Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz eeXaa #26 üzenetére

    Szerintem nem túl nagy a két halmaz közös területe. A Nintendo a jelenlegi játékkínálatával nem tudná megszólítani a legtöbb Xbox és PS játékost, sőt láthatóan a stúdiók, fejlesztők sem tolonganak, hogy switch-re írjanak direkt. Nekik az a lényeg hogy viszonylag kis munkával egy-egy évekig fejlesztett projekt több platformon is terjeszthető legyen. Ezért ideális a másik két konzol, mivel mindkét hardver közeli rokonja a PC-nek. Ráadásul a kompatibilitást is sokkal komolyabban veszik egy-egy generációváltás esetén, ami megint előnyös a fejlesztőknek.

    Nem ismerem a számokat, de szerintem nyereséges mindkét platform, még ha panaszkodnak is. Jellemzően nem reálisak a saját elvárásaik. Mindenhol kiadnak félgenerációkat és a vásárlók azokhoz igazodnak. Pl. egy új konzol 2 év után már nem igazán ajánlott vételre, mert várható a félgeneráció érkezése. 4 év múlva már mindenki várja az újat, akkor is ha bejelentik hogy mondjuk még 2 év mire jön. Drágák ezek a konzolok ahhoz hogy rosszkor vásároljon az ember egyet. Nekem pl. nagyon szimpatikus a PS4 Pro, de már nem vennék annak ellenére, hogy még 1-2 év mire jön a PS5. Kb. minden harmadik év elég gyenge eladásokat hoz konzolon. Akkor kell komolyan leárazni, vagy kihozni egy rendes upgradet...

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák