Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • picipc

    újonc

    A legfrissebb Kingstonokról nincs tapasztalatom.

    De Kingston és Kingmax SATA SSD-ről annál inkább, amit itt megosztok: két darab SATA Kingston 240GB SSD-t vettem az elmúlt 2 évben és mindkettő gyorsan tönkrement, visszaállíthatatlanul!

    A gyártó mindkettőt (240GB SSD-k) garival cserélte. De az ember nem pont arra vágyik, hogy ilyenekkel kelljen foglalkozni, nem beszélve a mentésből való visszaállásról (egyik sem nálam került beüzemelésre, IT támogatással foglalkozó vállalkozó vagyok). A márka negatív megerősítését és ennek az írásnak a végső löketét az adta, amikor egy hete egy néhány hónapja beszerzett SATA Kingmax 120GB (KM120GSMV32) került hozzám. A gazdája csak annyit tudott, hogy leállt a gép vele. Nálam kiderült, hogy nem lehet menteni róla semmmit (nem volt semmi értékes rajta szerencsére) és rendszer telepítést sem fogadott! E Kingmax esetében kérdés, mi hibásodott meg... A két 240GB-os Kingstonnál egyértelműen a kontroller halt be. Tehát - csak hogy idegesítsen - tudtam, hogy az adatok megvannak rajta, csak olvashatatlanul :( Majd kiderítettem, hogy az adatmentés várható ára 50-100eft közötti alsó hangon, az SSD méretétől függően. Persze ha nincs adat nincs díj, de 60eft körül fizetni néhány fájlért nem érte meg, így a visszaállítást végül hagytuk a francba.

    Javaslom ezért, hogy a SATA Kingstont 240GB és a SATA Kingmax 120GB SSD-ket messze kerüld el! (Én minden King...-et elkerülök azóta.) Alternatívaként bármi nem King... és nem noname jobb lehet!

Új hozzászólás Aktív témák