Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TROG AIR

    aktív tag

    válasz Patice #1 üzenetére

    Korrekt teszt, az eredmény sem meglepő.

    430 pozitív , 0 negatív....

  • sb

    veterán

    válasz Patice #1 üzenetére

    Szintén!
    Főleg mivel nem túl jótékony homály fedi ezeket az AMD és a lapgyártók oldaláról is, hogy mi megy és mi nem. HDMI 2.0, 3D...

    Viszont a teszttel és a felmerült fogyasztással kapcsolatban szerintem valami gáz van.
    Külföldi tesztekben is szórás volt a fogyasztásban, pár helyen 10-15W-tal többet mértek a 200GE-re, de a legtöbb helyen még egy kicsit kevesebbet is, mint a Pentium.
    Gyanítom erősen lapfüggő a dolog és ebben a tesztben is ennek eredményét láthatjuk.

    Én G3900, majd G4600 (ebben már 24EU-s IGP van) után váltottam 200GE-re és nem nagyon változott a fogyasztás. Ráadásul paneltáppal megy, szóval relatíve a valóshoz is közelit mérek konnektorból.

    Idle +4-6W kb. a különbség. A 200GE 30-31W (lap, cpu, 2db ram, sata ssd és 2x3.5" hdd, 2 venti)
    Load (Prime95 és 3Dmark alatt is) kb. hasonló a különbség a G4600-hoz képest. A G3900 kb. 10W-tal kevesebbet evett de ott fele az IGP és -400MHz cpu freki.
    Továbbá alulfeszeléssel inkább Intelen próbálkoztam ami nem sokat, 5W körül hozott még.

    Az is látszik, hogy HDD nélkül (kb. -8-9W) megvan a 16-20/22W-os fogyasztás elvben mindkét oldalon ami itt is kijött az Intelekre (meg HDD nélkül én is mértem már több konfignál).

    [ Szerkesztve ]

  • espat

    tag

    válasz Patice #1 üzenetére

    A Libreelec 9 már csak Intel grafikát támogat hardveres dekódolás szinten, így az AMD processzor alapból kilove (és megjegyzem, hogy az NVidia sincs már támogatva).

    Ellenben egy 10 bites HEVC 4k video lejátszásához már a Kaby Lake-es Celeron G3930 is boségesen elegendo volt a maga HD 610-es integrált grafikájával. HDR egyenlore felejtos Linux kornyezetben. Lejátszani ugyan lejátsza, de nem HDR infokkal kuldi a megjelenito felé. A 400 mbit/s -es HEVC 10 bites Jellyfish demo fájl ugyan már szaggat lejátszás kozben, de ennek a bitrátája úgy érzem egyáltalán nem életszeru.... :-). Az osszes tobbi, kisebb bitrátával kódolt tesztfájl viszont egyáltalán nem okoz gondot a HD 610 grafikának.

    A tesztvideok itt találhatók: http://jell.yfish.us/

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák