Hirdetés

2019. augusztus 19., hétfő

(#1) blackrulz

blackrulz
(veterán)

így kell megduplázni az air árát egy mozdulattal:D

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#2) TGWH

TGWH
(őstag)

Újdonság, persze hogy megvan az ára... Ennyiért már komplett gépet veszek...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#3) goodboy007

goodboy007
(aktív tag)

Ahhoz képest, hogy mennyibe került az első 512GB-os SSD, ez talán a felébe sem kerül.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#4) Gergosz2 válasza goodboy007 (#3) üzenetére

Gergosz2
(veterán)

azért így is "kicsit" drága, bár nem tervezem hogy beszerezzek egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I ♥ Panic Restaurant by Taito

(#5) BiP

BiP
(veterán)

Sok, sok, de ha azt nézem, hogy mekkora kapacitás, és milyen fizikai méretben, nem is nevezném őrült drágának. Lesz, aki megfizeti.

(#6) macilaci78 válasza Gergosz2 (#4) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

És nincs is 512 gigás. ;]
3 év garral széjjel hajtanám. :DDD

Egyszobás garzon Szegeden a Cserzy M. utcában eladó, akár garázzsal is a parkolóövezet határán. https://ingatlan.com/29949866

(#7) Gergosz2 válasza macilaci78 (#6) üzenetére

Gergosz2
(veterán)

Ha belegondolok tényleg egy komplett gépet megkapok belőle . Mondjuk ha nem lenne rá kereslet nem gyártanák, úgyhogy biztos van aki megvszi.

(#8) pilóta

pilóta
(veterán)

Fehér nyákon, iSSD névvel vinnék, mint a cukrot 2000$-ért is ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9) Gergosz2 válasza pilóta (#8) üzenetére

Gergosz2
(veterán)

;]

(#10) TGWH

TGWH
(őstag)

De ha jobban belegondolok, minek 4-5 száz gb-os? SSD-re még illik vigyázni, rosszabban tűri a másolgatást, mint a hdd.

Szerintem kell egy kb. 128 gb-os, és mellé 1tb-os hdd. SSD-n úgyis csak programok meg játékok vannak, legalábbis ha nem akarod szegényt kínozni. Minden más, akár még a dokumentumok mappa, meg a böngésző által sűrűn használt mappákat is át kell pakolni hdd-re.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11) Apika

Apika
(Közösségépítő)

Ezt most kihagyom... ;)

(#12) zotyesz66

zotyesz66
(senior tag)

Az Airben nem alaplapra van forrasztva az SSD? Hogy lehet ezt beszerelni?

Aranyszabály: akié az arany, az szabályoz.

(#13) Sub-ZeRo válasza macilaci78 (#6) üzenetére

Szerintem ha 1 év lenne rá akkor is széthajtanád. Én biztos. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#14) pilóta válasza TGWH (#10) üzenetére

pilóta
(veterán)

És mindezt hogyan oldod meg egy Macbook Air esetén? (merthogy arról szól a cikk, gondolom még nem olvastad...)

(#15) Recon666

Recon666
(Közösségépítő)

Nem gyenge ára van. :Y

Audio Technica A990Z + kercsó SztratosZ || Xonar Essence STX || Microlab Solo6c

(#16) goodboy007 válasza TGWH (#10) üzenetére

goodboy007
(aktív tag)

Olvasd el a PH!-s SSD-cikkeket, világosan le van írva, hogy annyi napi írásmennyiséggel is a legrosszabb esetben 10-15 évet elmegy, amennyit egy átlagfelhasználó sosem tud elérni.

De még ha csak 5 évet is működik, hol lesznek ezek ennyi idő múlva?

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#17) TGWH válasza pilóta (#14) üzenetére

TGWH
(őstag)

Én sehogy, nem dolgozom a cégnél.... De akár külső hdd, vagy pendrive.
Mac-nél mondjuk igazad van, teljesen felesleges ilyen kérdést felvetni, a sok sznob max vesz egy másikat.
Csak olyan frusztráló lehet azt várni, mikor döglik be...

szerk.: goodboy007, én úgy tudtam egy-két év, nem 15... nekem még felesleges olvasnom, egy darabig nem lesz új pc, csak haver annyira utánaolvasott és vigyáz rá, nehogy beszarjon...

[ Szerkesztve ]

(#18) banhammer válasza pilóta (#8) üzenetére

banhammer
(veterán)

+1

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#19) macilaci78 válasza goodboy007 (#16) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

Na, épp ezért hajtanám, mint Zinger a varrógépet. Képek, videók konvertálása csak úgy poénból is a gari vége előtt, hogy gariban cseréltessem. Aztán az újjal még 2 évig ésszel használnám a vasat, 5 évesen eladnám és venném az újat.
Miért ne? A gyártó adja rá a garit, akkor a kiskert nem hagyom szarban, én örömködök, és 5 év múlva lesz egy nem lelakott, minőségi, pénzérő gépem az apróban.

Egyszobás garzon Szegeden a Cserzy M. utcában eladó, akár garázzsal is a parkolóövezet határán. https://ingatlan.com/29949866

(#20) KillHates

KillHates
(nagyúr)

Ennek a hírnek a műszaki tartalma nagyon jól jellemzi a gyártók apellálását a Mac felhasználók technikai hozzáértésére (tisztelet a kivételnek). Elkészítenek egy prémium terméket egy prémium Mac-be, ami nem igazán azokkal a paraméterekkel rendelkezik, amire a készülék fel van készítve; gyártanak egy 6G-s interfésszel gyártott SSD-t, amit eg 3G-s termékbe lehet beszerelni. Oké lehet, hogy a gyártó gondolt a jövőre és majd talán egyszer lesz 6 Gigás mini PCI-E is a gépben...
Nem baj, majd megveszik a sznob majmok majd a négyezer dodós gépükbe... :D

(#21) pilóta válasza TGWH (#17) üzenetére

pilóta
(veterán)

Ez az egy-két év nettó hülyeség, akitől ezt hallottad, ne fogadj el több tanácsot, mert nem tudja mit beszél.
Nekem több, mint két éves az ssd a gépben (munkahelyi, heti 5-6 nap, napi 9-10 óra) és ezt írja róla az SSDLife:

(#22) F34R

F34R
(veterán)

Inkább veszek ennek az árán (hiába drága ) több terra HDD-t és szevasztok :)

(#23) pilóta válasza F34R (#22) üzenetére

pilóta
(veterán)

És hogy teszed bele a több tera HDD-det a Macbook Air-be?

(#24) Angel1981 válasza pilóta (#21) üzenetére

Angel1981
(veterán)

Igen, nálam is hasonló a helyzet! :)

(#25) F34R válasza pilóta (#23) üzenetére

F34R
(veterán)

nem bele, ráerősítem befőttesgumival :DDD

(#26) pilóta válasza F34R (#25) üzenetére

pilóta
(veterán)

hacsak úgy nem :D

(#27) Oxi válasza KillHates (#20) üzenetére

Oxi
(aktív tag)

Nomen est omen... Utálkozz még egy sort, légyszi! :DDD

Mínusz egy ok a kötekedésre.😛

(#28) M@trixfan válasza Oxi (#27) üzenetére

M@trixfan
(addikt)

És tényleg! P4WN3D :DDD

Nagyon jó, hogy ilyen méretek felé tart már az SSD. Egy másodlagos notebook-ba sem vesz már az ember 128 GB-nál kevesebbet.

twitter: MatrixfanLive

(#29) F34R válasza M@trixfan (#28) üzenetére

F34R
(veterán)

Lol nekem még elsődleges sincs nem hogy 2nd :P
64gb is elég aki tudja mit kell rá rakni. Ahhoz hogy megyek valahova , netezésre egy két dologra max egy kis zene bőven elég nem nootin nézek fHD-t

(#30) KillHates válasza Oxi (#27) üzenetére

KillHates
(nagyúr)

De ha egyszer erről van szó...

(#31) TGWH válasza pilóta (#21) üzenetére

TGWH
(őstag)

Tudja mit beszél, talán pont itt a prohardveren hallotta/olvasta.
Azért az sem mindegy mire használod, kíváncsi lennék napi pár száz gb ide-oda másolgatását is így bírná-e. Mint írtam, én nem értek az ssd-khez, havernak van, ő használja, aszonta prohardveren a vérbeli koczkák közül v.melyik már használni sem meri, nehogy tönkremenjen, meg állítólag masszív másolgatás mellett hamar beadja a kulcsot.

Az ilyen programokhoz annyit, hogy pár hetet adott az egyik vinyómnak a gépben, azóta is köszöni jól van, immár második éve azóta kb. Igaz nem a legtökéletesebb, de szervizben sem találtak hibát - noha én észleltem, hogy nem százas a vinyó -.

(#32) pilóta válasza TGWH (#31) üzenetére

pilóta
(veterán)

Ha ezt mondta, akkor nem tudja mit beszél. Pont.
Most raktam be egy képet, amin egy munkahelyi SSD használatának eredményét láthatod a saját szemeddel. Gyorsnyomdában szolgál, ahol sok gigás rip fájlok mozognak, nagyméretű képek vannak szerkesztve, grafikai programok vannak nyitva egyszerre több is. Napi 9-10 órát megy szinte minden nap. Ez többszöröse egy otthoni felhasználásnak. És még így is szinte kihasználhatatlanul sok van neki hátra.
Lehet, hogy a program nem pontos az előrejelzésben. De ha ezzel a használattal elment két évig, és holnap egyszercsak véglegesen tönkremegy, a túlhasználattól (nem túl valószínű lássuk be), akkor egy otthoni átlagos felhasználásnál 10 évet ki kell bírnia gond nélkül.

Miről beszélünk?

[ Szerkesztve ]

(#33) M@trixfan válasza F34R (#29) üzenetére

M@trixfan
(addikt)

Magát a notebook-ot értettem másodlagos gépnek, nem kettő notebook-ra gondoltam :) Szerintem a 64 tényleg csak akkor elég ha valaki arra használja a gépet amit leírtál. Nekem az átlag használatba beletartozik egy BootCamp partíció vagy egy-két Vmware image, hely a DSLR-ről leszedtt videóknak, képeknek, stúdióprogramok hangmintákkal, stb... Szóval minden oylan átlag dolog ami miatt kell egy notebook a terepen. Ez már pont nem elég 64 gigán. Munkára kell a hely, ezek nem netbook-ok :)

twitter: MatrixfanLive

(#34) TGWH válasza pilóta (#32) üzenetére

TGWH
(őstag)

Így már korrekt a válasz :D Köszönet.

No de azért mégis csak itt, ezen a fórumon, weblapon kezdték el ecsetelni, hogy hamar tönkremehet az ssd...
Ezek szerint bírja, de ez márkafüggő is lehet?
Örülök neki, de ettől függetlenül én megelégszem majd egy olcsóbbal, 64-128 gb-ossal a többi meg hdd-re, ami ne mfontos, pl. mp3-mak :D

(#35) F34R válasza M@trixfan (#33) üzenetére

F34R
(veterán)

Az más ha zenélni akarsz , mondjuk azt sem tenném notebookról , pillanatyni kompozíciót vázlatot lehet dobnék mikor unatkozok , egy számhoz édeskevés csak a sample. Ableton live-al os lehet szépeket tolni csak akkor már tényleg kevés a 64 (win 7 + ez meg az ) Mac-nál meg duplán több mert ha GarageBand ha Logic mind nagyon sok .

[ Szerkesztve ]

(#36) BiP válasza M@trixfan (#33) üzenetére

BiP
(veterán)

Ezek tényleg tök átlag dolgok :)

(#37) pilóta válasza TGWH (#34) üzenetére

pilóta
(veterán)

Szerintem csak egy urban legendről beszélgettek olyanok, akik nem használnak SSD-t.
Pont itt a Ph-n volt egy nagyon részletes és alapos SSD teszt, ami mindent elmond erről is. [link]

(#38) Mr. Byu válasza zotyesz66 (#12) üzenetére

Mr. Byu
(aktív tag)

A memória van az alaplapra forrasztva, az SSD kiszedhető/cserélhető. Csak annyiban speciálisabb, mint egy átlag gépnél, hogy egy standard házas SSD-t nem tudsz belerakni, mert a helyspórolás miatt gyakorlatilag csak a chipeket szerelte rá az Apple az alaplapra, burkolat nélkül.

(#39) Zefír

Zefír
(őstag)

akko rmár inkább veszek egy usb-s, noti vinyós háttértárolót, ( éppen tervezem cserélni a mostani 180as hdd-met egy 64-es ssd-re, és így lenne egy külsőm is)
Ja és tök jó, hogy ilyen gyorsak, csak nem tudom ki használja ki.

Tök jóó meg minden , csak kár, hogy mesterségesen tartják ilyen magason az árakat..
Másfelől szerintem nem a macbook aire-men fogom tárolni a 400GB "családi fotóm" hanem otthon egy háttértárolón, CSAK HÁT A KÉNYELEM...,,nameg a Cloud szolgáltatások melett nem is értem mire ez a nagy kapacitás ;] mondjuk én nem tölteném fel 1 doksimat se senkinek a felhőjébe...

[ Szerkesztve ]

(#40) blackrulz válasza Zefír (#39) üzenetére

blackrulz
(veterán)

akkor inkább vegyél azt, ettől még tény a tény, lesz olyan aki ki tudja ezt használni, és az árat is kifizeti érte röhögve, mert jelentősen megkönnyíti az életét. (exkolléga partyfotós, lagzikamerás. fullhd lagzit nem vágna meg usb-s vinyóról mert beleőszül. filmezni meg luxus egy ilyen ssd...)

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#41) fordfairlane

fordfairlane
(veterán)

Nekem tetszik, az ára is megfelelő. Mondjuk nem vennék ilyet, de már unom ezeket a hülye egyenkommenteket, hogy ki hány mázsa baracklekvárt venne az árából ;]

x gon' give it to ya

(#42) Zefír válasza blackrulz (#40) üzenetére

Zefír
(őstag)

Ezt mondom én is, de ez egyértelmű, hogy nem az átlag ember a célközönség.
Akinek amunkához kell az más kategória..

(#43) staccato

staccato
(tag)

480 GB :Y up

üdv

(#44) JulWCZar

JulWCZar
(senior tag)

Ugyis lemegy az ara nyaron, az Ivy Bridge-es Airben biztos lesz 512 GB-os opcio.

(#45) Zefír válasza JulWCZar (#44) üzenetére

Zefír
(őstag)

Még csak a CES-en mutattak be párat, toshiba pl, nem hiszem, hogy nyárra lemenne annyira az ára, hogy az átlag ember megtudja fizetni..
Amúgy ez nekik jó biznisz, hogy beleteszik a 64gbos ssd-t, aztán ha kell majd te veszel +ba ssd-t, :(

(#46) Lenry válasza TGWH (#31) üzenetére

Lenry
(nagyúr)
LOGOUT blog

Mint írtam, én nem értek az ssd-khez, havernak van, ő használja, aszonta prohardveren a vérbeli koczkák közül v.melyik már használni sem meri, nehogy tönkremenjen, meg állítólag masszív másolgatás mellett hamar beadja a kulcsot.

nettó fasság, de tessék elolvasni a hivatalos Prohardver cikk idevágó részét. nem kell szakértőnek lenni hozzá, csak szorozni kell tudni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#47) JulWCZar válasza Zefír (#45) üzenetére

JulWCZar
(senior tag)

Nem az Apple adja ki ezt, nekik nem jo biznisz eladni a 64 gigasat. Nekik 8 hogy utana a user mit vesz bele.

Viszont ha az Apple hivatalosan is fogja 512 GB SSD-vel kinalni az Airt, akkor ott a felar a 256 GB-osrol megint lesz 150 font.

Akkor pedig az OWC SSD-jet hulye lesz barki megvenni ennyi penzert.

(#48) datatomm

datatomm
(tag)

Ez már valami, végre nem pendrive méret. És ha az ára is elérhető lesz, akkor a HDD-ktől lassan könnyes búcsút vehetünk. Jól teljesítettek.

Jól csak a szívével lát az ember, ami igazán lényeges az a szemnek láthatatlan.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.