Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • l.skywalker

    félisten

    FELHASZNÁLÓI VÉLEMÉNY! GYENGÉBB KÉSZÜLÉK(EK)RŐL VÁLTOTTUNK! (Blackberry Classic, MS Lumia 640)

    Most vagy mi kaptunk valami ritkán jól működő modellt vagy a tesztalany volt ennyire szar, de a feleségemnek pont a teszt napján vettünk egy NOKIA 5-öst és az elmúlt tapasztalataink között az egyik legjobb telefon eddig (Lumia640-et cserélte, előtte pedig Alcatel Onetouch Idol 2S-e volt).

    Már kikerült, hogy megkapja az Android 8.0-át illetve szépen jönnek rá a havi patchek is. Memóriakezelési problémákkal nem találkoztunk, melegedést eddig 1x tapasztaltam töltés közben amikor egyébként is 38 fok volt.

    Felhasználásában azért nem teljesen prof az asszony, de én nyüstölöm a gépet rendesen amióta megszerezte. Játékon kívül eddig filmnézésre használtam és direkt nem lövöm ki a programokat a háttérben, hogy lássam mennyire bírja.

    Eddigi tapasztalataim alapján pro:

    - a kijelző: én alapvetően rühellem a nagy kijelzőket én még Jobs hagyatékán élek, hogy a 4" a tökéletes. Ennek viszont valahogy olyan jól van összerakva: fényes, élénkek a színek és a háttérképnek kirakott képek is számomra szokatlanul jelennek meg, legalábbis az én iPhone SE-men sem ilyen szép. És van egy kis lekerekítés körben a kijelző szélén, amitől valahogy sokkal jobb lesz az egész fogása.

    - frissítések: folyamatosan jönnek első bekapcsolás óta. Van itthon 2 nexus tabletünk is már jó rég óta, utoljára ott éreztem magam olyan ügyfélnek akivel törődnek, hogy gyakran jöttek updatek/patchek

    - rendszer: játékon kívül eddig minden mással terheltem már a rendszert és mind a multitasking mind stabilitás rendben van. Eddig még 1 app sem mondott FC-t és a gépet sem kellett soha hard resetelni vagy újraindítani. A CPU jól operál, a grafikai chip már érezhetően gyengébb, de a RAM cserébe jól van kihasználva.

    - kamera: el voltam ájulva az iPhone kamerájától amikor megkaptam. Kérkedtem is vele az asszonynak, hogy most már végre milyen faxa képeket tudok lőni. Erre mikor megkapta a Nokiát úgy éreztem, hogy abban is megvan bőven annyi, sőt...

    - UI: nekem tetszik ez a sok kis kerek ikon és az, hogy a rendszerikonok megkapták ezt a nokiakék-fehér kinézetet.

    Kontra:
    - üzemidő: rém gyenge egy ekkora és egy ilyen teljesítményű telefonhoz. pikkpakk lerepül 80% egy átlagos nap, de átlag feletti napon délutánra már sír naftáér. A töltési idő 3-4 óra között mozog, szóval valóban nincs QuickCharging.

    Neutral:
    - ár: 1. A feleségem NOKIA-t akart, a 6-os pedig még nem volt a Telenornál, így alkalmazkodtunk a kínálathoz. 2. Ugyanebben az árban nem volt nagyon választék. Volt a Huawei P9 Lite, de abból is esetleg a 10-est szerettük volna ill. a CAT egyik telefonja, az meg nem éppen egy nőies darab. Feljebb a Sony Xperia XA1 jött volna szóba, de az 10k-val már több volt ill volt még talán 2 Samsung, de én nem kínai meg egyéb telefonok ellen ágálok hanem Samsung termékek ellen, így azt kizártam. 3. Havidíjas készülék volt, így akár kamatmentes részletfizetésre is vehettük volna.

    + futtattam Antutut, habár nem bízok már benne régóta és 45043 pontot kapott. Részletekben:
    3D: 7781
    UX: 16427
    CPU: 15533
    RAM: 5302

    (ja, és nem tudom számít-e de mi kéket választottunk. Majd rakok fel képeket mind a tesztről, mind a készülékről is hamarosan)

    [ Szerkesztve ]

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Új hozzászólás Aktív témák