Hirdetés

2019. augusztus 20., kedd

(#1) MrM94

MrM94
(őstag)

Hmm,eleg jónak néz ki..
Tesztekre kivancsi vagyok..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#2) Mate

Mate
(MODERÁTOR)

Egy nagyon kezdő kérdés:

A ventik kifelé fújnak vagy befelé szívnak ezeknél? Most tervezem lecserélni a pocihűtőm és gondolkodtam valami ilyesmiben. Ezzel kiváltható a ház tetejében lévő venti is?

(#3) MrM94 válasza Mate (#2) üzenetére

MrM94
(őstag)

Ahogy te felhelyezed, a ventiket.
Legtobb esetben a gephazon belulrol szivjak a levegot es kifele fujjak.Szoval nagyjabol igen,kivalthato..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#4) DigitXT válasza Mate (#2) üzenetére

DigitXT
(nagyúr)

Kifelé fújnak, és igen: nem kell más venti a ház tetejébe, ha ott van 3 a radin.

https://www.youtube.com/user/RKbodyfitness

(#5) X Factor válasza Mate (#2) üzenetére

X Factor
(addikt)

Kifelé fújatni ésszerűbbnek tűnik, ráadásul a ventillátorok megfordíthatóak, ha esetleg a hagyományostól eltérő kialakításban gondolkozol.

I was there the day that Horus fell

(#6) FID válasza Mate (#2) üzenetére

FID
(őstag)
LOGOUT blog (1)

99%-ban kifelé fújnak. Igen kiváltható.

Más: Jó ocsmány így felrakva. Nagyon bután néz ki ahogy a blokktól a radiig megy a cső. :D

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7) Mate

Mate
(MODERÁTOR)

Köszönöm mindegyikőtöknek! :)

(#8) macilaci78 válasza FID (#6) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

90°-kal el kellene forgatni a blokkot. De az nem mutat olyan jól a fotón. ;]

Egyszobás garzon Szegeden a Cserzy M. utcában eladó, akár garázzsal is a parkolóövezet határán. https://ingatlan.com/29949866

(#9) Daywalker válasza Mate (#7) üzenetére

Daywalker
(addikt)

A Corsair pl. a régi H50-en befelé fújást ajánl (lehet h más típusoknál is), hogy hűvös levegőt kapjon a radiátor. De én is kifelé fújó irányba üzemeltetem és bőven ellátja a feladatát egy lassú ventilátorral is. Szóval attól függ mi a cél, de logikusan kifelé fújatni érdemes.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#10) Mate válasza Daywalker (#9) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

Nekem is az tűnt logikusnak, csak abban is van logika, hogy kintről szívjon. Gondoltam inkább rákérdezek vásárlás előtt :D

(#11) nyunyu válasza Daywalker (#9) üzenetére

nyunyu
(nagyúr)

A Corsair pl. a régi H50-en befelé fújást ajánl (lehet h más típusoknál is), hogy hűvös levegőt kapjon a radiátor.

Mondjuk a H50 pont jo pelda, hiszen az eleg kicsi radiator, egy combosabb processzorhoz nem elegendo a hutesi teljesitmenye, nem feltetlenul bolcs dolog a hianyzo virtualis loerokre ratenni meg egy lapattal egy gyengebb oktanszamu benzinnel.

De egy jol meretezett rendszernel nem hinnem, hogy ez 1-2 foknal nagyobb elterest eredmenyezne a viz homersekleteben a venti iranyanak megforditasa, de az meg valamelyest kompenzalhato, ha tobb levegot kergetunk at a radin.
Csak a franc akar hangosabb ventiket hallgatni, ugyhogy eletbelep a leszarom a ket fokot effektus.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) Duracellm...

Duracellm...
(veterán)

"A hőcserélőt ezúttal alapból három darab 120 milliméteres PWM-es ventilátorral látja el a gyártó (melyek egyenként 2000 fordulat/perces fordulatszámon legfeljebb 20 dB(A) zaj bocsátanak ki 99 cfm légszállítás mellett) de igény szerint ez a mennyiség megduplázható push-pull konfigurációban üzemeltetve."

Ugye a zajra gondoltatok? Mármint ebben az esetben a zaj kétszereződik meg, nem a légszállítás.

20dB(A) @2000Rpm/venti: Ezt ugye nem 1m-ről mérték? ;] Noctua mérnökei elég szar munkát végeztek ha 1500Rpm mellett csak 22,4dB(A)-t tudnak hozni

[ Szerkesztve ]

(#13) Menslee

Menslee
(tag)

Youtube-on van egy két leírás arról is hogy mondjuk a két ventis daraboknál az egyik szív a másik meg fúj, nem tudom hogy ezt egy ilyen 3 ventis modellnél hogy szokás....

(#14) KAMELOT

KAMELOT
(nagyúr)

Azokat a csöveket tehették volna pár centivel hosszabbra!
Kicsivel több mint 120euroból már egy komplett víz is megvan!

V1200 - 8CORE - 4K

(#15) shteer válasza Menslee (#13) üzenetére

shteer
(félisten)

valójában a 2ventisnél sem szokás

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#16) shteer válasza FID (#6) üzenetére

shteer
(félisten)

a feliratnak egyenesen kell állnia ;]

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#17) ViZion válasza MrM94 (#1) üzenetére

ViZion
(félisten)

Sokat ne várj a 360 slim raditól, ha figyelted ilyet váltottam le nagyobbra nemrég... ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18) Elpresidente

Elpresidente
(tag)

Gondolkoztam ezen kompakt vízhűtő témán és valamit nem értek. Alap órajelen gondolom sok értelme nincs ilyet használni, erre a célra megfelel egy normál, de hasonlóan csendesnek mondható procihűtő. Ha a tuning a cél, akkor meg nem érdemes egy normál CPU hűtő és a cikkben szereplő vízhűtés közötti árkülönbséget inkább egy drágább, de gyorsabb prociba fektetni? Gondolom az über drága CPU-knál és az extrém tuningnál meg úgysem ez a vízhűtés lesz a befutó...

Xbox gamertag: goserHU

(#19) ViZion válasza Elpresidente (#18) üzenetére

ViZion
(félisten)

Gyári hűtéssel a gyorsabb proci is hangos egy idő után, ez (illetve a jó vizes cucc) meg halk... Igen, van, aki a proci árának többszörösét költi a csendes hűtésre.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20) Elpresidente válasza ViZion (#19) üzenetére

Elpresidente
(tag)

Én sem a gyári hűtésre gondoltam. A cikk szerint kb. 120-130 EUR lesz, ez kb. 36-39ezer Ft, egy csendes hűtés alap órajelű CPU-hoz megállhat 10e Ft-nál. Így még mindig marad 26-29e forintom, ami nem kevés.

Xbox gamertag: goserHU

(#21) KAMELOT válasza Menslee (#13) üzenetére

KAMELOT
(nagyúr)

Úgy szokták, hogy az alsó 3 venti tolja a levegőt és a felső 3 venti meg szívja kifele a levegőt! ÍGy maximális hűtés van a radin!

V1200 - 8CORE - 4K

(#22) nyunyu válasza ViZion (#17) üzenetére

nyunyu
(nagyúr)

Sokat ne várj a 360 slim raditól, ha figyelted ilyet váltottam le nagyobbra nemrég... ;)

Van ertelme csak proci hutesere triplaradit hasznalni?
Nincs az foloslegesen tulmeretezve?

Nyilvan ha a csend a fo szempont, akkor harom alacsonyabb fordulatszamon jaro venti jobb, mint ketto hangosabb.

(#23) nyunyu válasza KAMELOT (#21) üzenetére

nyunyu
(nagyúr)

Úgy szokták, hogy az alsó 3 venti tolja a levegőt és a felső 3 venti meg szívja kifele a levegőt! ÍGy maximális hűtés van a radin!

Amint a radiator eleri a holeadasanak optimumat, onnantol nem lesz aranyos az elerheto hofok javulas, meg a radiatoron atkergetett levego mennyisege.
Csak a hangerot fogod megduplazni, de alig par fokot nyersz csak.

Masodik sor ventivel feleslegesen elhasznalt helyet ertelmesebben is ki lehet tolteni.
Mondjuk egy annyival vastagabb radiatorral. :DDD

(#24) ViZion válasza nyunyu (#22) üzenetére

ViZion
(félisten)

Nem, a tripla radi kevés egy OC-s proci hűtésére... :) Jah, persze, 12 V-on búgatott ventikkel talán nem. De aki vizet épít az nem azért teszi, hogy turbina mellett üljön. Persze kinek mi. :K

[ Szerkesztve ]

(#25) KAMELOT válasza nyunyu (#23) üzenetére

KAMELOT
(nagyúr)

Hát ja vastagabb radi többet ér. Csak feleltem a kolléga kérdésére! De nem is azt írtam, hogy 6000 fordulaton kell búgatni a ventiket! :)

(#24) ViZion: Tehát akkor egy 4820K proci hűtéséhez milyen radi kell?

[ Szerkesztve ]

V1200 - 8CORE - 4K

(#26) FID válasza KAMELOT (#25) üzenetére

FID
(őstag)
LOGOUT blog (1)

(#27) ViZion válasza KAMELOT (#25) üzenetére

ViZion
(félisten)

Passz, nem tudom OC-vel az hány watt, de halk/félpasszív rendszerhez nagy radi kell. Jó a kisebb radi is, ha fújod.

Fid: jah, lehet acéllemez radi is, csak az a 40-50°C víz hőjét kicsit lassan adná le. De egy jó négyzetméter a triplából már biztos elég. :DDD

(#28) sing1ep1ayer válasza Elpresidente (#20) üzenetére

sing1ep1ayer
(őstag)

Neked van igazad. Ha a megmaradt 26-29 eFt-ot mondjuk inkább erősebb procira költöd, akkor nem kell szénné húznod és még halk is marad a hűtés. Vagy elköltöd bármi másra; ennyiből akár egy erős középkategóriás VGA is kijön, vagy egy normális SSD meghajtó... és sorolhatnám.
Ez az egybevizes cooler amúgy is nagyon bután néz ki azokkal az extrém rövid csövekkel. :(

(#29) CoDWaW07 válasza FID (#26) üzenetére

CoDWaW07
(őstag)

nemrossz hűtés :K

FID: :DDD :DDD :DDD

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray

(#30) KAMELOT válasza FID (#26) üzenetére

KAMELOT
(nagyúr)

Azért olyat keresek amit házon belülre tehetek! :) Ami még jól is mutat.

(#27) ViZion: OK! Gondolom egy 3-as radi elég oda!? Amúgy max 130W a TDP!

V1200 - 8CORE - 4K

(#31) ViZion válasza KAMELOT (#30) üzenetére

ViZion
(félisten)

360 és 45 mm vastag biztosan elég. Idle hangtalan lesz jó ventikkel. :K

(#32) FID válasza CoDWaW07 (#29) üzenetére

FID
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Én is várom, hogy a nagyi Stand BY üzemmódba lépjen és akkor megöröklöm ;)

(#33) Deske89

Deske89
(csendes tag)

Azért szerintem ennek már alá mernék tenni egy AMD FX-9590-et úgy, hogy nem félnék attól, hogy leszedi a fejemet a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#34) ViZion válasza Deske89 (#33) üzenetére

ViZion
(félisten)

aham... persze. Alulfeszelve... :D

(#35) nyunyu válasza ViZion (#27) üzenetére

nyunyu
(nagyúr)

Haaaaaaaaaaat, anno direkt azert vettem a Mora2 Core-t, mondvan az elviszi a komplett gepemet passzivan.
Aztan 5 eve elegem lett a juliusi kanikulaban 60 fokos vizhomersekletbol, mivel akkor meg vizfuteses dobozban laktak a vinyoim. (azota kihajitottam a SilentStar Dualboxot, felesleges)

Aztan kiprobaltam 12 centis SilentBlade ventikkel, elso venti felrakasa ~10 fokot jelentett, masodike alig kettot...
Szoval total felesleges 18 ventivel kitapetazni a radiatort.

Vegul beszereztem egy YL 22 centis ventit, most az megy rajta 12V helyett 3.6V-rol. (5V-2 dioda)
Hangjat igy total nem hallani.
Mondjuk a hulye kek LEDeket azota sem kotottem ki, de legalabb azok fenyereje is harmadolodott a minimalis feszultseg miatt.

[ Szerkesztve ]

(#36) TaaT válasza Duracellm... (#12) üzenetére

TaaT
(veterán)

"Ugye a zajra gondoltatok?"

Olvasd inkább így :)

"A hőcserélőt ezúttal alapból három darab 120 milliméteres PWM-es ventilátorral látja el a gyártó (bla-bla-bla) de igény szerint ez a mennyiség megduplázható"

[ Szerkesztve ]

(#37) iguana válasza FID (#26) üzenetére

iguana
(őstag)

toy story. :DD
we have a badass over here:
[link]

képeket nem raktam be, házi feladat rákeresni.
ha ez nem megy el full passzívban, BÁRMIVEL (cpu+vga(k), akkor semmi.
az ár olyan, amilyen maga a szörny: brutális.

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#38) DigitXT válasza nyunyu (#35) üzenetére

DigitXT
(nagyúr)

De legalább nem fáztak. Btw. kihajítani kicsit erős: el is adhattad volna...:))

https://www.youtube.com/user/RKbodyfitness

(#39) Lomha 8V

Lomha 8V
(őstag)

A fenébe, már nekem is be kéne szereznem egy ilyesmit, de nem jutok oda.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.