Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hombre[EU]

    veterán

    Helyzetjelentés a konzol piac jelenlegi helyzetérōl:
    A Nintendo tudja,hogyan kell gyenge és olcsó konzolt ( Japánban a havi átlagfizetés 1/10-e a Switch ára) eladni, Zelda+Mario
    A Microsoft erōs hardwaret tud olcsón kínálni.
    A Sony pedig jó (legjobb?) kompromisszum
    Én úgy látom mindenki igénye ki van elégítve

    Life, Uh, Finds A Way

  • válasz hombre[EU] #51 üzenetére

    Ebben szerintem teljesen igazad van, egyetértek :R

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • gege547

    tag

    válasz saelin #34 üzenetére

    Nvidia Shield tablet, Lumia 950-XL, HP Elite X3. A legelső az konkrétan a Switch a másik kettőt pedig Continuum dokkolóval TV re- monitorra lehet kötni és egér-billentyűzet kombóval (és azt hiszem kontorllerel) lehet játszani is rajtuk. Csak hát az összes érdeklődés hiányában megbukott. Nem voltak megfelelő játékok.
    Nem a Nintendo szarta a spanyol viaszt de ők tudtak mögé rakni 1 drab játékot (Zelda) amitől valamiért mindenkinek átnedvesedik a bugyija és akár egy kupac trágyát is el lehet vele adni.

    A tárhely problémát már a megjelenéstől kezdve mondjuk (sőt már előtte is) és csak jönnek a hárítások meg mellébeszélések. Hogy az csak a mentéseknek van. Ja aztán a patch-eket hova rakja konzol a játékhoz? A read only játék kártyára? Asztali konzolként a nagyobb felbontású textúrákat hova pakolja? Vagy mindent belesűrítenek a lártyába? Online storet nyitnak és azt mondják hogy a gép tárhelye nem telepítésre van és vegyék meg az emberek kártyán. Nonszensz. Amúgy az E-bay tele van ebből a csoda konzolból mert mindenkinek annyira kell hogy lenyomja a Zeldát és már megy is fel szinte újként eladásra.

  • b.

    félisten

    válasz gege547 #53 üzenetére

    csak azok mondják azt, hogy egy darab játék van ami eladja, akik nem tudják miről is beszélnek.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Tikakukac

    titán

    válasz b. #54 üzenetére

    Akkor nagyon sok szakmabeli és évtizedek óta konzolra fejlesztő nem tudja miről beszél :DDD

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • b.

    félisten

    válasz Tikakukac #55 üzenetére

    szakmabeli konzolra fejlesztő.. azért néha végiggondolhatnád, mit írsz. Gondolom mi, akik használjuk, csak jobban tudjuk.Egyébként pedig a lista 2018 végéig [link] Ez folyamatosan bővül. itt pedig a megjelent játékok, [link]jelenleg kb 200 darab van , fél éves konzoltól nem rossz.
    egyébként nyári adatok alapján :

    1,The Legend of Zelda: Breath of the Wild 4.70 million
    2,Mario Kart 8 Deluxe 4.42 million
    3,Splatoon 2 3.61 million[

    csak halkan megjegyzem, hogy a 2 vezető konzolra együtt nem adtak el annyit a COD : IW-ből, de a Battlefield 1 ből sem, mint a 2 első helyezett játékból Switchen, Overwatchot pedig a Splatoon 2 is befogja.
    jelenleg a z Új Mario ból 3 nap alatt 2 millió kelt el azt jelenti, hogy minden negyedik switch tulaj megvásárolta a játékot 3 napon belül.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Tikakukac

    titán

    válasz b. #56 üzenetére

    Okés. Akkor végiggondolom, mert menjünk biztosra, hátha csak kiestek a karakterek a billzetemből.
    Adott néhány pali aki 30 éve fejleszt a legkülönfélébb ücsörgős és hordozós konzolokra, kitéve és betéve látják azt a részét is a dolgoknak, amire igen kevesen látunk rá. A Switch tudtommal egy afféle hibrid konzol. Gondolkozás end.

    Hogy a felhasználó jobban tudja-e, na az egy remek kérdés. Az biztos, hogy ha az a bizonyos flag bebillen akkor teljesen mindegy, jöhet fekete lyuk is, az jó lesz. Ne menjünk bele az Apple féle logikai hurokba, hogy ha nincs, miért szidod, ha van, akkor miért nem értesz hozzá, ha meg szidod és nem értesz hozzá akkor miért nem veszel mást. Már átestem ezen is sokszor :B Meg fél tucat konzolon is, van is 3 a háztartásban, de ezt én meg nem értem :N

    Ha fentebb görgetsz mit mondott Phelan is a címekről? :B Így igaz, validated. Csak tud valamit az a vén rosszcsont is.
    Én kifejezetten örülök neki, hogy sem COD-ból sem BF-ből nem adnak el annyit, mint Zeldát, nyilván farok összevetés a kategóriák miatt is többek között, de örvendetes :) Talán még van reménysége a planétának, még mindig inkább Switch és Zelda meg Mario végtelen példányban, mint DLC huszárkodás Veér István v21-el a trónon.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • b.

    félisten

    válasz Tikakukac #57 üzenetére

    Szerintem mi két dologról beszélünk, vagy nem tudom, olvasd el konkrétan mire írtam az egy játékos kommentemet.
    Erre válaszoltam :
    "Nem a Nintendo szarta a spanyol viaszt de ők tudtak mögé rakni 1 drab játékot (Zelda) amitől valamiért mindenkinek átnedvesedik a bugyija és akár egy kupac trágyát is el lehet vele adni."

    Egyébként a komment sok igazságot tartalmaz,de kissé fárasztó már az, hogy minden ilyen hírnél le vagyunk degradálva, hogy mi bármilyen szart megveszünk, ami megjelenik a SWitchre. EZ nem így van, el kellene gondolkodni azon, hogy azért vesszük meg a jó játékokat Switchen, mert JÓK,és itt hozzáférhetőek és valóban azért vesszük meg a gépet is a hibáival együtt
    bár lehet félreértettem ,amit írt, fáradt vagyok, meg fáraszt a keresztesháború is N híreknél. :DDD :DDD

    Mintha félreértettél volna, vagy nem tudom.Azért írtam be számokat neked, hogy lásd, hogy a Zeldán kívül van még pár játék ami hasonló eladásokat produkál már most a gépen, pedig nem 100 millió van még kézben, hanem kb 9 millió.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Tikakukac

    titán

    válasz b. #58 üzenetére

    Szerintem egyre gondolunk, be lett dobva a Zelda és a Mario. Ott dübörög a Zelda és a Mario te is leírtad, ez kiadás előtt-pillanatában előre be lett jósolva.

    Be is b@szna rendesen, ha nem produkálna durva eladásokat egy ilyen vasra egy ennyire széles tömeget megcélzó és vagy 30 éve placcon lévő kupac.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • b.

    félisten

    válasz Tikakukac #59 üzenetére

    Igazából nem is az eladási szám a lényeges, hanem hogy a gép tulajok megveszik az Exkluzív játékokat rá. Ps re pl Killzone 2.6 millió példányban kelt el, ami vicc, ha figyelembe veszed,hogy hány milliót adtak el már a konzolból és egy erődemonstráló címnek indult a gépen.
    de Last Of us és Unbcharted is 6 millió körüli eladásokat tudott produkálni a Ps3 pályafutása alatt, ami közel 80 millió példányba kelt el.( GTA5 10 millióval vezeti a PS3 toplistát)

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Tikakukac

    titán

    válasz b. #60 üzenetére

    Ezek remek számok szerintem. Ismét az a kérdés: hány embert tudna megszólítani az adott játék a vásárlóközönségből? Tök8, hogy exkluzív-e. Egy Mariot szembeküldeni egy Last of Us névvel totál értelmetlen :B

    A mi ad el micsodát is érdekes téma lehet, hogy most az hívta-e be a népet, hogy viszem is és ülök is és becsszóra fjúcsör van vagy a címek vagy kapott combat bónuszt és a kettő együtt hozza a számokat, amikre ők sem gondoltak, nyilván sejtették, hogy azért itt nem a passzát fog fújni a gépházból aztán egyszer csak bumm :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • ProEvoFan

    nagyúr

    válasz b. #56 üzenetére

    Ezt az adatot honnan szedted?
    BF1, COD IW, Overwatch tarolt konzolon.

  • atisr

    csendes tag

    Azért azt nem árt elfelejteni, hogy a külsős fejlesztők játékai azért telepítenek tartalmat, mert nem a megfelelő méretű kártyára gyártanak (ugyanis a maximális kártyaméret 32Gb). De persze az drágább lenne nekik, ezért a kisebb kártyákat válasszák.

  • b.

    félisten

    válasz ProEvoFan #62 üzenetére

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • noPublicFG

    senior tag

    válasz dabadab #46 üzenetére

    Az már igaz! :D

    plus ça change, plus c'est la même chose

  • prolad

    őstag

    Én azt nem értem, miért nem árulja a nintendo többféle tárhellyel, lenne az alap 32-es, meg mondjuk egy 128-as (akár valamilyen limitált kiadásban) drágábban, mindenki eldöntené melyik a jobb neki.

  • #92253184

    törölt tag

    válasz prolad #66 üzenetére

    Vásárold meg a játékot fizikai formában egy SD kártyán, egy fizikai boltba.
    Szerintem ez egy olyan üzleti stratégia, amit Európából vagy Amerikából se könnyű megérteni, de innen Magyarországról teljesen érthetetlen. Hozzá teszem szerintem egy nagyon is jogos döntés.
    Ma az a tendencia és a jelenlévők többsége is ebben él, hogy a bolt egy teljesen fölösleges elem az ellátási láncban. Vagyis a netről rendelünk. Kérdés az, hogy jó döntése-e gyártói oldalról ezt vakon támogatni.
    A Nintendo japán cég, az elsődleges piaca japán. Láthatóan még az amerikai piac sem mindig fontos, nemhogy Európa. A közép európai régiót meg főleg hagyjuk.
    Japánban erősebb a konzol boltok szerepe. Ráadásul a Nintendónak ezek a boltok fontosak. Ez amúgy nem olyan meglepő. Minden nagy márkának vannak saját boltjai. Az ember társas lény, szeretünk közösségbe járni. Internet ide vagy oda ez nem változik. Márpedig egy bolt közösségi tér. Ahol például hiteles eladóktól, vagy más független játékosoktól kaphatunk információkat. Persze lehet azt mondani, hogy blogerek és netes videók. Azt mondjuk nehéz megmagyarázni, hogy ha az eladó nem objektív, mert azért fizetik, hogy vásárolj. Akkor a bloger, aki komolyan támogatva van, mennyibben objektív. Ez az igazán organikus elérés.
    Ráadásul lejárok a boltba beszélgetni és így potenciálisan, akkor is vásárolok, ha amúgy nem tenném.
    Nyilván ez Amerikából vagy Európából nézve, ahol egyre kevesebb a bolt és egyre inkább a netes eladás a lényeg, nehezen érthető.
    Magyarországról nézve, pedig egyenesen kitolás a játékosokkal. Mi nem vásárolunk boltba, a bolti árak még a 27% áfát figyelembe véve is nagyon magasak. Ami egy dolog, mert ha megtehetem bemegyek. Viszont polcon sincs a legtöbb termék, ami meg van, az gyakran százéves. Ez egy ennyire aktív piacon megengedhetetlen. Ráadásul én pesti vagyok, abból a szerencsés helyzetből indulok, hogy van bolt. Vidéken messze nem ennyire jó a helyzet.

    Egyszóval van abban logikai, hogy kicsi a tárhely. Nem a netes bolt volt, ami először települt a gépre. Valamint, hogy a net elérése sem volt központi kérdés a tervezésnél. Ami nekünk itthon rossz. Más kérdés, hogy a teljes Magyarországi forgalom eléri-e egy nagyobb japán város forgalmát?

    [ Szerkesztve ]

  • b.

    félisten

    válasz #92253184 #67 üzenetére

    őő nem egészen értem az álláspontodat és a gondolatmenetedet.

    1,Minden játék ugyan úgy megvásárolható digitális formában is, azonos áron.

    2, Attól, hogy fizikai adathordozón veszel meg egy játékot nem kell elmenned sehova, Bármelyik online shoppból itt van egy nap alatt a cucc vidéken is.

    3, a 2 legtöbbet eladott játékból sokkal többet adtak el Amerikában és Európában is mint japánban, persze ez számít a népességtől is, de biztos, hogy nem becsülik alá a 2 legnagyobb piacukat.
    zeldából eddig 3x annyit adtak el csak É.Amerikában és 2x annyit Európában.
    Eza szám japánban stagnál, a EU-ban és Amerikában folyamatosan és dinamikusan nő, ahogy egyre több konzol talál gazdára.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • johnyblaze

    aktív tag

    furcsa valóban ez a tárhely kérdés,viszont nyílván nem a magyar piaci érdekekhez fognak igazodni.máshol meg ugye nem igazán téma megvenni egy 256-128 as kártyát :U

    "don't fulfill her desire, just up away and retire"

  • #92253184

    törölt tag

    válasz b. #68 üzenetére

    A legtöbb kiadó olcsóbban adja digitális formában. Tehát 1., 2., fordítva nézed, mint kellene. Ha támogatod a fizikai hordozót, azzal támogatod a fizikai boltokat. Mert nem ölöd meg őket, azzal, hogy teremtesz egy olcsóbb beszerzési útvonalat. Valamint ezt támogatja a kisebb tárhely és a többi, amit említettem.
    Bár azt nem értem, hogy az elsőt miért írod le újra, mikor én is leírtam és hivatkoztam is rá. Főleg cáfolatként furcsa az, hogy ide hozod.

    3., Na és? Messze nem a eladás a legfontosabb szempont. Kérdés, hogy ebből mennyi lesz bevételük és mennyi lesz a profitjuk? De tegyük fel, hogy ez komoly pénz, szerintem ez nem indok, hogy alkalmazkodjanak. A Nintendo sokkal jobban ad a Japán piacara, ahogy az Apple is az amerikaira. Ott élnek, ott nőnek fel, ott szocializálódnak a vezetőik. Nem a mindenható pénz uralja a világot.

  • b.

    félisten

    válasz #92253184 #70 üzenetére

    Leírom még egyszer és nézz utána ha nekem nem hiszel,de segítek : [link] Hivatalosan nem tudsz venni digitális formában olcsóbban egy játékot sem , mint fizikai adathordozón.AZ más kérdés , hogy némely bolt rátesz a fizikai tárolón lévőre sarcot, de ez csak utána járás kérdése. Az only digital játékoknál más a helyzet, ott nincs megkötés.
    Ez nem kiadó kérdése, ez a Nintendo store felületéből adódik, és ez tényként le van rögzítve, aki SWitchre játékot ad ki, az ebbe beletörődik és aláírja a kis szerződést..Ezért kerül multiplatform címkén néha egy játék többe Switchen, mint más konzolon.
    Az tény, hogy a boltok kereshetnek rajt, de ez mögött nincs ilyen támogatjuk a boltokat dolog, egyszerűen olcsón akartak egy mozgó alkatrészektől mentes gépet összehozni ,ennek megfelelő játék adathordozóval.

    A profit az eladásból adódik, ennek is utána nézek helyetted :) [link]
    Itt láthatod a kiértékeléseiket földrajzi szinten.[link]tehát a globásis árbevételének csak a negyedét adja a japán piac , az amerikai pedig majd a dupláját.
    Itt láthatod az idei évet Amerikában:[link]Az idén eladott top 5 játékból 3 Nintendo cím :)Nekik üzletileg a legfontosabb Piac Amerika és Európa, tehát pont az ellenkezőjét írom , mint amit te állítasz :)
    Nintendo ad a japán piacra,ezen nincs is mit vitatkozni, ez tény, de inkább ad arra, amitől ő Nintendo és ez nem földrajzi kérdés.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • #92253184

    törölt tag

    válasz b. #71 üzenetére

    Kérlek olvasd el, amit írtam. Gondold át és utána reagálj.
    Ne linkelj be adatokat, aminek semmi köze ahhoz, amit írtam.
    Vagy tudod mit, inkább ne is reagálj. Elég ha megérted.

  • b.

    félisten

    válasz #92253184 #72 üzenetére

    Nincs mit megérteni azon, ha valótlan dolgokat állítasz. :R

    "A Nintendo japán cég, az elsődleges piaca japán. Láthatóan még az amerikai piac sem mindig fontos, nemhogy Európa."

    A boltra levetített dolog meg teljesen érhetetlen és naív, de nem akarlak meggyőzni semmiről, csak leírtam neked pár tényt, hogy miért nem jól látod a dolgokat.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • #92253184

    törölt tag

    válasz b. #73 üzenetére

    Lássuk, óvodás szinten és utoljára. Ha ezután se érted, akkor nem tudok segíteni.
    Tények:
    1. A kiadók olcsóbban adják a játékaikat digitálisan. Ha egyáltalán kiadják fizikai formában akkor is drágábban. Ez a jelenlegi tendencia, ritka kivételekkel.
    2. Ezt a Nintendo megakadályozza, az üzleti modelljével.
    3. Kifejezetten kisebb tárhelyet ad a konzoljához.
    4. Az internet (Wifi és 3G) támogatás elég lassan és döcögve volt megoldva, ha megvolt egyáltalán.
    5. A Nintendo Store messze nem volt olyan kiforrott és erős, mint más platformokon.
    Következtetés:
    Ez egy tudatos üzleti modell a Nintendo részéről, amivel a fizikai adathordozót támogatja.
    Vélemény:
    Ezt azért teszi, mert egy erősen Japán modell (Ami annyira nem is Japán és nem is csak Nintendo.) alapján a boltokat szeretné támogatni és rajtuk keresztül elérni a vásárlókat. Máshogy megfogalmazva, csökkenteni igyekszik a lejtést, ami a digitális eladások irányába viszi a vásárlókat.

    Tények a másik témában:
    1. Eladás != bevétel, bevétel != profit.
    2. Azért, mert Amerikában sokat ad el valamiből, attól még nem jön be több profit. A gazdasági és jogi rendszer erősen eltérő a különböző országokban.
    3. Azért mert egy piacon nagyobb profitot realizál még nem fontosabb neki az a piac. Hosszútávú üzleti stratégiák, politikai és társadalmi beágyazottság, csak, hogy néhány okot említsek, ami miatt egy piac fontos lehet.
    4. Statisztika nincs, mert a cégek a profitjukat ritkán teszik közé termékre és országra lebontva. Nem véletlenül ez csak a bevételről van.
    Következtetés:
    Nem szükségszerű, hogy az adott piac fontosabb, azért mert több fogyott a termékből.
    Megjegyzés:
    Értem, hogy neked örömet okoz idézni, bizonyos hivatkozásokat. Az Indexes sok fogyott a Swift-ből cikket és a nagyon sok Nintendo játék fogyott statisztikát. Viszont logikailag, ezek a megfogalmazott állításokhoz nem köthetők. Nem cáfolják és nem támasztják alá azokat.

    Külön vélemény:
    Neked ez egy Nintendo fan VS Nintendo hater vita. Engem nem érdekel a Nintendo, sem pedig a Swift. A cikkben megfogalmazott téma érdekel. Vagyishogy milyen üzleti döntés lehetett amögött, hogy a Nintendo kevés memóriát rakott a konzolba. Ha nem tudsz ezen a témán belül maradni keres más beszélgető társat.

    [ Szerkesztve ]

  • b.

    félisten

    válasz #92253184 #74 üzenetére

    Ember te elolvastad ami leírtam? Valótlan dolgokat írsz azt vágod?
    Nem Nintendo fan vs Nintendo hater vita, eszembe se jutott, hogy te hater lennél, hanem valótlan hülyeségeket beszélsz, mert egyáltalán nem vagy tisztában jó pár alapvető dologgal, nem követed az Üzleti bevételüket és mit miért csinál a Switchel kapcsolatban.
    Megalkottál egy véleményt, ami szerinted egyetemes igazság, de mivel én követem a fent említett dolgokat, tudom, hogy nem igaz amit leírsz és jó szándékom jeléül megosztottam veled pár tényt. Értem én , hogy neked külsősként ez egy szép modellnek tűnik, de valójában Nintendo a kezdetektől fennálló tárhely probléma és a hordozhatóság elősegítése miatt( offline ) tette egyforma árúra a kártyás és digitális árakat nem pedig azért, hogy ezzel a boltokat támogassa az emberek lejárnak oda beszélgetni. LOL.
    hatalmas hangsúlyt fektet a Switch( nem pedig Swift) esetében az Online felületre, és fog is, mivel hasonló útra lépett, mint a Sony és a Microsoft.
    De felesleges neked erről linket betennem mert úgy is magasan teszel rá.. A profitot minden negyed évben közzéteszik és adott árbevételt adott földrészre is ha kíváncsi vagy rá. Ez az egyik linkem ami szerinted stfu dolog. Ez is egy olyan dolog, amit pont azért tettem be, hogy lásd, nem igaz amit te gondolsz. Nincs ebben semmi rossz, csak tudod ha valamihez nem értek és egy tájékozottabb embertől kapok tanácsot vagy infot azt én megfogadom és beépítem. További jó estét neked!

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • GodGamer5

    addikt

    Igazi szarevő cég ez a Nintendo. Viszont ameddig az emberek megeszik a szart és még tapsikolnak is hozzá, addig meg is érdemlik.

    [ Szerkesztve ]

    "Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

  • #92253184

    törölt tag

    válasz b. #75 üzenetére

    “A profitot minden negyed évben közzéteszik és adott árbevételt adott földrészre is ha kíváncsi vagy rá.”

    “bevétel != profit”
    “Statisztika nincs, mert a cégek a profitjukat ritkán teszik közé termékre és országra lebontva.”

    Ha nem látod mi a hiba, akkor nem látod. Azért csak olvasd ujra.

    Te nézed a gazdasági adatokat, csak minek.
    Az állításaim nem valótlanok, mert nem állítottam, csak felvetettem egy saját nézőpontot. Bár látom, hogy a vélemény és a kinyilatkoztatás nálad szinonima.
    A linkedet újra megnéztem, továbbra sem tartalmazza azokat az adatokat. Mondjam azt én is, hogy valótlanok az állításaid?
    Hagyjuk nem éri meg...

  • ProEvoFan

    nagyúr

    válasz GodGamer5 #76 üzenetére

    Az emberek azért veszik ezt a "szart", mert eszméletlen minőségi játékok vannak erre a "szarra".
    Mondom ezt PC és PS4 tulajként.Sajnos nincs Switchem, ezért irigykedek is rendesen az új Mario/Zelda láttán a Switch tulajokra.

  • b.

    félisten

    válasz #92253184 #77 üzenetére

    A profitot is !ne csináld már. Ez tök hétköznapi dolog.
    Nem linkelek, akkor beidézek .( MTI 10.30)

    "A Nintendo az áprilissal indult folyó pénzügyi év első hat hónapjában 374,04 milliárd jen (3,3 milliárd dollár) értékesítési árbevételt ért el, 2,7-szeresét az egy évvel korábbi 136,81 milliárd jennek. A cég nettó nyeresége 34,5 százalékkal 51,50 milliárd jenre emelkedett. A működési eredmény 39,96 milliárd jen lett az idén a tavalyi 5,95 milliárd jen hiány után.

    A Nintendo hat hónap alatt 4,89 milliót értékesített az idén márciusban bemutatott Switch játékkonzolból, 1,97 milliót az első és 2,82 milliót a második negyedévben. Az eladási sikerek alapján a Nintendo éves értékesítési előirányzatát 14 millió konzolra emelte meg a korábbi 10 millióról.

    A Nintendo a teljes pénzügyi évben 960 milliárd jen értékesítési árbevételre számít 750 milliárd jen helyett, nyereség-előirányzatát pedig közel duplájára, 85 milliárd jenre emelte 45 milliárdról. Működési eredményben pedig 120 milliárd jent vár a korábban tervezett 65 milliárd helyett"

    Erről beszélek.Állítasz valamit , de attól hogy állítod még nem igaz. Nézz utána kérlek. Részemről lezártam.

    [link]
    ha itt charts fülecskére nyomsz ott vannak az adatok, eladások, árbevételek földrészre lebontva. A Profitot pedig minden 3 hónapban közzéteszi Nintendo az adott ciklus pénzügyi jelentésével.l.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • #92253184

    törölt tag

    válasz b. #79 üzenetére

    Attól, hogy te nem tudsz olvasni még nem a másik a hülye.
    “Statisztika nincs, mert a cégek a profitjukat ritkán teszik közé termékre és országra lebontva.”

    Ha nem tudsz egy PROFIT statisztikát országos bontásban mutatni. PROFIT statisztikát országos bontásban, amit a NINTENDO tett közzé. Ismétle országos bontásban PROFIT statisztikát, amit a NINTENDO tett közzé. Addig él az állítás és csak magadat járatod le ezzel.

    Az eredeti állításod:
    A Nintendonak azért fontos az USA, mert dupla akkora bevételt realizál ott.
    Ebből nem következik, hogy dupla akkora profitot is realizál.
    Viszont még, ha igaz is lenne, akkor sem támasztja alá az állításodat.

    Viszont elegem van belőle, hogy magamat ismételem...

  • #20691712

    törölt tag

    válasz Corleone33 #4 üzenetére

    Pont nem elnek alomvilagban ugyanis van sok idiota aki megveszi a szarjaikat... :U

  • elithun

    őstag

    válasz #92253184 #80 üzenetére

    Amíg a pontos számokat várod, addig te is levezethetnéd a hasraütős logikai következtetés helyett pontos számokkal, bizonyítékokkal, hogy, amit te állítasz az közben megállja a helyét.
    Amit #67-ben írtál az józan paraszti logikás levezetés volt, ami egy szép elmélet, de semmivel sincs alátámasztva. Azon kívül, hogy szerinted úgy logikus.

    Ellenben b. kollégát legalább a számok igazolják. Maximum a végkövetkeztetését nem lehet teljesen bizonyítani a közzé nem tett (vagy legalábbis még be nem linkelt) profitadatok miatt.
    De konkrét profitszámoktól függetlenül is látható, hogy a cégnek egyre nagyobb a térnyerése. És mindegy hogy a háttérben épp az adósságból másznak ki, vagy további vagyont halmoznak. Pozitív a tendencia.

    „Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

  • #92253184

    törölt tag

    válasz elithun #82 üzenetére

    Igen, felvázoltam egy elméletet. Semmi több nem volt a cél. Vettem nehány premisszát és megfogalmaztam egy konklúzió. Egyszerű vélemény, egy logikai következtetésre építve.
    Ha valaki csáfolja valamelyik premisszát nagyon szivessen reagálok.

    Nem támasztják alá, az volt az állítás, hogy a Nintendo-nak fontosabb a Japán piac. Máskép a Japán piachoz igazodnak.
    Ezt próbálta azzal cáfolni, hogy USA-ban nagyobb a bevétel.
    A két állítás nem zárja ki egymást, az állítás nem bizonyítja a nézőpontját.
    Ezt árnyaltam azzal, hogy ráadásul a profit a lényeg. Márpedig a profit != bevétel. Azt nem tudjuk, hogy milyen a profit eloszlás Japán, USA viszonylatában. Viszont ez már csak egy mellék szál, amibe próbál kapaszkodni. Ehhez akármilyen bevételi statisztikát mellékelhet, én is mellékelhetem a Samsung eladásait a koreai piacon. Egy statisztika önmagában nem bizonyíték.

    “De konkrét profitszámoktól függetlenül is látható, hogy a cégnek egyre nagyobb a térnyerése. És mindegy hogy a háttérben épp az adósságból másznak ki, vagy további vagyont halmoznak. Pozitív a tendencia.”

    Na és? Erről nem beszéltünk.

    [ Szerkesztve ]

  • elithun

    őstag

    válasz #92253184 #83 üzenetére

    Egyúttal a teállításod sem állja meg a helyért csak azért, mert másnak nem sikerült jól cáfolnia.
    Ha állítasz valamit hozakodj elő bizonyítékokkal, vagy, ha csak egy vélemény, akkor ne védd meggyőződésként.

    Továbbá, ha nem a Nintendoról és annak gazdasági állapotáról beszéltetek, akkor mi a lényeg itt?

    [ Szerkesztve ]

    „Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

  • #92253184

    törölt tag

    válasz elithun #84 üzenetére

    A cikk témája a Nintendo konzol limitált tárhelye. Nem foglalkoztam a Nintendo általános gazdasági helyzetével. Egy hipotézist állítottam fel arra, hogy szerintem miért limitált.
    A kolléga bejelentette, hogy úgy marhaság a mondandóm ahogy van, de ehhez semmi bizonyítékot nem csatolt. Egyedül a Japán piac VS USA piac fontossága vitába próbált kapaszkodni, ami önmagában nem igazán része a témának.
    Valamiért ehhez többször belinkelte a Nintendo bevételi statisztikáit, elképzelésem sincs, hogy miért.
    Mondjuk szerintem, ha vissza olvasol, akkor ezt magadtól is láthatod.

  • elithun

    őstag

    válasz #92253184 #85 üzenetére

    Hagyjuk is akkor ezt a vonalat inkább.

    Szerintem egyszerűen csak azért, hogy olcsó legyen a konzol kevés tárhely fért bele. És, hogy ezt enyhítse a vállalat ezért a fizikai adathordozós formában vett játékok nem drágábbak, mint a digitálisan vásároltak. Egyfajta egyensúlyt próbáltak teremteni, hogyha valaki olyan helyzetbe kerülne, hogy a játékot meg tudná venni, de memóriakártyát esetleg már nem, és ne legyen csak emiatt drágább a játék ára.
    Márpedig feltételezhetjük, hogy lényeges nekik a kevésbé pénzes közönség, mert nem lenne ekkora hangsúly azon, hogy mindenképp alacsony árú legyen a hardver.

    Aztán lehet az az igaz, amit te írsz, de oda nekem kéne még némi háttérinfo, hogy valóban így működik-e a Nintendo, hogy a fizikai boltot részesíti előnyben szándékosan. Az ember társas lényes levezetés nekem nem elegendő. Nem határolódom el tőle, hogy valóban ilyen a Nintendo, csak nem érzem, hogy alá lett támasztva a logikai levezetéseddel.

    Biztosat persze egyikünk se tudhat, mivel egyikünk se lát bele a munkafolyamataikba.

    „Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

  • #92253184

    törölt tag

    válasz elithun #86 üzenetére

    Látok logikát a te verziódban is.

    Szerintem az enyémnek a leggyengébb pontja, hogy nem ismerem pontosan a japán helyzetet. Meg persze a Nintendo stratégiáját, mármint ahogy eddig ehhez hozzá álltak.
    Itt csak a saját, nem digitális játék, kereskedői tapasztalatomra hagyatkozhattam.
    Mondhatjuk, hogy nagyon elengedtem a fantáziám. :D

    [ Szerkesztve ]

  • elithun

    őstag

    válasz #92253184 #87 üzenetére

    Aztán ígyis lehet, hogy egy harmadik verzió lesz a nyerő. Nagyon kifacsart módon tudnak gondolkodni ott, és be is tud válni, amit kitalálnak. Mi meg csak értetlenkedve találgatunk, hogy mindez mégis hogy lett siker. :D

    „Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

  • b.

    félisten

    válasz #92253184 #87 üzenetére

    Érdekes ember vagy aki nem lát át a saját korlátain. A kolléga leírta, hogy azért van így mert kevés a tárhely. ezt leírtam már neked 3 szor a fent említett diskurzus során. Továbbá ha ennyire képtelen vagy logikai következtetést látni abba, hogy egy cég az eladásai legnagyobb részét az Amerikai piacon éri el, és szerinted nekik nem ez a fontos, akkor neked veled gondod vannak,. Komolyan nem tudod összekapcsolni azt hogy ha többet annyit adnak el konzolból és játékból egy piacon akkor abból nem jön nekik annyival annyi profit?

    "A két állítás nem zárja ki egymást, az állítás nem bizonyítja a nézőpontját.
    Ezt árnyaltam azzal, hogy ráadásul a profit a lényeg. Márpedig a profit != bevétel. Azt nem tudjuk, hogy milyen a profit eloszlás Japán, USA viszonylatában."

    mert szerinted profitot miből érnek el? belinkeltem neked chartokat amin láthatod hogy az idei eladásuk milyen mennyiségben oszlott el mint hardver mind softver téren, majd leírtam neked, hogy nem lehet különbség fizikai adathordozó és digitális N shopban vásárolt termék között, se Amerikában se Japánban ezt nem tudod még mindig összerakni, hogy EU ban is pont annyi profitot termel egy eladott játék, mint japánban a Nintendonak. olvasol és értelmezel is? szerinted a nyereség honnan jött ha nem onnan, ahol többet adtak el,mind gépből mind szoftverből? ott van az adatok alapján ,amit továbbra sem tudsz értelmezni hogy amerikában 5.18 milliót adtak el Switch softverekből , míg japánban 3.7 milliót.Euban pedig 3.98 milliót.

    tehát zárjuk le ezt mert egyszerűen ha tényszerű
    adatokat nem tudod elfogadni és megérteni, nem lehet veled mit kezdeni.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz elithun #82 üzenetére

    A 79. hozzászólásban ott van az idei profit, október végén közölte NIntendo.A Profit céljaikat ennek tükrében felülbírálták és megnövelték.Eladási adatok alapján szerintem nem nehéz kikövetkeztetni, hogy honnan mennyit keresnek, főleg hogy Switchen ennyire korlátok közé van szorítva a fizikai és digitális értékesítés.

    Uh előző hozzászólásomban annyi helyesírási és fogalmazási hibát vétettem, hogy csak na. Teljesen kikészülök az ilyen makacs embereken, akik játsszák a hülyét, csak hogy mindenképpen igaznak tűnjön, amit leírnak. Egy elméleti következtetés, tények nélkül vagy azok ismerete nélkül semmit nem ér, csak egy elképzelés, ráadásul nulla ténnyel alátámasztva és így vitaalapot képezve egyenesen vicc kategória.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák