Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    "Abban a legkényelmesebbek és legválogatósabbak is egyetértenek, hogy az idei Sziget nagyon erősnek ígérkezik. Az idei fellépőkre sem az átlag fesztivállátogatónak, sem a szaksajtónak nem lehet panasza. Robbie Williams, a Florence + the Machine, a Kings of Leon, az Alt-j, vagy a Major Lazer bármikor a világ tetszőleges pontján megtöltene önállóan is egy stadiont."

    "Lóf@szt", hogy a klasszikust idézzem. Az utóbbi pár év Szigete a ~15 évvel ezelőtti utolsó "igazi" Szigetek megcsúfolása, arconköpése. Amikor még rock-metál fesztivál és találkozó volt, teljesen más hangulattal: laza, közvetlen, barátságos, szerény, nyugis, dumálós. Találkoztál ismerősökkel, dumáltál addig ismeretlenekkel, benéztél egy-két koncertre, majd megnézted az este neves főelőadóját. Mindezt egy koncertjegynél is olcsóbban.
    Manapság meg? Óriási tömeg, a rock-metál kezdeteknek nyoma sincs már a fellépők között sem, az épp felkapott jöttment trendi popot nyomatják, a közönség is trendi önelégült öntelt divatmajmok serege, minden drága, a belépő és a hetijegy az egekben, a régi nyugis-dumálós hangulatnak nyoma sincs.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • FATtila78

    tag

    válasz .mf #1 üzenetére

    A törzsközönségből kihagytad az vállalkozó apuci picilánya fehér iphone-os kommunikáció/ turizmus szakos barcsinőkkel szigetre kimenős szelfis instagramos 18-22 éves, pilótaszemüveges, hippisfejpántos hercegnőket :D Sound-on meg a többin is ezek vannak.

    [ Szerkesztve ]

    MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

  • UnSkilleD

    senior tag

    válasz FATtila78 #2 üzenetére

    :D igen jól leírtad a dolgot, sajnos ez van...

    "Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz .mf #1 üzenetére

    Csak azért mert a helyszín azonos, nem kell a mai Szigetet a 15 évvel ezelőtti Szigettel azonosítani. Az már elmúlt. Viszont attól még vannak más fesztiválok, ahol a rock-metál vonal még mindig erős, szóval azokra is lehet menni. Olcsóbbak is, családiasabbak is.

    A fesztiválok viszont csak az igények után mennek és a zeneiparon is látszik, hogy a 15-20 évvel ezelőtti trendekhez képest a rock-metál műfaj népszerűsége is kicsit háttérbe szorult, így nem tudom mi oka lenne mondjuk az ország legnagyobb fesztiváljának csak a rock-metál vonal mellett maradnia. Persze tudom, mindenki idióta meg nyomi aki más zenét hallgat, de a headbangelő, léggitározó, bakancsos arcokkal már nem lehet egy akkora fesztivált megtölteni, mint a Sziget.

  • .mf

    veterán

    válasz FATtila78 #2 üzenetére

    Nálam ezeket is takarja a "trendi öntelt önelégült divatmajmok serege" ;) :(

    A nyár elején a Balatonnál voltam. Egyik nap hirtelen rengeteg viszonylag új Audi, BMW, VW, stb jelent meg az utakon, össze-vissza közlekedve, jó nagy dugóval kísérve. Épp mentem bevásárolni. 2 autónak kijelölt helyre középre beáll egy páréves, fekete színű, külföldi rendszámos autó. Kiszáll belőle 3 vagy 4 alig-huszonéves kiscsávó, mindannyian egyen Aviator (TM) napszemcsiben, egyikük ugyan pólóban volt és hipszter-borostásan, de a többi alaposan kivágott izomtrikóban, pumpált látszat-izmokkal, szőrtelenített-szolizott felsőtesttel. Aha, szóval elkezdődött a Száund, konstatáltam... :U

    Ez marhára zavar a mai fiatalok jelentős részénél: ez az öntelt-önelégült fej, csak tudnám, hogy mire ilyen büszkék, miért hordják ennyire fenn az orrukat, amikor kétkezi munkájukkal még két szalmaszálat sem tettek össze. Az egyen-napszemcsi mögött pedig ott az érzelem- és érdeklődésmentes, kifejezéstelen üresség. Mintha semmi sem érdekelné őket azon túl, hogy ők milyen menőnek látszódjanak -- sem pozitív értelemben véve az érdeklődést, azaz semmi hobbi, semmi kíváncsiság; sem pedig negatív, nem törődnek semmivel, nem veszik észre magukat, nem állnak arrébb az útból, nem kérnek elnézést.

    Stauffenberg: "Viszont attól még vannak más fesztiválok, ahol a rock-metál vonal még mindig erős, szóval azokra is lehet menni. Olcsóbbak is, családiasabbak is."

    Így van, így is szoktam tenni.

    "A fesztiválok viszont csak az igények után mennek és a zeneiparon is látszik, hogy a 15-20 évvel ezelőtti trendekhez képest a rock-metál műfaj népszerűsége is kicsit háttérbe szorult, így nem tudom mi oka lenne mondjuk az ország legnagyobb fesztiváljának csak a rock-metál vonal mellett maradnia."

    Nem biztos, hogy csökken a népszerűsége, hiszen a Fezen, Rockmaraton is évről évre egyre több embert vonz. Nekem a gondom a Szigettel az, hogy ez régen egy jó fesztivál volt, ami mára szép fokozatosan teljesen az ellenkezőjére váltott, és az eredetiből semmi sem maradt. Ami régen volt, az idővel szépen egyre inkább leköltözött a Metal Hammer / Hammerworld / Rock-metál sátorba, aztán azt is megszűntették, a popért teljesen száműzték a Szigetről azt, ami a Sziget volt. Ha valami más néven csinálták volna ezt, a Szigettel párhuzamosan nem érdekelne; de így?
    Az elején pedig még tetszett is a változás, hogy a rock-metál vonal mellett jazz, blues és világzene is feltűnt; csak sajnos ugyanabban az időben került be a Burn Party Aréna és vele a house/dance/techno, és akkoriban kezdett el egyre inkább pop irányba elmenni.

    "Persze tudom, mindenki idióta meg nyomi aki más zenét hallgat"

    Azért nézz meg egy-egy ilyet (mondjuk egy Rockmaraton vs Sound), és egyből feltűnne, hogy más értékrendű emberek járnak ezekre a helyekre, teljesen más a hangulat. Nem idiótáztam vagy nyomiztam le senkit, ne adj szavakat a számba; de a viselkedés, hozzáállás nagyon eltér.

    [ Szerkesztve ]

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • gerii

    addikt

    válasz .mf #1 üzenetére

    Már a Hegyalját is kiirtották sajnos.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák