Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tatararpad

    senior tag

    válasz Ed3r_X_ #21 üzenetére

    Úgy mint a Linuxnál, kirakják a forráskódot és gyönyörködhetsz benne. Windowsnál mondjuk én értelmét nem látom a nyílt forrásnak, hacsak nem valami bizalmi tényezőt akarnak helyreállítani vagy megerősíteni vele, a Windows szerintem pont azoknak készült akik használni akarják a rendszert és a lehető legkevesebbet foglalkozni vele. Minden másra meg ott a Linux, fölösleges két dudás egy csárdába szvsz.

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz Ed3r_X_ #21 üzenetére

    Nyilván elolvastad azt a részét is, hogy 10-ből 5 totál felesleges, mert csak hulladék. Elég benézni az XDA-ra, fele csak a skinekben, meg a bloatware programokban tér el, meg a különböző semmit nem érő módosítások, mert az nyúl bele, aki akar. A többire nyilván ez nem igaz.

    A fő repoba nem tud akárki beírkálni. A fork rendszerek és a millió verzió pedig messze nem jelent egyet a nyílt forrással. Hadd emlékeztesselek az agyon tweakelt Winter, Blade és egyéb kódnevű Widows XP rendszertelepítőkre, amik néha jól, néha pocsék módon szerepeltek.

    Nem egy topikban láttam, hogy felhasználás szerint ajánlottátok a különböző rendszereket (Linux alapokon), akkor a Windows is legyen ilyen tagolt? Mert egyik ezért jó, a másik meg azért.

    Igen, legyen. Mivel így célhardveres optimalizálás is megoldható. Nem kell nekem HTPC mellé irodai programcsomag support, meg egyéb dolgok, amik megeszik a legújabb CPU-m forrásait is. Hadd vegyem ki őket! Hadd ne kelljen már elhinnem, hogy 35GB-nyi rendszeropció kell nekem bármire is otthon!

    Amúgy mint laikus, ehhez nem igazán értőként látom ezt, és hogy megértsem, kicsi kifejtés nem lenne rossz, hogy mégis hogyan zajlana egy ilyen rendszer nyílt forráskódúvá válása.

    Nem tudom miként vízionálta bárki is ezt, de nyilván sok üzleti modell elképzelhető. Teljesen nyíltan letölthető forrás, de digitális hitelesítés nélkül, amit meg kell venned, ha nem akarsz megkötésekbe ütközni, vagy teljesen ingyenes, amivel az csinálsz, amit csak akarsz… és sok másik még.

Új hozzászólás Aktív témák