-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
PrinceHerceg
őstag
Ez is biztos tömegtermék lesz, már a starttól számítva!

-
Hobbbyt
őstag
-
tecsu
addikt
Miért kerül ez ennyibe? 3 hónap, s a kínaiak lekoppintják, gyakorlatilag ha már ők tizede ennyiért árulják, már úgy meggazdagszanak.
Értem, hogy perpillanat ez a csúcstechnológia, de akkor is sokallom. 3-4M Ft lenne az "ideális"Nem is értem, a nagyvállalatok miért nem olyan zseniket alkalmaznak gazdasági tanácsadóként, mint te.

-
Bluesummers
őstag
Miért kerül ez ennyibe? 3 hónap, s a kínaiak lekoppintják, gyakorlatilag ha már ők tizede ennyiért árulják, már úgy meggazdagszanak.
Értem, hogy perpillanat ez a csúcstechnológia, de akkor is sokallom. 3-4M Ft lenne az "ideális" -
junkpod
nagyúr
-
Akula
őstag
Egy év múlva fele annyi lesz, tíz év múlva meg tizede.
-
Karel2
csendes tag
Amit felsorolsz az teljesen más célterület. A cikkben ajánlott Canon otthoni vetítő, csak abból kiemelkedő szint.
Például itt van a Sonynak a termékpalettája, de planetáriumokba - szerintem - más márka speciálisabb eszközeit használják.Igen, nem profi a piacra szánták, cserélhető lencsék nélkül pláne. De ahány gépet szereltem oda, ahová nem való.... Ez jelentősen olcsóbb, mint egy Pana, Barco vagy más 4k lézer foszfor darab. Tehát akik a felbontásra gyúrnak, meg fogják találni.
Planetáriumban természetesen nem a csillagvetítőre gondoltam, hanem a filmbejátszásokat biztosító darabra. Ez pl. a kecskemétiben legutóbb egy Panasonic home darab volt (<1000 ANSI?), nem tudom kerítettek-e azóta pénzt a cserére. -
tecsu
addikt
Amit felsorolsz az teljesen más célterület. A cikkben ajánlott Canon otthoni vetítő, csak abból kiemelkedő szint.
Például itt van a Sonynak a termékpalettája, de planetáriumokba - szerintem - más márka speciálisabb eszközeit használják. -
Hobbbyt
őstag
Hmm..
Ezt jó tudni. Ezek szerint nem voltam túl naprakész ezen a téren. (nem is foglalkozom ilyenekkel)

-
Lacok
őstag
"meglehetősen nagy (559 x 624 x 201 mm) és nehéz, 26 kilogramm tömegű"
Nem spórolták ki belőle az anyagot.

-
#16939776
törölt tag
Kb: 2005-ben elértük azt a tárkapacitást, ahol az 10(-17) olvasási hiba valószínűsége/drive már akkora kockázatot jelent az adatveszésre/adatkorrupcióra, hogy hanyagolni illik a Raid 5-öt.
->Raid 6/60 dupla paritással még megvéd. -
Hobbbyt
őstag
-
#16939776
törölt tag
17db film, no comment. raid-5 storage, erősen nem ajánlott megoldás. 1080p24 <-> 3D nagy vászonnál megégsz vele, a nagy felületen "villogva" erősen idegesítőnek találja a néző.
Ez nem az a szint

-
.DLL
veterán
Nagy fényerejű installációs és rendezvény projektorok már vannak jóval olcsóbban is, ez a High-end képminőségre helyezi a hangsúlyt, ami világosabb környezetben elvész. (Planetárium jó gondolat, de azt is inkább több vetítővel oldják meg, úgy meg exponenciálisan csökken az ár darabra vonatkoztatva) A kérdés, hogy ezt a 6000 lumen-t közel kalibrálva adja-e a gyár, vagy a szükséges kalibráció után jó ha marad 2000lm...
-
Karel2
csendes tag
-
kalifa777
tag
De ki lehet ennek a terméknek a célközönsége? A kisebb filmklubok már szerintem váltottak, a cégeknél meg nem látom az értelmét.
-
DithenS
senior tag
Szerintem ha filmezésre veszünk projektort akkor az DLP legyen.Mozikban is az van.Még az IMAX-ba is dlp van.Annak van egy olyan hangulata meg látványa.
-
rottenbull
őstag
Egy Bugatti leírásánál sem azzal jön mindenki, hogy minek ez, hiszen neki nincs rá pénze...
Itt csak az vezetett félre néhány hozzászólót, hogy azt hitte ez egy (végülis konzumernek konzumer), átlagos vetítőgép. Valószínűleg nem értek el a tudatukig a címben leírt 4K, HDR és lézer szavak.
Ennek a Sony hasonló kategóriájú, de olcsóbb terméke a nagy konkurrense, kíváncsi lennék egy azzal összevetett komolyabb tesztre.Nem igazan olcsobb a Sony cucca sem. A 60.000 dollaros MSRP az a valosagban 70-75 ezer.
-
farkas1
tag
És 3D-hez kettő kell belőle. Az már 42 millió...

Webes rendelés esetén 14 napon belül vissza veszik, ha nem tetszik. -
tecsu
addikt
Egy Bugatti leírásánál sem azzal jön mindenki, hogy minek ez, hiszen neki nincs rá pénze...
Itt csak az vezetett félre néhány hozzászólót, hogy azt hitte ez egy (végülis konzumernek konzumer), átlagos vetítőgép. Valószínűleg nem értek el a tudatukig a címben leírt 4K, HDR és lézer szavak.
Ennek a Sony hasonló kategóriájú, de olcsóbb terméke a nagy konkurrense, kíváncsi lennék egy azzal összevetett komolyabb tesztre. -
rottenbull
őstag
-
KTTech
veterán
Szóba állnak kisebb nézőszámmal is, én 5 évig vittem egy 220 férőhelyes mozit, heti 2 vetítéssel... igaz 2002-ig, de a licenszelés nem változott túl sokat azóta se, de a költségek emelkedtek (főleg a vetítőtechnika ára, mivel ma már nem a 35mm-es film az alapformátum, hanem a HDD)
-
Tian66
senior tag
FullHDba nyugodtan bele lehet menni. Nem kell azt a 4Kt erőltettni még. 3,5 mről 2,5m képátló tökéletesen élvezhető, pixelmentes képet ad.
4Ks vetítő meg még sok sok évig elérhetettlen lesz a túlárazás miatt. Sajnos. -
Duree
veterán
-
Hobbbyt
őstag
-
.DLL
veterán
Jogos, erre nem gondoltam. Nincs valami alacsonyabb profilú opció, gondolva a kisebb mozikra is? Vagy ez a lényeg, hogy nincs, nem véletlenül zárt be egy csomó... :\
-
#16939776
törölt tag
Szerintem ez tuti nem házimozira van, illetve egyeseknek lehet, hogy van külön háza mozira (Escobar féléknek
), de inkább ilyen minőségi klub-mozira, kamara-mozira tudnám elképzelni, tehát fizetős hely, High-end élmény, kis létszám, nem csörögnek a csipszes zacskóval stb. Ezek miatt, meg mert szar a hang is én már nemigen járok ilyen multi mozikba, de egy vállalkozás szinten elképzelt kamara-mozinak ideális lehet egy ilyen.1db 100-150 fős teremből nehéz kitermelni a filmek használati jogának a díjját. Ha nem csinálsz napi 2-3 ezres látogatói forgalmat, szóba sem áll veled a forgalmazó. Még filmet sem kapsz, amit vetíthetnél.

-
.DLL
veterán
Szerintem ez tuti nem házimozira van, illetve egyeseknek lehet, hogy van külön háza mozira (Escobar féléknek
), de inkább ilyen minőségi klub-mozira, kamara-mozira tudnám elképzelni, tehát fizetős hely, High-end élmény, kis létszám, nem csörögnek a csipszes zacskóval stb. Ezek miatt, meg mert szar a hang is én már nemigen járok ilyen multi mozikba, de egy vállalkozás szinten elképzelt kamara-mozinak ideális lehet egy ilyen. -
Teasüti
nagyúr
-
megarambo
tag
-
CyDoN
senior tag
6000 Ansi lumen házimozira ??

-
Hobbbyt
őstag
Ez azért annak tükrében is pofátlanul magas ár, hogy a jóval nevesebb, tudásban hasonló Sim2 Nero 4 már ~8.0 millióért elhozható.. igaz, hogy az csak lámpás és DLP, így az LCOS és a lézer némiképp jogosan emel az áron.. de ez akkor is csak 10-12 millióért lenne reális, szerintem.
-
SunMount3r
nagyúr
Már, bocsi, de az "irónia" szó mond neked valamit?! Vagy csak "értem én, de nem szeretem" típus vagy?!
Amúgy meg akkor lenne inkább gáz, ha még ennyi humor sem férne el a PH!-n...De hagyjuk, nem kell rá válaszolni, költői kérdések csak és nem is kötekedni akarok, rólam is leperegnek az olyasmik amit te írtál...
-
Agyzuzo
addikt
Megfizethető áron értelmes projektor nem is létezik? Mondjuk ami nem kerül annyiba, mint 30 csúcskategóriás TV???
-
megarambo
tag
Nem valószínű, hogy tömegbunyó lesz érte karácsony előtt.........
-
gianni85
veterán
-
JanR
addikt
Először végigfutottam a szöveget, mondom nem létezik, hogy 74800 forint ez a proji. Aztan visszanéztem még egyszer az árára és felnevettem
Értem én, de 21 milla..Ku*va csóró vagyok, rá kell jöjjek.. mindesetre durva, hogy már egy projektor is tud ilyet.
-
Chibass
tag
Ha egyszer beneveznék egy projektorra, biztos nem adnám 4K alá. Sajnos még a FullHD sem alap.
-
#72042496
törölt tag
Az első három hozzászólás tökéletesen megmutatja, hogy mennyire "szakmai" fórum a PH!.
-
SunMount3r
nagyúr
21 milla és csak egy 5W-os mono hangrendszer fért bele?!
De legalább Harman/Kardon ugyi?! (Ja bocs, nem, Samsung...
) -
Neovenator
senior tag
-
gianni85
veterán
köszönöm, hogy közöltétek a hírt. Pár perccel ezelőtt meghirdettem a házamat eladásra. Ha minden jól megy, akkor nemsokára lesz egy projektorom a híd alatt
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Építő/felújító topik
- Nyíregyháza és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Autós topik
- Honor 600 – kezes, kitartó, költséges
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Horgász topik
- Az S25-ön is kipróbálható a One UI 9
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Synology NAS
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)






Értem én, de 21 milla..


