Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz K82 #36 üzenetére

    Csak azért kérdeztem, mert a 32-es hsz.ben, a srác úgy idézte, hogy érintéses mobilfizetésnél, az OTP Mastercard és maestro és más bankok kártyái. Ennél az opciónál a VISA OTP-s kártyaként sem szerepel. Feltételezem más bank VISA-ja sem fog menni érintéses fizetéssel, de gondoltam megkérdezem, hátha valakinek van erre tapasztalata, mielőtt, nekiállok bűvészkedni.
    Amúgy azon szoktam röhögni, hogy angolul contactless payment ez a szolgáltatás, a kártya vagy a mobil. De magyarul mindenki érintésesnek mondja. Amit azért mondanék durva hazugságnak egy egyszerű fordítási hiba helyett, mert tévesen alakítanak ki biztonságérzetet a userben. Majd elterjednek a hackelt, a gyáris specifikációtól eltérő nagy rádiótelejsítményű olvasókkal a tolvajok és a zsúfolt helyeken szépen 5000Ft-osával megszedik magukat akik a kártyájukat nem tartják fémtokban. A mobil ilyen szempotból legalább jobb, mert zárt képernyővel/kikapcsolt NFC-vel nem fog működni. Ezért is akarom inkább a mobilt használni... Vagy ez hülyeség, valamit nem vettem számításba?

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák