Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz stevve #47 üzenetére

    Persze a jövő tabletjeiről nem beszélek, de manapság szerintem csak kiegészítők.

    Nyilván senki sem a jelenlegi tabletekről beszél, azok jelenleg vagy erősen túlárazottak, pocsék minőségűek, vagy mindkettő. Itt elsősorban a tabletekbeni potenciálról van szó, ergo a jövő tabletjeiről.
    Azt pedig figyeld meg, két év múlva már simán lesznek olyan eszközök, amik az átlagfelhasználású, max grafikai szinten számításigényes(ebb - ugye a csicsa) programok terén simán fogják hozni az asztali gépek sebességét. És ha a tömeggyártás illetve árverseny komolyabban beindul, mindezt elérhető, netbook áron. ARM-nek is jönnek ki újabb tervei, az AMD jövőre kijövő megoldásairól nem is beszélve. A hardver simán meglesz.

    A többire GerykO a hsz-ében elég jó választ adott, nem írnám le ugyan azt én is még egyszer.

  • RoadRunnerNG

    tag

    válasz julius666 #51 üzenetére

    Engem kb addig nem érdekelnek a tbletek, magy nem képesek kézírást felismerni, és pont ez az amit kb pár éve sikeresen kiírtott az Apple az Iphonnal.. a régi WM gépek remekül vették a kézírásomat. Főleg, ha angolul jegyzeteltem, akkor gyakorlatilag pár nap után 95%-ban pontossan érzékelte az írásomat, de most a csili-vili-nyomkodom világban ez háttérbe került, innenetől kezdve, meg engem nem érdekel... Bár lehet ezze egy eléggé ritka csoportba tartozok..

    A Windowsnak leke van, mint a nőknek, ezért szeretem...

  • #81187072

    törölt tag

    Így utólag belegondolva várható volt a specializálódás: a tipikus PC-k mindenféle felhasználásra alkalmasak, a tabletek pedig néhány alapműveletre jók a tömegeknek. Akár a villanyóra-leolvasónak is, úgyhogy ez kivételesen nem pejoratív volt, egyáltalán nem hülyeség a tablet. A másik, hogy nagyon kellett, hogy a gép alkalmazkodjon az emberhez, ne az ember a géphez; nagyságrendekkel kényelmesebb egy tablet, mint akár a notebookok - olvasni, böngészni, meg ilyesmikre. Ha már egyszer a viselhető számítógép még mindig nem terjed. :-)

    De kevés az olyan munka, amihez nem kell alkalomadtán intenzíven gépelni. Igaz, még ez is megoldható külső billentyűzettel, viszont az iOS és az Android a háttérben futó alkalmazásokat különböző algoritmusok szerint magától be-becsukja (jelenleg). Nyilván megváltoztatható ez az operációs rendszerekben, de most ilyen. Egy komolyabb alkalmazással egyszerűen gyakorlati okokból nem lehet megtenni, hogy be-becsukogatom, mert úgy tűnik, nem lehet minden állapotot menteni és visszaállítani, pl. mert sok idő stb. Szoftverek helyett amúgy is játékszeráradat van a piacon, bár némelyik egészen jól használható közülük.

    Szóval megnézem azt a diákot, mérnököt, újságírót, egyéb humán vagy reál szakmák képviselőjét, aki elviseli, hogy ne tudjon egyszerre nyitva tartani pl. egy rendes képszerkesztőt (nem a tabletek két-háromfunkciós semmiségeit), szövegszerkesztőt, táblázatkezelőt vagy bármilyen komoly felhasználói szoftvert, és precíz munkát végezni rajtuk - egyelőre nincs elterjedt, használható oprendszer (és megfelelő szoftverek) a Windows-on és a Linuxon kívül. Össze kellene ezeket gyúrni, bármi megoldható, csak szokás szerint a világ nem azt teszi, ami legésszerűbb, hanem egészen más alakítja.

    De az eredeti kérdés az asztali PC-k kontra mobil eszközök volt, és az már alighanem eldőlt - talán igaz is lesz az a 90%-10% arány. Amit hozzá akarok tenni, hogy ez szerintem még a konzolpiacba is rendesen beleszól: eddig az asztali PC-kbe került jobb videokártya is, hadd játsszon a gyerek - ha nem lesz asztali gép a lakásokban, akkor erre nincs viszonylag olcsó, kéznél levő megoldás. Tehát a tablethez külön konzolt is kell vennie, és főleg játékokat hozzá. Ez sem hülyeség, csak hát a pénz...

    Engem már hidegen hagy, de emlékszem, hogy valamikor milyen örömet adtak a játékok (igaz, még a Spectrum és a C64 volt akkor a menő), úgyhogy meg is állapítottam magamban, hogy eddig "csak" véres, agyament szarokkal játszott a nép, most, ami a tablet-szoftverpiacot illeti a PC-kkel szemben, ráadásul még veszettül primitívekkel is, mert csak olyanokat találni a tabletekre. Kiábrándítóak. A huszonharmadik buboréklyukasztó után pedig halálosan. :-)

    [ Szerkesztve ]

  • GerykO

    aktív tag

    válasz julius666 #51 üzenetére

    Köszönöm a kiegészítést! ;) :R
    Én már ezt nem akartam beleírni a hsz-be, mert így se lett rövid. :B Meg kell tanulnom még törömrebben fogalmazni. ;]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

Új hozzászólás Aktív témák