Hirdetés

2019. augusztus 23., péntek

(#1) Pinky Demon

Pinky Demon
(addikt)

Az elodjevel nem vagyok tulzottan elegedett, szoval ez sem villanyozott fel igazan.

(#2) Dr. Akula

Dr. Akula
(nagyúr)

A specifikációja alapján elég olcsójános cucc, hugyé-fosé adva futhat egy kört, de többet nem ér.

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#3) Csapoati

Csapoati
(nagyúr)

Mennyire jó az RGB karika a hátulján, a pókok a falon odáig lesznek tőle.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#4) Synthwave válasza Dr. Akula (#2) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

: D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) Cyberboy42 válasza Pinky Demon (#1) üzenetére

Cyberboy42
(aktív tag)

Basszu,s az eggyik mostani postban írtam hogy egy ILYET várok és tessék! Bakker, ez a moncsi kell! 1440p, és FreeSync 2 amivel jön az extra alacson késleltetés. Az árára kiváncsi vagyok, de olyan 500 euró körülre tippelném... Az RGM meg, hát, éjszaka jól jön egy pici gyenge fény a monitor mögött hogy ne húzza anntira a szemet... remélem lehet majd egy színre(fehér) rakni, és csökkenteni a fényerőt, csak hogy éppen jó legyen.
Most már csak az kell hogy a boltokban legyen, meg valahol egy teszt rá...na és persze a pénz :DDD

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#6) Pinky Demon válasza Cyberboy42 (#5) üzenetére

Pinky Demon
(addikt)

1) Ha ram halgatsz, ezt kerulod
2) 500 euro szep alom, a nem HDR verziot sem kapod meg nagyon 600 alatt ugy, hogy mar egy jo ideje piacon van.

[ Szerkesztve ]

(#7) Cyberboy42 válasza Pinky Demon (#6) üzenetére

Cyberboy42
(aktív tag)

modjuk ja, alábecsültem az árát. de akkor is jou lesz :D

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8) Cassi válasza Pinky Demon (#6) üzenetére

Cassi
(aktív tag)

Pontosan mi a bajod vele? Nehéz konkrétumok nélkül bármit mondani.

Azt mondjuk nem értem, hogy elvileg ugyanaz a panel, mint a Samsung CHG70-ben, de az DisplayHDR 600-at tud. A CHG70 az egyik legjobb monitor, amit kapni lehet, de sajnos G-sync nélküli. Sajnos az Nvidia hülyesége miatt nem valószínű, hogy lesz WQHD+HDR-es monitor G-sync-kel, szóval választani kell a kettő között.

(#9) Vuk-T válasza Cassi (#8) üzenetére

Vuk-T
(csendes tag)

Gondolom az hogy VA, lehet vannak emberek akiket nem zavar a "smearing" de engem például nagyon. TFTCentral-on olvastam még a májusban hogy jön majd a LG-től a 32"-os 2560x1440 165hz DCI-P3-as színterű LM315WQ1 panel valamikor mostanság, ott decemberre datálták a gyártás beindítását. Hasonló 34"-os panel mér létezik LM340UW5 néven és most jelent meg rá 2 monitor az LG-től 34GK950F és 34GK950G néven értelemszerűen az "F" az free-sync-es a "G" g-sync-es, szal gondolom a 32"-es panellal is lesz mindkét változat. Talán beruházok majd egy 32esre valamikor jővőre de előbb megnézek majd pár tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#10) Pinky Demon válasza Cassi (#8) üzenetére

Pinky Demon
(addikt)

Sharpness gyarilag tul eros es nincs mod allitasra. Szoveget olvasni rajta siznte fajdalom, de az osszes jpg artifact is a szemedbe ugrik. Ugy gondolom, hogy egy ilyen aru termeknel elvarhato lenne ilyen alapveto funkcio, mint a sharpness allitas.

Freesync vibral, de nagyon. Chill pl hasznalhatatlan emiatt. Most azon kiserletezek, hogy 60 Hz-re korlatozom a monitort (igy marad a 48-60Hz-es range) igy mintha nem lenne olyan szembe otlo (bar lehet csak azert mert beall fixen olyankor 60-ra). Ez mondjuk egy 144Hz-es panelnel eleg limitalo lenne.

A monitor felhos.

(#11) kpal

kpal
(veterán)

Kellemes monitor ez .

(#12) Akula válasza Csapoati (#3) üzenetére

Akula
(senior tag)

+1
azt én sem értettem. Jó, hogy valaki arra élvez el, hogy van egy RGB LED-es amúgy semmire való fogyasztó beépítve és látja, hogy az ő cucca modern. De ez még nem is látszik :DDD Istenem :O

az erő legyen veled!

(#13) Balika911 válasza Akula (#12) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Az LG 32GK850-emen is van hasonló, és a falról visszaverődve jó kis hangulatvilágítást ad este.

JBL Studio 220 hangdoboz eladó

(#14) gabber01

gabber01
(őstag)

HDR, aha, meg a lónak a f...a. Nem úgy van, hogy 1000 cd/m2 alatt a HDR csak parasztvakítás?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#15) Balika911 válasza gabber01 (#14) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Nem parasztvakítás az, ha van mellé kontraszt, sőt, szerintem a kontraszt még fontosabb. A 700 cd/m2 körül tudó OLED tévéken is ezért zseniális a HDR.

Ezt a monitort elnézve viszont nemcsak a fényerő, hanem a kontraszt is gyenge. Így tényleg alig lehet hozadéka a HDR-nek, ha egyáltalán van neki. De legalább nem kell SDR konverziót végeztetni, ha megnézne rajta egy HDR filmet az ember. :)

[ Szerkesztve ]

JBL Studio 220 hangdoboz eladó

(#16) gabber01 válasza Balika911 (#15) üzenetére

gabber01
(őstag)

Viszont a kontraszt mértéke egyenes arányban áll a maximális fényerővel és a fekete mélységével. OLEDnél azért egyszerűbb a helyzet, mert ott ugye a fekete az 0, nem 0,xxx valamennyi.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.