Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    "a mai trend, hogy a telefonoknak egyre komolyabb számítási képességekkel kell rendelkeznie, viszont ez rendesern érződik az akkumulátor használatában. A TI célja olyan chipek tervezése, melyek megfelelnek az elvárásoknak, mégis kevesebbet fogyasztanak vetélytársaiknál. "

    Az a helyzet, hogy már lassan nincs hová lemenni fogyasztásban a chipekkel. Különben is az egyre méretesebb kijelző és az egyre komolyabb számításokat igénylő játékok mind pont az ellensúlyt növelik a képletben...

    Szerintem ez a nagy játékos irányba fordulás egyfajta pazarlás és jól példázza azt, hogy hiába minden tudás, az ezer három-négy betűs rövidítés, amik valóban komoly tudást (sok közülük technikai bravúr) kölcsönöznek a telefonnak, mégis a játékok jelentik a húzó tulajdonságot. Nagyon sokan csak ezt nézik telefonvásárláskor. :U De, mint írják, a hardvergyártóknak is a trendeket kell követniük.

  • lmisi

    senior tag

    válasz stevve #1 üzenetére

    Konkrétan miért is ne lehetne lemenni fogyasztásban tovább???
    Ha lassan alatt 10-20 évet értesz akár igazad is lehet.
    Csak vegyük pl. ha szilicium helyett más félvezetőt használnak.

    Üzemidőben is kezdik felvenni a versenyt a régi telefonokkal.
    Kezdik a max 1500mah akkuk helyett 1950-2000 mah akkukat nyomni.
    Megjelentek a kettős üzemmódú kijelzők végre (EInk/normál lcd)

    Ezeket a chipeket már asztaligépként (dokkolóban) is használható telefonokba is szánják.
    Mi lenne ha telefon vetített virtuális billentyűzetet tudna előidézni. Vagy DLNA keresztül videót tudnál kirakni bármelyik ilyen eszközre töltés nélkül akár 1-2 órán keresztül.
    3d megjelenítés és rögzítés. (Telefonon viszonylag fix a betekintési szög), hosszasabb youtube-ozás...

    Szerintem igenis van értelmi a fogyasztás csökkentésnek. Nemrég még nagyon örültem hogy a PC kb. 120watt alapjárati fogyasztása helyett 30 watt notebook fogyasztással elérem a PC funkcionalitást, most jöhet akár 3-5 wattal telefon,pad fogyasztás mellet ugyanaz a tudás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák