Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ArrayOfLilly

    aktív tag

    válasz premete #21 üzenetére

    Ami a versenyt illeti, nem is hittem volna.

    Én egy XPS M1530/T9300 (2,5 GHz/6 MB L2 Cache), 4GB 800 MHz DDR2 ram mellé vettem egy HP DM1-1020ed-t, amiben SU2300 (1,2 GHz/1 MB) van , 2GB 1333 MHz DDR3, de ugyanolyan frekin fut a chipset miatt.(Még csak nem is a SU4100 változat, ami 1,3 GHz/2 MB L2 Cache lenne.)

    Az XPS-en perpill Vista van (már nem sokáig), a kicsin Win 7.

    Namost irodai felhasználásra (office, photoshop kisméretű képekkel, dreamweaver, netbeans, casual games a reflexive.com-ról, 720p filmek (elvileg 1080p is, de azzal nem élek), letöltés/8 GB fájlok tömörítése, netezés, stb.) egyszerűen nem észrevehető a különbség.

    Sőt, erre nem jut eszembe jó szó "responsiveness", talán reagáláskészség, fürgeség? szempontjából a pici szinte kellemesebb. Persze ebben nyakig benne lehet a telepítés/oprendszer.

    Ennek ellenére megdöbbentem rajta, amikor tapasztaltam, hogy mennyire teljes értékű a kis vacak. (Mondjuk nekem alig használtan sikerült megcsípnem 110e ft-ért, cserébe eredetileg hollandul beszél, de kurvára megérte. A netbook-használat hozta az igényt a méretre és a hosszabb akksiidőre, jó marketingfogás volt az ötlet... :-) viszont ezt egész sokáig szeretném használni. Ha lesz/lenne CULV + Ion utódja egyszer, arra lecserélném.)

    http://www.arrayoflilly.com

Új hozzászólás Aktív témák