Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RexMaximus

    aktív tag

    Lehet egyszerubb az oka, tobbszor talalkoztak a roman papirokkal. Onnan joval tobben mentek el mint innen, aranyaiban is (talan 2 millio korul?).

    Masik ami tudat alatt lehet egy ugyintezoben - elmult evekben a nyugati sajtoban is rendessen ostoroztak a magyarokat (elotte azt se tudtak, hogy hol van). Amikor betettek az IMF-nek, az ezzel jaro leminositesek majd nemreg a kerites ugy. Ha tetszik ha nem az emberek tobbsegeben ezek alapjan kialakul egy kep, igazsagtartalmatol fuggetlenul.

    Amirol kevesebbet irtak, a hitel visszafizetese (hanynak is sikerult?), a keritesbe meg azok is belevagtak akik elotte leszoltak miatta.

    Olvastam mar egy elozo postodban is, hogy inkabb rommannak erzed magad. Amivel onmagaban nekem semmi bajom sincs. Azt is irtad, hogy nem ismered a nyelvuket. Viszont amig egy nep nyelvet nem ismered, utana tortenelmet, hagyomanyait stb addig nem ertheted meg az esszenciajat. Enelkul nem lehet azzonosulni vele.

    Az meg hogy par idiota azon ugykodik, hogy elszakadt teruletekrol szarmazo honfitarsakat es minket egymas ellen forditson, vagy eppen szarmazasunk miatt rosszul erezzuk magunkat - ignoralni kene. Itt elertek azt, hogy sokan fejben leminositsek magyar mivoltukat. Ez szinte elkepzelhetetlen sok mas nemzetnel. Ez az en velemenyem.

    Irasaid alapjan nekem az a benyomasom, hogy a ket orszag tortenelmet (magyar - roman) kevesbe ismered. Ha igy van szanj ra egy kis idot. Igazi az lenne ha mindekt nyelven meg tudnad ezt tenni. Ugy erzem lesznek meglepetesek, mert ketlem, hogy ugyanazt fogja tartalmazni. Ez ilyen.

    Mert eddig ilyen himbilimbi dolgokkal tamasztottad ala a miertet. Mint pl. hogy rosszu kezeltek a parodat.

    En magyar, meg egy nyugati orszag allampolgara vagyok. Idiotak emiatt engem is rosszul kezeltek itt is, ott is. Ha idiotak alapjan hozok ebben a kerdesben donteseket felvetodik a kerdes, hogy nem e tartozom akkor kozejuk. Nem alaptalan feltetelezes nemigaz? Ez van.

Új hozzászólás Aktív témák