Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz ViZion #16 üzenetére

    Én is 1660S-t akartam venni, aztán módosítottam 1650-re, de már az is olyan drága, hogy nem kell ennyiért...
    Karácsonyra sosem jó taktika hardvert venni, mert mindig felmegy az áruk, én sem vettem, csak épp azt nem gondoltam volna, hogy februárban vissza fogom sírni a karácsonyi árakat, áprilisban meg a februáriakat :(

    és akkor még pluszban itt van egy két magát hű de okosnak tartó "bányászcsemete" akik elmondják milyen hiper szuper jó ez. Persze a szülők pénzéből vett VGA-n neki mindegy hogy nyer vagy sem.

    Elég sok bányásszal beszéltem és kialakult egy megfigyelésem :
    Valahogy minden bányász akivel szóba elegyedek :
    1. Épp megújuló energiát használ, persze, hogy van napelem, az amúgyis lett volna, a VGA-t pedig nem károsítja semennyire mert ő ért hozzá
    2. Nem kapzsi, csak megélhetési bányász, már rég hajléktalan lenne ha nem kezd bányászni, csak ezért vágott bele
    3. Amúgy dolgozik, ez csak fizu kiegészítés ami nélkül nem lenne meg
    4. pár száz ezres/milliós költség talán fáj, de hát minden üzlethez kell befektetés nemde? Ha neked nincs ennyid akkor lusta vagy, buta vagy, meg tuti, hogy eliszod a pénzt, ahelyett h felelőségteljesen gondolkodnál a jövődet illetően
    5. Már mindegyik VGA, jujj de nagyon visszahozta az árát, már többszörösen is... csak hát nem Fiat pénzben, hanem bitcoinban; aztán kiderül, hogy eddig csak költött a gépre meg a bányászatra, de elméletben csomó pénze van, és hülye vagy ha te szerinted ez nem a jövő
    6. Különben is, neki pont ingyen van a villanyáram és a légkondi így azokat sem kell levonni a fenttartási költségből
    7. Ő egy számtech zseni, hogy ilyet tud üzemeltetni, és amúgyis piszkosul expert a témában, kínos kérdéseknél pedig jön a kötelező személyeskedés
    8. Ő ért hozzá, nem fog vele befürödni, mert ezen csak nyerni lehet, és a végén mikor milliókat keresett egy jó kiszállással és a HWk eladásával házat/Ferrarit/tengerparti nyaralót stb. vesz, te meg csak irigykedhetsz
    (+1. A jjaj én nem : Amúgy nem is vagyok bányász, csak van 0,00183 BTC-m, és ezért pártolom a rendszert)

    Arról egyik sem mesél, hogy a hasznot privatizálja, miközben a kárt (magas VGA ár, eco lábnyom stb) a közösbe tolja be, lehetőleg úgy, hogy őt kevésbé érintse.

    Aztán mikor lecseng az egész (végre, jó lenne) akkor tele lesz a piac előbb drága, majd olcsó bányából szabadult megbízhatatlan kártyákkal, újat meg nem tudsz venni, mert fent lesz az áruk.

    Egyébként kezd az az érzésem lenni, hogy ezt az egész bitcoin dolgot a VGA gyártók találták ki... alátámasztja az, hogy az NVidia már a sokadik látszat korlátozást intézi, de valahogy mindnek gyorsan (részben épp túlük) meglesz az ellenszere.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • csibe1

    addikt

    válasz ViZion #16 üzenetére

    Amúgy miért pont karácsonykor vagy előtte nem sokkal akar mindenki vásárolni PC-s dolgokat?
    Ezelőtt tíz évvel se vettünk semmi nagyobb dolgot karácsony környékén csak ha muszáj volt.
    Ha megnézed július végén-augusztus elején elkezdenek árat emelni, mert jön a tanévkezdés, kell az új PC vagy laptop a suliba. Utána nem nagyon esnek az árak, aztán meg ott a blekk frájdéj ami nálunk a kamu akciókról szól, előtte is felviszik az árakat, hogy legyen miből akciózni. Ha szerencséd van akkor kicsivel az akció előtti ár fölé visszamennek. Aztán meg jön a karácsony lassan, november végén-december elején megint emelnek, hogy legyen karácsonyi akció. Januárban meg februárban nincs akkora forgalom, meg készletsöprés van, akkor találni értelmes árakat.
    Eddig legalábbis ez volt a tapasztalat, de ez a jófajta vírus is megkeverte a dolgokat; ez volt a hab a virtuális bányászat tetején. Most ez nem jött be, aki nem vett tavaly október végén vagy november elején kártyát az rendesen ráfaragott. (kivéve ha Nvidia részvényes
    Kíváncsi leszek minek emelkedik az ára legközelebb, lehet a memóriáknak.
    Most néztem az új ROG telefont, 16GB RAM egy telefonba, plusz a 128-asmeg a 256GB-os háttértár. Mi a fenének? Aztán ha hiány lesz, akkor meg elindulnak az árak felfelé, és ott is maradnak. Anno a merevlemezeknél is ez volt, nem igazán állt vissza az áruk 4-5 év múlva sem. Később persze kiderült a kartellezés, de röhögve kifizették a büntetést.

    Nagyon igaz amit #17 KROK640 írt, divat lett a bányászkodás, mert veszett menő vagy mi a fene. :DDD

    " Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

Új hozzászólás Aktív témák