére

ncc1701
(PH! addikt)

Minden lemeznél meg van határozva, maximum senki sem nézi.

(#14) SunMount3r válasza csicso82 (#9) üzenetére

SunMount3r
(PH! addikt)

5 év garival 5400RPM-el 60 ezer alatt okés->
Már bocsi, de nem túl elrugaszkodott a kívánságod egy kicsit? Ennyiért most max 5TB-osat kapsz, 3 év garival. Még a 6TB-os is drágább.

Mondjuk nem követtem mostanában a HDD piacot, nem tudom, hogy most drágábbak e a reálistól. :F

Mondjuk örülnék, ha csökkennének a HDD árak vagy 20%-al. 10K 1TB-onként épp elég lenne.

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#15) -=MrLF=- válasza SunMount3r (#14) üzenetére

-=MrLF=-
(senior tag)

Már jó rég óta 10k/1TB árvíz előtt volt jobb is, már illene 7k/1TB alá menni. Most 23k / 3TB a legjobb vétel az 7,7k/1TB. [pl - link]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland

(#16) SunMount3r válasza -=MrLF=- (#15) üzenetére

SunMount3r
(PH! addikt)

Oké, én úgy számoltam, hogy ha az 1TB-osat is már 10K-ért adnák és így felfele. :D :U És csak a WD RED-eket néztem (amit az eddig össze olvasottak alapján én vennék).

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#17) sanchezsa

sanchezsa
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

Jól értem 10x megtöltőm és "vége" az évi kvótának?

(#18) TeeJay

TeeJay
(PH! nagyúr)

Szóval ha évente 23x újra írod már túlterhelted vele? LOL

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#19) Winner_hun

Winner_hun
(Webcaritas)

teljesítű

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20) sanchezsa válasza sanchezsa (#17) üzenetére

sanchezsa
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

Bocsesz, kövi hozzászólóé jó . 23x megtölteni.

(#21) Chaser válasza Crytek (#8) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

több ezer notebook hdd-t teszteltem már, 90%-a a defektesnek toshiba ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#22) Crytek válasza Chaser (#21) üzenetére

Crytek
(PH! kedvence)

Ez van az éremnek 2 oldala van. Ezekszerint én minden márkából a légjobbat fogtam ki :K

[ Szerkesztve ]

Gépem: Gigabyte Z170 D3H, i5 6600K@4.4ghz, 2x4GB Kingston Fury Hyper X DDR4, EVGA Supernova 650 G1, Zalman Z9, Evga GeForce GTX 980 Ti Superclocked+ ACX 2.0+

(#23) RareParrot válasza ttt (#5) üzenetére

RareParrot
(fanatikus tag)

Én most egy 2TB WD Goldot rendeltem a bekrepált ssd és egy haldokló hdd helyére. Majd kiderül milyen lesz.

(#24) csicso82 válasza RareParrot (#23) üzenetére

csicso82
(őstag)

Vegyél mellé egy SSD-t is, akár közel a legolcsóbbat is rendszernek szigorúan CSAK SSD. 15 ezer forint alatt már találni 60GB körülit, ami rendszernek (windows+ programok) bőven elég.

(#25) t72killer válasza Crytek (#8) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Gondolom nem volt 100db winyód eddig, ha a blackblaze statisztikákat megnézzük, 100-ból szériától függetlenül <1-5db winyó dobja fel a talpát. Tehát még 100db-os winyóparknál is komoly esélyed van arra, hogy hibátlan legyen az összes.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#26) RareParrot válasza csicso82 (#24) üzenetére

RareParrot
(fanatikus tag)

Majd meglátom milyen lesz nélküle. Nálam egyeltalán nem szempont, hogy mennyi idő alatt fut fel a rendszer, vagy indul el a rajta lévő 5 alkalmazás egyike. Játékok, zenék, videók... eddig mind egy 5400rpm -es ócska HDD -n voltak használva.

(#27) snecy20 válasza csicso82 (#24) üzenetére

snecy20
(őstag)

A 60GB-os megoldások ár-érték arányban nagyon nem érik meg. :)

(#28) ttt válasza Crytek (#8) üzenetére

ttt
(tag)

Anno a 4.3 GB és a 6.4 GB-s Quantumok hullottak szépszámmal.

Jó azt gondolni, hogy két év múlva már a 8TB hdd-k úgy se érnek sokat, ja. De amikor ennyire van pénzed és belefektetszt, akkor bizony azok a fent említett Quantumokra rakott adatok és a garanciális mizériák is szépen elforgácsolják a hitedet. :B

Nem, nem nagy gépes/nagy pénzes emberekről beszélek: Manci néniről, akinek ennyire tellett és az unokák fényképe mind azon volt :K

(Sarkítok, még mielőtt, de ezt is vedd számításba. Más kérdés, hogy felhőbe ilyen , gyárilag alulértékelt cucc már ritkán kerül ;] , de lehet téged is enne a fene, ha szaladgálnod kellene egy 700 napos vétellel :U )

Peace!

[ Szerkesztve ]

Játék és elmélet.

(#29) t72killer válasza ttt (#28) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Felhőbe pont, hogy szeretik az ilyen olcsó cuccokat. Mivel minden tükrözve van, csak egy kis munkaidő-kérdés, hogy mennyi winyót kell naponta kidobni. A gari is másképp néz ki egy párszázezer winyót futtató szolgláltatónál, nyilván valamiféle folyamatos szerződésük van a winyóbeszállítóval.

(#30) ttt válasza t72killer (#29) üzenetére

ttt
(tag)

Nem értetted med. De nem baj, nem fogom magyarázni.
(De: ezeket nem fogják felhő tárhelybe rakni, azért, mert a két év gari megjelölés pont azt jelzi, hogy ettől távol tartsák magukat :K Ők se hülyék, hogy raklapszám cseréljenek háttértárat :C )

[ Szerkesztve ]

Játék és elmélet.

(#31) Duracellm... válasza RareParrot (#23) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

Táp/kábelezés átnézése ajánlott ha egymásután halnak el a meghajtók. ;)

termékhez:

Idővel fárad a mechanika, pontatlan lesz a fejpozicionálás, valószínű nem került bele olyan szintű technika, ami ezt korrigálni tudná, magasan tartva az eszköz teljesítményét. Ezért jelölték alacsonyra a terhelhetőségét és kapott 2 év jótállást.

[ Szerkesztve ]

Pacalos-Rizsa szemetesben.

(#32) Chaser válasza t72killer (#29) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

sztem toshiba hdd-t érdemben ezzel foglalkozó nem rak felhőbe, nagyon sokat eldobáltam, volt h 150-ből 50 kuka volt, és rengeteg ami már újan is bades volt, lehet csak a 2,5-esek ilyenek és nem minden szériája, de sztem nem túl jó omen ez ( :
az árvizes baromság óta van ez egyébként, előtte nem volt ennyi selejt náluk és gar is több volt, mint kb minden gyártónál alap 3 év, ami már egyes szériákat kivéve sehol nincs, ssd-re meg egyre többet adnak a gyártók:)

szerk: csicso82 nincs értelme 60gb-os venni, 15 környékén egyébként is kifogható 120-as, új boltiról beszélek, de sztem annak se sok értelme van, 250-es 30 alatt 5 év garral, arra lehet pakolni
win magában meg tud hízni 40-60-ra, saját tapasztalat, pedig nálam updatek kilőve

[ Szerkesztve ]

(#33) RareParrot válasza Duracellm... (#31) üzenetére

RareParrot
(fanatikus tag)

Táp és kábelek is vadonat újak. Egyébként 6 és 7 éves termékekről van szó.

(#34) t72killer válasza ttt (#30) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Az egyedül publikus blackblaze-nél elég kevés 5év garis winyót tartanak, kb csak a HGST és a seagate enterprise állomány az.

(#35) 7Heads Drago válasza SunMount3r (#16) üzenetére

7Heads Drago
(PH! addikt)

Nekem anno WD re2 volt 500 gb-s 5 év garival. 2-szer tudtam cserélni, 3-szor elküldtek melegebb éghajlatra mivel a gyerek megszüntette a shopját. Én meg nem boldogultam a wd support-tal.
Azóta nem ugrálok a WD-ért. Illetve a samsungok is elégé szépen hallnak a környéken. Az 1 TB-s Toshiba egyenlőre állja a sarat.

Kevés vagy, mint Mackó sajtban a brummogás.

(#36) REIT válasza Chaser (#21) üzenetére

REIT
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Már megérte elolvasnom a hsz-kat :R

Minden egybeesés a valóság műve. A valóság pedig az elme szüleménye.

(#37) 7Heads Drago válasza REIT (#36) üzenetére

7Heads Drago
(PH! addikt)

Nekem itthon kazalban vannak a noti hadd-k és nem csak toshiba. Sőt inkább Wd, seagate. A hdd topikban vannak ajánlottak amiket érdemes beszerezni.
Az elmúlt 9 hónapban ebből már 4 db-ot üzemeltem be, és szépen futnak.

[ Szerkesztve ]

Kevés vagy, mint Mackó sajtban a brummogás.

(#38) bteebi

bteebi
(PH! addikt)

8 tera, 7200 RPM, "csak" PMR, relatíve olcsó - tetszetős :K.

#6: Jogos.

#8: Szerencsés is vagy, de mondjuk ha fixen csak 1-2 HDD-d van egyszerre a gépben, jó a táp, nincs rezonancia, és hűtöd is, akkor azért létrejöhet.

#14: "10K 1TB-onként épp elég lenne."

Az sok, legalábbis nagyon nagyban. 8 terás Seagate már van 63-65k körül, az kb. 8k/TB.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#39) bteebi válasza ttt (#30) üzenetére

bteebi
(PH! addikt)

"De: ezeket nem fogják felhő tárhelybe rakni, azért, mert a két év gari megjelölés pont azt jelzi, hogy ettől távol tartsák magukat :K"

Pedig de. Olcsó, és ha a gari előtt meghal, akkor minden oké. Ha meg utána, akkor valószínűleg már bőven megszolgálta az árát. A már fentebb említett kommersz 8 terás Seagate-nek 65k az ára (kb. 8k/TB), de egy 6 terás Hitachi Ultrastar He6 170k-ba kerül, fajlagosan kb. 3,5-szer annyiba :O (28k/TB). Igaz, van 136k-ért 10 terás (szintén Seagate) enterprise HDD is, de még az is közel 14k/TB, közel duplaannyi.

A megbízhatatlanság ellen meg ott a RAID. Az így is, úgy is kell. A jó HDD-k is be tudnak (szoktak) krepálni...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#40) TeeJay

TeeJay
(PH! nagyúr)

pedig nem egy acélos mivel 2év 2hónapja nyúzok 24/7-ben egy HGST 1TB-os 2tányéros 2,5" 5400RPM-es HDD-t torrent alatt és évente többet kap mint amit itt megadtak erre a csodára :D
érdekes módon az 15ezer forintos kis notivinyó gond nélkül bírja a 3,5" meg évi 180TB-ot visel el?
elég vérciki

HGST most az egyik megbízható márka 2,5" méretben
talán ott még jobban figyelnek a dolgokra

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#41) Duracellm... válasza TeeJay (#40) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

Nem azt jelenti hogy +1%-nél terhelésnél megdöglik, hanem azt hogy ha időarányosan túlléped, akkor elfelejtheted a 2 év garit is, mert nem rendeltetésszerűen használtad ;]

[ Szerkesztve ]

Pacalos-Rizsa szemetesben.

(#42) TeeJay válasza Duracellm... (#41) üzenetére

TeeJay
(PH! nagyúr)

LOL 3év garival vettem az 1TB-os HGST-t és még majdnem 8hónap gari van rá és jól muzsikál...
vicc a Toshiba ezzel

(#43) Lacok válasza Chaser (#21) üzenetére

Lacok
(őstag)

Akkor én szerencsés vagyok mert nekem sikerült kifognom a maradék 10%-ból egyet ami 6 éve megy szinte 0-24-be.

(#44) ttt válasza bteebi (#39) üzenetére

ttt
(tag)

Amit írtál rendben is van. Ám a fajlagos költséghez hozzátartozik az üzemeltetés is. Nem hinném, hogy megérné majd minden konténerhez 1-1 karbantartó 7/24-ben.

De azt hiszem ez a HDD nem is ilyen szintű üzemre készült. Ez "otthoni" felhasználású gépekbe, nas-okba, esetleg notikba. Nyilván ott is mérlegelni kell a "megtérülést". Személy szerint engem elbizonytalanítana az a gyártói "szkepticizmus" ami az ár/méret/gari idő hányadosa.

Persze, ha eladói szempontból vizsgáljuk; nálunk amúgy is egy év a kötelezően vállalandó, akkor eladói részről nincs para :S

Játék és elmélet.

(#45) Chaser válasza TeeJay (#40) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

Hgst tenyleg jo, nagon keveset kellett eldobnom, talan o a hitachi seagate ujabb neve, nem neztem utana

(#46) TeeJay válasza Chaser (#45) üzenetére

TeeJay
(PH! nagyúr)

HGST a WD+Hitachi :R
2,5" HDD-ben nálam jelenleg az etalon
Toshiba WD Seagate mind hullanak 1TB méretben (500GB/tányér)
a HGST meg 2+ éve megy torrent alatt és semmi baja, ráadásul ahol veszem 3év garival adják (hardverker)

(#47) Chaser válasza TeeJay (#46) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

320-asokat ismerem abból is, iszonyat halkak és gyorsak, 7k2-seket szoktam szervizelni
toshibával úgy csinálom eleve félrerakom, 50-60-ból ha 5-10db jó már boldogság ( : hitachi, wd, seagate, ritkán szokik' defektes lenni, de fentebbi kapacitásúakat nem ismerem
toshiba mellett szóljon, még jóval árvíz előtt vettem egy aldis racket 750-es hdd-vel ami toshiba, 3 naposan parkettára koppant, 24 bs. és egyből 76-os kondi, de azóta is üzemel, ennek már 5-7 éve, sokáig rendszer is volt
igazából amiket kihajigálok is üzemelnek, de kisebb nagyobb arányú bad sectorosak, volt olyan amin több ezer volt ( : valamelyikre már a win is bejelzett hogy nyiknyiköl' a hdd:d

(#48) sb válasza Chaser (#32) üzenetére

sb
(PH! kedvence)

Pedig az említett statban sem a Toshibák hullanak a legjobban. És ott kicsit több darabbal tolták még nálad is. :)

Ha már statisztikailag értelmezhetetlen saját élmények:
Az oké, hogy pár (kb. 10-20?)db WD, Samsung, Toshiba hdd-ből nekem sem ment tönkre egy sem.
De azt hogy kell értelmezni, ha a kb. 15 év alatt vett 5-6db Seagate-ből viszont mind egy szálig tönkrementek? És ugyanez 2-3 ismerősnél is? Legtöbbször gariidőn belül, alig fél-egy év alatt? :D :DDD

[ Szerkesztve ]

eladó cuccok: Phenom II X4+GTX460 1GB konfig, Samsung SSD-k, Tp-Link WDR3600, Modecom Feel 202 mITX ház...

(#49) Memora

Memora
(senior tag)

Az "olcsó" elég relatív fogalom, pláne a HDD piacon, ahol kb: 6 éve stagnálnak az árak, az új belépők meg mindig egy újabb, drágább árkategóriát vezetnek be a helyett, hogy lenyomnák a kisebb kapacitású meghajtók árait...

''Valahányszor valaki igazat ad nekem, mindig úgy érzem, hogy nincs igazam'' Oscar Wilde

(#50) Memora válasza RareParrot (#26) üzenetére

Memora
(senior tag)

Végre valaki ki meri ezt mondani, szembemenve az SSD-k által uralt közvéleménnyel! Big respect! :R :R :R

''Valahányszor valaki igazat ad nekem, mindig úgy érzem, hogy nincs igazam'' Oscar Wilde

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.