- A vártnál is jobb a 2 nm-es TSMC node kihozatala
- Milyen TV-t vegyek?
- Azonnali hatállyal lemondott Pat Gelsinger, az Intel vezetője
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- OLED TV topic
- B580 szériás Intel VGA-k a Maxsun gondozásában
- Gaming notebook topik
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
Új hozzászólás Aktív témák
-
#06658560
törölt tag
Ennek mi az oka?
-
Dare2Live
félisten
DP mért nem terjed jobban?
Eddigi tapasztalataim alapján jobb.
don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...
-
bozont
veterán
Lassan elkezdhetnék terjeszteni a házi-mozi eszközök esetében is a DP. Egy ideig ellenne egymás mellett a két szabvány, aztán később jól elfelejteni azt a vacak HDMI-t.
Gondolom mivel már rengeteg HDMI eszköz van a piacon, inkább nem erőltetik a dolgot. A licensz díjat meg úgy is a felhasználó fizeti meg. -
moleculez
veterán
Egyébként, itt most a fizikai csatlakozó licensz köteles? Tehát mivan, ha Type-C-n csatolok? Vagy a vezérlő mögötte ugyanaz?
Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!
-
dabadab
titán
Aki a cikk elolvasása után csak azt bírta mondani, hogy WTF (illetve hogy jót tenne Abu írásainak, ha átolvasná valaki, aki beszél magyarul), az olvassa el ezt a cikket.
Arról van szó, hogy maga a HDMI specifikáció zárttá vált (a régebbieket tök szabadon le lehetett tölteni). Ez nem csak azt jelenti, hogy csak annak adják oda, aki "HDMI Adopter" (pl. az AMD), hanem azt is, hogy az AMD ezt köteles titokban tartani, tehát pl. a nyíltforrású linuxos driverébe nem tudja belerakni, ezért az csak DP-n tudja a Freesyncet, HDMI-n nem.
És persze ennek az egésznek döntésnek a HDMI Forum részéről egészen pontosan nulla értelme van, senkinek sem jó, de legalább egy csomó embernek rossz.
[ Szerkesztve ]
DRM is theft
-
azbest
félisten
Talán valami pénzes lobbi áll mögötte. Józan ész nem nagyon lehet.
Ha jól emlékszem például a hdmi bemenetes megjelenítőkre még külön adó is van az eu-ba importkor, mint szórakoztatóelektronika. Anno ezért is spórolták le sok olcsóbb monitorrol a digitális bemenetek terjedésekor.Szóval semmi józan ész nincs mögötte. Meglepne, ha a dp megvalósításhoz szükséges hardver drágább lenne, mint a hdmi + licensz.
-
azbest
félisten
válasz Dare2Live #12 üzenetére
Anno egyébként ezért választottam monitort tévé helyett. Szerencsére ma már be lehet szerezni szolid áron aktív dp-hdmi2.0 átalakítót is, így aki ezt tudja, annak kevésbé számít ez a limitáció. Bár nekem főleg azért volt szempont, mert a gépem hdmi-n nem kezel 4k-t, de dp-n meg igen (és persze aktív átalakítóval is).
Hátha megjelennek hamar hdmi2.1-es aktív átalakítók is kínából .
Mondjuk az is erős, hogy az intel integrált gpu-knél még a hdmi 2.0 is most került csak bevezetésre ennyi év után...
[ Szerkesztve ]
-
Zanik
addikt
HDMI-t és DP-t is el kéne felejteni mint csatlakozó, és csak USB-C-t használni. Minden eszközön.
[ Szerkesztve ]
Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82
-
Pingüino
senior tag
dabadab mondja jól, az USB-C mint olyan, csak a csatlakozó maga. DP van mögötte. Ha nem lenne DP, nem lenne kép sem USB-C-n.
Ettől függetlenül a csatlakozó részét adom. Az lenne a legésszerűbb, ha errefelé haladnánk, hogy minden eszközön kizárólag egyféle csatlakozó lenne (erre jelenleg az USB-C képes), és azon menne minden. Leginkább hordozható eszközöknél (laptopoknál, tableteknél) lenne ez hasznos, de asztali gépeknél is simán el lehetne felejteni a többi csatlakozót.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Vajon kapnak cserébe nemzetközi jelzést Linus-tól?
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
Dr. Akula
félisten
A HDMI a VGA felváltója, ilyen mindenes izé, a DP meg direkt az annál komolyabb dolgokra lett kitalálva. Hát egy tévének, projektornak nem is nagyon kell annál több, úgyse tud semmit, csak az alapot. Rendszerint a HDMI tudása a DP után kullog, időnként beéri azt, majd megint lemarad. Oda jó, ahol minden mindegy, csak legyen valami madzag, lehetőleg szabványos, erre meg is felel.
[ Szerkesztve ]
-
Pingüino
senior tag
válasz Dr. Akula #27 üzenetére
Elvileg a DP vezérlője a VGA-ban, vagy ha beépített, akkor a processzorban van, nem külön chipset-en. Innentől nem csak a PC-kre mehetne, hanem laptopokra, konzolokra, tabletekre, stb. mert jórészt ugyanaz a hardver van bennük, szóval csak a csatlakozó hiánya miatt nem tudják. A megjelenítők (TV-k, projektorok, stb.) meg ugyanúgy le tudnák venni a jelet DP-ről, mint HDMI-ről, észrevehetetlen felárral. Pláne, ha a a fizikai DP csatlakozót meg mindenhol felváltaná az USB-C, akkor nem kellene csak egyféle csatlakozó mindenre.
Ha tovább megyek, am is a minél laposabb TV-k felé mennek a gyártók. Van, amelyiknél az elektronika külön dobozban van. Azt is le lehetne egyszerűsíteni egy USB-C + dokkoló kombóval.
Csak hát nem tudom, lesz-e ebből valami, mert akkor ugye nem tudnának ezer féle kábelt, meg átalakítót, meg adaptert eladni. Mert egy megoldana mindent.
-
dabadab
titán
válasz Dr. Akula #27 üzenetére
A HDMI a VGA felváltója
Sokkal inkább a SCART / kompozit vonalon kell keresni az elődjét. A HDMI egyértelműen a szórakoztatóelektronikára lett kitalálva, a feature setje is ezt mutatj, az olyanok, mint pl. az ARC, auto lip sync, CEC stb amikhez hasonló egyáltalán nincs a DP-ben (ennyit arról, hogy "a HDMI tudása a DP után kullog" ) - így az se véletlen, hogy az házimozis erősítőkön HDMI van, nem DP.
[ Szerkesztve ]
DRM is theft
-
Dr. Akula
félisten
A tudás alatt a lényeges dolgokat értem, mint felbontás, freki. Az "auto lip sync" fontossága valahol a gémer LED sor környékén kullog. Projektor, tévé, valamire rákötni a laptopot egy prezentáció erejéig, erre való a HDMI, nem kell oda 4K@240Hz, úgyis még a PWM ott a divat. A DP 2.0 80 Gb/s átvitelt tud, a HDMI 2.1 meg 48-at. A HDMI terepe az általános valami.
-
Pingüino
senior tag
válasz Dr. Akula #30 üzenetére
Mondjuk azért van némi igazság abban is, amit dabadab mond.
Vannak olyan feauture-ök HDMI-n, amik a szórakoztatóelektronikában hasznosak, és magában a DP-ben nincsenek.
De ha egységesítenénk a csatlakozó felületet mondjuk egy USB-C-ben, akkor az USB univerzalitása miatt ezeket a feauture-öket nem lenne nehéz portolni. Ugyanúgy, ahogy mondjuk egy M.2-es WIFI kártya is a WIFI-t PCIe-en viszi, míg a bluetooth-t USB-n. -
dabadab
titán
válasz Dr. Akula #30 üzenetére
A tudás alatt a lényeges dolgokat értem, mint felbontás, freki. Az "auto lip sync" fontossága valahol a gémer LED sor környékén kullog
Nem nagyon érted te ezt az egészet, igaz?
Házimoziban a VRR sokkal kevésbé fontos (konkrétan semennyire sem), mint ezek.[ Szerkesztve ]
DRM is theft
-
félisten
válasz Dr. Akula #30 üzenetére
Azert az jo, hogy itthon van egy projektor, egy soundbar meg egy Chromecast, es
- ha a Chromecaston elkezdek audiot jatszani, akkor bekapcsol a soundbar
- ha a projektor taviranyitojan megnyomom a pause gombot, akkor a Chromecast leallitja a videot
- a projektor taviranyitojan levo hangeroszabalyozoval mukodik a soundbarwhile (!sleep) sheep++;
-
dabadab
titán
-
félisten
-
Reggie0
félisten
Power management mindegyiknel rosszabb linux alatt, markatol fuggetlenul. Wayland meg nem egy befutott valami. fbdev driver amdgpu-val is szar, bugzik is osszevissza.
Linux alatt mind a ket markanak szarabb a drivere windowshoz kepest, de nvidiaval legalabb nem fagy el.(#40) sh4d0w: Nem is a noveaurol volt szo.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- BESZÁMÍTÁS! EVGA RTX 3080 FTW3 ULTRA 10GB GDDR6X videokártya garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Asus ProArt RTX 4070 OC 12GB GDDR6X videokártya 3 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE RX 6800XT Gaming 16G GDDR6 videokártya garanciával hibátlan működéssel
- ASUS DUAL RTX 3050 OC eladó! Fóliás! Garanciával, számlával!
- BESZÁMÍTÁS! nVidia RTX 3080 Founders Edition 10GB GDDR6X videokártya garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest