Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz csibe1 #24 üzenetére

    így van, jól vezeted le, augusztustól (októberben-november első felében kis csökkenéssel) januárig drága a PC alkatrész. Januártól nyár végig általában minden olcsó, különösen akkor estek az árak, amikor bejelentettek egy új generációt, meg még egyszer akkor mikor az ki is jött, és kapható lett.

    Emlékszem 2002-ről 2003-ra Karácsonykor tapasztalatam először a "hiány" dolgot, akkor is csak NW magos 2GHZ-es Celeronból volt hiány, amit azért vadásztam mert (lap és minden csere nélkül 1:1ben) ment volna az 1700-es Celeron helyett 2660MHZ-en, sőt a jobbak 3GHZ-en is, és akkoriban egy 3GHZ-es Celeron még igen komoly dolog volt. (5 hónappal később meg már a 2200@2800-as Celeron sem izgatott)

    Sajnos manapság nem ritka (CPU, VGA, HDD) hogy az új generáció, az eggyel nagyobb teljesítményű, nem az előző high end helyére érkezik, hanem árban is eggyel felé.
    2012-ben felment a merevlemezek ára az árvíz miatt (12000ft volt 2TB HDD újonnan) ezt az árszintet még 2020ban sem sikerült újra elérni, úgy, hogy közben az SSD ipar is nyomta az árakat, meg eltelt 8 év! Ehelyett lett chia bányászat, és 2021-ben még HDD áremelkedés is ... :( Mondjuk ha hozzáveszem a pénzromlást akkor januárban tartott kb ugyanazon a szinten a 2TBos HDD ára mint 2012-ben, de 8 évvel később az ember nem ezt várná.

    nem csak az, hogy "menő" a bányászkodás, hanem mind megmagyarázza, neki épp miért nem hibája semmi, annak ellenére, hogy rohan ő is rontani a helyzetet.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • ViZion

    félisten

    válasz csibe1 #24 üzenetére

    kb október-november kezdtem nézegetni. Miért? Mert nyáron nem volt rá. Jön év végi $, miegymás. Nem konkrétan dec végén akartam megvenni, kicsit előbb lett volna karácsony.
    blackfriday-en azok a jóárasok, amik évek óta vhol porosodnak, outlet cuccok, ilyesmik. Felénk vidéken nagy divat beakciózni akár 2-3 éves laptopokat...

    monchichi20: ha itthon akarod gariztatni, akkor körberöhögnek. 100k VGA-t nem biztos, h futárra bíznék. OK, mennek ki ismerősök, kollégák rendszeresen, de ha garizni kell esetleg, akkor biza az erősen szopóág.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák