Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    azért azt leszögezném, hogy a "gamer" megjelölés elég faramuci és sok esetben csak felárat takar.
    Az én szívem vágya is épp egy notebook az asztali helyett, így elég sokat kutatgatok, tapizom őket, stb, és több dolgot észrevettem.

    1, a 17-es notikat mindenki böhömnek titulálja, holott gyakorlatilag minimális a különbség a mai 15,6osok és 17 esek között (oldalt 1-1 centi talán ha van a káván...), élvezetben pedig igenis sok

    2, a legtöbb noti ugyanúgy megfelel játékra, csak nincs a nevében a gamer felárasító tényező. Azért 1 1gbos ati 4650-essel már lehet mit kezdeni, akárcsak egy 9600m gtvel, de a minap láttam (lehet elírás volt) 4850-essel szerelt HP notit, na azzal meg még többet. 299-ért volt kirakva, ha azt nézem, hogy egy normális, megbízható noti 220-250k körül van, ahhoz képest nem feltétlenül drága a plusz teljesítmény.

    3, A notiknak nagyobb piaca van/lesz, ez egyértelmű. Amikor az embereknek már csak munka miatt is fél országokat kell ingázniuk, akkor a nagyméretű, helyigényes dolgok megmaradnak munkagépnek. Ami nem volna rossz, de ideje volna megreformálni a toronyházak és kábeldzsungelek (számomra) őrjítő rendszerét. mennyivel kompaktabb és kényelmesebb, ha nem kell szenvedned 80 kiegészítő 90 kábelével, stb ?

    Én úgy tudnám elképzelni ezt a hordozható erőgép kategóriát, hogy egymáshoz illeszthető alkatrészekből állna egy gép. Vagyis te rakhatnál össze notebookot. Kellene pár szabvány csatoló/kapcsolófelület, ami szerint minden gyártó legyártaná a 15,4-es 1,5,6-17 vagy mekkora kijelzőjét kerettel együtt, amin van egy szabvány kapocs, amivel a "notebook aljához" tudod illeszteni, ami szintén egy szabvány méretű gépházszerűség lenne billentyűvel, de abban szabadon tudnád variálni a belső alkatrészeket, alaplapot, vgat, ventit,stb. Szerintem pár éven belül megoldható lenne, és a msotnai notikhoz képest nem jelentene radikális méretnövekedést. És akkor nem lenne ilyen gáz, h kinek milyne flebontás kell, samsung vagy lg kijelző, stb, mire kell a kijelző, ledes nem ledes, ati vagy nvidia vga, sis chipset vagy nem, stb :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák