Hirdetés

2019. augusztus 23., péntek

(#1) Yutani

Yutani
(nagyúr)

Tehát a Gaming és Gaming X hűtése megegyezik, csak egy minimális órajel eltérés van közöttük.

Nekem jó lesz a 4GB Gaming verzió is, csak legyen már és normális áron! :K

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#2) fanti

fanti
(őstag)

Szép, ízléses küllemű kártyák!
A 4GB bőven elég, véleményem szerint a 8GB-os verzióknál már a GPU lehet a gyenge pont. De ne legyen igazam!

Az áruk meg idehaza szerintem októberre fog kb. normalizálódni.

Yutani
Elég lesz neked a 380X is hidd el :)
Inkább gyors cseréd le a Giga 380-at egy Giga380X-re, és néma csend lesz :)

[ Szerkesztve ]

Eladóak az originál gyári hűtőim (Ryzen 2700, és Ryzen 3700X), priviben érdeklődj.

(#3) exedoc

exedoc
(aktív tag)

Szép kártyák, és eddig jól produkált más szériáknál is az MSI hűtője. Ha jól emlékszem a Guru3d irományára, akkor csak a Gaming X lesz backplate-es, nem tudom ez eddig is így volt-e MSI kártyákba nem vagyok otthon, mert eddig csak Sapphirejaim voltak. Mindenesetre ez a kettő lesz nálam esélyes, MSI és Sapphire.

Szerk.: Led szoftversen vezérelt ugye, és kikapcsolható?

[ Szerkesztve ]

(#4) D.Orion

D.Orion
(veterán)

Így kicsit egyszerűbben értelmezhetők az órajelek. :U

Döp Döp Döp Dödödöpdöpdöp Dö Döp Döp Döp Dödödöpdöpdöp

(#5) myckey válasza exedoc (#3) üzenetére

myckey
(addikt)

Ezidáig az XFX van a legjobban össze rakva.
;)

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#6) enricotoxic válasza fanti (#2) üzenetére

enricotoxic
(tag)

Nem mindenhol elég a 4GB. Rrainbow Six Siege-nél (ultra hd texture pack) már 1680x1050-nél elfogy, ez saját tapasztalat. Van még pár játék ahol szintén kevés. Aki két évre vesz VGA-t jól gondolja meg, hogy milyet vesz.

(#7) myckey válasza enricotoxic (#6) üzenetére

myckey
(addikt)

Vannak játékok, ahol nem is lehet a maximális textúrát beállítani, 4GB tal.

Én meg még mindig inkább a textúrákat szeretném maximálisra, mintsem az élsimítást, árnyékot, ilyen szűrőt olyan szűrőt.

:B

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#8) F34R

F34R
(veterán)

Megszokott MSI dizajn, egy osszeveto tesztet majd megneznek roluk.

(#9) Trailblazer

Trailblazer
(őstag)

Szintén szimpatikus, hátha megfizethető is lesz. :C

Ellentétben a manapság ragályként terjedő pongyola igénytelenséggel, a magyar nyelv szabályai szerint az ige előtt álló igekötőket egybe KELL vele írni! Valamint hiába írtok egyre többen így, attól még nem válik helyessé!

(#10) Yutani válasza enricotoxic (#6) üzenetére

Yutani
(nagyúr)

És ez az "ultra hd texture pack" a gyári szoftverrel jön, vagy 3rd party kreálmány?

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#11) PuMbA

PuMbA
(félisten)

Ezek az OC-s VGA modellek nekem mindig viccnek tűntek. Van valami tényleges értelmük a marketingen kívül? Egyetlen dolog, amiben jobbnak tűnnek az a hűtés :)

1266 MHz helyett 1316 MHz a legjobb modell, ami +50 MHz, azaz 4%. Ha ezt teljesen átszámolom teljesítményre, ami nem mindig van valós esetben, akkor 23 fps esetén lesz 24 fps, 58 fps helyett 60 fps, tehát semmi értelme az egésznek :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Xaels válasza enricotoxic (#6) üzenetére

Xaels
(félisten)
LOGOUT blog

Megnézve azt az UHD csomagot annyira nem estem tőle hasra... Szvsz azt a látványt ki lehetne hozni ennél kevesebből is csakhát Ubisoft...

(#10) Yutani UBISoft csinálta és DLC-ben lehet letölteni ingyen.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#13) Cifu válasza PuMbA (#11) üzenetére

Cifu
(nagyúr)

Először is marketing, ahogy mondod. Ha a ref. kártya 1266Mhz-en fut, a custom meg 1316Mhz-en, akkor melyiket fogod választani?

Másodszor, a custom kártyák sokszor már nem referencia desing-al jönnek, lásd 8 pines PCI-Express csati. Ami például több tuningpotenciált jelent(het).

A harmadik dolog a hűtés. Mert hát a ref. hűtés az nem halk...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) fanti válasza enricotoxic (#6) üzenetére

fanti
(őstag)

Nahát, ezt nem tudtam. Akkor tényleg kell a 8GB a jövőtállósághoz!

Eladóak az originál gyári hűtőim (Ryzen 2700, és Ryzen 3700X), priviben érdeklődj.

(#15) enricotoxic válasza Yutani (#10) üzenetére

enricotoxic
(tag)

Uplay update, hivatalos. Azt gondolom kell a 8GB.

(#16) Yutani válasza Xaels (#12) üzenetére

Yutani
(nagyúr)

Köszi.

Hát akkor hajrá, ha valakinek megér a +4GB memória 25-30k-t, akkor vegye azt! :K

(#17) egyedülülő válasza fanti (#14) üzenetére

egyedülülő
(senior tag)

Akkor vegyél egy 1080-at, mivel még az fogja a legtovább húzni a jövőt tekintve.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#18) D.Orion válasza PuMbA (#11) üzenetére

D.Orion
(veterán)

Gyárilag a 4GB-os verzió 7GHz-en fut, itt 8GHz-en. Ennek van értelme, a GPU-nak viszont tényleg nincs, csak e-penis.

Döp Döp Döp Dödödöpdöpdöp Dö Döp Döp Döp Dödödöpdöpdöp

(#19) exedoc válasza myckey (#5) üzenetére

exedoc
(aktív tag)

XFX-et még nem is láttam a 480-ból. Utánanézek, bár ilyen márkájú kártyám még soha nem volt.

(#20) #45185024

(törölt tag)

Nagyon szépek , csak mindig azt sajnáltam hogy ez az eleje műanyag, még ha gaminges , sárkányos szép dizájnos is. Sapphirénél méltányolom hogy alu.
Én az OC-t ezen a kártyát kevésnek érzem, de a nagy hűtőborda nem csak annak jó aki húzni akar hanem annaik is aki nem de 60-70 fok között szeretné tartani a kártyát mert hoszútávon biztos ez éri meg.
Nem vennék olyan kártyát ami 80-90 fokon üzemel. A backplate dícséretes.
Mesélje már el nekem valaki őszintén mi ez a katonai alkatrészek duma?

[ Szerkesztve ]

(#21) exedoc válasza Yutani (#16) üzenetére

exedoc
(aktív tag)

Nekem meg fogja érni, az Unreal Engine 4-ben könnyű elhasználni 4GB-t vram-ból, ahogy a sima mem-ből is 16-24GB-t. :)

(#22) pomorski

pomorski
(őstag)

Tetszetős darabok.

(#23) Motyi válasza D.Orion (#18) üzenetére

Motyi
(senior tag)

A 4Gb-os modell esetén 7Ghz- lesz az. Az MSI sem fog 7 Ghz-re hitelesített modulokat 8.1 Ghz-en járatni.
A 8 Gb-os modell esetén OC módban 8.1 Ghz lesz a memória sebesség, míg a 4 Gb-os verziónál 7,1 Ghz.

[ Szerkesztve ]

(#24) Cifu válasza #45185024 (#20) üzenetére

Cifu
(nagyúr)

Mesélje már el nekem valaki őszintén mi ez a katonai alkatrészek duma?

Semmi, marketing bullshit. Anno 6-7 éve az MSI kitalálta, hogy a szilárd test kondikkal szerelt alaplapjait így fogja megkülönböztetni, ez azóta átszivárgott minden más termékükre.

(#25) ALBY

ALBY
(senior tag)

Kegyetlen durvák ezek az overclocked értékek :DD

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#26) GodGamer5

GodGamer5
(őstag)

F@szért húzzák a megjelenést augusztusra, már rég a boltba kéne lennie.

"Az emberek azt hiszik, hogy az optimalizacio egy olyan dolog, hogy a kocka felkel, haromszor raver a monitorra fallosszal, es bumm, egy mosogepen is 120fps-el fut realtime a reszecskeszimulacio szepen animalva, ezek a barmok meg inkabb szuperszámitogepekkel szopnak..."

(#27) Trailblazer válasza GodGamer5 (#26) üzenetére

Trailblazer
(őstag)

Hát még a 470-eseknek, azt még jobban nyújtják.

Ellentétben a manapság ragályként terjedő pongyola igénytelenséggel, a magyar nyelv szabályai szerint az ige előtt álló igekötőket egybe KELL vele írni! Valamint hiába írtok egyre többen így, attól még nem válik helyessé!

(#28) Cifu válasza GodGamer5 (#26) üzenetére

Cifu
(nagyúr)

Nos a GDDR5 ramok hiányára nem foghatják, tehát feltehetően a GPU-k gyártása csúszik / csúszott...

[ Szerkesztve ]

(#29) myckey válasza exedoc (#19) üzenetére

myckey
(addikt)

Nézz utána.

A 480 sapphire topicban is, valamint a kártya topicjában is lett taglalva az XFX.

Jelenleg az tűnik a legjobb választásnak.

De közben csordogálnak az infok erről arról.

Követni kell . Én rá vagyok gerjedve, nagyon kellene már egy rx480. ( lassan már 390 vásárlásán gondolkodom )

(#30) Lacok válasza GodGamer5 (#26) üzenetére

Lacok
(őstag)

A külföldi oldalak ráadásul nem is augusztus elejére mondják a megjelenést hanem a közepére [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#31) atenza

atenza
(senior tag)

Egy sapphire nitro vs msi gaming x összehasonlítást szívesen megnéznék hőmérséklet és zaj tekintetében, mert a nitro azért szebb, msi-ről meg tudjuk h az egyik legjobb hűtésű jelenleg :)

(#32) exedoc válasza myckey (#29) üzenetére

exedoc
(aktív tag)

Köszi szépen az infót, utána is olvasok. Thx!

(#33) stimre

stimre
(tag)

Augusztus eleje közepe .... Majd egyszer csak :DD mint a mai időjárás jelentés ... Bárhol bármikor eshet :D
En szeptemberre tippelek mire lesz itthon , es karácsony mire reális áron lesz :)

(#34) huskydog17 válasza D.Orion (#4) üzenetére

huskydog17
(addikt)

Nagyon szomorú, hogy az Anandtech-nél még másolni sem tudnak rendesen.
A 4 GB-os verziókon 7 Ghz-en járnak a VRAM-ok.

60fps gameplay videók: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#35) #02119936 válasza myckey (#29) üzenetére

(törölt tag)

Engem nem győzött meg az a teszt. Agyártó által beállított OC órajel is ugrált a TDP piszka nélkül. Mindezt, az amúgy sem kevés 70 Celsius hőmérséklettel. Amikor feltolták 23%-ra TDP limitet, hát nem elfogyott a szalag a kamerából, ej . És ez egy méretes hűtő volt. :U

(#25) ALBY Kegyetlen durvák ezek az overclocked értékek. Erős iróniát vélek felfedezni soraidban és teljesen jogosan.

[ Szerkesztve ]

(#36) Sipike19 válasza exedoc (#21) üzenetére

Sipike19
(tag)

Ja, úgy nem nehéz elhasználni, nekem a 2GB már kicsit kevés. Nagyobb projekteknél már a betöltéskor elfogy a laposgépemen.
Az asztaliban a 3GB-os vidikait is megeszi.
De a gémereknek nyilván nem éri meg ráfüzetni a 8GB-s verzióra.

Sipi

(#37) mgabi

mgabi
(senior tag)

Tök jó! Csak 2 hónapja gyakorlatilag lehetetlen venni. Hazai kiskerek is csak pislognak, hogy nem lehet rendelni. Talán szeptember végére lesz elég, ha lesz. 4 hónapon keresztül meg csak csorgatják itt az emberek a nyálukat, aztán ha továbbra is elérhetetlen a kártya, akkor vesznek egy GTX 1060at :-)

(#38) Trailblazer válasza mgabi (#37) üzenetére

Trailblazer
(őstag)

Ez utóbbi nem lesz így esetemben, mert annyit nem szeretnék spórolni.

(#39) #45185024

(törölt tag)

Ez az Email mindent elmond: 3046

(#40) myckey válasza #02119936 (#35) üzenetére

myckey
(addikt)

Jó de te egy külön állatfaj vagy, ha ezekről a nyomorult radejon négynyócvanakról van szó.

Menj aztán győzd meg magad az envidija topicban valamelyik versenyzővel, váljék egészségedre.

Szervusz!

:W

(#41) exedoc válasza mgabi (#37) üzenetére

exedoc
(aktív tag)

Igazad van egyébként. Az ember itt várja hónapokig. Én már rég vettem volna egy 1060-at a helyedbe.

(#42) myckey válasza mgabi (#37) üzenetére

myckey
(addikt)

Nálam is fenn állt a lehetőség, hogy 1060-70 lesz belőle.
De mivel a freesync monitort sokkalta olcsóbban vettem meg, így marad az ájemdí, és a várakozás :O ;]

(#43) Atti777 válasza mgabi (#37) üzenetére

Atti777
(aktív tag)

Sőt, fél éve is lehetetlen venni...
1 hónapja jelentették be.

Ex HWSW nick: Atti, reg: 2001. feb.

(#44) exedoc válasza #02119936 (#35) üzenetére

exedoc
(aktív tag)

Engem se győzött meg, több mint gyanús a felvétel. Azért fél ilyet venni az ember. Tudod mit? Veszek, aztán megírom milyen. De addig ne vegyen senki , hogy biztosan maradjon nekem abból a pár darabból ami becsöpög az országba. :DDD

(#45) Trailblazer

Trailblazer
(őstag)

Egyszer dobnak egy nagyot egy valóban ígéretes architektúrával, ami végre hosszú idő után nem az átnevezgetett átnevezgetésnek az átnevezgetése, és máris nem tudják tartani a tempót az igények miatt. :N

(#46) #02119936 válasza myckey (#40) üzenetére

(törölt tag)

Mit szívtál? Kérek én is belőle. :) Ne légy már naiv!... NV nem jöhet szóba sem jöhet, mivel AMD fanatikus lettem,:D így sajnos téged kell szomorítsalak.

[ Szerkesztve ]

(#47) myckey válasza #02119936 (#46) üzenetére

myckey
(addikt)

Adnék szívesen, de smucig vagyok.

Elég baj ez nekem, meg a többieknek, bár legalább jó kedvre derítesz. :C

(#48) mgabi válasza exedoc (#41) üzenetére

mgabi
(senior tag)

Gtx 1060at se lehet venni. Evga gtx 1060 SSC a kiszemelt. Sebaj. Nyaron ugyse jatszok annyit. Amugy ps3 kitero utan terek vissza pc gamernek.

[ Szerkesztve ]

(#49) Xaels válasza mgabi (#48) üzenetére

Xaels
(félisten)
LOGOUT blog

MSi meg Asus van 120-ért Iponban 1060-ból. Szvsz rablás annyiért, mint amikor megjelent 110-ért az RX480 az sem volt reális.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#50) Sipike19 válasza Xaels (#49) üzenetére

Sipike19
(tag)

Iponon ölég drága, de ma már lehet látni 480-at 100K alatt mo-n
Külföldi web shopokban láttam már 60-ért is :))

Sipi

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.