Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz BerserkGuts #80 üzenetére

    Nagyon leegyszerűsíted és fordítva látod.
    1. A320: én pl azt vettem. Mi a rákért vettem volna mást mikor lockolt procinak indult a 200GE.
    (Egyébként még most is van némi pozitív anomália így is, mert az unlock óta a BIOS szerint tudtam húzni. :D Win alatt már más, ott kb. 50-50% írja a progik közül, hogy húzva van vagy nincs. Valójában nincs, mert ugyanannyi pontot dob minden teszt. Hwinfo szerint a max órajel 3.6 - amire belőttem, a CPB órajel (ami 200GE-nél nincs és le is tiltottam :D) 3.2... egyébként a bios szerint 3.6-on megy. :D
    2. Ha utólag be is jött a tuning. Érdemben fel tudod tolni 3.8-ra ha B-s lapot veszel. Megváltod a világot 3.2-ről? Nem nagyon. Ha a fogyasztás is érdekel akkor 3.6 fölé nem érdemes tolni.
    3. Arányok: 16k-s proci alá nem raknék 20-25k-s lapot. Lásd fentebb.. minek?
    4. Miért nem 2200G? Ennyi erővel miért nem R5 2600? Adott célra érdemes venni bármit, a többi az igazi pénzkidobás. Ha nem használod mire mész a jövőállósággal, jobb ár/teljesítménnyel? Netes gépbe ez is tökéletes, meg nem mondom, hogy azt nyomkodom SATA SSD mellett vagy az NVMe-s R5 2600-as desktop gépem. Persze átlag progiknál, nem photoshoppal... pedig minden sz*rra allergiás vagyok.
    Én meg pl. HTPC/NAS-ra vettem. Ott is malmozik, fut rajta ftp, kodi, emby szerver, virtualboxban egy xpenology, tud gpu-ból hw transzkódolni. Átlag terhelése így is 10-20%.
    A paneltáp 180W, de kb 120 felett már hűtés kell neki, külső kocka 75W. Ennek is kényelmesebb, hogy 55W körül megáll max. Akkor minek a 30k-s 2200G?

    Szóval a tuti megmondása előtt érdemes lenne körülnézni, hogy minden célra más az optimális megoldás. ;)

Új hozzászólás Aktív témák