2019. augusztus 17., szombat

(#1) No-kia

No-kia
(őstag)

huh, lassan 2"-en ként lesz új laptop(netbook) :(

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#2) Xirtam

Xirtam
(veterán)

Kinézetre jó, látszik h tanultak az első jövevény hibáiból, de ezt az INTEL CULV-ot nem értem, az Atommal nem jártak volna jobban??? :F :F

(#3) passatgt

passatgt
(aktív tag)

Sufnituningos hatása van kívülről, mintha be lenne ültetve, de legalább vastag

(#4) craine12

craine12
(tag)

Biztos szűk látókörű vagyok, de ezek mit tudnak felmutatni egy DC és HT-s Atom ellen, Ion chipkészlet mellett? Azok is tudnak ennyit, és kevesebbet is fogyasztanak, a HW-es videogyorsításról nem is beszélve.

No woman. No cry. No kidding.

(#5) Xirtam válasza craine12 (#4) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Na igen, akkor nem vagy egyedül a szűk látóköröddel!

(#6) marcias

marcias
(őstag)

Most már konkrétan megfogalmazódott bennem, hogy ennek a CULV-s Celeronnak a világon semmi értelme. A Core 2 Solo még csak-csak, de ez annyira lassú, hogy megkérdőjeleződik a létjogosultsága az Atom mellett. Ráadásul még érezhetően többet is fogyaszt.

Steam: marcias88

(#7) Stiky

Stiky
(senior tag)

AsRock vagy Point of View ION nettop teszt mikor lesz már?! Vagy megvárjátok mire kijön egy Asus termék?! :DDD Mert a sok notival már amazonast lehet rekeszteni. :U

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#8) Xirtam

Xirtam
(veterán)

Amúgy ez a Netbook, subnotebook és notebook meddig határolodik? Szóval most ez az új Wind 12,1"-os a subnotebookok nem 12" tól vannak? :U

(#9) Napfénysüti válasza Xirtam (#8) üzenetére

Napfénysüti
(nagyúr)

Pont ezt a kérdést akartam én is feltenni. A subnotebook is 12-től indul. Ráadásul ebbe nem is Atom van hanem Celeron. :F
Mondjuk ezzel a procival ennyiért nem látom értelmét az U200-nak. :U

Més que un club!

(#10) Gergő_ válasza Xirtam (#8) üzenetére

Gergő_
(őstag)

netbook:gyakorlatilag csak netezésre, filmnézésre alkalmas 1,5kg alatti gép az én olvasatomban.

(#11) Napfénysüti válasza Gergő_ (#10) üzenetére

Napfénysüti
(nagyúr)

Ebben szerintem nagyon igazad van. :K

Més que un club!

(#12) Xirtam válasza Gergő_ (#10) üzenetére

Xirtam
(veterán)

na igen de ennyi pénzért már van notebook is :U

(#13) bozont válasza Xirtam (#12) üzenetére

bozont
(veterán)

Na pont ez az. Anyunak nézelődök valami kis nettop szerűség után netezésre, ez jónak is tűnt, na de 130k-ért!? Ennyiért már laptopot kapni sokkal jobb procival és 4giga rammal akár, csak az ugye kicsit nagyobb méretben.
Ez nekem max 40k-t érne meg, többet nem.

(#14) Xirtam válasza bozont (#13) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Most vettem notebookot jegyzetelésre a suliba, netbookot akartam előszőr mert a mérete ideális lett volna jegyzetelni meg pratikus! De 90 nél kezdődtek inkább vettem 140 ér egy 15,6" HD/LED -es ASUS-t 4 gb ram 2magos intel és integrált VGA van benne...A súlya meg 2 kg így a minden napi cipekedésre is tökéletes! ASUS Supportrol nem is beszélve...

Ilyen árak mellet értelmét nem láttom a netbookoknak ha egy 40-50 ezer között lenne egy oké!

Mellesleg múltkor volt egy hír IT-n h amerikában pár suliban kötelezővé tették a Netbook használatot, a gyorsabb jegyzetelés, és nagyobb anyag leadás érdekében stb. Jó ötletnek tartom! De ilyen MO-n sajna sose lesz! :(((

(#15) H.O.D. válasza Xirtam (#14) üzenetére

H.O.D.
(senior tag)

A 40 rongy tankönyv mellé még csapjunk hozzá 120-ért egy netbookot is? Ilyen tényleg nem lesz... :U
Persze csakis azért, mert az eredeti netbook koncepcióból (olcsó és használható) nem lett semmi. Drága és egy lapát homok.

Elképzelem, hogy az Illatos Úti Ált. Iskolában hánynak kelne lába naponta :))

Where do you want to go today?

(#16) Duree

Duree
(veterán)

:Y

Notebook javítás alaplap szinten, csatlakozók , chipset , smd csere. Kijelző és káva javítás, csere

(#17) BloodRay

BloodRay
(addikt)

Még Atom processzorral is jobb lett volna szerintem. Valamennyivel olcsóbban persze.
Ez így elég gyenge lett. Így már csak a Neo-s U210-ben bizakodok. Bár ha annak is ilyen kijelzője lesz...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#18) radírfej válasza Xirtam (#14) üzenetére

radírfej
(senior tag)

lehet, hogy csak én vagyok paranoid, meg ódivatú, de nekem kicsit másról szól a minden diáknak netbookot szlogen. jelen esetben a profitról...

ha az iskola biztosítja még csak csak, de azért ne legyen már kötelező sehol.

másrészt tényleg minimál jegyzetelésre jók csak azok az eszközök, egy rendes táblázat már nem átlátható a 1024x600 felbontásoknál, 10 inch-en. ez megkérdőjelezi az isolai használatot.

másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#19) Prof01

Prof01
(veterán)

Látom ide még nem ért el a válság. 200-assal tesztelni? :D :))

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#20) Ste

Ste
(addikt)

"Lábai a levegőben kalimpáltak, míg az akku kitöltötte a teljes hátsó részt." ez a mondat nekem viszi a pálmát :C

Valahogy még mindig jobban megéri régebbi brand gépet venni, mint ilyen culv-s csodákat :U

(#21) marsu válasza Ste (#20) üzenetére

marsu
(addikt)

Ezen én is elmosolyodtam ...

:D

Press any key to continue ...

(#22) Zsolto

Zsolto
(őstag)

Eh, tegnapig még azt hittem, ez az ideális jelölt, nagyobb, normális felbontású kijelző, használható billentyűzet, erősebb akku, icipicit nagyobb méretben, mint a netbookok. De most kicsit elbizonytalanodtam.
Szerintetek 140k-ig mit érdemes most venni "sok gépelés Wordben + Firefox + Outlook + képnézegetés" célra, ha az is fontos, hogy pici és könnyű legyen, mondjuk elférjen a feleségem amúgy is magával hordott női méretű (kis) hátizsákjában? :F

Az összes ilyesmi gépnek van valami hátránya... :U

Ez vagyok én: https://sites.google.com/site/kaldoszsolt/ Minden, ami navi és GPS: www.navigyurci.hu / www.gpsfrissites.hu

(#23) D.Orion válasza craine12 (#4) üzenetére

D.Orion
(veterán)

Atom proci mellé elvileg nem lehet ekkora kijelzőt tenni. Ez az Intelnek valami kisbetűs szerződési/eladási feltétele.

Döp Döp Döp Dödödöpdöpdöp Dö Döp Döp Döp Dödödöpdöpdöp

(#24) nuke7

nuke7
(veterán)
LOGOUT blog

"msi előszeretettel készít fura gépeket.." amik furák, de nem igazán hasznosak. szerintem.

https://youtube.com/user/nuke7

(#25) nuke7 válasza Zsolto (#22) üzenetére

nuke7
(veterán)
LOGOUT blog

asus vagy dell netbook z-szériás atommal, a poulsbo chipset a nyerő. intel be is fejezte a gyártását, tul jol sikerult. (netbookok között a legjobb) subnotit meg nem kapsz ennyiért.

az meg hogy lehet venni asus notit, 15,6-os kijelzövel... hát nézd meg mennyit bír akksirol.
én direkt második gépnek vettem asus 1000he-t, egyetemre, jegyzetelni. alap elvárás a 4+ ora akksis, wifis üzemidő. a te géped mennyit bír..?

[ Szerkesztve ]

(#26) P.e.t.ya.

P.e.t.ya.
(senior tag)

:o

(#27) BloodRay válasza nuke7 (#25) üzenetére

BloodRay
(addikt)

Z szériás atomok közül csak Z530-al szereltet vennék. Z520 már tényleg túl gyenge.
Néha igen jól jön a Wind tuningolási lehetősége, nemhogy még az alap 1600MHz-nél is lassabban legyen...

(#23) D.Orion -> Acer és még pár nagy gyártó már előrukkolt 10"-nál nagyobb kijelzős modellekkel.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#28) nuke7 válasza BloodRay (#27) üzenetére

nuke7
(veterán)
LOGOUT blog

:R a Z520 valoban öngyilkosságba tud kergetni, elfelejtettem írni hogy Z530 legyen... teljesen egyetértek veled. nekem most maradt az N280-as, hát mivel van rendes gépem is, ez is megteszi most :)

(#29) AMD ehog

AMD ehog
(aktív tag)

Remek kis gép, de nem cserélném el az 1000HE-met érte.

(#30) Zsolto válasza nuke7 (#25) üzenetére

Zsolto
(őstag)

Köszi, nuke7, körülnézek :R

Ez vagyok én: https://sites.google.com/site/kaldoszsolt/ Minden, ami navi és GPS: www.navigyurci.hu / www.gpsfrissites.hu

(#31) viszta99 válasza AMD ehog (#29) üzenetére

viszta99
(tag)

Azt nem csodálom !!!

Telefon : 70-403-8474

(#32) simonzé

simonzé
(addikt)

Na kérem, itt egy termék, ami kétszeres áron tud majdnem annyit mint az atom.
Ha a következő két mondat az én termékemről szólnia, minimum két harakirit követnék el:

"A kis Celeron a szintetikus tesztek többségében legyőzte az 1,33 GHz, de még az 1,60 GHz környékén dolgozó Atomot is. Volt viszont pár olyan helyzet, ahol az Atom a Hyper-Threading miatt fölé kerekedett."

I don't fit in. I fit out.

(#33) Zso2

Zso2
(őstag)

az nem értem ez miért van a kiemelt hírekben vagy tesztben? Már hányok a sok laptop nettop f@sztoptól, de komolyan engem jobban érdekel egy akármilyen más hardver hír... vagy csak én vagyok vele így?

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#34) craine12 válasza D.Orion (#23) üzenetére

craine12
(tag)

Igen, igazad van, ezt elfelejtettem. De ez csak az eredeti koncepció volt, azóta - ahogyan más is írta már - vannak 10 inch-nél nagyobbak is. Mindenesetre nekem az egymagos CULV notik nem képviselnek értelmes alternativát az Atomosokkal szemben.

No woman. No cry. No kidding.

(#35) nuke7 válasza AMD ehog (#29) üzenetére

nuke7
(veterán)
LOGOUT blog

nekem is 1000he-m van, ezt kell tudnia egy netbook-nak, olcso volt, megbizhato, még másfél év gari van rá, 2gb -ram-mal valami nagyon jonak kell jönnie, hogy megváljak töle :)

(#36) Austin F.

Austin F.
(tag)

Várom már a 18 hüvelykes, négykilós netbookokat...

🐈

(#37) Zsolto

Zsolto
(őstag)

Ejha, jól leült a topic, ezek szerint ez a gép se fogja megváltani a világot... :U Pedig a paraméterei alapján izgalmasnak tűnt.

(#38) brush

brush
(csendes tag)

Sziasztok!

A U200 touchpad-ján nincs görgetősáv?

(#39) Zsolto válasza brush (#38) üzenetére

Zsolto
(őstag)

A tulajok majd biztos válaszolnak, de addig elmondom, hogy ha nincs, akkor a Synaptics Touchpad Driverével tudsz csinálni rá, én évek óta ezt használom a görgetősáv nélküli notijaimhoz, szuperül működik, függőleges, vízszintes görgetősáv, kattintás a sarkokba különböző funkcióval, stb.

Nézz körül itt.

(#40) brush válasza Zsolto (#39) üzenetére

brush
(csendes tag)

Köszönöm! Sikerült megoldani a Synaptics driverrel, remekül működik! :R

(#41) Zsolto válasza brush (#40) üzenetére

Zsolto
(őstag)

Királyság. Nagyon örülök! :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.