Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Patice #1 üzenetére

    Szintén!
    Főleg mivel nem túl jótékony homály fedi ezeket az AMD és a lapgyártók oldaláról is, hogy mi megy és mi nem. HDMI 2.0, 3D...

    Viszont a teszttel és a felmerült fogyasztással kapcsolatban szerintem valami gáz van.
    Külföldi tesztekben is szórás volt a fogyasztásban, pár helyen 10-15W-tal többet mértek a 200GE-re, de a legtöbb helyen még egy kicsit kevesebbet is, mint a Pentium.
    Gyanítom erősen lapfüggő a dolog és ebben a tesztben is ennek eredményét láthatjuk.

    Én G3900, majd G4600 (ebben már 24EU-s IGP van) után váltottam 200GE-re és nem nagyon változott a fogyasztás. Ráadásul paneltáppal megy, szóval relatíve a valóshoz is közelit mérek konnektorból.

    Idle +4-6W kb. a különbség. A 200GE 30-31W (lap, cpu, 2db ram, sata ssd és 2x3.5" hdd, 2 venti)
    Load (Prime95 és 3Dmark alatt is) kb. hasonló a különbség a G4600-hoz képest. A G3900 kb. 10W-tal kevesebbet evett de ott fele az IGP és -400MHz cpu freki.
    Továbbá alulfeszeléssel inkább Intelen próbálkoztam ami nem sokat, 5W körül hozott még.

    Az is látszik, hogy HDD nélkül (kb. -8-9W) megvan a 16-20/22W-os fogyasztás elvben mindkét oldalon ami itt is kijött az Intelekre (meg HDD nélkül én is mértem már több konfignál).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák