Hirdetés

2019. augusztus 22., csütörtök

(#1) flimo

flimo
(őstag)

A qnap jónak tűnik, csak jó drága lesz. Gondolom sw raid, egy nyolclemezes raid6-hoz nem lesz kevés az atom? Főleg ha valami elvetemült (khm) titkosítaná?

Először szomjan halunk, azután éhen halunk, végül mind meghalunk!

(#2) Cyrin

Cyrin
(addikt)

brutál az a qnap..,.

(#3) Pharaoh válasza flimo (#1) üzenetére

Pharaoh
(aktív tag)

Fél milkás NAS-ért elég gáz lenne az sw raid.

Sima QNAP TS-859 Pro Turbo Station ezeket tudja:
hardveres RAID0 (strip)
igen hardveres RAID1 (mirror)
igen hardveres RAID5 (1 lemez hibásodhat meg)
igen hardveres RAID6 (2 lemez hibásodhat meg)
igen online bővíthető RAID
igen hardveres RAID0 (spanning) - különböző méretű lemezek egybeformázása
igen Non-RAID (külön megjelenő lemezek)

(#4) Polemius

Polemius
(aktív tag)

Az a fényes fekete tégla, az jól néz ki nagyon. :)

(#5) DBob válasza Polemius (#4) üzenetére

DBob
(őstag)

Amíg meg nem tapogatod. Aztán le nem törlöd róla az ujjlenyomatokat :|

(#6) Polemius válasza DBob (#5) üzenetére

Polemius
(aktív tag)

Minek tapogatnám? :)
Mondjuk az is igaz, hogy a por úgyis meglátszana rajta pillanatok alatt.
Esetleg egy üveg kockába kellene tenni. :))

(#7) flimo válasza Pharaoh (#3) üzenetére

flimo
(őstag)

Hja ha tudom az árat nem kérdezem meg :D

(#8) killerjohn válasza Pharaoh (#3) üzenetére

killerjohn
(addikt)

most vettem "negyed millás" QNAP 459 Pro-t (ugyanez csak 4 vinyóval), és NEM hardveres a RAID, sőt a QNAP összes marketing anyaga ellenére kiderült, hogy a VMWare minősítés NEM iSCSI-re vonatkozik, hanem NFS-re. Ráadásul 4 vinyó RAID 6-ban 100% CPU használat... ugyanilyen procival és RAM-al... tehát sokat ne várjatok a 859-től.

D3-HUD: http://www.ownedcore.com/forums/diablo-3/turbohud/

(#9) Pharaoh válasza killerjohn (#8) üzenetére

Pharaoh
(aktív tag)

Akkor nem értem mi kerül egy műanyagdobozon és egy atom procin ennyibe.

(#10) TESCO-Zsömle válasza killerjohn (#8) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Na, én ezért nem veszek NAS-t... Ennyi pénzbe simán belefér egy Zotac GF9300 ITX WiFi, bele egy PCIe-es RAID kártyával 2GB rammal meg egy Q2D procival.

Pharaoh: Vagyunk még páran, akik nem értik... De van egy olyan sejtésem, hogy az életben nem kapunk őszinte választ.

[ Szerkesztve ]

(#11) Raymond válasza killerjohn (#8) üzenetére

Raymond
(nagyúr)

Azert remelem a 4 HDD-s eszkozt nem RAID6-ban jaratod mert sok ertelme nincs. RAID10-el ugyanannyi kapacitast kapsz es nem terheled a procit 100%-ra.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) killerjohn válasza Raymond (#11) üzenetére

killerjohn
(addikt)

röhögni fogsz, de RAID 10-et nem tud :)

D3-HUD: http://www.ownedcore.com/forums/diablo-3/turbohud/

(#13) canniball válasza Polemius (#4) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Egy NAS-t/szervert úgyis bevág az ember a spájzba (az oroszok mellé :DDD ), nem tök mindegy hoz néz ki...? Ennyiből meg össze lehet dobni egy mITX gépet, amit adott esetben sok minden egyébre is lehet használni...

Samsung microUSB->Type-C adapter és Caberg Duke bukósisak eladó: http://tinyurl.hu/Y7eB/ *** Only the good die young...

(#14) Krix válasza killerjohn (#12) üzenetére

Krix
(senior tag)

én is gondolkodok egy ilyen 4 lemezes beszerzésén. Megkérdezhetem mennyi az irási/olvasási sebessége hálón keresztül?

If it is not broken then don't fix it!

(#15) flimo válasza canniball (#13) üzenetére

flimo
(őstag)

Felesleges miniitx-ben gondolkodni szerintem. Egyrészt drága hozzá a ház - már amibe bele megy annyi vinyó, hogy raidről beszéljünk, ha meg az nem itx, akkor minek szívatod magad olyan lappal? 25-ből kijön egy 775-ös lap e3xxx procival, ami alulfeszelve passzívan is megy, alig eszik többet az atomnál, bírja a kiképzést, és jó esetben nem kell bővítőkártyázni, mert van hat sata az alaplapon. 1-2 vinyó felett atomos ékszerdoboz felejtős.

(#16) Raymond válasza killerjohn (#12) üzenetére

Raymond
(nagyúr)

Facepalm...

(#17) canniball válasza flimo (#15) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Nálam elsődleges volt a kis fogyasztás, így én nem gondolkozom rajta hanem egy ideje már használom. :)

Samsung microUSB->Type-C adapter és Caberg Duke bukósisak eladó: http://tinyurl.hu/Y7eB/ *** Only the good die young...

(#18) bambano

bambano
(titán)

". Az új QNAP NAS júniusban érkezik, az ára egyelőre ismeretlen": ismert. ennél nem lesz olcsóbb:)

[ Szerkesztve ]

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#19) szuper-t válasza flimo (#1) üzenetére

szuper-t
(őstag)

nekem is hasonló fordult meg a fejemben....
én is gyengusnak érzem oda az atomot ha igazán le szeretném titkosítani a dolgot
de lehet Atom gyors lesz:D

(#20) atike

atike
(nagyúr)

Gyönyörű a Network Space Max... Bár egy ilyet kellene kerülgetnem otthon... :) :)

Még mindig nem sikerült eldönteni, hogy egy "sima" nas legyen otthon vagy egy Linux alapú fileszerver egy kicsi gépben...

(#21) Polemius válasza canniball (#13) üzenetére

Polemius
(aktív tag)

Éppen ezt tervezem (mini-itx lap bele egy régi video dobozába, vagy csinálok bútorlapból dobozt), egy UTP meg egy tápkábel és elvan a sarokban (vagy wifi, és akkor bárhol).
Csak a Ft/$ árfolyam kicsit keresztbe tett egyelőre. :(

(#22) Quan-Chi

Quan-Chi
(őstag)

a neve is tetszik LaciE :K gondolj bele a következőbe !

"- he Sanyi kié ez a fínyes tígla - ne nyujjá hozzá mer az Lacié " ;]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#23) canniball válasza Polemius (#21) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Pedig attól tartok nem mostanában lesz (sokkal) jobb...

(#24) demagóg válasza Raymond (#11) üzenetére

demagóg
(aktív tag)

RAID6-ban bármelyik kettő diszk kieshet akár egyszerre is adatvesztés nélkül. RAID10 esetében nem.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#25) Raymond válasza demagóg (#24) üzenetére

Raymond
(nagyúr)

Csakhogy 4 diszk eseteben meg mindig ertelmetlen a RAID6. Mert annak az eselye hogy a RAID10-bol pont az a ket diszk esik ki ami adatvesztest okozna gyakorlatilag 0. Es ha rebuild kozben esne ki a masodik azon a RAID6 se segitene sokat mert ott ugyanaz tortenne es abbol mar nem all fel az array olyan terheles mellett amit az a rebuild okozna. Foleg konzumer diszkekkel nem. A lenyeg hogy RAID6 alacsony szamu diszk esteben ertelmetlen. 8 vagy ennel tobb diszk eseteben van ertelme.

(#26) jalos válasza Raymond (#25) üzenetére

jalos
(csendes tag)

4 diszk esetén annak az esélye hogy pont az a két diszk esik ki amely esetben a teljes RAID meghal, pontosan fele annyi mint hogy a másik két disz közül esen ki valamelyik (amelyeket túlél a RAID 10). Szóval esélyes.

(#27) Raymond válasza jalos (#26) üzenetére

Raymond
(nagyúr)

Matematikailag igen, de gyakorlatilag nem. Azert irtam amit irtam. Ha nem jott volna le a lenyeg az elozobol - 4 diszk eseten gyakorlatilag semmi ertelme RAID6-ot hasznalni. Foleg nem egy olyan NAS-al emi nem birja szuflaval.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.