Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz ddekany #16 üzenetére

    Ez így van. Meg kell változtatni a programozási szokásokat. A fizika törvényei viszont akadályozzák a skálázást a homogén többmagos prociknál, ha sokat tud a mag.
    Erről is lesz egy cikk. A dark silicon jelenség elfedésére sok út van. Például megoldás az is, hogy lerontod a processzormagok teljesítményét, és jóval többet raksz egy lapkába. Ez is gyorsulást fog eredményezni throughputban, de az egy szálas tempóra már rossz hatása van. Lásd Atom, vagy Bobcat. De nyilván megoldható, hogy kitöltik a lapkákat Atom, vagy Bobcat magokkal. Ennél viszont nagyobb gyorsulást, és jövőben esedékes jobb skálázhatóságot ad a GPU beépítése (már ha GPU-k ezek még). Megtarthatod a relatíva bonyolult processzormagot, melynek nem kell nagyon visszavenni az egy szálon leadott teljesítményéből. Kettőt-hármat-négyet beépítesz, és a többi részt GPU-val töltöd ki.
    Az teljesen világos, hogy a programozó oldaláról az lenne a legjobb, ha egymagos procik lennének 20-30 GHz-es órajellel, de ez jelenleg fizikai képtelenség. Más utat kell járni, és a programozónak kell alkalmazkodni. Nem lesz könnyű, de könnyebb megváltoztatni a programozási szokásokat, mint legyőzni a fizika törvényeit. Utóbbi még senkinek sem sikerült, így megkockáztatni sem érdemes.
    Persze mindezt úgy kell értelmezni, hogy a fizika a fogyasztás szempontjából szab gátat. Technikailag megoldható a 20-30 GHz-es órajelű egymagos processzor, csak kb. 1-2 kilowattot enne, ami nem opció. Olyan út kell, amivel a hatékonyság nő.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák