Hirdetés
- Objektívek topikja
- Azonnali informatikai kérdések órája
- [Re:] Hard Disk Sentinel: S.M.A.R.T., okosan
- Házimozi haladó szinten
- [Re:] Hamarosan Vulkan API-ra vált a Transport Fever 2
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- AMD Ryzen 5 / 3 2***G/3***G "Raven Ridge, Picasso" (AM4)
- RAM topik
- AMD FX
- Milyen CPU hűtőt vegyek?
Hozzászólok Aktív témák
-
Tigerclaw
nagyúr
válasz
Kopi31415 #36 üzenetére
" mit gondolsz, miért kell gépészmérnököknek is valamilyen szintű programozás, elektrotechnika tudás is a suli végére?..." Ez még pont az ami belefér, de tanítanak nekik meg egyetemen is rengeteg tölteléktantárgyat, mert pl. arra van oktató. Gyakorlatilag nincs olyan szintje az oktatásnak ahol ne lenne túl sok tölteléktantárgy. Szerintem általános iskoláig kellene "mindent is" oktatni, azután nagyon komolyan specializálni a választott szakhoz. Ezek mellé lehetne tenni olyan softskill tantárgyakat, amiből nem kell vizsgázni, de be kell járni kötelezően az órákra. Egyetemi szinten is működhetne ugyanez. Kötelező tantárgyak, választható tantárgyak és ilyen szintén választható nem osztályzott tantárgyak.
Nem arra kell felépíteni egy oktatási rendszert hogy mi lesz azokkal akik rossz pályát választottak és később alkalmatlanok pályaváltásra. Ez olyan mintha a tanmenet tempóját az osztály leggyengébb tanulójához igazítanák.
Szerintem az álalános iskolának motivációt kell adnia, módszertant a tanuláshoz, rendszerességet, fegyelmezettséget és széles körű reál és humán oktatást. Emellett akár évente elvégzett tehetség kutatást kell tartani, persze nem Megasztárra gondolok, hanem arra hogy keressék közösen az utat a diáknak.
A középiskolában már jórészt szakmai tárgyakat kellene leadni. Nem vagyok híve a gimnáziumoknak, ahol szakma nélkül és gyakran továbbtanulás nélkül esnek ki a diákok a valóságba. Tanuljon mindenki szakmát. Ott lehetőség van jellemzően váltásra másik szakra, másik iskolára, ha nem jött be a pályaválasztás. Kötelező szakmai tárgyak, fakultatív tárgyak és némi softskill tantárgy osztályozás nélkül.
A felsőoktatás kb. ugyanez csak még komolyabb fókusz a szakmára.
Igen, nehéz korán felismerni kinek mihez van affinitása és érdeklődése, de ennek felismerésén lehet dolgozni. Persze gyakran közbeszól a gazdasági realitás, mert nem egyformán fizetik a különböző szakmákat és ez kikerülhetetlen eleme a választásnak, legalábbis nálunk.
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
Hozzászólok Aktív témák
Hirdetés
ph Okostévéken is használhatjuk a KRÉTA és a Google Tanterem rendszereket.
- iPhone 12 Pro 128gb,graphite,vadonatúj,Telenor
- ASUS P5Q SE PLUS Alaplap, Pentium Dual Core E2160, + HŰTŐ + HÁTLAP
- Philips BDL5530QL (55", FULL HD, IPS, 60Hz) /ÚJ, Bontatlan/ AKCIÓ! 149.900.-
- Philips 558M1RY (55", VA, 4K UHD, 120Hz, 4 ms, AMD FreeSync Premium Pro, Gamer) AKCIÓ
- Philips 499P9H (49", 5120x1440, VA panel, 70Hz, Ívelt, 5ms, HDR) ÚJ! AKCIÓ!
Állásajánlatok
Cég: Rackforest Kft.
Város: Budapest
Cég: ABT Hungária Tanácsadó Kft.
Város: Budapest