Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aram01

    nagyúr

    válasz rudi #4 üzenetére

    igen ez jól hangzik,de mikor?

    Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

  • eight

    senior tag

    válasz rudi #4 üzenetére

    Az összes ilyen szolgáltatásról nem tudok első kézből nyilatkozni, de anno (még béta előtt) alfa alatt meghívtak az Onlive-hoz megmondóembernek, aztán utána még egyszer rápróbáltam amikor az UK szolgáltatás is elindult itt Európában, szóval azt sokat próbálgattam.
    Az bizony nagypapáknak meg anyukáknak való akik már ráuntak a WII-jükre. Olyan mintha egy 100ms inputlagos TV-n kavirnyolnál valami agyontömörített mpeg2- szart, (pedig a szerver nem volt messzebb 40ms-nél), és a ramaty kép után a hangról már nem is érdemes beszélni. Persze értem én hogy a kemény gamer mag az elhanyagolható rész a piacnak és több az előny mint a hátrány, meg hogy elmegy a TV-n is kimaxolva gép nélkül (stb...) de azért még ne Istenítsük ezeket ha lehet ;)

  • Male

    veterán

    válasz rudi #4 üzenetére

    Nyugi, majd megoldják ezt is, mint a TV csomagoknál... akarod vagy sem, fizetni fogsz azokért a játékokért is.

    Az egészben egy biztos: többe fog kerülni az embereknek, mint az eddigi rendszer, hacsak valami hihetetlen verseny nem indul meg, de ez igen valószínűtlen. (Jah, a játék meg nyilván adott konzol exkluzív helyett adott szolgáltató exkluzív lesz, tehát nem fogod megúszni egy előfizetéssel sem.)
    Talán azoknak lesz olcsóbb, akik havonta két órát játszanak... de valószínűleg az ilyen előfizetés meg drágább lesz/óra, szóval azért törekedni fognak arra, hogy tőlük is a lehető legtöbbet gombolják le.

  • BlackPriest

    őstag

    válasz rudi #4 üzenetére

    hát igen, szerintem világviszonylatban is relatíve kevés helyen van megfelelő sebességű net. a terhelés drasztikusan megugrana, ha egy háztömb, vagy panel elkezdene felhőben játszani és a mostani panelos gyors netek is visszalassulnának, mert a garantált a diginél sem a zengzetes 20/10, az csak a maximum...

    arról nem is szólva, hogyha tényleg lesz adatforgalmi adó...

    Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

  • priti

    addikt

    válasz rudi #4 üzenetére

    Nem képzeled, hogy megveszel egy "vevőkészüléket" és onnantól hawaii, dizsi, napfény. Akkor a hardvergyártók miből élnek?
    Ne mondd nekem, hogy nincs akkora lobbiereje egy ilyen iparágnak, hogy megmondja, hogy neked félévente új "vevőkészülék" kell vagy a vevőkészülékbe bővítőkártya vagy akármi amit ő gyárt...
    A konzol szar érv még akkor is ha nyomott áron adják és a játékon jön vissza az ára, mert. valaki azt a chip-et ami abban van legyártotta, méghozzá nyereséggel.
    Szerintem ez qrvára naív elképzelés, hogy telítődik a piac és azzal szevasz. Vége és majd önszántukból másba fognak.
    A kivitelezés meg ilyen válaszidőkkel... "egyszer jó lesz". Egyszer kvantumhálózat lesz 1 év hűséggel. Ja. Egyszer.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • Male

    veterán

    válasz rudi #30 üzenetére

    Igen, azok rámozdulhatnak, csak hát van itt több pont, ami erősen beleszól a versenybe:

    - a szerverekbe hardver kell... a grafikai részhez 2, ha az Intelnek bejön, akkor 3 szereplőtől lehet vásárolni, és nem fogják olcsón mérni (főleg ha ők is üzemeltetnek saját szervert... minek támogatni a konkurenciákat ugyebár). Proci szinten szintén nem lesz sok szereplő.
    - a szerverre játék kell... a játék kiadók az évek során szépen egyesülgettek, felvásárolgattak, itt sem várható nagymértékű egymás taposása (a játékpiacon most sem látni a "ki adja olcsóbban a jó játékot" típusú versenyt)

    Így hiába akar majd sok cég nyújtani ilyen szolgáltatást, olyan lesz, mint az SSD piac rengeteg szereplője... ugyan abból épít mind, így nagy különbségek nem lehetnek árban.

    ...és pár extra költség még:
    - a szerverekhez épület kell, ami jelentős, újonnan megjelenő költség (emiatt senki nem vett eddig nagyobb lakást magának :) )
    - a szervereket üzemeltetni kell... ehhez emberek kellenek
    - egy rakás marketing költség, hogy nálunk fizess elő (bár ezt eddig elszórták a játék reklámjára, szóval nem biztos, hogy plusz költség)
    - igen komoly net sávszél a szerverekhez
    - az otthoni net forgalmát is igen jelentősen meg tudja dobni, amit a net szolgáltatónak be kell hoznia... az ügyfeleken.

  • Male

    veterán

    válasz rudi #64 üzenetére

    Igen, ezek kiesnek nagyjából (játékvezérlők és hasonlók azért megmaradnak).

    Valóban érdekes lenne kielemezni, hogy +/- mennyi jelenik meg a mérlegben. Bár sokmindent elég nehéz lehet megbecsülni (kisker és nagyker haszon mondjuk jól meghatározható, de hogy pl a márkákon mennyit lehet spórolni, azt nem hinném, hogy akár egyetlen jelenlegi cég is elárulná).
    Amúgy az még egy fontos pont, hogy a jelenlegi verzióban ha vettél egy gépet és rá egy pár játékot, majd később nincs pénzed, akkor legfeljebb az újabb játékokat bukod addig, de a meglévőkkel annyit játszol, amennyit akarsz. A felhősnél ezt valószínűleg nem teheted majd meg, addig játszhatsz, amíg van rá pénzed.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés