H​i​rde​té​s​

2017. november 22., szerda

(#1) headhunter

headhunter
(őstag)

Itt egy olcsóbb és "jobb" típus: [link]

(#2) kromatika válasza headhunter (#1) üzenetére

kromatika
(PH! kedvence)

jogos. :K

(#3) M@cika válasza headhunter (#1) üzenetére

M@cika
(senior tag)

Ja, ennek felébe szabadna kerülni, kb. 500 Eur. Akkor még meg is érné :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#4) Pumma válasza kromatika (#2) üzenetére

Pumma
(PH! nagyúr)

Nem jött be: This item does not ship to Hungary

Xiaomíííjaú

(#5) Blindmouse

Blindmouse
(senior tag)
LOGOUT blog

Tehát csak annyi a baja, hogy a képminőség nem jó. Nem baj, jó lesz azoknak, aki a káva vastagsága alapján választanak tévét. Kár hogy nem hajlított.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#6) atike

atike
(PH! nagyúr)

Annyira nem rossz. Picit tuningolnak a képminőségen, egy picit a médialejtszón - és jöhet máris... :)

"Nem harcolhatunk valami ellen. Annak semmi értelme. Valamiért kell harcolni."

(#7) Don77

Don77
(kvázi-tag)

Hasonló méretekben gondolkodom tévévásárlás előtt vagyok, Samsung 55mu6102 legszimpibb idáig, valakinek tapasztalat esetleg?

(#8) S. Zolika

S. Zolika
(senior tag)

Ennyiért azért lehet a piacon nem kínait is találni!

"Can not fall forever"

(#9) DonaldJames válasza S. Zolika (#8) üzenetére

DonaldJames
(tag)

Köszi a le írást.Nem rossz de ezen az áron van már minőségi márka és jobb tévék. :R

Nem Postázok!!!..Megbízhatóságom 400 pozitív és 0 negatív..... A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!"És megint dühbe jövünk.

(#10) kromatika válasza DonaldJames (#9) üzenetére

kromatika
(PH! kedvence)

+1 :K

(#11) atike válasza DonaldJames (#9) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Ilyen méretben és ilyen tudással ennyi pénzért....? Mint például? Komolyan kérdezem nézegetem a piacot, tévécsere következik a közeljövőben.... :U

(#12) deja vu

deja vu
(PH! addikt)

Sony A1 OLED teszt mikor lesz kint? Pár hete az egyik hírben benne volt, hogy a kisebbig 55 hüvelykes nálatok van teszten.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#13) Blindmouse válasza atike (#11) üzenetére

Blindmouse
(senior tag)
LOGOUT blog

100 euró alatti 4K 55 col?
SAMSUNG
TV 50-55 SAMSUNG UE55KU6000WXXN
€ 679,99
PHILIPS
TELEVISIE 55PUS6401/12
€ 699,00
SAMSUNG
TV UE55KU6020
€ 699,98
SONY
TV KD-55X8005C
€ 799,00

Folytassam? Ez csak a helyi bolt.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#14) Duree válasza Blindmouse (#13) üzenetére

Duree
(PH! kedvence)

Hát pont én is ezt akartam leírni, hogy azért nem annyira jó ennek at ára mivel sokkal jobb tévét is lehet kapni ennél olcsóbban is.A fenének se kell ez a kínai hulladék.

Notebook javítás alaplapszinten is.Smd alkatrészek cseréje Ersa BGA állomással BGA ick ,foglalat és csatlakozók cseréje.

(#15) Celtis

Celtis
(PH! addikt)

Egy androidos TV-nél a médialejátszó képességeket alapvető lenne Kodival is letesztelni. Kit érdekel a béna beépített lejátszó, ha futtatható a Kodi?

(#16) Celtis válasza headhunter (#1) üzenetére

Celtis
(PH! addikt)

Ez a Roku TV nagyon jól hangzik. Milyen érdekes, hogy azt is a TCL (is) gyártja.

(#17) csab2 válasza Don77 (#7) üzenetére

csab2
(PH! kedvence)

Az emagon elég jó akcióban van most.

(#18) mmdms

mmdms
(őstag)

Érdekesség, hogy nem minden MP3 felelt meg neki, volt olyan, amelyiket nem volt hajlandó elindítani, ilyet pedig még eddig nem igazán tapasztaltunk.

Kinai FM transzmittereknél találkoztam nagyon gyakran ezzel a hibával, a változó bitrátával rögzített mp3-at nem szerették. Itt is lehet ez a gond.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#19) DonaldJames válasza csab2 (#17) üzenetére

DonaldJames
(tag)

Igen :R [link]

[ Szerkesztve ]

Nem Postázok!!!..Megbízhatóságom 400 pozitív és 0 negatív..... A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!"És megint dühbe jövünk.

(#20) Don77 válasza csab2 (#17) üzenetére

Don77
(kvázi-tag)

Még olcsóbban tudnám megvenni azért is a kiszemelt :D
Viszont tényleg ha valakinek van vele tapasztalata, ne tartsa magába :)

(#21) joey04

joey04
(PH! félisten)

Olcsó húsnak...

Bazinga!

(#22) Grafirka válasza Celtis (#15) üzenetére

Grafirka
(őstag)

Errol a Kodirol tudnal mondani valamit bovebben? Teljesen amator vagyok TV temaban, esegy ideje erzem a szukseget valami lejatszonak ami megbirkozna olyan formatumokkal amit a itthoni TV nem tamogat.

(#23) Lacok

Lacok
(őstag)

Ilyen képminőségbeli problémák mellett elég magasnak tartom az árát.

(#24) Pumma válasza joey04 (#21) üzenetére

Pumma
(PH! nagyúr)

:K + még ez is: Magyarországon ugyan hivatalos képviselettel nem rendelkeznek, de azért van mód arra, hogy hazánkban is megvásároljuk valamilyen úton-módon a tévéiket. :W

Hozzon, vagy hozasson csak valamilyen úton-módon magának tévét külföldről a cikkíró, aztán kínlódjon vele. Hogy lehet ilyet ajánlani? :F

Xiaomíííjaú

(#25) atike válasza Blindmouse (#13) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

1000, és igen. én valamiért sikeresen benéztem a cikkben az árát ennek a csodának... :DDD Áááááá.... :W Csak pont az egyik leglényegesebb adat.... :DDD

(#26) Celtis válasza Grafirka (#22) üzenetére

Celtis
(PH! addikt)

https://kodi.tv/
Ez egy teljes multimédia alkalmazás. Mindent lejátszik, igen látványos és testreszabható, végtelen mennyiségű addon van hozzá. Hogy mást ne említsek, a tartalmakhoz automatikusan letölti a borítókat, a filmek tartalmát, előzetest, stb.
Talán ez a videó egy jó példa, hogy milyen felhasználói élményt tud nyújtani.

(#27) zetor2000 válasza Grafirka (#22) üzenetére

zetor2000
(tag)

A Kodi a play áruházból letölthető alkalmazás, kb. minden ismert formátumot kezel, ráadásul az androidos tvboxokhoz való távirányítót is kezeli. Ez persze nem jelenti azt, hogy csak androidon futna, mert megy más rendszerek alatt is.
Látványos, nagy, jól beállítható, skinnelhető médialejátszó alkalmazás. A legtöbb androidos tv okosító cuccon előtelepítve ott figyel. Olyan, mint a szomszéd Margitka, ismer mindenki(t). Nem okoz gondot a hálózati lejátszás sem.

(#28) Don77

Don77
(kvázi-tag)

Na megrendeltem a samu 55mu6102-őt, ha valakit érdekel akkor majd írhatok milyen.

(#29) Kékes525

Kékes525
(PH! nagyúr)

Nem baj, 5-10 év múlva a Kínaiak tarolni fognak. Ebben is.

A topik műfaja nem teszi lehetővé az alapos, részletes, mindenre kiterjedő hozzászólásokat, így hozzászólásom tartalmazhat félreérthető részeket is.

(#30) simonzé

simonzé
(PH! addikt)

Ki a bánat költ 2017-ben ennyi pénzt tévére? Simán kijon belőle egy korrekt kis full hd-s projektor, és akkora lesz a vászon, amekkorát nem szégyellsz. Sőt egy vállalható hifi is befer mellé, hogy a hanggal se legyen gond.
Ilyenkor úgy sajnálom a pixelfetisiszta sznobokat, akik jönnek, és megmagyarazzak hogy van olyan tévé, ami meger ennyit. Well, get a life, bakker!

I don't fit in. I fit out.

(#31) Grafirka válasza zetor2000 (#27) üzenetére

Grafirka
(őstag)

sajnos nem androidos ( panasonic / firefoxOS ) tv es az instalahato appok listajaban nincs kodi.

(#32) Celtis válasza Grafirka (#31) üzenetére

Celtis
(PH! addikt)

Ott bizony nincs. Kár is keresni. Vehetsz hozzá egy HDMI android sticket, és akkor lesz.

Viszont ez a TV androidos, tehát ezen érdemes lett volna tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#33) joey04 válasza simonzé (#30) üzenetére

joey04
(PH! félisten)

köszi, nem kell vászon meg vetített kép.

Bazinga!

(#34) atike válasza simonzé (#30) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Ki a bánat az 2017-ben, aki még mindig felhozza a projektor - tévé vitát? :F :P

Van akinek ez, van akinek az. Ennyi. Mind a két oldalt meg lehet indokolni - és mind a két oldalt el kell tudni fogadni. :U

(vegyél már egy 4K-s projektort és hozzá egy hifit akár csak ezt megközelítő összegért is... :U )

[ Szerkesztve ]

(#35) odinn

odinn
(újonc)

Az mit jelent pontosan, hogy a "felbontásfeljavítás is hiányzik"? A tv adatlapja szerint van uhd upscaling, és úgy tudom, a 4k tévékben (hivatalosan vagy kvázi) kötelező is ennek a funkciónak a megléte.

(#36) Duree

Duree
(PH! kedvence)

Ha ilyen a top tévéjük akkor bele sem merek gondolni , hogy milyen lehet az alja.

Notebook javítás alaplapszinten is.Smd alkatrészek cseréje Ersa BGA állomással BGA ick ,foglalat és csatlakozók cseréje.

(#37) bteebi válasza Blindmouse (#5) üzenetére

bteebi
(PH! addikt)

:C

Egész korrekt teszt, a TV már sajnos kevésbé az. El kellene már végre felejtenie a gyártóknak az Edge LED-et, mert egy kalap szar. Lehet vele okoskodni, de a Direct LED-től sose lesz jobb. Még azt se tudom, hogy érdemben olcsóbb-e attól. Egyetlen "valós" előnye van: vékonyabb :P. Totál értelmetlen...

Az a sound bar az alján szerintem kifejezetten bénán néz ki, bár az ötlet nem rossz. A teszt leírása alapján mondjuk az se sikeredett valami combosra. De ha "csak" 2×12 W, akkor lehet azt egyáltalán sound barnak hívni? Nem csoda, hogy nem nagyon volt dinamika meg basszus se. Azért az LG-nek a Harman Kardonnal sikerült kulturáltabban megcsinálnia. Komolyan, a JBL ehhez a nevét adta? :U

A képminőség meg... hát finoman fogalmazva is szuboptimális. Ez tényleg max. feleennyit érne, de a rossz képminőség miatt igazából még annyit se. Ez egyszerűen felejtős, sajnos. Értékelem az igyekezetet, de ezért egyelőre kár volt. Persze reméljük lesz majd jobb :).

#30: Na azért megnézném, hogy újonnan veszel egy jó FHD projektort legalább közepesen jó vászonnal, legalább két hangfalallal meg egy erőlködővel. Persze újonnan. Hja, meg ne felejtsd ki a TV tuner(eke)t se, mert anélkül nem lesz TV. Egy valamire való FHD projektor is 200-250k-nál kezdődik, és a többi kiegészítőre is simán el lehetne költeni annyit, hogy tényleg viszonylag jó legyen. És kontrasztban meg se közelítené ezt a béna TV-t, meg amúgy felbontásban se. Mozizásra persze sokkal jobb lenne, az nem kérdés.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#38) Celtis válasza bteebi (#37) üzenetére

Celtis
(PH! addikt)

Én a gyakorlatban tanultam meg, hogy direkt LED-es TV-t soha többet ne vegyek. Ugyanis sokkal hajlamosabb a banding-ra, mint az edge LED. Pedig nem kínai gagyi TV-ről volt szó, hanem egy Sony prémium kategóriás készülékről.
Olcsóbb modelleknél meg az a baj, hogy szabályosan elhelyezkedő világosabb foltok formájában látszik a LED-ek helye. Szóval egyáltalán nem olyan rossz az az edge LED.

(#39) Pumma válasza bteebi (#37) üzenetére

Pumma
(PH! nagyúr)

Pedig ez egy kínai gyártó top tévéje ;] . Szerencsére itt nem forgalmazzák.

Xiaomíííjaú

(#40) Celtis válasza Pumma (#39) üzenetére

Celtis
(PH! addikt)

Ajánlom figyelmedbe az #1-es hsz-t, illetve az ott fellelhető linkek felkeresését. Kiderül, hogy ez a lesajnált TCL TV gyártó olyan Roku készüléket is gyárt, ami negyed áron vagy még olcsóbban erősen szorongatja az ismert márkák prémium modelljeit.

[ Szerkesztve ]

(#41) Pumma válasza Celtis (#40) üzenetére

Pumma
(PH! nagyúr)

Ne ajánljad, mert már láttam(egyébként talán ez egy fizetett hirdetés itt, és nem zárható ki, hogy ott is hátszeles az írás, erről ennyit, és még az se zárható ki, hogy dedikált tévét kapnak) és csak bteebi hsz-ére válaszoltam, és egyetértek vele, hogy ez csak fele annyit ér.

Xiaomíííjaú

(#42) junkpod

junkpod
(PH! kedvence)

Hát én nem értem ezt a tesztet (sem). Azért azok a dE értékek nem rosszak, sőt, kalibrálás nélkül jók. A felhósödés fotót nézegettem de nem láttam felhősödést rajta sehol, csak azt, hogy a fényképező a kép szélei felé vignettált, talán ha messzebről fotózták volnazoom obival, akkor jobb lett volna.
Azt kifogásolni, meg, hogy túl szaturáltak a színek, mikor teljesen saját kedvedre állíthatgatod... hát nem túl szakmai.
Android TV előremutató a sok f@s saját tv-szoftverek között, tuti nem ölik ki belőle a YT támogatást és a DRM miatt netflix és társai is működnek rajta, ezt sem értem miért húzták le.
Az is vicces (szánalmas?), hogy minden tv tesztben ahol két lába van a tv-nek leírják, hogy széles asztal kell alá és nem elég a nagyi teázó asztalkája.. hát nem bmeg, nem elég. Jaj és nem lehet forgatni a tv-t? Egyrészt miért ne lehetne lábbal együtt forgatni, másrészt ki az aki forgatja a tv-t? Egyszer lerakom az asztalra / felrakom a falra és ott marad.
A TV-belső lejátszóját tesztelni is teljesen fölösleges időpazarlás. olyan amilyen, egyik TV-ben sem jó. De, lehet rá telepíteni (emlékszel, AndroidTV?) másikat, millió fajtát. Sőt urambocsá arra a sok HDMI csati egyikére egy külső lejátszót is rá lehetett volna dugni.

Ez egy olyan szokásos PH teszt: előre eldöntött verdikthez igazítjuk a mondani valót és a készülék használhatóságának szempontjából lényegtelen apróságokon lovagolnak...
kb 0 szakmaiság.

egyenlőre muszály biciglizni külömben... (bármilyen általam feltöltött kép amiben film/zene listák látszódnak csak egy fiktív adatbázis alapján készültek, nem rendelkezem ezen filmek/zenék egyetlen példányával sem semmilyen formában)

(#43) junkpod válasza simonzé (#30) üzenetére

junkpod
(PH! kedvence)

Tény, hogy ez a TV kissé drága. De, hogy ennyiért nem kapsz vállalható projektort az is tény:) És akkor még ott van a sok kompromisszum amit a proji miatt kell vállalnod.
Persze hangrendszer sem fér bele ebbe az összegbe, vagy akkor a projit nem veszed meg.

bteebi
" De ha "csak" 2×12 W, akkor lehet azt egyáltalán sound barnak hívni? Nem csoda, hogy nem nagyon volt dinamika meg basszus se."
kérlek vezesd le ezt az eszmefuttatást, hogy mi köze van a "2x12W" marketing feliratnak a szintén marketing fogalom "dinamikához" és a basszushoz?

[ Szerkesztve ]

egyenlőre muszály biciglizni külömben... (bármilyen általam feltöltött kép amiben film/zene listák látszódnak csak egy fiktív adatbázis alapján készültek, nem rendelkezem ezen filmek/zenék egyetlen példányával sem semmilyen formában)

(#44) bteebi válasza junkpod (#43) üzenetére

bteebi
(PH! addikt)

Nem igazán értem a kérdést :U. Két hangszórótól nem lesz valami soundbar csak azért, mert úgy néz ki. A soundbarokban több kis hangszóró van, akár 8-10 is. Ez viszont így csak egy mezei sztereó TV. Az meg szerintem adja magát, hogy két kisebb teljesítményű hangszóró nem fog valami dinamikusan szólni, és túlságosan mély hangok reprodukálására se lesznek alkalmasak, mivel túl kicsik.

(#45) mandarini válasza headhunter (#1) üzenetére

mandarini
(újonc)

Nos szerintem kevesen választanak tv-t a káva vagy esetleg a designe alapján. ez most egyes lett.

(#46) junkpod válasza bteebi (#44) üzenetére

junkpod
(PH! kedvence)

abban igazad van, hogy ha valóban csak 2 kis hangszóró van benne akkor nem lesz jó hangja. én csak a
2x12w-ra "ugrottam". Kérdés, hogy valójában hány hangszórócska van benne, ha már soundbarnak hívják:)

(#47) bteebi válasza junkpod (#46) üzenetére

bteebi
(PH! addikt)

Nekem a 2×12 W arra utal, hogy csak 2 van benne :). Persze lehet, hogy nem így van, de akkor vagy azt mondanám, hogy 24 W összteljesítmény (elég viccesen hangzik amúgy), vagy pedig azt, hogy pl. 4×6 W. A mély hang hiánya meg adja magát... Nem véletlenül szoktak a valamire való soundbarok mellé subwoofert adni.

(#48) Nandish

Nandish
(újonc)

Engem mindig az félemlít meg, hogy mi lesz a garanciával? Vajon működik minden úgy mint a “nagyoknál”? Már ha náluk működne...
3 hetes samu 250.000 forintos tv-m háttérvilágítása egy ponton elment, ami ilyenkor azt eredményezi hogy a “többiek” se világítanak..!
Vissza vittem és közölték külsőbehatás miatt történt nincs garancia...
Max a légy szált rá!
Kénytelen voltam megcsinálni!

Ne gondold hogy bármilyen termék képes jobban megszerettetni veled az életet!

(#49) Celtis válasza Nandish (#48) üzenetére

Celtis
(PH! addikt)

Ilyen garancia biztos van erre is :)

(#50) Pumma válasza Nandish (#48) üzenetére

Pumma
(PH! nagyúr)

Kemények a samsungosok, mint a vídia ;] , de hogyan csináltad meg?

Xiaomíííjaú

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.