Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NightGT

    senior tag

    válasz ZnVjaw0K #35 üzenetére

    eloop-ból melyik van? Kisfordulatú?

    Csak mert itt figyel a B14-3...több egyéb között. Noctuából csak az NF-A9 (92mm) szolgál...

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz ZnVjaw0K #46 üzenetére

    Azért nálam az NF-A9-nek is van (kis) hangja, forgatva nem is kicsi...persze abban a méretben (92) az természetes. És teljesítményben nagyon nem vall szégyent. De pl. a be quiet! Silent Wings 92eseit bordára megint jobbnak tartják sokan.

    eloop B14-3, a legnagyobb fordulatszámú, szintén forgatva valóban hangos. De amit az ellenálás leküzdése, és átfújás terén nyújt...úristen :) 450-700 köré szabályozva használom, házban top hátul, fél centi porszűrő szivacs+rácson át kifújatni. Gyárilag ilyen a porvédelem, megbontani meg nem akarom. Egységnyi decibelből nálam ez tudja ott a legtöbbet, pedig van még 14esből silent wings, ty-147 sq (ami meg beszívásra hasonló), fractal design, arctic-ok...vastag vizes bordára szeretik még az eloop-okat nagyon. Legelégedettebb amúgy a be quiet ventijeivel vagyok. Azokhoz nyúlok a legritkábban, felhasználásra tökéletes...de amikor tunert játszok, és kopp teljesítmény kell benchelni v stresszelni (nekem kb. az a PC-vel a "játék"), akkor néha kevesek. Ami megint más történet, felhasználási esetek 99%ától teljesen eltérő. Illetve az alapvetően tényleg csendoptimalizált BQ is kínál high-speed modellt.

    Nekem amúgy nincs problémám a Noctuával, annak a sorozatnak pl. egy jól kiegyensúlyozott, sokmindenre alkalmas profilja van...meg hasznát vettem a vele érkező kiegészítőknek is (hosszabbító, elosztó, fordulatszám csökkentő). Tartom, hogy spec helyzetekre akad néha jobb/olcsóbb is, de aki csak egy jó ventit akar, biztos nem lő velük mellé...de 10k-ból nem is kéne. És azért 6-7 ezres Silent Wings-ek, Papst-ok, isten tudja mik mellett...

    Noctua a hűtők Golfja...bár az inkább a BQ. Noctua az a béemvé... :D

    [ Szerkesztve ]

    Speed is the only truly modern sensation

  • noss

    csendes tag

    válasz ZnVjaw0K #46 üzenetére

    ZnVjaw0K:
    industrial Noctua lakásszellőztetésre: te egy zseni vagy! :D
    milyen gyakran kell takartani a porszűrőket?

    épp Cooler Master MasterLiquid ML240-est készülök cserélni Noctua megoldásra,
    mert
    - egyrészt besza ijedtem egy jó kis yt videó alapján, hogy az AIO vízhűtések beszállítója azonos és 2-3 évenkénti karbantartás elmúlasztásával bekrepálhatnak,
    - másrészt túl zajos a pumpája és a ventije, noha hűteni jól hűt.
    a videóban a srác 8. éve használja a Noctuát, kapott már ingyen procicsatlakozást is hozzá, szóval engem meggyőzött.

    [ Szerkesztve ]

    noss

Új hozzászólás Aktív témák