Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • waverider

    senior tag

    válasz PROTRON #49 üzenetére

    hahaha kedves baratom, Te vagy aki ezt teszed.:C
    az arfolyamok fuggvenyeben valtozik minden, erre Te sem, sem az Msi, sem a HP, de meg az Amazon v az eBay sem tud hatasal lenni.
    a szallitasi koltseg es a vam + afa szerinted nem emeli meg az MSI arat?
    azert kerul majd otthon minimum 520e-be.
    ezzel szemben a 244e also alapar az meg kevesebb is mint a kb. 300e amit irtam az eredeti #20 hsz-ban.

    ez az ami a vammal es afaval es hazaszallitassal egyutt is csak jelenleg 370e
    es igen meg mindig nem jol all a forint/emelkedett a dollar
    de akkor is az 520e MSI es a 370e HP kozt, hogy nem latod a kulonbseget az nekem magas.
    amit irtam az valos, ha nem megy a matek es meg lusta is vagy utannajarni a dolgoknak, meg ugy is, h valaki segito szandekkal a szadba ragja h mit is kellene es hogyan, h jo cuccokat gyari garanciaval olcsobban megszerezz, akkor sajnalom.
    legalabb tiszteletlen ne legyel. reszemrol lezartam. old meg magadnak.
    ha valaki szeretne segitseget varom szeretettel privatba. igyekszem megtalalni 10-15 eves tapasztalattal a legjobb ar/szallitasi ertek-aranyt az ahitott cuccra. :R

    Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

  • PROTRON

    addikt

    válasz waverider #51 üzenetére

    Látom értő olvasás a tegnapi buliestén elcsúszott, nem baj, céltalan vagdalkozást nem veszek magamra. Nem volt benned semmi segítő szándék, félremagyarázás az volt. :D
    Továbbra sem érted hogy már régen mindenki elkönyvelte hgoy a fenti cikk túlárazott. SENKIT SEM érdekelt az összehasonlításod.
    Az érdekelt hogy hol tudok magyarországról, magyarországi boltban vagy ha olyan nincs magyarországi címre szállítással együtt 300k-ért 1650-el ( és persze hozzávaló procival+rammal+ssd-vel) AIO-t venni. Kiderül hogy Te sem tudsz, neked is 370-re jött ki. Történet vége, csapó le, függöny fel. Ennyi meg egy bambi.

    Lehet itt fingreszelgetni az árfolyammal, de a lényegen nem változtat az elmúlt hónapok(!) 5%-ny ingadozása. A jelenlegi árfolyam majdnem a minimális szintre esett már le, komoly bezuhanáshoz erről a szintről már az USA teljes gazdasági összeomlása kéne. :D

    Ha már mindenáron össze akarod hasonlítani, akkor az 520-ból is le kell vonnod a bolti haszonkulcsot és a bolti áfát (igen, a hazai boltok az ebay lista árhoz képest 2x szedik be a közpolgártól az áfát) majd megkapod a viszonyítási alapot jelentő "ebay-en mennyibe is kerül a cikkben tárgyalt gép" szemedben valóságos árat.
    Almát almával, ha a kiskereskedelmi 520-as árral akarsz versenyeztetni, akkor neked is kiskereskedelmi haszonkulccsal és második áfa beszedéssel terhelt, de garanciával adott árat kell belerakni a kalapba.
    Vagy elrontottad. :D

    #50Chaser

    persze, én is láttam az egyik haza boltnak a gépösszerakó videójában olyan PC-t, elismerem hogy használható. Mondat vége.

    Mivel az AIO-kat is igyekeznek belül minőségi alkatrészekből összerakni, így az összehasonlításul szolgáló PC terén is inkább minőségi alkatrészekből kéne összepakolni, nem a legolcsóbb és ebből kifolyólag időnként küszködő géppel.

    Tápegység terén is lehet venni 10-ért, meg 30-ért is. Ram terén sem mind1 hogy 1 db 16GB-s legolcsóbb stick, vagy közép-felső kategóriás 2x8, nevesebb példány. És ahogy te is írod, azóta drágult.
    1650 VGA-n belül is van azért különbség gyártók között, bár bevallom ott eleve nem számoltam annyira alacsony összeggel mint amit írsz, többre emlékeztem.
    SSD-n is lehet spórolni, de aztán meg is érzed a különbséget pl 500-as példánynál azon hogy spóroltál 5k hufot.
    A hűtést meg amíg a hangosabb ventivel szerelt laposom volt én sem értettem, de most hogy asztali Pc-m van, nem mind1 hogy milyen ventik vannak benne. Pl másodlagos PC-ben direkt lehúztam a VGA ventit, mert idegesített...zenén keresztül hallottam. :D

    Na így jön ki a minimum 250k, és persze a 1660-as, erősebb konfigra meg a maximum 350k egy okosan összerakott géppel.
    És az AIO-ban még benne van a monitor is.
    De ezt is csak a "300k-ért lesöprök mindenkit" szövegre írtam igazából.

    Tehát ha PC esetében elfogadod hogy egy biztonságosan összerakott konfig 300-nál kezdődik normális monitorral együtt, akkor egy AIO, aminél a speciális kialakítás extra kutatás fejlesztést kíván persze hogy drágább lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • Chaser

    titán

    válasz PROTRON #52 üzenetére

    nem nézek gépösszerakókat ( :
    tudok én összerakni
    sok alkatrész van ami olcsó, de lebecsülik
    ott van alaplapból a gb b450m s2h, 20e ft
    legutóbb 3800x-et használtam benne
    ramokból látott 3800c15-öt 2x16-tal, 3600 c14-et 2x8-cal
    maxra kihajtottam benne egy 3600-ot, 100e ft-os lapban se ment volna többet, és kifejezetten jó chip volt - ac 4,45ghz 1,3v környékén -
    jah és a 3800x-et lp hűtővel hűtöttem némán 400rpm-mel ( : és nem 30e ft-os kategória
    tápból most is van 15e-ért 5 év garos fsp, ami nem szuper halk, de modern, mindennel ami kell, elég sok vga-t kiszolgál az még normál vga árak mellett is ( :
    és attól, hogy egy táp 30-40e ft, még nem feltétlen lesz minőségibb...max jóval halkabb lesz, moduláris lesz, tud passzívan járni, stb
    sfx-ekből a csúcs szériás 2018 platinum corsairem 3 hét alatt úgy murdelt meg, hogy kb nem is használtam...nesze neked minőség :d arra ott a gar, ami már sok olcsóbbnál is adott
    ssd-ből egy 860 evo több mint jó, abból 500-as 23-4e ft volt
    1650-em van most is, tápcsati nélküli
    majdnem annyit megy mint az előző tuf gaming, ami 100w-ot zabált be - és qrva hangos volt, fél passzív módot sem tudott - , viccnek is rossz, jó ha 3-4%-kal gyorsabb volt...mostani csak asus "mini", nagyon halk és fél passzív módot is tud
    sokan bedőlnek a hangzatos hülyeségnek, erre építenek a gyártók
    g.skill 2x8 ramokat nemrég még 20e ft alatt dobálták, átlag gépbe bőven jó - már azért rég, pár hónapja meglódult -
    monitor nélkül egy jó kis gépet 200e-ért össze lehetett lőni 1650s-sel, max nem egy boltból
    most egy 1650s annyi, ha éppen lehet kapni ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • waverider

    senior tag

    válasz PROTRON #52 üzenetére

    hozzaerto hozzaszolasoddal megint sajat magad sikerult felreertelmezni. gratulalhatsz magadnak. totalis ongol. most magadba is roskadhatsz, de inkabb ne, mert meg melleulsz :C

    Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

Új hozzászólás Aktív témák