Hirdetés

2019. augusztus 20., kedd

(#101) Matska válasza bayarena (#100) üzenetére

Matska
(senior tag)

Nem.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#102) schawo válasza bayarena (#100) üzenetére

schawo
(titán)

És ha csak az volna? Az változtatna valamit a lemaradáson?

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#103) anaqer válasza bayarena (#100) üzenetére

anaqer
(veterán)

Persze, szoftveresen kicseréled a pentaprizmát LCD-re... :DDD

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#104) Dißnäëß

Dißnäëß
(senior tag)

Ezt a cikket valami Nikon fanboy írta, vagy csak kemény szemellenző van fent ?

Tavaly a Nikon indította el a full frame lavinát
Nem ő, és nem tavaly. :D :N

A tavalyi évben végre igazi konkurenciát kapott a full frame szenzoros MILC kamerák piacán az a Sony
Semmilyen konkurenciát nem kapott, labdába se rúgott a Nikon.. (Canon sem, hozzáteszem).

Szerintem itt abbahagyom az olvasást.. (Jelzem, ex Nikonos vagyok, tehát pozitív érzelmek fűznek a márkához amúgy, de ez a bevezető nagyon nem objektív).

Minden rosszat el tudok képzelni magamról, de hiába.

(#105) copass válasza bayarena (#100) üzenetére

copass
(veterán)

kell mögé a hw is. egyik a másik nélkül nem megy. persze vannak kivételek.
pl. Magic Lantern, Canon vázakhoz eléggé a szentgrál kategória. pölö:raw videó és a többi remek funkció ami tényleg szoftveresen erőszakolja meg az eredeti hardvert és feszegeti a határait.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis."

(#106) HUNgabus

HUNgabus
(tag)

Sziasztok.
Ha mar a gepek "megreformalasanal" tartunk, 1 regi gondolatom dobnam be ide a kozosbe.
Egy 30 ezres mobilt is lehet vagy 2 fajta keppen vedeni a illetektelen hasznalat vagy "lopas" ellen. A tobb szazezres/millios vazakat miert nem? Legalabb szoftveresen, kotve hiszem hogy nehez lenne beleirni egy egyszeru szam zarat pl.

(#107) UnA válasza sheratan (#42) üzenetére

UnA
(Korrektor)

"Ez az olyan hobbifotósoknak való, akik elhiszik, hogy a jobb váztól jobban fognak fotózni."

+1 :D

(#108) copass válasza sheratan (#42) üzenetére

copass
(veterán)

ződbe!:D

(#109) tisn válasza UnA (#107) üzenetére

tisn
(őstag)

amikor lecsereltem kenyszerusegbol a minolta a1-et egy nikon d80-ra, sokkal jobb fotokat kezdtem csinalni :)
szoval igen, bena fotosnal szamit a jobb gep (vaz/obi)

Gabika :-)

(#110) copass válasza tisn (#109) üzenetére

copass
(veterán)

jobb technikától még nem lett senki jobb fotós.
nem attól leszel fotós hogy tűéles és zajmentesek a képeid...ha ezt hiszed, akkor nagyon rossz úton jársz!:D

(#111) Dr.NX válasza Dißnäëß (#104) üzenetére

Dr.NX
(senior tag)

Nem érted a mondatot.
Az, hogy 2014 óta van FF Sony, még nem lavina.
2018 augusztusban jött a Nikon és utána 1 és 6 hónappal később a Canon és Panasonic, szóval fél éven belül 3 gyártót lehet lavinának nevezni.

Ugyanaz, ugyanúgy, utánanéz egybeírandó!

(#112) schawo válasza copass (#110) üzenetére

schawo
(titán)

Nem azt mondtam, hogy jobb fotós lett, hanem -box jobbak lettek a képei (bizonyos mértékben). És ez márpedig igaz.

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#113) syn7h37ic válasza Dr.NX (#111) üzenetére

syn7h37ic
(veterán)

És ez a lényeg. A Sony 5 évvel jár a többi előtt. Nekik már van rendes objektív parkjuk. Hiába robbant be, a Nikon és a Canon, az első Milc vonat már elment, csak a következő szerelvényre van jegyük. A másik probléma, hogy rendkívül nehezen engedik el az aranytojást tojó tyúkot, a DSLR-t. Pedig akárhogy is fáj, azoknak leáldozott végleg.
Kell még két generáció váltás, hogy beérjék a Sony óriási előnyét. Nem fogják ellőni egyszerre az összes puskaport, mert akkor oda a fejlesztés Illetve szükség lesz még egy rendes objektív parkra is, ami jelen állás szerint nincs. Az adapterezéssel meg pont ott vannak, mint a többiek, kompromisszummal terhelve.
de nagyon kell már, hogy jöjjön a többitől is, mert akkor ki fog alakulni egy árverseny. Ami általában jót szokott tenni az áraknak, és a 3rd party gyártók is jobban rámozdulnak majd az új piacra.

(#114) 80hun válasza syn7h37ic (#113) üzenetére

80hun
(addikt)

Azért ne temesdt a dslr-t :)
Ha az élőképet normálisan megcsinálják akkor még sokáig vetélytárs lesz.

(#115) PuMbA válasza syn7h37ic (#113) üzenetére

PuMbA
(félisten)

Canon oldalon semmiféle kompromisszum sincs az adapterezéssel :) Ugyanolyan gyorsak az obik, mint a DSLR-eken. Nikon-nál vannak lassulások. Ráadásul a Canonnak már olyan obijai vannak, amik Sony-nak nincs: 24-70 f/2, 50mm f/1.2. Nyár végén meg jön a 24-70 f/2.8, 70-200 f/2.8 és még 5db obi, amivel hipp-hopp megérkeznek a versenybe.

[ Szerkesztve ]

(#116) sheratan válasza 80hun (#114) üzenetére

sheratan
(titán)

Jaja, a pentaxos fazon is megmondta, hogy pár év, és kullognak majd vissza az emberek DSLR-re :P

Amúgy hiába élőkép, ha a keresőben nem azt látod, meg ha a fókuszrendszer elavult (és sajnos gyakran tud pontatlan lenni), meg komplikáltabb és nehezebb mechanika kell a megvalósításhoz, és így tovább. Az igazi rangefinderek is kihaltak szinte teljesen, hiába tolja még a Leica az M sorozatot, csak rétegterméknek jó.

(#117) 80hun válasza sheratan (#116) üzenetére

80hun
(addikt)

Egyenlőre a legjobb milc is laggol
A kereső egyéni kérdés azért az ovf sem rossz ám
Az af rendszer régi de gyors az afc és nem feltétlen van gond vele

(#118) 80hun válasza sheratan (#116) üzenetére

80hun
(addikt)

Ha már itt tartunk ajánlj a 80d helyett milcet ami ugyanolyan gyors es jó af-el rendelkezik. :)
Jelenleg 220e a váz kintről.
És persze az obik se legyenek horror árban :)

(#119) UnA válasza 80hun (#117) üzenetére

UnA
(Korrektor)

"Egyenlőre a legjobb milc is laggol"

De most mi ez, játékteszt 4K-n? ;)

(#120) 80hun válasza UnA (#119) üzenetére

80hun
(addikt)

Az :)
Shutter laggról van szó

[ Szerkesztve ]

(#121) PuMbA válasza 80hun (#117) üzenetére

PuMbA
(félisten)

+1, ma pont fotós oktatáson az előadó mondta, hogy a mostani gépe MILC, de a következő megint DSLR lesz, mert MILC-cel nehézkesebb / másabb a sportfotó a lag miatt :) A tippem, hogy még sokáig lesznek DSLR-ek és a MILC mellett fognak futni.

[ Szerkesztve ]

(#122) sheratan válasza 80hun (#117) üzenetére

sheratan
(titán)

Igen, ovf-ből is van jó, de ami olcsóbb váz, azon általában sötét kis luk, nem 100% lefedéssel, ráadásul ugye nem látod mit fogsz pontosan lőni, mert csak átnézel az obin. Az AF pontokból jóval kevesebb van tükrös gépeken, és az is jobbára középen, így a követés is középen megy (na nem arc meg szem, mert olyan nincs csak live-view mellett talán, amikor meg nem használhatod a keresőt). És akkor még ott lehet a front/back-focus, amit obinként kell kalibrálni...

Én tudom mit vennék annyi pénzből, feleakkora és súlyban is fele a 80d-nek, számomra ergonómiában jobb, és (bár ennek nem jártam utána most) legalább olyan gyors is. De feleslegesen írnám le, mert úgyis csak azt ecsetelnéd, hogy miért szar és neked miért nem jó. Nekem meg a 80d nem lenne jó, de igazából egyik Canon sem, ami piacon van (talán az R még igen, de annyi pénzem nincs fotózásra, amiből arra építve egy szett kijön).

Amúgy biztos borzalmas az a lag, de hát 20fps-t lövök a vázammal teljes felbontáson, vagy 30-at kicsit kisebben (AF és AE mellett). Emellett őszintén nem érdekel a lag, nem létezik, hogy lemaradjon az ember valamiről :D

(#123) 80hun válasza sheratan (#122) üzenetére

80hun
(addikt)

Most mit mondjak
Sok milcem volt
Most ennék jobb megoldást nem tudok kisgyerekfotózásra 400e-ből váz ,tele,portre , beltéri fix obiszettre . De ha leveszem belöle a 10-18-at akkor csak 350e a keret :)

A méret nem érdekel nem vagyok egy kissebb géppel előrébb

De van egy gf7 -em is.

Majd ha úgy gondolom újra visszamegyek FF milcre . Csak lemegy az ára az a7m3 nak 1-2év alatt :)
Sajnos a shutter lag meg érződik, és most számít jelenleg

[ Szerkesztve ]

(#124) anaqer válasza sheratan (#122) üzenetére

anaqer
(veterán)

"na nem arc meg szem, mert olyan nincs csak live-view mellett talán"

D810-től felfelé van.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#125) sheratan válasza 80hun (#123) üzenetére

sheratan
(titán)

Gyereket nem, de koncertet szoktam fotózni, semmi gondom a gyorsasággal. Van egy srác, akit rendszeresen látok a fotós árokban, X-Pro1 + 18-55-tel fotóz metál koncerteket, és olyan képei vannak, hogy csak lesek. Ennek fényében én nem(sem) tudom igazán átérezni a lag problémát.

Nekem mondjuk a méret is nagyon fontos, egy 80d méretű vázat kb soha nem vinnék magammal, mert kényelmetlen, nem fér el kisebb táskában rendesen, nehéz... 550d-m volt korábban, az azért kisebb, és mégis mindig otthon pihent, mert soha nem fért csak úgy be a táskába (pláne nem zsebbe).

anaqer: :R
Mondjuk ennél egyszerűbb megoldás akkor már, ha az érzékelőre teszik az AF pontokat.

(#126) PuMbA válasza sheratan (#122) üzenetére

PuMbA
(félisten)

Az utolsó mondattal nem ért egyet a sportfotósok nagyh része. Igenis fontos a lag, mert nem lövöldözgetnek vaktában. Erről volt szó nemrég a Milyet vegyek topikba. Egy pillanat van és ha az váratlan, akkor lehet akármennyi fps-ed, mire a vázad megcsinálja az első képet már elmúlt a pillanat. Fókuszpontot nincs időd állítani, semmire sincs időd. Ha fotóztál már sportot, akkor ezt tudod. Mit el bíbelődtem én is egy fókuszpont váltással például, miközben elmúlt a pillanat.

[ Szerkesztve ]

(#127) sheratan válasza PuMbA (#126) üzenetére

sheratan
(titán)

Kicsit úgy hangzik ez azért, mintha villámot úgy akarnál fotózni, hogy akkor nyomod a gombot, amikor meglátod a villanást :)
Számítani kell rá mikor mi fog történni. De ez más esemény fotózásnál is így van.

(#128) Muerte68 válasza PuMbA (#126) üzenetére

Muerte68
(addikt)

A sport fotós honnan tudja hogy jön a pillanat?
A sport fotós nyomja a sorozatot és a végén kiválogatja a jó képeket.
Kár ezt túl misztifikálni, csak az hobbi fotós lövöldöz egyesével sportot.
Meg ugró szarvast is.
Csak néz meg egy sport fotóst munka közben vagy nézd meg Máté Bence filmjét nyomják a sorozatot mert ők sem csodalények jövő látással meg szuper reflexekel.
A profi gépeken ezért fontos a sorozat sebesség meg a buffer méret.
Jó a gyors fókusz, meg a nem késő ovf de ettől még lehet sport fotózni is ha akar az ember.
Persze a profi dslr egyenlőre jobb erre de nem a mikro lag miatt.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#129) tisn válasza copass (#110) üzenetére

tisn
(őstag)

ez persze teljesen igaz, egy fikarcnyival se lettem jobb fotos (sajnos, sohajt)

(#130) copass válasza PuMbA (#126) üzenetére

copass
(veterán)

20-30 fps már bőven elég mindenre...1Dx tud 16fps-t....

(#131) copass válasza tisn (#129) üzenetére

copass
(veterán)

gyakorolni, gyakorolni...menj el másodfotósnak egy profi mellé. fénysebességgel lehet tanulni.

(#132) tisn válasza copass (#131) üzenetére

tisn
(őstag)

ha annyira erdekelne, akko' utanaolvasnek, gyakorolnek, de igazabol csak annyi kell,. hogy legyenek emlekek a gyerekekrol, nyaralasokrol

de erre a d80 a 18-135, 50fixel, majd a d90 a 18-105-el teljesen megfelel, egy csomo kep meg jonak is nevezheto

(#133) UnA válasza copass (#131) üzenetére

UnA
(Korrektor)

"gyakorolni, gyakorolni...menj el másodfotósnak egy profi mellé. fénysebességgel lehet tanulni."

Lehet vele nem egyetérteni, de szerintem érzék is kell hozzá, hogy meglássad a fotózni érdemes dolgokat.

(#134) copass válasza UnA (#133) üzenetére

copass
(veterán)

persze, de az a jó fotós!:D egy tapasztalt fotós nagyon sokat tud segíteni a kezdeteknél.
mert a fotózás is tanulható, de nem mindenki tehetséges.
még akkor se, ha tonna szám lapátolja bele a pénzt a fotózásba.
másolda,kopipészt. ránézel a képeire és az az érzésed hogy ezt már láttam valahol.
/ irtózatosan vicces amikor egy ingyenes vintage presetet használ folyamatosan és azt mondja rá hogy "ez az én stílusom" /
sablonos, semmi kreativitás csak hozza a kötelezőt. másolja a nagyokat.
de ettől még ugyanúgy fotós lesz, csak éppen a tucat!:D

[ Szerkesztve ]

(#135) doeeg válasza copass (#134) üzenetére

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

"ez az én stílusom"

Ezeken én is szoktam szakadni a különböző fb-csoportokban, mikor (az egyébként általában magas lájkszámmal rendelkező (mint a fotós tehetségének abszolút mértékegysége)) fotósok felraknak 1-1 láthatóan, objektíven is technikailag, kompozícióban, témában, vágásban, szerkesztésben elb****tt képet, majd amikor jön a kritika sokaktól, a válasz az arrogáns "ez művészet, én így akartam" szófordulat. Még ez is OK lenne, de akkor tegyék hozzá, hogy "..de ezek szerint elszúrtam, köszönöm hogy véleményezitek.".

Miközben mondjuk általában is csak a cs0csök miatt jön a lájk a tucatképeikre.

A témához: crop-os belépő DSLR helyett számomra is egyértelmű hogy MILC lett volna, de mivel full frameben gondolkoztam, ár/érték arányban nekem még bőven győzött a csattogós technika. Majd legközelebb :)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/doeeg/index.html || Eladó RasPi3B+ || Eladó GoClever HD 2 FPV drón

(#136) sheratan válasza copass (#134) üzenetére

sheratan
(titán)

Amúgy a tehetségről ez a videó szokott eszembe jutni: [link]

(#137) copass válasza sheratan (#136) üzenetére

copass
(veterán)

manapság inkább ez van!:D
A tehetséges ember mindig elégedetlen az alkotásával, mindig ott van ez a mondat: lehetett volna ez jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#138) PuMbA válasza sheratan (#136) üzenetére

PuMbA
(félisten)

Ez a gyerek nagyon jó videókat csinál :)

(#139) copass válasza PuMbA (#138) üzenetére

copass
(veterán)

ez is jó tőle

(#140) sheratan válasza PuMbA (#138) üzenetére

sheratan
(titán)

Igen, az ilyen elmélkedős videóit bírom nagyon, csak nagyon sok mellette az olyan tartalom is a csatornáján, ami esküvői fotózás köré épül, az meg annyira nem izgi számomra.
Aki még szimpi, kicsit talán inkább technikai aspektust előtérbe helyező, az Dave McKeegan.

(#141) PuMbA válasza Muerte68 (#128) üzenetére

PuMbA
(félisten)

Egyetértek, de szerintem itt sem véletlenül mondja a csávó, hogy sose vedd le a kezed az exponáló gombról :) Tudom, hogy a sportfotó nagyrészt sorozatokból áll, de elég sok kép van, amire nem tudsz számítani (elesik a játékos véletlenül stb.) és azt csak úgy tudod megcsinálni, ha lősz 1-et gyorsan. A hírek szerint fog jönni a Canon még egy 1DX Mark III-mal a profi MILC-e mellett az olimpiáig és ugye jön a 90D is. Ezért gondolom, hogy még egy ideig egymás mellett fognak menni. Aztán a MILC behozza még ezt a kis hátrányát is és akkor fog jobban beesni a DSLR.

[ Szerkesztve ]

(#142) Muerte68 válasza PuMbA (#141) üzenetére

Muerte68
(addikt)

Nem azt vitatom hogy a profi dslr egyenlőre jobb sport fotózni, csak azt hogy nem a kereső lagg a legnagyobb probléma ebben, hanem inkább a fókusz gyorsaság az obik, az akkumulátor üzemidő, és a sorozat sebesség.
Addig biztos hogy nem fognak a profik váltani.
Persze sok más témánál már egyre több tükör nélküli gépet látni,sokan már áttértek a milc használatára.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#143) p_adam válasza Muerte68 (#142) üzenetére

p_adam
(őstag)

Alapvetően ez ennél a gépnél nem feltétlen a legnagyobb probléma, 45MP eleve feleslegesen sok ilyen célokra. Majd később lesz egy D6 szintű gép is fölé.

Azoknak, akinek D850 szintű képminőség kell kisebb mérettel és súllyal, szenzor stabilizálással (esetleg jobb videós képességekkel) meg bőven jó, bár ezek az első generációs dolgok általában elég sokat finomodnak idővel, ehhez méreten drága, főleg az alapján, ahogy összenéztem Z6-al, ami egyáltalán nincs messze élességben, tehát első körben az is bőven elég, ha már egyszer ugyanazokkal a problémákkal küzd, az objektíveknél hiányzik az a 'plusz', ami arra ösztönözné az embereket, hogy váltsanak. Vagy legyen nagyon kicsi, vagy fényerős (ha már ekkora a bajonett), vagy olcsó, de sajnos egyik sem igazán jellemző, egyedül a Nikkor 50mm f/1.8 S van készletsöprési áron.

Időt kell adni, és előbb v. utóbb (többé-kevésbé) mindegyik rendszer eljut oda, ahova várják, (persze a némileg értelmetlen összevetések akkor sem fognak leállni)

[ Szerkesztve ]

(#144) .mf válasza p_adam (#143) üzenetére

.mf
(veterán)

"az objektíveknél hiányzik az a 'plusz', ami arra ösztönözné az embereket, hogy váltsanak. Vagy legyen nagyon kicsi, vagy fényerős (ha már ekkora a bajonett), vagy olcsó, de sajnos egyik sem igazán jellemző, egyedül a Nikkor 50mm f/1.8 S van készletsöprési áron."

És az az 50 f1.8 is akkora böszme nagy, hogy az AF-S 50 f1.8 adapterrel együtt is kisebb nála... [link]
A MM-nál lehet, hogy épp akciós a maga 126k-jával, de mindenhol máshol 140k, ami azért még mindig nincs arányban egy DSLR-re valóval, az AF-S G kevesebb, mint fele.

A 14-30 tűnt érdekesnek számomra (14-ről indul, de meglepően kompakt és szűrőmenete is van), de aztán kijöttek az első nem-promo képek és tesztek, majd a mérések, és elég csalódást keltőek lettek - itt is túltolták a hype-ot, mint a 24-70 f4 vagy maguk a Z kamerák esetében is :( [link]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.