H​i​rdet​és

2017. november 24., péntek

(#1) Onikage

Onikage
(újonc)

Mi értelme egy olyan kártyát elkészíteni ami megközelíti a GTX1080-at ha a GTX1080 olcsóbb?

GIGABYTE GeForce GTX 1070 Ti OC
174090ft

GIGABYTE GeForce GTX 1080 WINDFORCE OC
166000ft

Mi az ábra?

(#2) REIT

REIT
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Nincs OC?

Akkor ez mi? [link] [link]

Minden egybeesés a valóság műve. A valóság pedig az elme szüleménye.

(#3) bindike01

bindike01
(fanatikus tag)

Érdekes teszt....Számomra ez a 1070 TI felesleges kártya!! Valószínűleg sok a nyák a nyakukon....De aki 1070 ről akar váltani 1070 TI re neki nem hiszem hogy megéri...Mert akkor már 1080...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#4) snecy20 válasza Onikage (#1) üzenetére

snecy20
(őstag)

Ez a bizonyos 1080 sem 166k-ról indult másfél éve. :)
Most még nincs nagyon értelme árakat összehasonlítgatni, de nem fog ilyen magasan maradni.

(#5) GoldhandRent válasza Onikage (#1) üzenetére

GoldhandRent
(senior tag)

Mondd, hogy ez csak itthon néz ki így...Ha csak itthon, akkor az új termék mindig drágább, mint a régi, hiába máshova van pozicionálva :C :K :W

Kíváncsi lennék, hogy mondjuk az én 1070 Xtreme Gamingemhez képest mennyit tud ez az MSI 1070Ti, és egy Giga Xtreme 1070 Ti

szubjektív off: bírom az MSI féle "egyedi hűtést" , hogy az 1050-től az 1080Ti-ig ugyan úgy néz ki. ;]

i5 6600K @ 4.4GHz ; Gigabyte GTX 1070 Xtreme Gaming

(#6) Imre921

Imre921
(tag)

Véleményem szerint teljesen felesleges volt ez a kártya az nvidia részéről :F De már akkoriban WTF érzésem volt vele kapcsolatban amikor még csak pletyka szinten volt.

Annyi előnye talán van hogy lejjebb nyomja a sima 1070esek árát...Azt hiszem...

(#7) Riddick77

Riddick77
(kvázi-tag)

Jó kis kártya ez,főleg,hogy egy 140W-os szörny CPU-val tesztelték,akkor egy normál 65-95W CPU-val a teljes rendszer fogyasztása 200W köröl lenne,az meg több mint tökéletes ilyen teljesítmény mellett!

Ha,az ára nem elszállt lesz,akkor jó kis gamer kártya amíg ki nem jön a VOLTA,mert sajnos AMD párti vagyok VGA téren,de ez a GTX 1070Ti leveri mindkét VEGÁT sok helyen,fogyasztás /teljesítményben meg nagyon. :(((

[ Szerkesztve ]

Ridd

(#8) Egon

Egon
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Rossz vicc a cikk címe, és a tetszett plecsni is, egy ilyen kártya vonatkozásában, ami egyértelműen bestbuy a maga kategóriájában (természetesen a kezdeti felár elmúltával). Annek tekintetében főleg rossz vicc az értékelés, hogy a custom Vega56, amely lassabb volt mint a gyári, szintén tetszett plecsnit kapott... :C
Úgy látszik, mindig van lejjebb... :U

[ Szerkesztve ]

Master of Magic forever!

(#9) Daywalker válasza REIT (#2) üzenetére

Daywalker
(HÁZIGAZDA)

Olvasd el és értelmezd, ami le van írva. Nem mondta senki, hogy nem tuningolható, hanem az, hogy a kártyák nem tuningolva jönnek out of box, vagy nem feltétlenül vannak előre beállított/beállítható profilok a szoftverben. Ennél az MSI-nél nem volt ilyen. Kézzel lehet huzigálni az órajeleket, de ez is le van írva.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#10) Duracellm...

Duracellm...
(PH! kedvence)

Kíváncsi vagyok az itt lefolytatott meg-szakértésre, hogy ez most jó-e nekünk.

Elég vegyes, bíztam benne hogy nem lesz ilyen látványosan visszafogva.

[ Szerkesztve ]

Pacalos-Rizsa szemetesben.

(#11) Onikage

Onikage
(újonc)

Azt hiszem a magam részéről a GTX10000 kártyára gyűjtök. :)) :DD
Úgyis pár év és kijön, amilyen tempóban gyártják ezek a kártyáikat (minden évben kijön egy mint ahogyan minden évben kijön egy új CoD vagy AC). :U :O

Mi az ábra?

(#12) shteer válasza Daywalker (#9) üzenetére

shteer
(Jómunkásember)

Lesz bővítve a cikk tuningolt értékekkel?

Eladó Kalor 3 öntöttvas radiátor, 130+ tag | Alessio Polar 17" 4x alufelni szett 55k | Gigabyte RX 560 4GB garis 37k

(#13) DeathAdder

DeathAdder
(PH! kedvence)

Nekem 1070 OC-vel mondhatni konzisztensen +10%-hozott mindenhol ahol néztem játékokban és benchmarkokban, és akkor ott van mint a Ti. Oké akkor Ti-t is lehet húzni igaz...

A sokkal nagyobb 1060-1070 közti űrt kellett volna betömni.

Szvsz 1070-ről 1080-ra se nagyon éri meg váltani, hanem akkor inkább 1080Ti-re :K

ps: utálom a pici kártyákat, kisebbségi komplexusom van tőle, bele nem tennék olyat a gépembe ;]

[ Szerkesztve ]

The Power of Dreams • You'll Never Walk Alone

(#14) Leslie_K.

Leslie_K.
(tag)

Már alig várom a GT 1030 Ti kártyát.

(#15) L4mie

L4mie
(PH! kedvence)

Jó ez!
Majd BlackFriday keretében kell szerezni egy hibrid hűtéssel megáldott darabot :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#16) Imre921 válasza Leslie_K. (#14) üzenetére

Imre921
(tag)

:DDD :DD :))

(#17) Redneck

Redneck
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Jó kis kártya, ha a hazai újdonság ár elmúlik, elég jó vétel lesz. :K

Egon:
Én sem értem, de az utóbbi időszakban előfordulnak itt ilyenek...

Play Hard GO pr0! - A bugfix a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#18) Vesa

Vesa
(őstag)

Tehát minden szempotból hozza az elvárásoknak megfelelőt, veri a Vega-t is, de csak "Tetszett" plecsnit érdemel.
Kíváncsi lennék, hogy egy 1070 Ti-t verő Vega mit kapna...(nyilván tudjuk a választ)

(#19) Daywalker válasza shteer (#12) üzenetére

Daywalker
(HÁZIGAZDA)

Még nem tudom, talán, majd megnézzük mit tud a nálunk lévő példány.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20) Raymond válasza shteer (#12) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

Ezek eleg jol mennek: [link]

eleg jol = ugyanugy mint az osszes elozo Pascal :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21) Tyrel

Tyrel
(senior tag)

Sztem a GTX 1070 / 1080 már annyira régóta piacon van, hogy aki akart már rég vett ezek közül valamit, aki meg a Vegára várt hogy hátha majd jobb lesz, annak is hónapjai voltak már vagy azt, vagy egy ilyen GTX-et venni...

Ezt így kihozni nem sok értelme volt, ha már a 10XX szériát bővítik inkább a 1060 és a 1070 közti űrt kellett volna betömniük. A felső házban aki eddig nem vásárolt be az a Volta megjelenéséig már nem is fog.

(#22) Yany válasza Raymond (#20) üzenetére

Yany
(PH! addikt)

A bányásztempó berakásáért nagyon nagy köszönet :R de hadd éljek picit építő kritikával: GPU-val már senki sem bányászik bitcoint és még csak nem is releváns az abban nyújtott tempó. Ethash-t érdemes nézni, (esetleg Equihash-t) mivel a szinte minden bányász által ismert és követett Whattomine oldal is annak sebességét veszi etalonnak (vagyis az Ethereum a 100% és ahhoz képest hasonlít minden mást). Ha kell egy kis segítség, hogy hogyan lehet a legkönyebben megmérni az ethereumos sebességet, nagyon szívesen segítek. Csak dobjatok egy privit és megírom, kb. 1 perces művelet.

A kártyáról: szerintem nagyon királyul pozicionált cucc, Vega56 árában egy bő 10-15%-kal gyorsabb kártya, aminek a fogyasztása és hűtése is szuper? Bár többen értetlenkednek, hogy minek 1070-ről erre váltani, de én is értetlenül állok a problémázók előtt, hogy miért 1070-ről kéne erre váltani? :) Szerintem amint beállnak az árak (hehe, jó vicc, gpu fronton normalizálódott árak?) igencsak versenyképes lesz. Ezt a forgatókönyvet erősen megkérdőjelezi a az esélyesen nagyon jó Ethash tempó, vagyis bányászkedvenc lehet, talán jobben, mint semmilyen másik kártya. A magam részéről simán upgrade-elném azonnal az összes 1070-esemet egy Ti variánsra, mert a bányászatban már ennek is igencsak van értelme, de már nem akarok újabb sokszázezret beletolni.

[ Szerkesztve ]

Ethereum Mining: https://jukesays.wordpress.com/                                                    Asus ZenBook UX410UA teszt: https://youtu.be/xUXRAVZlGto

(#23) nyakdam

nyakdam
(fanatikus tag)

Köszi a tesztet, főleg jó látni a minit. Elég jól teljesít a méretéhez képest. A Ti meg hozza ami előre kalkulálva lett. Az árak sajnos el vannak szállva, így nehéz értékelést adni. Egyszerűen túlárazott minden kategória.

(#24) Ribi válasza Tyrel (#21) üzenetére

Ribi
(PH! nagyúr)

Pedig én is most tervezek venni valami VGA-t. :U
Hónapok lehet, hogy voltak, de a Vega árai még túl magasak, mert még mindig újnak számít az igen rossz elérhetősége miatt. Szóval aki akar venni VGA-t az még mindig vagy vega (ami picit még mindig túlárazott) vagy 1070-1080.

(#25) Redneck

Redneck
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

"Az első hírmorzsákat szeptember közepén kaptuk a Geforce GTX 1070 Ti létezéséről, majd szépen lassan érkeztek az információk a kártya képességeiről, míg végül a napokban a hivatalos bejelentéssel egyidőben már egyfajta kártyainvázóról számolhattunk be."
Valahogy így kell piacra dobni egy terméket.

"mindenesetre szokatlan, hogy egy ténylegesen magasabb órajellel dolgozó, gyárilag tuningolt kártya, ha minimálisan is, de lemarad a referenciamegoldás mögött."
Vega 64 Strix

Nem akarok kukacoskodni de a Vega 64 Strix tetszett plecsnije ezek után kicsit véleményes. :U

Tyrel:
Lehet van aki még nem vett, minden nap látok "most építek gépet" kommenteket. Ha nem is Ti-t, de simát sokan vennének, és bejelentettek egy árcsökkentést is.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#26) Hobbbyt válasza GoldhandRent (#5) üzenetére

Hobbbyt
(PH! addikt)

Menjünk tovább, az MSI Gaming RX480-as kártyámon pont ugyan ez a hűtés van. :D
Dee abszolút jól csinálják, mindent egységesítenek, így olcsóbb a gyártás és a minőségre nem lehet panasz.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem. |.. sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s6e ..| Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore, QuadCore...

(#27) Melorin

Melorin
(őstag)

Szerintem úgy lett volna korrekt összehasonlítás ha a 1070 és a 1080 is Gaming lett volna, mert az azért nagyobb teljesítményű mint ez a mini giga. :U Így szerintem csalóka a 1070 és 1070ti közti különbség.

[ Szerkesztve ]

(#28) Petykemano

Petykemano
(őstag)

Mindenképp hordozza azt az üzenetet, hogy a konzumer volta csak 1-2 negyedév múlva érkezik.

(#29) Yany válasza Yany (#22) üzenetére

Yany
(PH! addikt)

Sorry, ez nem válasz akart lenni, a cikk szerzőjének szántam a hsz-t.
Ja igen és a Minit én is örömmel láttam, meglepően szépen teljesített a kis egyventis "szörnyeteg".

Ethereum Mining: https://jukesays.wordpress.com/                                                    Asus ZenBook UX410UA teszt: https://youtu.be/xUXRAVZlGto

(#30) RyanGiggs

RyanGiggs
(őstag)

Jó kis kártya lett.
Talán arra jó lesz, hogy a Vega56 árát egy picit csökkentse!?

(#31) b.

b.
(PH! addikt)

Jól megírt cikk, de a címe, nem kellett volna, epic fail.Milyen izzadságszagról beszélünk?
Remek kis kártya lett, majd 1080 szintű teljesítmény , és ha beáll az ára akkor értelemszerűen alatta is lesz árban.Tuning meg nagy kérdőjel, szerintem ez hozza az alap 1080 szintet tuningolva.
Fogyasztás / teljesítmény szuper. Nagyon sokan nem tudtak eddig erre a kategóriára váltani, anyagi okok miatt, azoknak az elkövetkező fél-egy évben ez jó vétel lesz.
Csak így tovább, remélem Volta is ilyen jól fog sikerülni, mint Pascal.
Valószínűleg nagyon jó már a GPU kihozatali arány, azért NV szinte nulla erőfeszítéssel dobta piacra ezt a kártyát. :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso)

(#32) shteer válasza b. (#31) üzenetére

shteer
(Jómunkásember)

ha beáll az ára akkor: telitalálat :))

Eladó Kalor 3 öntöttvas radiátor, 130+ tag | Alessio Polar 17" 4x alufelni szett 55k | Gigabyte RX 560 4GB garis 37k

(#33) Onikage

Onikage
(újonc)

Azt nem tudja valaki, hogy a GTX1070 ára mennyit fog esni az új kártyának a megjelenése miatt?

Mi az ábra?

(#34) shteer válasza Onikage (#33) üzenetére

shteer
(Jómunkásember)

5-öt

(#35) pomorski

pomorski
(őstag)

Köszi a tesztet.

Ha osztálytársak voltunk valahol, akkor légyszi dobj egy PM-et! 1985-1993: Bethlen Gábor ált. isk., Gáborján | 1993-1997: Zalka, Berettyóújfalu (2201-es szak) | 1997-1998: nulladik (KLTE, mat) | 1998-2004: KLTE-DE, mat

(#36) Z_A_P válasza Yany (#22) üzenetére

Z_A_P
(őstag)

Ethash-t érdemes nézni, (esetleg Equihash-t) mivel a szinte
minden bányász által ismert és követett Whattomine oldal is
annak sebességét veszi etalonnak

Csak dobjatok egy privit és megírom, kb. 1 perces művelet.

:R :R

Remelem figyelnek a PH-sok.

[ Szerkesztve ]

OK

(#38) kisvakond111

kisvakond111
(újonc)

Ez a kártya valahogy nekem olyan "számkivetett" mint a HD5830 volt annak idején.
Valószínűleg más áll a háttérben, csak úgy nem csinálnának egy újabb modellt, ha nincs külön vásárlóbázis rá.

"amúgy mint olyan"

(#39) DMONFROMBLOW

DMONFROMBLOW
(újonc)

Semmi vs GTX1080Ti, Titan XP. Az nvidia kártyái uralják a piac ezen szegmensét, az AMD csak 7nm-en remélhet ehhez közeli teljesítményt.
Vega 64, 56 vs GTX1070,1070Ti,1080,1080+ Az nvidia kártyái minden szempontból jobbak, ráadásul több mint 1 éve piacon vannak, mondhatjuk Vega dead on arrival.
RX580,570 vs GTX1060 és változatai. Az RX kártyák annyira szét vannak húzva, hogy az előző generációs maxwell-el sem veszik fel a versenyt. Ha valakinek mégis az a rossz ötlete lenne hogy egy ilyen kártyát vesz, akkor a bányászat miatt megugrott áruk okán remélhetőleg végleg lemond erről a rossz ötletéről.
RX560,560D vs GTX1050,1050Ti Az átnevezett RX560 egy ki tudja hányszor újrahasznosított kártya, amely természetesen nem tudja felvenni a versenyt semmilyen szempontból sem az NV jóval fejlettebb 1050 és 1050 Titanium változatával.

Rádzsa összecsomagolt, elmenekült és azóta senki sem látta. A Windows 8/8.1 támogatás dobva. Driverek borzalmasak.

Eközben Jensen ujja a világ legfejlettebb és legbrutálisabb teljesítményű grafikus kártyájának a Voltának startpisztolyának ravaszán. Ha úgy döntene, hogy ebben az évben meghúzza a ravaszt, az a Radeon részleg teljes és totális pusztulását jelentené.

A zöld a király!

(#40) gbors

gbors
(PH! nagyúr)

Köszönjük a cikket. Valahogy sejtettem (már a pletykák előtt), hogy Jensen p**iszmérete nem fogja elviselni, hogy a Vega56 gyorsabb az 1070-nél :DDD

Persze piaci értelme is van a dolognak - kis árkülönbség esetén a "gyorsabb drágábban" jobban hangzik, mint a "lassabb olcsóbban". Kicsit szokatlan a 3 kártya ilyen szűk ársávban - bár elvileg az 1070-nek sokkal olcsóbbnak kellene lenni, a bányászás miatt gyakorlatban 400 és 500 USD között van mindhárom GP104-es VGA, és vicces módon majdnem a bányászásra kevésbé optimális 1080 a best buy :)

Ami súlyos a kártyával kapcsolatban, az a (más oldalakon látott) jellemző órajel. Míg az 1070 és az 1080 FE változata 1700-1750MHz között ketyeg, ez a kártya kényelmesen 1800 felett megy, és a tuning vége is úgy fest, hogy ennyivel magasabban van. Ebből következően a Voltánál várható további órajel-emelés. Hmmm...

Divine mental biopsy reveals you need psychosurgery

(#41) b. válasza gbors (#40) üzenetére

b.
(PH! addikt)

Az 1070 árcsökkentés azért elég jelentős, előbb utóbb biztos elér ide is. Ha bevágják 340- és 380 $ közé, azért az best buy lesz, gondom magával hozza az 1060 áresését is.
Több helyen olvasom, hogy a gyártási kihozatal kényelmesen lehetővé tette az 1070 TI kiadását. Gondlom ez is benne lehet a dologban. Egyébként én úgy gondolom egy cég élére ilyen emberek kellenek nem ? :)

EZt nem tudom olvastad e:[link]

"hat resulted in clock speeds of 1,924MHz to 1,949MHz running The Division at 4K resolution, and up to 1,974MHz at 1440p."

stabilan vitte ezt az órajelet az EVGA. , 217 -235 wattal. alap 1080 hoz mérési határon belül mozog az elmaradása.pedig a driverrel ők is szenvedtek, attól még várnak pár százalék javulást.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso)

(#42) Jack@l válasza DeathAdder (#13) üzenetére

Jack@l
(PH! kedvence)

Guru3d tesztjében átlag 10%-ot tudtak a gyárin is húzni. (mert ott ki merték rakni a húzott erdményeket is)

[ Szerkesztve ]

(#43) arn

arn
(PH! nagyúr)

szvsz sok ertelme nincs ennek a kartyanak. de az izzadasgszagu az a vega :D

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc): http://hardverapro.hu/apro/keresek_egy_csomo_fele_cuccot

(#44) HaZsolt válasza Jack@l (#42) üzenetére

HaZsolt
(őstag)

Oc részt mindig kérünk! Mostanság ez elszokott maradni:(.

(#45) b. válasza Jack@l (#42) üzenetére

b.
(PH! addikt)

Ez nem merés kérdése, tuning profilokat engedélyezte NV. A cikkben is benne van.

(#46) Jack@l válasza b. (#45) üzenetére

Jack@l
(PH! kedvence)

Nem is az nv miatt kell a "bátorság" :)
Gyári alap kártyát húzták.

(#47) b. válasza Jack@l (#46) üzenetére

b.
(PH! addikt)

jah ok ,értem bocs :DDD :DDD

(#48) Z10N válasza Onikage (#1) üzenetére

Z10N
(PH! addikt)

Ne a magyar arakat nezd...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#49) gbors válasza b. (#41) üzenetére

gbors
(PH! nagyúr)

Az 1070 ára elméletileg 349 USD, és most elméletileg 20 USD-t vágtak rajta. Ehhez képest külföldön is inkább 400 USD körül van. Hiába csinál bármit az nVidia az MSRP-vel, ha a gyártók / nagykerek / boltok nem annyiért adják. Ráadásul az 1070Ti bányászásra alig lesz jobb, mert ugyanannyi a mem órajel.

Én Anandéknál néztem az OC-t, ott majdnem 2100MHz-ig gyalogolt el a kártya. Hasonló az eddigi Pascalokhoz, csak 8-10%-kal magasabban kezd. Kíváncsi leszek, a custom kártyákkal mit vállalnak majd be.

Divine mental biopsy reveals you need psychosurgery

(#50) Yany válasza Z_A_P (#36) üzenetére

Yany
(PH! addikt)

figyelnek a ph-sok :K

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.