Hirdetés

2018. november 13., kedd

(#1) t72killer

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Ezekre az időtálló alaplapokra kíváncsi leszek, főleg most, hogy elszántam magam egy HEDT rendszer beszerzésére.

A kommersz intel vonal viszont úgy tűnik generációnként kér új chipsetet, annyiban "kegyes" az intel, hogy legalább a foglalat külső méreteit nem variálja így a hűtő maradhat...

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#2) Kronos3000

Kronos3000
(senior tag)

"vállalkozások adóbevallását digitális útra kell terelni"
Minden hivatalos papír formátumot betiltanék,csak Magyarországon a jó ötleteket is rosszul valósítja meg az állam. Pl: e-recept.
Sőt a klasszikus könyvek,kézzel írandó füzetek kivételével minden nyomtatványt ,reklám újságot,stb is be kellene tiltani.
(Kevesebb fa kivágás,kevesebb szemét.)

Wasabi...

(#3) Kronos3000 válasza t72killer (#1) üzenetére

Kronos3000
(senior tag)

" a hűtő maradhat "
Ja meg a delid is :DD

Wasabi...

(#4) t72killer válasza Kronos3000 (#3) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Kb... viszont, ha az ember beszerzett egy delidelő szerszámot, akkor az is jó lesz a következő foglalatra ;]

(#5) Pete55555 válasza t72killer (#4) üzenetére

Pete55555
(PH! kedvence)

Nap kommentje szvsz :D :C

(#6) t72killer

És még tudod fokozni :DDD

Ilyenkor jutnak mindig eszembe azok az emberek, akik vagiznak, hogy milyen jó az intel, meg nem is mosogatólé van a kupak alatt, mert nekik 99999 GHZ-en megy a 7700K léggel Hyper TX3-as hűtővel passzívan, gyári pasztával. [enyhe túlzás ON]

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#6) t72killer válasza Pete55555 (#5) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Ez a rideg valóság, ma procival együtt rendeltem életem első ilyen alkalmatosságát:))

(#7) arty válasza Kronos3000 (#2) üzenetére

arty
(PH! addikt)

műanyag szvsz nagyobb gond :) papírt könnyű újrahasznosítani, akár többször is, lebomlik, stb....

amúgy viszont én is szívesen látnám itthon az észt megoldásokat (de nem efelé tartunk)

stadion, kisvasút, freemail

(#8) Kronos3000 válasza arty (#7) üzenetére

Kronos3000
(senior tag)

Szemét szempontjából nagyobb gond a műanyag persze,de ahogy fogy a fa fogy az oxigén is a bolygón,a levegő pedig mint szükséglet,nem választás kérdése.

Wasabi...

(#9) F34R válasza t72killer (#6) üzenetére

F34R
(PH! kedvence)

Te az Intel HEDT is delideled ? :DDD

(#10) t72killer válasza F34R (#9) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Leginkább azt kell:U :(

(FYI: az i9-7980xe-n is ugyanaz a takony van, mint az utolsó 2magos i3-akon. Deliddel jó lapban még ez a szörny is elvihető vízzel 5GHz-re - delid nélkül kb már a 4.5GHz is esélytelen)

[ Szerkesztve ]

(#11) .tnm válasza Kronos3000 (#8) üzenetére

.tnm
(PH! addikt)

Nem őserdőket vágnak ki a papírokért, hanem direkt ilyen célra ültetett gyorsnövésű fákat. A papír környezetterhelése az előállításához szükséges vegyi anyagokból és áramból, illetve szállításához használt dizelből (stb.) áll össze. Beleértve azt is, hogy azt a papírt utána postázod, vagy kidobod és akkor újfent utaztatják. Meg ugye Te is utazol fölöslegesen mikor egyik hivatalból a másikba atviszel egy igazolást, ami digitálisan is átmehetne.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#12) F34R válasza t72killer (#10) üzenetére

F34R
(PH! kedvence)

Es meg akarsz delidelni egy ~ 700k-s procit? :DDD

(#13) t72killer válasza F34R (#12) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Ezekszt nem jártál még a hedt topikban, ott ez kb a beavatási szertartás;]

(#14) mike1334 válasza Kronos3000 (#2) üzenetére

mike1334
(PH! addikt)

A 80 éves Mari néni meg majd nézi az ügyfélkapuját...hihető. Amúgy nem kell ennyire extrém példa, az ügyvezetők nagy része sztem a jelszavát se tudja, max a könyvelő kezeli az ügyfélkapuját is. Arról nem is beszélve, hogy pár éve Angliában az adóhatóság átállt a digitális levelezésre az adózókkal, azóta is nyígnak, mert mi van, ha elveszítette a jelszavát..mi van, ha más is hozzáfér...ezeket nem én találom ki, pár éve kicsit utána kellett olvasnom...
Ami reálisan megoldható az az, hogy a hivatalok kommunikálnak egymás között digitálisan, de ez már sok helyen ma is így van.

...unless the law provides otherwise.

(#15) FollowTheORI válasza t72killer (#1) üzenetére

FollowTheORI
(PH! nagyúr)

Egyik sem időtálló... :N

Főleg manapság nem.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI / BF V Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16) arty válasza mike1334 (#14) üzenetére

arty
(PH! addikt)

a reális az, hogy LÉTEZZEN alternatíva a papírra. a nagymamám ne kényszerítsék digitre, az oké.
de ha ma emailben írok pl parlagfű miatt az önkormányzatnak, papíron kapok választ, ez MI?! :(

(amúgy levelet is el lehet lopni, nem csak jelszót, ill. a jelszóemlékeztető se ördögtől való vagy hogy végső esetben bemenj a hivatalba, ahol "rezetelik" neked ;) )

(#17) mike1334 válasza arty (#16) üzenetére

mike1334
(PH! addikt)

A ketben az van, hogy lehetőség szerint előnyben kell részesíteni az elektronikus kommunikációt, ha a feltételei adottak (új ketben nem tudom hogy van, azt már szerencsére nem kell használnom...). Erre van az ügyfélkapu, de elég kevés ember használja, ezért se teremtik meg a feltételeit gondolom.
A cégeknél egyre gyakoribb, hogy rákényszerítik őket a digitális útra (e-cégkapu, e-perkapú, bevallások benyújtása..), de szvsz magánszemélyeknél még nincs meg hozzá a szükséges ügyféli hozzáállás. Cégeknél is ott a képviselő, aki tojik az esetek többségében az ügyfélkapun érkező üzenetekre (évek óta, ha NAVtól kapsz levelet és nem veszed át, akkor kapsz elektronikus értesítést az ügyfélkapudra..ha van is a cégnek, akkor is alig van valaki, aki reagál rá...).

(#18) arty válasza mike1334 (#17) üzenetére

arty
(PH! addikt)

lehet h a soroskampány helyett az ügyfélkaput kéne nyomni.... társadalmi célú hirdetésként, orrbaszájba ;)

én mindent ügyfélkapun intézek, pár napja pl az erkölcsimet rendeltem meg. elmondhatatlan könnyebbség két kattintással megoldani valamit sokórás időelcseszés helyett.

(#19) t72killer válasza arty (#18) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Mammer Kiskunalsóborzasztón nem klikkel az egérre, hanem hívja a cirmost... :U

(#20) mike1334 válasza arty (#18) üzenetére

mike1334
(PH! addikt)

Orrba szájba van nyomva, csak nem figyelnek az emberek...az idei SZJA bevallás előtt is ment a kampány. És tényleg nagyon egyszerű volt jóváhagyni a bevallást, az egyéb előnyökről nem is beszélve (pl lecsekkolható bejelentett-e a munkáltatód, és nem nyugdíj előtt jön a meglepi...).

t72killer
Ezért korai még a teljes digitálisra váltás. Majd ha ez a generáció lesz nyugdíjas, nekik nem lesz újdonság.

[ Szerkesztve ]

(#21) rootkiller

rootkiller
(őstag)

Vad, hogy a 8. generációnál tart a Core i.

Head Graphene XT Instinct MP

(#22) dajkopali válasza mike1334 (#14) üzenetére

dajkopali
(HÁZIGAZDA)

"Ami reálisan megoldható az az, hogy a hivatalok kommunikálnak egymás között digitálisan, de ez már sok helyen ma is így van."
Ez egy kormányfüggetlen, emlékeim szerint már több mint húszéves projekt Magyarországon, amiből alig valósult meg valami - legalábbis ha az ügyfélbarátságot nézem, ami az elképzelés eredeti célja, vagyis, hogy ne én mászkáljak hivatalról hivatalra, ne én kérjek mint ügyfél igazolásokat stb., hanem ahol lehet, oldják meg ezt a közigazgatási szervek egymás között.
Ennek persze vannak adatvédelmi veszélyei - ez is lassító tényező -, vagyis nem lehet nagy központi adatbázisokat létrehozni (információbiztonsági és politikai okokból egyaránt), hanem finoman kimunkált, mélyen kontrollálható jogosultsági rendszert kell kidolgozni.
Na, ez még nincs

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#23) mike1334 válasza dajkopali (#22) üzenetére

mike1334
(PH! addikt)

Hidd el hivatalon belül működik, és az is óriási papírmennyiség megspórolásával jár. Cégek felé is egyre jobban tolja a hivatal a digitális formát. Amúgy amit mondasz, arra találták ki - kisebb-nagyobb sikerrel - a kormányablakokat.

(#24) dajkopali válasza mike1334 (#23) üzenetére

dajkopali
(HÁZIGAZDA)

persze, nem is akarom tagadni az eddig eredményeket, butaság lenni, hiszen látni lehet
arra akartam utalni, hogy az egykapus ügyintézés jár még gyerekcipőben - igen a kormányablakok valóban erre vannak, de még nagyon messze a teljes körű lefedettségtől (de azt hozzáteszem: valóban már most sokkal gyorsabb az ügyintézés, mint akár öt-tíz éve)

(#25) mike1334 válasza dajkopali (#24) üzenetére

mike1334
(PH! addikt)

Valahol el kell kezdeni :D csak azt akartam mondani korábbi hozzászólásokban, hogy az ügyfél oldalon sincs meg mindig a kellő fogadás, de szerintem ez is javul folyamatosan :)

[ Szerkesztve ]

(#26) arty válasza mike1334 (#20) üzenetére

arty
(PH! addikt)

sose láttam egy tévéspotot vagy egy óriásplakátot se az elmult hetekben, hónapokban ERRŐL ;)

(#27) mike1334 válasza arty (#26) üzenetére

mike1334
(PH! addikt)

Végülis csak a csapból is az folyt május előtt, hogy a NAV megcsinálja az szja bevallást helyetted...ha van ügyfélkapud :P nem egy híradóban, reklámban volt.

(#28) dajkopali válasza mike1334 (#27) üzenetére

dajkopali
(HÁZIGAZDA)

így van, nyomták orrba-szájba - nagyon helyesen, hiszen kiderült, hogy ez egyike a kivételesen sikeres és jól megcsinált állami projekteknek, mindkét szakma - az it meg a könyvelői - egyöntetű elismeréssel fogadta, joggal

(#29) arty válasza mike1334 (#27) üzenetére

arty
(PH! addikt)

jahogy anno az adóbevallás! az oké!

de elbeszéltünk egymás mellett - én a napi ügyintézés promotálását hiányolom, hogy pl akár MOST is nem fut kampány (társadalmi célú hirdetés), hogy használja az ember azt a rohadt ügyfélkaput, mert ezt és ezt is meg lehet csinálni (már (ha volt pl egy fejlesztés)). jahogy az nem hoz pénzt.... ühüm.... DEHOGYNEM! csak nem közvetlenül. ergo érdektelen :(

és bár az abevjava kiváltása tényleg jó volt, az 1% fontosságát sajnos nem hangsúlyozta eléggé a webes kitöltő :( (igen, ennyire idióták az emberek.... eredmény: milliárdos csökkenés a felajánlásokból )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.