Hirdetés

2018. július 16., hétfő

(#1) Locutus

Locutus
(PH! kedvence)

Hát azért máshol nem csak egy lábjegyzet jutott a BFGD-nek... :F

Ennél nagyobb lépés az szerintem, hogy végre nem csak zsepi méretben jönnek gsync kijelzők (bár az AMD-nek biztos nem tetszik :D) . Főleg, hogy freesynces tv sincs a kanyarban se sehol.

(#2) Abu85 válasza Locutus (#1) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Freesync tévé nem lesz. HDMI VRR lesz. Ezt jelentette be az AMD a CES-en, hogy támogatni fogja.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#3) Locutus válasza Abu85 (#2) üzenetére

Locutus
(PH! kedvence)

Mert az nvidia nem fogja támogatni a VRR-t? Szerintem aligha maradnak ki a HDMI 2.1-ből csak ezért.
A Gsync BFGD gondolom az addig eltelő 1-2 évet hivatott áthidalni.

(#4) Abu85 válasza Locutus (#3) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

A HDMI 2.1 már nem teszi kötelezővé a VRR-t. A végleges specifikáció egy gyártó kérésére opcionálissá tette. Tehát úgy is lehet mostantól támogatni a HDMI 2.1-et, hogy VRR implementációt nem csinál az adott cég. Teljesen elfogadott lesz, a HDMI Forum megadja rá a hitelesítést.
Egyelőre az a biztos, hogy az AMD támogatni fogja. Semmi bejelentést nem tettek a többiek. Kérdezéssel sem mentünk semmire. Kitérő válaszok vannak csak. Gondolom számolgatják, hogy megéri-e, ahogy az Adaptive-Sync-nél is kiszámolták.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#5) Eugene Roe válasza Abu85 (#4) üzenetére

Eugene Roe
(senior tag)

Akkor 10 év után újra AMD-t vga-t kell vennem, vicces.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#6) Balazs_

Balazs_
(fanatikus tag)

Na a Big FuckingFormat Gaming Display egy jó cucc, de ezzel a felhős játékkal miért szenvednek még mindig... :(
A Freestyle funkciókat pedig tudják a monitorok is nem? Nekem egy lassan 10 éves Samsung monitorom van, azon ki tudok választani ilyeneket. :))

(#7) wjbhbdux

wjbhbdux
(PH! addikt)

wow visszatették a full RGB color ranget is HDMI-hoz a mai driverbe, hónapok óta szürke volt a feketém.

[ Szerkesztve ]

(#8) b. válasza Eugene Roe (#5) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

Mindenképpen azt vegyél, köszi. :P

Nagyon örülök ennek a szolgáltatásnak, remélem frankón fog hasítani otthon. :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso)

(#9) Locutus válasza wjbhbdux (#7) üzenetére

Locutus
(PH! kedvence)

Miért lett volna kivéve? Mindig is azon volt nálam a beállítás...

(#10) Balika911 válasza Balazs_ (#6) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

"de ezzel a felhős játékkal miért szenvednek még mindig..."

Mert lehet, hogy működik? Egyébként helyi hálón is tudsz játékot streamelni rá.

(#11) arn válasza Balazs_ (#6) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Mert ez a jovo, ha kihuzzak addig, akkora tapasztalatuk lesz addigra, amihez mas hozza sem szagol. Nem csak ebben, minden felhos dologban - az nvidia ceonak jo orra van ehhez.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#12) hombre[EU]

hombre[EU]
(tag)

Sorban állsz a géped elōtt ez a jövō?! :DD De nem az enyém

(#13) Balazs_ válasza arn (#11) üzenetére

Balazs_
(fanatikus tag)

Hát hiszem, ha látom. Vannak (a jelenlegi infrastruktúra és a várható megtérülés kapcsán) kételyeim, de szerintem kipróbálom amint tudom, kíváncsi vagyok, hogy milyen a helyzet.
De szerintem dettó ugyanolyan mint az Onlive-nál.

#10: A helyi hálós streamelés nem egy nagy újdonság.

(#14) Balika911 válasza Balazs_ (#13) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

De, beépítve, 4K-ban nagy újdonság.

(#15) ribizly válasza Locutus (#1) üzenetére

ribizly
(PH! addikt)

Én is vártam már ezt a lépést. Viszont csodálkozom, hogy pont az Acer-Asus-Hp trió nyeri ezt is el. Az Acer-Asus eddig is rendesen nyomult ezen a piacon (nekem is Predator monitorom van és életem egyik legjobb befektetése volt), de hogy a HP hogy jött a képbe, valamint a többi (Dell, LG, SAMSUNG, ...) mi a fenét csinál azt nem értem. :N

Egy dolog viszont még homály: mekkora lesz az input lag? ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

|•| [Eladó] Bkercso X-Szekres II. fejhallgató erősítő | Hifiman 4pin XLR - 2x2.5" jack kábel | Cordial XLR Y-kábel |•| A WORD elszáll, az írás megmarad |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly

(#16) Chaser

Chaser
(Jómunkásember)

"A felhasználók egyelőre annyi játékot telepíthetnek a felhőbe annyit csak akar"
" továbbá a DCI-P3 színtér lefedéségét is biztosítják,"
"hogy _ _ várakozók sorra kerüljenek"
ésatöbbi'
grétsitanárúr natyon nyakkon vágotvólna''' ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#17) pengwin válasza Locutus (#1) üzenetére

pengwin
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Azért nem kell ezt túlizgulni, tekintve, hogy a piac hány százalékát érinti ez az árkategória.

Ha megjelennének jó árú 1080p-s vagy 1440p-s G-Sync monitorokkal, akkor az sokkal nagyobbat szólna a piacon. Ez a BFGD meg igazából presztizstermék, amit csak a nagyon gazdagok engedhetnek majd meg maguknak.

Üdv, pengwin "A belépőszint mindig ott van, ahol a fájdalomküszöbünk."

(#18) ribizly válasza pengwin (#17) üzenetére

ribizly
(PH! addikt)

Már legalább 2 éve várom, hogy megjelenjen egy 24" / 1080p / 144Hz / IPS / G-sync kombó, de a mai napig nem történt meg. Valószínűleg azt ők is tudják, hogy azzal lehetne egyszer, egy adag cash-t leszakítani, de én úgy vélem a tendencia más. Inkább x évente bedobnak valami igazán izgalmasat, de drágán és nem gond, ha csak kevesebben veszik meg, de az érdeklődés középpontjában tartják a márkát.
Amit viszont elérnek, hogy a vásárlók ezután csak Nvidia VGA-t fognak venni. :D

|•| [Eladó] Bkercso X-Szekres II. fejhallgató erősítő | Hifiman 4pin XLR - 2x2.5" jack kábel | Cordial XLR Y-kábel |•| A WORD elszáll, az írás megmarad |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly

(#19) arn válasza Balazs_ (#13) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Nem csak a jateknal fog ez tortenni, a vegen a desktop is egy kliens lesz csak. Berelheted majd a swt, arra az idore, amire szukseged van ra, nem kell a geppel foglalkozni, hogy min fut. Kb hasonlo bonyolultsagu lesz a kliens oldali hw, mint most az nvidia monitora, mint egy mai hordozhato eszkoz.

Az a par magasabb igenyu ember nem fogja eltartani a pc piacot, max nekik majd kitalalnak vmit sok penzert. Egy atlagfelhasznalo nem fogja latni, ertekelni a kulonbseget.

[ Szerkesztve ]

(#20) K0vasz válasza hombre[EU] (#12) üzenetére

K0vasz
(kvázi-tag)

a kapacitást nyilván tudják bővíteni, ez még csak a tesztidőszak

amúgy simán jó lehet azoknak, akik vagy nem akarnak 150ezerért videokártyát venni, vagy csak sima mezei laptopról akarnak játszani. gondolom, ilyen 10 euró/hó előfizetési csomag lesz majd ha beélesítik, vagy ilyesmi

(#21) morgyi

morgyi
(PH! kedvence)

Nálam a felhős játékplatform lényege az lenne hogy a játékot is bérled vele nem csak az erőforrást, gondolom az bonyokultabb. Na meg egy Darksouls 3 gaming közben vicces ha kiléptet ha nincs a közelben bonfire :DDD

A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait

(#22) Beka válasza Balazs_ (#6) üzenetére

Beka
(újonc)

Nekem van ShieldTv-m és kipróbáltam ezt felhős játék dolgot. A Witcher-t és a Tomb raider-t toltam le. Működik a dolog, magam is eléggé meglepődtem.

Barton 2500+, Nf7-s, 512M, Asus9600xt, minden alap frekin megy

(#23) X Factor válasza pengwin (#17) üzenetére

X Factor
(PH! addikt)

Ha megjelennének jó árú 1080p-s vagy 1440p-s G-Sync monitorokkal, akkor az sokkal nagyobbat szólna a piacon.

Ez pont maga a GSYNC és az nvidia miatt sosem fog megtörténni, amikor már mindenkinek az ingyenes sync technológiákkal felvértezett monitora lesz, akkor talán végre lépni fognak valamit az üggyel kapcsolatban.

I was there the day that Horus fell

(#24) Breaker

Breaker
(tag)

Hali!

Lehet, hogy én nézek be valamit de nekem erről a linkről is a 3.11-es GE-t akarja tölteni, nem pedig a 3.12 ami kell a Freestylehoz.

[link]

Kipróbálnám ezt a freestylet de enélkül nem megy hiába kapcsolom be a beta tartalmakat a menuben.

Köszi
Üdv
Breaker

ASUS P8P67 PRO | i7 2600k @ 4.8Ghz | Corsair Dominator 16GB 1600 Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#25) b. válasza K0vasz (#20) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

+1 :K :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso)

(#26) X Factor válasza K0vasz (#20) üzenetére

X Factor
(PH! addikt)

ilyen 10 euró/hó előfizetési csomag lesz majd ha beélesítik, vagy ilyesmi

Ez aranyos volt. ^^

25usd/20óra egy 1060-as teljesitménye, ha 1080-as teljesitményt szeretnél akkor 25usd/10óra.

[ Szerkesztve ]

(#27) kalimist

kalimist
(tag)

És vajon mi a helyzet a pont egy (!) éve bejelentett Acer X27 és Asus PG27UQ monitorokkal amelyek ugyanezzel a specifikációkkal rendelkeznek és az árusításukat tavaly őszre ígérték? :)

(#28) oriic

oriic
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Kapott már valaki értesítést, hogy próbálhatja a Now-ot?

Live-Die-Respawn /Ha valamiért nem válaszolok PM-ben egy-két napon belül, írj újra nyugodtan. Kicsit sok üzenetet kapok. Sry és köszi/

(#29) sati válasza oriic (#28) üzenetére

sati
(őstag)

Én is várom :)

NCASE M1ni-itx

(#30) pengwin válasza X Factor (#26) üzenetére

pengwin
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Vagyis egy GTX 1060 árát kb. 300, egy 1080-asét meg kb. 250 óra alatt fizeted ki a szolgáltatásért.

Ha 1 évben csak hetente 5 órát játszol, akkor egy év alatt ki is fizetted a GTX 1080 árát... ennyi erővel lehet áruhitelt is felvenni.
De ha kicsit többet is játszanál néha mert mondjuk szabadságon vagy, szünet vagy betegség van, akkor máris jóval többet fizettél.
ÉS a hardver költségéber azt is beleszámolhatod, hogy a "hardveres" GTX 1080 eladható lesz, ezzel csökkentve a költségét.

Jól ki van ez találva, mint minden ilyen modern "-aaS" megoldás. Ha tényleg használni is akarod, akkor jóval többet kell érte fizetni, cserébe teljesen kiszolgáltatod magad a gyártónak, akinek lényegesen olcsóbb és egyszerűbb a szolgáltatást működtetnie, mint termékeket forgalmazni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin "A belépőszint mindig ott van, ahol a fájdalomküszöbünk."

(#31) Locutus válasza pengwin (#30) üzenetére

Locutus
(PH! kedvence)

Vagy ezzel már a jövőre gondolnak, ahol a videokártyák árszintje még magasabb lesz.

(#32) arn válasza pengwin (#30) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

ne aggodj, nem lesz valasztasi lehetoseged idovel, a jatek araba bele lesz epitve a hasznalata :) jelenleg ez meg az alkalmi jatekosoknak szol. en speciel azert is irigyellek, ha heti 5 orat ilyesmivel tudsz tolteni.

[ Szerkesztve ]

(#33) b. válasza pengwin (#30) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

ez még nem biztos, hogy így lesz...valószínűleg itt is a hosszabb előfizetéshez kedvezmény fog járni,ez még nagyon képlékeny.

[ Szerkesztve ]

(#34) Balika911 válasza pengwin (#30) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Én szívesen megválnék a játékgéptől, még ha a stream többe is kerül. Ez még elég távol van azért attól, hogy nekem például megérje. De ahogy a stream remélhetőleg olcsóbb és kiforrottabb lesz, egyre kevesebbet játszom, és egyre inkább tele lesz a tököm a játékos géppel, szerintem ez az idő is fog jönni. :)

[ Szerkesztve ]

(#35) Norbert9503

Norbert9503
(újonc)

Nagyon jó! Remek! Lenne - ha nem kellene hozzá minimum GTX 1050TI. Így aztán tök felesleges - mivel az említett GPU-n gyakorlatilag minden megfelelően fut. Szerintem jár a keksz annak aki ezt így kitalálta... Az lenne a nagy dolog ha akár "Intel GMA 450-el" is menne a dolog! :C :C

[[ Norbert ]]

(#36) b. válasza Norbert9503 (#35) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

És ezt honnan vetted? :

"The GeForce Now hardware requirements are really simple: If you've got an Intel Core i3 CPU at 3.1GHz, 4GB RAM, and a DX9 GPU, you're set. (It also supports Mac hardware running MacOS 10.10 or higher.) The internet connection requirements are somewhat steeper, and by "somewhat" I mean "a whole lot." The minimum connection requirement is 25Mbps, and the recommendation is 50Mbps or higher. You'll also need a hardwired ethernet connection or a 5GHz wireless router. "

[link]

[ Szerkesztve ]

(#37) ratex

ratex
(fanatikus tag)

Színtévesztőként maximálisan támogatom ezt az új funkciót. Remélem, hogy majd a gyakorlatban is működni fog.

(#38) Norbert9503 válasza b. (#36) üzenetére

Norbert9503
(újonc)

Nyilván utánanézve az nvidia weboldalán van leírva... De igazából nem kell Ti. Elég a sima 1050 is....

[ Szerkesztve ]

[[ Norbert ]]

(#39) b. válasza Norbert9503 (#38) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

Nyilván belinkeltem neked az nvidia oldalát és ott nem írnak ilyet.

"
PC HARDWARE REQUIREMENTS
Intel i3 with 3.1GHz or faster CPU
4GB of system memory
GPU that at least supports DirectX 9
NVIDIA GeForce 600 series or newer
AMD Radeon HD 3000 series or newer
Intel HD Graphics 2000 series or newer

Esetleg rányomhatnál a linkre.
Megegyszer a kedvedért: [link]

Józan paraszti esszel végiggondolva,gondolod hogy 1050 kártyát kérnek minimumnak,hogy 1060 szintű szolgáltatást nyújtsanak az alap verzióba?

[ Szerkesztve ]

(#40) GodGamer5

GodGamer5
(senior tag)

Ez a Shield “konzol” plusz 4k “tv” akkora egy szánalom.

"Komolyan, neha ugy erzem, az emberek azt hiszik, hogy az optimalizacio egy olyan dolog, hogy a kocka felkel, haromszor raver a monitorra fallosszal, es bumm, egy mosogepen is 120fps-el fut realtime a reszecskeszimulacio szepen animalva, ezek a barmok meg inkabb szuperszámitogepekkel szopnak..."

(#41) xEon1337 válasza kalimist (#27) üzenetére

xEon1337
(őstag)

Ez a helyzet: [link]

Less, but better.

(#42) Chaser válasza pengwin (#30) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

ha ebben benne van + cpu erő akkor korrekt, nekem pl 3. genes core notebookom van, magában 1060 v 1080-nal nem sokra mennék, még ha cserélném egy erősebb 4 magos i7-re az i5-öt akkor sem
aki elvétve játszik annak bőven megéri, idővel lesz olcsóbb mikor már sokan használják, netnél is ez volt. idővel egyre olcsóbb és gyorsabb

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#43) Barnuss

Barnuss
(tag)

Háát meglássuk

(#44) Fecogame

Fecogame
(PH! addikt)

Néhány órája megérkezett a Geforce NOW beta hozzáférésem. Egyenlőre csak Fortnite játékkal próbáltam ki.

NAGYON BRUTÁLIS! :Y Ezt másképp nem tudom kifejezni.

Maximális grafikai beállításokkal FullHD-ban, 100+ FPS-t hoz az ultrabook-omon játszva a játék. Mindeközben ~500MB a memóriahasználata a saját gépemen, az Alt+Tab simán működik, mintha csak egy böngészőt raknék le tálcára. Lag nincs, semmi csúszás, semmi későn reagálás, mintha csak a saját gépemen játszanék.

Nagyon tetszik! Ha értelmes havidíja lesz, tuti előfizetek rá.

16dBi / 38cm WiFi antennák raktárról ---> https://goo.gl/D29Wz

(#45) sati válasza Fecogame (#44) üzenetére

sati
(őstag)

Nekem is megjött viszont szerencsétlenségemre pont most ment tönkre a lapos, asztalin meg nem sok értelmét látom kipróbálni. :)
Egyébként ez most egy külön klienst kapott, vagy csak simán experience alatt fut?

NCASE M1ni-itx

(#46) regener

regener
(PH! kedvence)

Ma kaptam énis hozzáférést, viszont PUBG nem települ Battleeye hibával, Hitman Absolutiont letöltötte majd eltűnt a Steam felület, folyamat újra kell belogolni.
Játékot még nem tudtam elindítani.

Na most mégis, csak lekellett írni :D

[ Szerkesztve ]

(#47) X Factor válasza Fecogame (#44) üzenetére

X Factor
(PH! addikt)

25usd/20óra, ha egy hónapban ennyit játszol, akkor megérheti, de akinek van ideje napi 2-3 órát játékkal tölteni, annak továbbra se éri meg.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.