Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Solt-

    veterán

    válasz Cifu #42 üzenetére

    Oda szánják, nem használnék múltidőt. Sőt, inkább mondanám azt, hogy a széles rétegek célbavétele majd csak most jön. Az árazásból és a termékek jelenlegi képességeiből adódóan ez jelenleg inkább szól egy szűkebb rétegnek, de fogalmazhatnék úgy is, hogy most zajlik a nyílt béta teszt.

    Ugyanúgy ahogy bármilyen technológiai újdonságnak, ennek is idő kell ahhoz, hogy elérje azt a pontot, ahonnan ugrásszerűen nőnek az eladások, mert ugye az Apple sem az iPhone X-l kezdett...

    Nálam akik kipróbálták, mindnek leesett az álla és a többség első reakciója az volt, hogy ha csökken a gépigénye akkor nekik is kell, egy kisebb szegmens pedig azt mondta, hogy ez nekik még képminőségre nem az igazi (főleg repülés esetén, célazonosításra), de a következő generációra már vevők lesznek.

    Ott ahol nem annyira lényeges a távoli képélesség, viszont az élmény magával ragad, meglehetősen nagy az érdeklődés az árcsökkentés óta. (autó szimulátorok) Más szegmensre nagyon nincs rálátásom, de a VR topikban van olyan aki szimulátorozásra vette, de a touch annyira megfogta, hogy inkább VR specifikus játékokkal játszik. Én például amióta megvan a Rift, 90%-ban csak VR támogatott játékokkal játszom. A GTA V és társai mentek a sarokba, mert nekem nem hozzák azt az élményt amit a VR.

    A CS Go és társainak a célközönsége soha nem lesz a VR célkeresztjében, mert arra az ugrálásra és rohangálásra a VR alkalmatlan, pontosabban ezekben az FPS játékokban kellene a mozgásokat élethűbbé varázsolni. Amint jön egy olyan HMD ami a jelenlegieknél jobb képminőséget nyújt úgy, hogy ezt a képminőséget egy jelenlegi GTX1070 körüli kártyával is lehet prezentálni, plusz az ára beáll erre a 400 USD körüli árra, onnantól kezdve ugrásszerűen nőni fog a felhasználók száma, és ezzel párhuzamosan jönni fognak a minőségi AAA tartalmak is.

    Szóval elhasalásról semmiképpen nem beszélnék, főleg nem jelenleg... egyszerűen az út elején járunk, szerintem ennyi a történet.

    (#43) proci985: A 3D Tv előtt én kipróbálás után ültem némán, és percekig gondolkoztam azon, hogy kérdezem meg a haveromat finoman arról, hogy tényleg kiadott ennyi pénzt ezért? :)

    [ Szerkesztve ]

    www.smart-bus.hu

Új hozzászólás Aktív témák