Hirdetés

2019. június 25., kedd

(#1) elistvan

elistvan
(senior tag)

Ha már témánál vagyunk, milyen hasonól tudású de olcsóbb eszközök vannak a piacon? Tervezek venni okos tv-t (bár nem tudom van-e értelme.) Aztán a vezeték nélküli egér+bill szett nekem nem szimpi.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#2) elefant válasza elistvan (#1) üzenetére

elefant
(HÁZIGAZDA)

itt van például ez. de ezt még nem próbáltam. szóval nem nagyon tudok nyilatkozni a tudásáról

(#3) wolfman

wolfman
(PH! kedvence)

Nekem a WDTV Live-omhoz lenne jó egy billentyűzet, mert anélkül a fele tudása lényegében használhatatlan

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#4) Kronos3000 válasza elistvan (#1) üzenetére

Kronos3000
(senior tag)

Én nemrég vettem egy LG 32ln575s smart (okos) tv- és elégedett vagyok vele.A legnagyobb előnye amit ki is használok,hogy dlna-val összekötve bármelyik itthoni gépről, tudok nézni róla filmet,képet.Mindenhol azt olvastam hogy az ezekbe erősebb jobb panel,"alaplap" kerül mint a simákba ezért talán tartósabb,ez volt az első számú szempont.Mezei vezetéknélküli bill+egér párossal is használva van amit elsőre felismert.
Hasznos ez a kütyü,de drága szerintem.

Wasabi...

(#5) Kronos3000 válasza elefant (#2) üzenetére

Kronos3000
(senior tag)

Egy kollégám samu smart tv-hez vett egy ilyet,azzal korrektül működik.Én is gondolkodtam rajta,mégis csak kisebb mint a bill.de mégse,90%-ban a távirányító van használva,a maradékra meg jó a bill+egér páros.

Wasabi...

(#6) daninet válasza elefant (#2) üzenetére

daninet
(PH! addikt)

[link]

Ilyenem van, 3ezer forint és príma nagyon :K

Trust me.. I'm from the internet. ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7) Bakus

Bakus
(tag)

Nekem Motorola NYX Hybrid távirányítom van bár egér funkciója kimerül a két gombbal, de PC-s XBMC-hez tökéletes főleg mivel egy teljes értékű angol billentyűzet van a hátulján...

"A víz örök, de a gép változik"

(#8) Kékes525 válasza elefant (#2) üzenetére

Kékes525
(PH! félisten)

Ez elég jónak tűnik, de mi az értelme a rádiónak ebben az esetben, vagy az csak kapcsolója az internetes rádiónak? És van e háttérvilágítás, amit a cikkben is hiányoltál? Az szerintem is nagyon fontos.

A topik műfaja nem teszi lehetővé az alapos, részletes, mindenre kiterjedő és egyértelmű hozzászólásokat, így hozzászólásom tartalmazhat félreérthető részeket is.

(#9) elefant válasza Kékes525 (#8) üzenetére

elefant
(HÁZIGAZDA)

hát passz, nem igazán tudom a rádiós dolgot. tuti nincs háttérvilágítás

(#10) zdanee válasza elistvan (#1) üzenetére

zdanee
(őstag)

Válogass: [link] :)
Vagy megveheted ugyanezt Trust felirat nélkül harmadáron: [link]

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - Samsung Galaxy S8 - Cube i7 Stylus - Pebble Time - Remix Mini 2G - GPD Win

(#11) kovgab

kovgab
(fanatikus tag)

valami próba, vagy nemtommi, jó lett volna :F
csak, hogy lássam egyáltalán működik a dolog...

Ká Úr

(#12) RufuszX

RufuszX
(senior tag)

Egy kérdés merült fel bennem ezekkel a légegér-billentyűzetekkel kapcsolatban : ki lehet vele váltani teljesmmértékben a gyári távot, gondolok itt a speciális gombokra (smart gombok, beállítások stb) vagy csak a kettő távirányító együtt a megoldás. (sajnos ebben az esetben igen feleslegesnek érzem).

(#13) gekkoXT válasza zdanee (#10) üzenetére

gekkoXT
(senior tag)

na végre valakinek van esze!! :R

Bármi amit eddig rendeltem Aliexpress-ről, Kínából, minimum olyan jó volt mint egy márkázott termék, vagy minimálisan volt rosszabb kivitelű, amiért meg a töredék ár mindig búsásan kárpótol.

(#14) lazlogogola válasza wolfman (#3) üzenetére

lazlogogola
(fanatikus tag)

Mire gondolsz?
Nekem is az van.
Max a kereséshez jó a billentyűzet amikor a pl.Youtubon böngészel :F

Lenovo Vibe Z2 Pro;Iphone 6 16Gb ;Kindle Paperwhite 3; Ipad Mini 2 Wifi Only 16Gb; Samsung Galaxy Tab 10.1;Xbox 360

(#15) Chrys_ válasza elistvan (#1) üzenetére

Chrys_
(PH! addikt)

[link]

So obvious that Stevie Wonder could see it. "Alles unter 2 Bar Ladedruck ist Sauger."

(#16) h-yle válasza Chrys_ (#15) üzenetére

h-yle
(PH! addikt)

Nekem Rii mini i25 van, ami tök jó, csak mostanában elkezdett szakadozni, akadozni a vétel, amit csak a vevő ki be huzogatás esetleg a távba töltődugás old meg. fogalmam sincs mi lehet a baja, de amikor működik akkor jó :D

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#17) Timer

Timer
(őstag)

Remélem, ez is pont akkora retek, mint a Trust Thinity. Utóbbi is teljesen jól néz ki, de ennél a pontnál meg is állnak a pozitívumok. Érzéketlen a tapipad, ráadásul olyan fals jeleket generál az egész, hogy irányíthatatlan néhány mozdulat után a rendszer, értsd, össze-vissza csinál mindent, miközben a LED tanúsága szerint az eszköz rettentően forgalmaz, pedig hozzá sem érek. A gépen természetesen ennek hatására randomize dolgok történnek. Gondoltam, Wi-Fi-vel, vagy valamivel interferál, esetleg másik USB portra dugva jobban működik majd. Hát nem. Minden létező épeszű megoldást kipróbáltam már, több gépen is teszteltem, de ez egy hulladék. A legszebb, hogy nem mindig csinálja, így a gariztatása minimum kétesélyes. Csak azért nem küldtem vissza, mert úgy felkúrt már az első napon, hogy kissé meghajtottam a térdemen. Jó hír, hogy a dobálást és ezt is kibírta, pont ugyanolyan sz*r, mint előtte volt...

Trust-ot soha többé.

Oneplus voucher: https://www.oneplus.com/hu/invite#IVSOIN6M7WGPUJG

(#18) #79335424

(törölt tag)

Az X gomb szerintem egy Androidos eszköz irányításakor nyerne értelmet. Ilyen táv egyébként tényleg nagyon sok van és néha elképesztő funkciókat tudnak. Nekem egy totál egyszerű, Rikomagic MK702I -em van. Nem közvetlenül a TV -t irányítom vele, hanem egy Android miniPC -t. Azért ezt választottam, mert a felső részen levő gombok tanítható IR -hez vannak, így a droid mellett, a TV fontosabb funkcióit is tudom vezérelni. Médiavezérlésre használom, másra nem nagyon, mert engem idegesít ez a hadonászás. Olyat még nem találtam, ami minden elvárásomnak megfelelne. Tracball, IR, háttérvilágítás, külön médiavezérlő gombok, mikrofon, hangszóró, fejhallgató kimenet. Külön-külön persze ezek mind léteznek, csak egyben nem láttam még ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#19) elefant válasza #79335424 (#18) üzenetére

elefant
(HÁZIGAZDA)

na ez egy szuper ötlet. össze kéne szedni, hogy mi kéne egy ideális eszközre. nekem még hiányoznak a proogramozható gombok, amelyek akár arra is alkalmasak, hogy egy adott weboldalra ugorjanak azonnal, vagy elindítsanak egy adott appot

(#20) #79335424 válasza elefant (#19) üzenetére

(törölt tag)

Az Ipazzport távjai biztosan remapolhatók. OkosTV -s megoldásokban nem vagyok járatos. Androidban és Androidos TV okosítókban viszonylag otthonosan mozgok. Azokon bármit, bármire rá tudsz programozni. Akár olyat is, amit az oprendszer nem tud. Nekem a billentyűzet egy gombkombinációja indítja a HDMI kimenet kikapcsoló shellparancsot.

(#21) BatchMan

BatchMan
(senior tag)

A két órás üzemidőt nem értem. Két AA elemmel használok wireless billentyűzetet több, mint egy évig.

(#22) Findzs

Findzs
(PH! addikt)

számítógép egerét ki lehetne vele váltani alapvető funkciókra?

próbáltam már gyógyegeret, toll egeret, gyűrű egeret, kamera egeret, de egyik sem az igazi :(
a kezem meg teljesen ki van már purcanva a hagyományos egértől, pedig az a legjobb :(((

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#23) #79335424 válasza Findzs (#22) üzenetére

(törölt tag)

Sztem a hadonászós felejtős. A hagyományos egérnél még nem találtam jobbat. Talán egy trackballos.

(#24) Findzs válasza #79335424 (#23) üzenetére

Findzs
(PH! addikt)

próbáltam olyat is de ugyanaz a kéztartás van ott is

lehet még ezt ki kellene próbálnom de nem sok reményt fűznék hozzá :U [link]

ínhüvelygyulladás királyság :O

[ Szerkesztve ]

(#25) #79335424 válasza Findzs (#24) üzenetére

(törölt tag)

Olyan, mint a játéktermekben az a pisztollyal, képernyőre lövöldözős játék. Képen látod a célkeresztedet (a nyilat), majd célra tart -> céloz -> gombot nyom. Hááát...

[ Szerkesztve ]

(#26) Findzs válasza #79335424 (#25) üzenetére

Findzs
(PH! addikt)

rövidtávon megőrjítene :B akkor az is felejtős :(

(#27) zdanee válasza Findzs (#26) üzenetére

zdanee
(őstag)

Hanyattegér. Vezeték nélküli. A kezedet pedig nem az asztalon tartod, hanem nyugalmi állapotban az öledben. Nekem legalábbis bevált. Persze dolgozni, játszani nem lehet így (billentyűzet ügyebár), de egyszerű böngészéshez elég.

Zipit Z2 idomár - Samsung Galaxy S8 - Cube i7 Stylus - Pebble Time - Remix Mini 2G - GPD Win

(#28) #79335424 válasza zdanee (#27) üzenetére

(törölt tag)

Ezt írtam én is (a trackballos a "hanyattegér").

(#29) Findzs válasza zdanee (#27) üzenetére

Findzs
(PH! addikt)

nekem sajnos nem jött be mert a kéztartásom ugyanolyan hiába az ölemben van az ujjaim ugyanolyan pozícióban vannak

köszi azért a segítő szándékot nektek :R

(#30) Tom5 válasza daninet (#6) üzenetére

Tom5
(PH! addikt)

Ez Sasmsung okostévére kötve vajon működik? :F

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.