Hirdetés

2018. július 19., csütörtök

(#1) Bembee12

Bembee12
(fanatikus tag)

MIÉRT 4:3??? :O
Hát a SoC elég gyenge már..
Ráadásul elég drága.
Köszi, de nem kellesz.

Személyesen már nincs alku *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 3 *** Xiaomi MiBand 1S *** Ingress Resistance *** Viber (ejtsd: Vájber) *** Win10=Spyware beépített operációs rendszerrel.

(#2) GIJoe

GIJoe
(PH! addikt)

RK3188 kellene bele, még el is gondolkoznék...
vagy RK3168, hogy fél nap nyomkodhassam :B

MIÉRT 4:3??? :
hogy mini ipad szerű lehessen

[ Szerkesztve ]

(#3) kelzsoca

kelzsoca
(Jómunkásember)

Rudi

Azt megkérdezhetem, hogy miért nem azonos felbontású tabletek lettek a táblázatban feltüntetve?

A Ghoo Tab 7000S egy 800x480 pixel felbontású panelt kapott, a WayteQ xTAB-70dci pedig 1280x800-as kijelzővel rendelkezik.

http://kelzsoca.hu

(#4) Bogyó bá'

Bogyó bá'
(PH! kedvence)

Hát, eléggé U.S.A.V. kategóriás, főleg az ára fényében... (Úgy Sz*r, Ahogy Van)

Akkor már inkább WayteQ xTAB-70dci, 30k-ért...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5) h_and válasza Bembee12 (#1) üzenetére

h_and
(tag)

Végre egy 4:3
A játék mellett a böngészés a leggyakoribb felhasználási mód, arra pedig a 4:3 a legtökéletesebb.

(#6) devast válasza h_and (#5) üzenetére

devast
(PH! addikt)

1280x800 vs 1024x768.
A nagyobb felbontásúnál többet látsz a képből, hiába csak 7"-os. Igaz kicsit kisebb minden.

(#7) Trevize1987

Trevize1987
(senior tag)

Ez egy rakat sz.., még a legjobb indulattal is. Nem ezzel fog megindulni a nagy MyAudio térnyerés. Bár lehet semmivel nem fog.

Nagyon úgy néz ki, hogy minden itt a PH-n árult "gééémer" 486-oson fut a Battlefield 3 ultra beállítások mellett. Senkinek nem akarom elrontani az üzletét, de azért húzzatok már egy határt komolyan.

(#8) Bibby

Bibby
(PH! addikt)

Drága, nem kicsit. Ilyen hardver mellé ez az árcédula...

Érdekelt volna mit is jelent konkrétan hogy a fémház miatt gyengébb a wifi. Láttam már használhatatlan verziót is.

Ελευθερια η θανατος

(#9) nightshadow

nightshadow
(PH! kedvence)

Ennyi pénzért akkor már inkább ASUS MeMO Pad HD 7 [link]

(#10) jedis

jedis
(senior tag)

Még jó hogy tavaly ráugrottam a 1016 DCC-re ! Még most is megeszi ezt a akármit e !!! :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#11) Dr. Romano

Dr. Romano
(PH! kedvence)

Eléggé húzós az ára szerintem is.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#12) Druantich

Druantich
(újonc)

Továbbra se tudom megérteni minek vesznek az emberek tabletet...

(#13) h_and válasza devast (#6) üzenetére

h_and
(tag)

speciel a legtöbb weboldal 1024 pixel szélesre van optimalizálva, a többi már kihasználatlan, azon kívül minél nagyobb felbontás, annál nagyobb megterhelés a procinak, vga-nak, akkunak

(#14) smkb

smkb
(őstag)

A MyAudionál tényleg elmentek otthonról. Max 25.000 ami ezért elkérhető lenne. Az A20 egy hulladék 2013-ban, az 50.000 huf meg biztos vicc akart lenni az ugyanennyibe kerülő minden elemében erősebb, minőségibb, jobb Asus MemoPad HD fényében, de az azonos képaránnyal, mérettel és felbontással rendelkező kicsit drágább, de ugyancsak jóval fejlettebb hardverrel rendelkező Acer A1-el szemben is. Utóbbiakban még olyan úri huncutság is van, mint a GPS, és jóval használhatóbb kamera. Eljutottunk oda, hogy egy átcímkézett kínai belpiacon is alsókategóriásnak számító vas, kevesebb szolgáltatással, gyatrább belsővel kerül annyiba, mint a márkás ellenfelei. Instant bukó.

És akkor még meg sem említettük, a kifutó Samu Tab 2.0 7"-ost a maga 39.000 ftos árával.

(#15) Drachoo válasza Druantich (#12) üzenetére

Drachoo
(senior tag)

Ha nem tudod megérteni nem neked találták ki. Ennyi...

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#17) Napfénysüti

Napfénysüti
(PH! nagyúr)

Az ára tényleg sok a hardverhez képest, kicsit ütősebbre számítottam.

Més que un club!

(#18) ddekany válasza devast (#6) üzenetére

ddekany
(PH! kedvence)

"1280x800 vs 1024x768. A nagyobb felbontásúnál többet látsz a képből, hiába csak 7"-os. Igaz kicsit kisebb minden."

Éppenséggel ilyen PPI-knél már pont a fizikai méret kéne számítson, nem a pixelek száma. Ráadásul a weboldalak meg minden amit olvasni kell, általában viszonylag keskeny, de rohadt magas, tehát egy 4:3-on többet látsz belőle. Hacsak nem állítva akarod használni a tabletet, úgy viszont túl keskeny...

(#19) haypro

haypro
(senior tag)

Nagyon meglepődtem, mikor az árra 49.990Ft-ot írtak, végig azt hittem ez egy 30.000-es tablet.

(#20) Bogyó bá' válasza ddekany (#18) üzenetére

Bogyó bá'
(PH! kedvence)

Nem is a 4:3-mal van baj netezésnél, hanem az 1024x768-cal. Ez bármilyen irányból nézve jóval kevesebb, mint az 1280x800. Azért elég sok oldal már kihasználja a nagyobb felbontást is.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#21) CHIPman válasza haypro (#19) üzenetére

CHIPman
(PH! nagyúr)

Rá fognak jönni. Ezt is majd berakják a jobb 7"-osok árára(30-35k), és lehet majd venni.

Eladó komplett GÉP (7700K, 16GB, 1060/6, 34"), Samsung Galaxy S8+ midnight black - https://hardverapro.hu/tag/chipman

(#22) SylverR válasza ddekany (#18) üzenetére

SylverR
(senior tag)

Sosem értem meg mire jó manapság ez a widescreen-mánia... :(

4:3 rlz!

Nem!

(#23) vegyszer

vegyszer
(PH! addikt)

Nekem jön egy ilyen tudású tábla. 100$ volt. Valami root megoldás erre az A20 platformra van? (gyereknek lesz a tábla)

"Az android pedig nagyon felhasználóbarát.... csak megválogatja a barátait"

(#24) devast válasza SylverR (#22) üzenetére

devast
(PH! addikt)

Én spec képregény olvasásra használom, és van 800x600 -as és 1280x800-as is. A második fényévekkel használhatóbb. Főleg, hogy portré módban az alsó sáv is levág jónéhány pixelt, és az oldalak se 4:3-asak hanem kicsit nyújtottabbak.
Plusz egy csomó fórum motor sokkal használhatóbban jelenik meg 1280 szélesen.

[ Szerkesztve ]

(#25) ronson válasza devast (#24) üzenetére

ronson
(őstag)

A levágásra. Root és full!screen app.
A fizetősbe még az is beállítható, hogy melyik appoknál aktiválódjon. Nagyon hasznos alkalmazás.

(#26) SylverR

SylverR
(senior tag)

De egyébként ezt a webböngészést sem értem... Ilyen kis pöszmet képernyőn nem is lehet élvezhetően böngészni. Semmi értelme. :U

Nem!

(#27) CHIPman válasza SylverR (#26) üzenetére

CHIPman
(PH! nagyúr)

Ja, tök jogos, mindenki hülye aki 7-es tabletet vett valaha is.

Eladó komplett GÉP (7700K, 16GB, 1060/6, 34"), Samsung Galaxy S8+ midnight black - https://hardverapro.hu/tag/chipman

(#28) Tamás9x

Tamás9x
(senior tag)

+nnyi pénzért minimum 5000mAh és 1280x800-as isp kijelző..:D nevetséges ez a gép.

Matematika tanár korrepetálást, érettségire és pótvizsgára való felkészítést vállal Nyíregyháza központjában. (Sólyom utca) 2500FT / 60 perc Margitics Éva Tel:. 06304131025 --> http://draken.hu/ <--

(#29) SylverR válasza CHIPman (#27) üzenetére

SylverR
(senior tag)

A telefonokra gondoltam azalatt, hogy nem értem miért neteznek rajta...
De igazából tableten sem értem. Itt MO-n még alig vannak wifi hotspotok.
Ahol meg van, ott meg gép is van. Szal... :U

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#30) ronson válasza SylverR (#29) üzenetére

ronson
(őstag)

Mobilinternet? :F A legtöbb telefonról megosztható.

[ Szerkesztve ]

(#32) lenox válasza h_and (#13) üzenetére

lenox
(PH! addikt)

Hat ez az, nem 768-ra... :-) Amugy egy 8 collos 1600x1200-as tablet lenne az igazi.

(#33) SylverR válasza ronson (#30) üzenetére

SylverR
(senior tag)

S gondolom mindenkinek van egy gazdag haverja, és az folyamat elérhető közelségben van, hogy megossza azt. :N

@Buvarruha: pontosan. :K Én valahogy kibirom a 1.5 óra buszt net nélkül. Sőt, múltkor egy teljes napot net nélkül voltam. Hogy birhattam én azt ki? :F :Y

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#34) ronson válasza SylverR (#33) üzenetére

ronson
(őstag)

Ehhez minek gazdag haver?
Akinek okostelefonja van, annak általában mobilinternet is van rajta.

(#35) SylverR válasza ronson (#34) üzenetére

SylverR
(senior tag)

Nekem nincs mobilinternetem, pedig Galaxy Minim van. Havi 10k-t lepengetni azért, hogy legyen egy mobil... :|
Akkor már inkább nem kell net.

Nem!

(#36) ronson válasza SylverR (#35) üzenetére

ronson
(őstag)

Te hol élsz egyébként? Nekem a telenor havi 3k előfizetési díjért ad, 90 perc beszélgetést és böngészésre full korlátlan internetet.

(#37) ddekany válasza SylverR (#33) üzenetére

ddekany
(PH! kedvence)

"Én valahogy kibirom a 1.5 óra buszt net nélkül."

Az ember (vagy én legalábbis) szeretem az utazási időt hasznosan tölteni. Mobil netem nincs, ezért ált. otthon fellapátolom az olvasnivalót előre. De néha igen kínosan megy, mert nem offline-ra van tervezve ma már semmi, csomó dokumentáció nem letölthető. Meg aztán, mikor olvasás közben jön az igény, hogy valami fogalomnak utána kéne nézni, akkor már cseszhetem... szóval azért tud az hasznos lenni, ha van net.

[ Szerkesztve ]

(#38) CHIPman válasza SylverR (#33) üzenetére

CHIPman
(PH! nagyúr)

1725Ft-ot fizetek havonta, és ezt letelefonálhatom, és van benne 40MB mobilnet is. Telefonon elvagyok vele, akár meg is oszthatom, a kapcsolattartásra bőven elég.

(#39) SylverR válasza CHIPman (#38) üzenetére

SylverR
(senior tag)

Akkor a Vodkafonnál lesz a hiba. De ettől függetlenül sem érzem szükségét a mobilnetnek.
Amig az utcán vagyok, kibirom, hogy ne netezzek.

Nem!

(#40) nightshadow válasza SylverR (#35) üzenetére

nightshadow
(PH! kedvence)

Blue Mobilenál 1290Ft 333MB.

(#41) h_and válasza lenox (#32) üzenetére

h_and
(tag)

Szerintem idővel olyan is lesz, mindig lesz igény a 4:3-ra.

(#42) rudi válasza kelzsoca (#3) üzenetére

rudi
(PH! félisten)

Ezekhez a SoC-okhoz és modellekhez van méréssorunk korábbról (még ha nem is teljes). Viszont jogos a felbontás kérdése, illene feltüntetni a táblázatban, mert sok teszt esetében számít.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) kelzsoca válasza rudi (#42) üzenetére

kelzsoca
(Jómunkásember)

Köszönöm a választ, valamiért úgy emlékeztem, hogy az 1024x600-as felbontású xTAB-700dc-ről is volt teszt, de ezek szerint arról korábban nem készült. :R

http://kelzsoca.hu

(#44) vegyszer válasza CHIPman (#38) üzenetére

vegyszer
(PH! addikt)

És 690FT-ért +200 MB adatot is kaphatsz, vagy promócióban +590TF-ért 500MB-ot.

Nekem is FUN kártyám van...
:R

"Az android pedig nagyon felhasználóbarát.... csak megválogatja a barátait"

(#45) asdf_ válasza Buvarruha (#31) üzenetére

asdf_
(PH! addikt)

Igazából az a lényeges kérdés, hogy miért nem elég otthon internetezni, miért kell folyamat internetezni...

Peldaul azert, mert munkaba menet/jovet eltolt az ember tomegkozlekedve napi 1-4 orat (attol fuggoen, hogy kozelre jar-e melozni, vagy mondjuk videkrol ingazik a nagyfaluba dolgozni), es ezt az idot gyonyoruen el lehet tolteni azzal, hogy ekkor netezik az ember, es otthon meg mondjuk mast csinal, mert neteznie mar nem "kell", mert ami erdekelte, elolvasta utban hazafele, amikor ugysem tudna mast csinalni (jo, lehet meg konyvet/ujsagot olvasni, zenet hallgatni meg aludni, de ebben kb. kimerulnek a lehetosegek).

Olympus XZ-2 fényképezőgép eladó https://hardverapro.hu/apro/olympus_xz-2_csucskompakt

(#46) randras

randras
(PH! kedvence)

Jéézusom, azok a képek. :O

SylverR: Nincs, tényleg nincs, mindenki hülye, aki ezt csinálja, és használja. :W Várjuk tudod-e még valamivel überelni az eddig leírt hülyeségeket. :K

[ Szerkesztve ]

Külföldi termékrendelések lebonyolítása tetszőleges díjjal: http://goo.gl/UCAL1 || Megbízhatósági pontjaim: http://goo.gl/2KRQJ (TOP100-ban)

(#47) SylverR válasza asdf_ (#45) üzenetére

SylverR
(senior tag)

Én is ingázom, bár jelenleg nem. De tökéletesen megvagyok net nélkül. Reggel zenével elütöm az időt. Ha fel vagyok ébredve, lehet olvasni is. Vagy simán nézem a tájat. Nem értem a problémátokat. Én képtelen lennék tableten netezni. Nekem még az is pici. Főleg ha szélesvásznú, még rosszabb. A mai monitorokat is kicsinek érzem. FullHD alatt nem éri meg egyik szélesvásznú sem. Ha már 1280-ról fejlesztenék, akkor szélesvásznúba lehetne legalább 2000 pixel széles. És akkor is csak helyben toporgásnak érzem a "növekedést".

De ha nektek jó a reggeli netezgetés a buszon, vonaton, egészségetekre. Nem feladatom megitélni ez alapján senkit. :) Én fenntartom a véleményem, hogy a mobilnetezésnek nincs értelme. De a vélemény, olyan mint az ánusz. Mindenkinek van, de senki sem kiváncsi a másikéra. :DDD

Nem!

(#48) sinus1 válasza SylverR (#47) üzenetére

sinus1
(újonc)

A tiédhez hasonló hozzászólásokat nem értem (sem itt, sem bármi más témánál). Oké, NEKED nincs rá szükséged, de attól miért lesz hülyeség/felesleges egy dolog? :(

(#49) Napfénysüti válasza sinus1 (#48) üzenetére

Napfénysüti
(PH! nagyúr)

Én se értem. Nyaraláskor például marha jó hogy volt mobilnetem. :K

Més que un club!

(#50) CHIPman válasza vegyszer (#44) üzenetére

CHIPman
(PH! nagyúr)

Én inkább nem veszem ezeket igénybe, mert csak ugyanazt csinálom vele mint a lassítottal, max kicsit gyorsabb minden, de már egyáltalán nincs szükségem rá így, hogy az Opera mini is tud nagyfelbontású képet betölteni m.facebookon. Aztán meg csak a macera van a lemondással, fel kell hívogatni a T-t, hogy kapcsolják vissza a 40-est...

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.