Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hibavissza

    veterán

    válasz Stauffenberg #50 üzenetére

    Hol tájèkoztatott az inkompatibilitásról a mikrofos? Sem a dobozon, sem számlán, sem a prosiban, sem a hírdetèsben nem szerepelt. Forrás? A többi csúsztatásodra már nem reagálnèk. Ja, kifelejtettem a vègèről: te retardált kis pöcs. Ha már bátran hülyèzel.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz hibavissza #51 üzenetére

    Megérkeztünk a szakmai alapokon űzött érvelés csúcspontjához! :R Megértem a csalódottságodat, én is bánom a pillanatot, amikor boxot vettem, de ez itt az xbox topik, mégis mit vártál, ha nem azt, hogy itt az XO-t pártoló keménymaggal találkozol majd? Stauffenberg kolléga ráadásul teljesen normális hangnemben állt le veled vitatkozni, nézz át egy Ryzen vagy Apple topikba, ott mi megy.

    Ugyanazt tudom javasolni, mint amit nekem is írtak anno itt is, másutt is: add el a pics*ba az egészet, egyszer buksz rajta, de legalább nem idegesít fel folyamatosan. Én is csak azért tartom meg, mert egyrészt lesz@rom mindkét konzolt, másfelől néhány havonta eljön valaki, akivel bebaszva ugrálunk egyet a Kinect előtt a Fruit Ninjára, vagy beverjük egymás arcát Tekkenben, és ennyi. Másra én sem használom már a Boxot, és a Nejem is csak a Just Dance-nek esik neki, nagy ritkán.

    Egyébként, MS-től én sem veszek többet semmit, ami nem szoftver. Volt Win8-as tabletem, kinyírták. WP-ből egy rakat nekem is, a családnak is, kinyírták. XO Kinect, kinyírták. Nulla következetesség van a cég stratégiájában, de aki kicsit is otthonosan mozog a szoftvervilágban, ezen már meg sem lepődik, szerintem, lásd a csempés ámokfutást, amit még a szerver vonalra is ráhúztak, mostanában meg egyre több szinten szakítanak vele.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Hibavissza:

    Többek között itt is tájékoztatott arról a Microsoft, hogy az Xbox 360 és az Xbox One Kinect nem kompatibilis egymással, más a szenzor, más a látószög.

    Továbbá a BC program lényege, hogy csak a BC listán lévő játékokkal tudsz játszani XO-n (ez a lista folyamatosan bővül). Nem tűnt fel, hogy egyetlen X360-as Kinect játék sincs azon a listán?

    Lépj túl ezen. Nem olvastál utána, nem kérdeztél a fórumban vásárlás előtt, rosszul költötted el a pénzed és ezért mindenki hibás csak te nem.

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz Stauffenberg #47 üzenetére

    Lehetne mondani, hogy -mint sok minden- ez is csak nézőpont kérdése, de ez esetben sajnos nem az. A MS kitalálta egy csomó -már elnézést- orbitális f#&@got... a Sonynak mást nem kellett tenni, mint annyit mondani, hogy: "nálunk ez pont ellenkezőleg lesz". Ez lenne a kampány kimaxolás? nem, igazából ezt még te sem hiheted el. :D A szlogen akkor állná meg a helyét ha a sok exkluzív nem csak igérgetve lenne, hanem jönne is. (AAA-s címekre gondolok, nem indie marhaságokra) Miért van az, hogy a Sony és Nintendo tud erre hangsúlyt fektetni az MS meg nem?

    Az apple szindrómához meg annyit, hogy az applenak is működik -valószínűleg nem véletlenül- és amint látható a Sony-nak is bejött. Egy konzollal az ember játszani akar, nem netezni meg telefonálni. Szerintem ilyen egyszerű. (persze ha vannak plusz funkciók az jó, de ha pl. a plusz funkció csak az eredeti cél kárára megy, az már nem jó)

    A kinectes vitába is beleszólok picit, mert az átalad linkelt FAQ-ban ha rákeresel a "kinect" szócskára NINCS ott direktben hogy a régi kinect-es cuccok nem fognak menni az újon, ez van ott (van ott még 1 ami a mikrofon kikapcsolásról szól, de az már tényleg nem lényeges):

    How is my new Kinect sensor different from the Xbox 360 Kinect Sensor? Can I use the Kinect sensor from my Xbox 360 with my Xbox One?

    The new Kinect for Xbox One features a 1080p camera and can accommodate smaller play spaces than its Xbox 360 predecessor. It also features a 1:1 movement ratio with little to no lag.

    Use of the Kinect sensor is optional with Xbox One. But some features, like automatic player identification and voice/gesture control, won't work without it.

    Note The Xbox 360 Kinect Sensor will not work on Xbox One.

    Ebből nekem sem jön le az hogy a régi kinect-es játék ne menne semmiképp (az hogy listán nincs rajta, meg nem jelenti hogy nem is lehet ugye....mert bővül)

    [ Szerkesztve ]

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz sad_Vamp #54 üzenetére

    "A MS kitalálta egy csomó -már elnézést- orbitális f#&@got..."

    Így van, én is ezt írtam.

    "a Sonynak mást nem kellett tenni, mint annyit mondani, hogy: "nálunk ez pont ellenkezőleg lesz". Ez lenne a kampány kimaxolás?"

    Igen. A bevezető kampány állandó visszatérő eleme volt, hogy azt sulykolják, hogy a PS4 azért jobb játékra, mert csak játékra jó. Én már akkor is húztam rá a számat, mert egy baromság, attól még nem ment semmi a játék rovására, mert kaptál egy féllábú médiacentert is.

    "A szlogen akkor állná meg a helyét ha a sok exkluzív nem csak igérgetve lenne, hanem jönne is."ű

    Egyetértünk. Szerinted miért váltok PS4 Pro-ra? A generáció amúgy jól indult, nem volt tökéletes sem a Quantum Brake, sem pedig a Ryse, de mindkettőnek van egy elég jó hangulata és AAA címek. Én ezeket az új ötleteket hiányolom a Microsofttól, mert a platform egyáltalán nem indult rosszul, valahol menet közben sikkadtak el az új IP-k. Bár a Forzákat nagyon szeretem és a Forza Horizon vonalat messze a legjobb, legigényesebb, legprofibb árkád autós játéknak tartom, azért ennyi nem elég a marasztalásra.

    "Egy konzollal az ember játszani akar, nem netezni meg telefonálni."

    Ez ugyanolyan marhaság, mint 10 éve az "ember telefonnal csak telefonálni akar". Miért ne akarhatna valaki filmet nézni rajta? 4K Blu-Ray lejátszásra a két konzol közül csak az Xbox képes. Ja de nem megy olyan egyszerűen az enkórrol letöltött BD Rip a fapados NAS-ról átlőve? Hát tényleg nem.

    "persze ha vannak plusz funkciók az jó, de ha pl. a plusz funkció csak az eredeti cél kárára megy, az már nem jó"

    Ecsém... hányszor megkérdeztem és hányszor nem válaszoltatok, de megkérdezem újra: Milyen téren érzed azt, hogy a játék kárára megy az, hogy az Xbox egyben egy fapados médiacenter is? Szarakodik az otthoni hálózatról streamelt film feliratával, ezért nem megy a Forza Motorsport? Vagy hogyan? Hogyan megy ez a játék kárára?

    Okos TV-m van, ezért egy percig sem használtam a One S-em médiacenternek és egy egészen icipici korlátot sem éreztem azzal kapcsolatban, hogy ne tudnék vele játszani. Látod... te is bekajáltad a Sony marketing bullshitjét, te is elhiszed, hogy az Xbox egy szar játékgép, mert mindent tudni akar és mindent csak közepesen tud, de közben nem tudod megfogalmazni, hogy miben érzed hátrányát játéknál.

    "Ebből nekem sem jön le az hogy a régi kinect-es játék ne menne semmiképp (az hogy listán nincs rajta, meg nem jelenti hogy nem is lehet ugye....mert bővül)"

    Tényleg le kell menni erre a "macskát ne rakd a mikróba" szintre? Mert nincs odaírva, hogy nem lesznek benne X360-as Kinect játékok a BC programban, akkor az már azt jelenti, hogy a Microsoft azt ígérte lesznek? Soha nem ígért ilyet, sőt a BC programot is úgy reklámozzák, hogy tessék, itt vannak a kompatibilis játékok, folyamatosan bővítjük a listát, de nincs arra semmiféle ígéret, hogy mik kerülnek még bele. Ráadásul elég beütni Google-be, hogy lesznek-e BC-s X360 Kinect játékok és tornyosulnak a hírek, Microsoft megnyilatkozások, hogy nem lesznek.

    Én bármikor hajlandó vagyok beállni a fikázók közé, akik a Kinect kinyírása miatt rinyálnak, többször megtettem az Xbox One topikban is, többször el is lettem küldve az anyámba... de azért erős túlzás, hogy valaki képtelen egy minimális szinten is tájékozódni és az egészet rákeni másra, hogy őt most itt nagyon csúnyán átverték.

    [ Szerkesztve ]

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz Stauffenberg #55 üzenetére

    Ecsém... hányszor megkérdeztem és hányszor nem válaszoltatok, de megkérdezem újra: Milyen téren érzed azt, hogy a játék kárára megy az, hogy az Xbox egyben egy fapados médiacenter is? Szarakodik az otthoni hálózatról streamelt film feliratával, ezért nem megy a Forza Motorsport? Vagy hogyan? Hogyan megy ez a játék kárára?

    Én szívesen válaszolok: Ezt általánosságban értettem, nem konkrétan a Xbox dologra. Én sem mondtam hogy az Xbox rovására menne, az Xbox rovására az ment, ahogy elcseszték a bevezetőt, és sokkal inkább a média dolgokra koncentráltak a bemutatón mint a játékokra.... egy konzolnál... érted?! :DD (de azt hiszem itt már körbe körbe járunk :D ) Telefonnál pl. pont látom kárát is, a telefon állandó kapcsolattartásra van, ha minden lótúrót a telefonodon csinálsz, örülhetsz ha délutánra nem merül le és akkor már szívás, ha nincs nálad töltő.

    Okos TV-m van, ezért egy percig sem használtam a One S-em médiacenternek és egy egészen icipici korlátot sem éreztem azzal kapcsolatban, hogy ne tudnék vele játszani. Látod... te is bekajáltad a Sony marketing bullshitjét, te is elhiszed, hogy az Xbox egy szar játékgép, mert mindent tudni akar és mindent csak közepesen tud, de közben nem tudod megfogalmazni, hogy miben érzed hátrányát játéknál.

    Szögezzünk 2 dolgot:
    1. nem kajáltam be semmit (mert nekem van: X360, Wii, PC és egyik új hullámos konzolom sem, nincs meg a must have érzés és az MKX-en és esetleg az Injustice2-őn kívül nem találtam meg a must have játékokat sem, az előző gennél ez sokkal erősebb volt valahogy.)
    2. Nem érzem gyengébb játékgépnek X1-et. Gyengébbnek a körítést érzem, ahogy te is írtad jól indult (Ryse stb), aztán elkezdtek belekakálni az MS-nél... Szóval nem a HW hátránya, hanem a ökoszisztémáé, hogy nincs rá egy új magas -akkora durranású mint a HALO vagy GoW volt- szintű exkluzív franchise. És hogy az eredeti 5letekből is inkább elvettek mint hozzáraktak. Miből tartott volna a pl. az Msnek digitális vásárlás esetén bevezetni a kölcsönadás lehetőségét (ellenőrzés mellett - értsd internet)
    látod én pl. az okostévémen 1x sem kapcsoltam be a lejátszást mert csak forced 50 meg 60p-t tud. Dedikált lejátszót használok. Látod? Mások vagyunk. :)

    Kinect: engem az egész téma nem érdekel nincs kinectem 360-ra sem, de ha azt vesszük, hogy a kezdeti listán csk pár játék volt sokan joggal hihették, hogy majd jönnek azok is (persz ez még az elején volt érvényes, mára már lehet sejteni). De amint látod még az aktuális faq-ban sincs egyértelműen megfogalmazva, de igazad van, a listából most már lehet rá következtetni.

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz sad_Vamp #56 üzenetére

    "Ezt általánosságban értettem, nem konkrétan a Xbox dologra."

    Akkor nem értem mi helye van ennek pont itt és így.

    "Telefonnál pl. pont látom kárát is, a telefon állandó kapcsolattartásra van, ha minden lótúrót a telefonodon csinálsz, örülhetsz ha délutánra nem merül le és akkor már szívás, ha nincs nálad töltő."

    És mennyivel több mindent el tudsz intézni vele. Én dolgozom rajta, út közben emailezek, felhőben lévő munkafájlokat bűvölök, navigálok, környéken lévő üzleteket keresek és amióta főleg chat/voip appokon keresztül kommunikálok az ismerőseim nagy részével, még kevesebbet is költök telefonszámlára. Ennyi lenne a nagy érv az okostelefon ellen, hogy hamar lemerül? Vegyél olyat, ami nem.

    Mellesleg Xboxon szoktam a böngészőt használni. Kell egy vezeték nélküli billentyűzet és tök kényelmesen a kanapéból is tudok netezni. A telefonom ilyenkor touchpad-ként funkcionál. Ezt főleg akkor használom, mikor átjönnek páran és a TV-t körbeülve akarok valamit megmutatni. De már próbáltam a Skype-ot is, jópofa mikor átjönnek rokonok, körbeülik a kanapét és beröffentem a videochatet a Kanadában élő családtagokkal.

    "Miből tartott volna a pl. az Msnek digitális vásárlás esetén bevezetni a kölcsönadás lehetőségét (ellenőrzés mellett - értsd internet"

    Ez volt a terv. Nehezítették volna a lemezek kölcsönadását, de cserébe 10 gépre tudtad volna megosztani a játékaidat. Most is van azért ilyen, de csak 2 gép között lehet keresztbe "home"-olni és csak a digitális játékokat.

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz Stauffenberg #57 üzenetére

    Kérlek mutass 1 okostelefont legalább 2hét készenléti idővel (akkor normál használat mellett talán ki is bír 3-5 napot)

    Ez volt a terv, de ahogy te is írtad, jóformán mindenestül eldobták, mi lett volna ha digitális játékoknál "bemutatják" hogy is működik ez? Majd a userek pedig eldöntik hogy számukra mennyire jó vagy nem jó ez.... és ebből már lehetne következtetni az X1-360-ra :D (vagy bárhogy is nevezzék majd).

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz sad_Vamp #58 üzenetére

    "Kérlek mutass 1 okostelefont legalább 2hét készenléti idővel (akkor normál használat mellett talán ki is bír 3-5 napot)"

    Miért nem rögtön 3 év üzemidővel? Vagy 30 évvel? Van így értelme vitázni? Igen, a telefonok üzemideje nagyot csökkent, cserébe kapsz is valamit. Butatelefont még mindig vehetsz ha neked butafunkciók kellenek. Mellesleg te a délutánra lemerülést kritizáltad. Egy izmos akkuval és Snapdragon 6xx-el hajtott telefon még erős gyötréssel sem fog délutánra lemerülni, izzadás nélkül kibírod vele estig.

    "Ez volt a terv, de ahogy te is írtad, jóformán mindenestül eldobták"

    Mert a Sony szarba döngölte az egész koncepciót. A Microsoft bemutató után volt a Sony show az E3-on és ott mutogatták gúnyolódva, hogy náluk a játékok odaadása azt jelenti, hogy a lemezt átnyújtod a haverodnak. Az ezen való élcelődést később sem engedték el, mire a Microsoft visszavonta az egészet már az Xbox One piacra kerülése előtt. Hogy így jobb-e vagy az eredeti terv lett volna jobb, azt én nem firtatom, mivel sok kérdés a levegőben maradt és megválaszolás helyett kidobták az ablakon az egész elképzelést. Ha tényleg működött volna az, hogy 10 gép között megoszthatók a digitális játékok és egy időben játszhatnak (akár egymással is), az szerintem hatalmas lett volna. Most 2 gép között működik (akár Xbox - Win10 PC viszonylatban is, ha az adott játék Play Anywhere).

    [ Szerkesztve ]

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz Stauffenberg #59 üzenetére

    Annyiból van érteleme vitázni hogy most egy normális butafon készenléti ideje 4-6 hét... ennek fényében azért a 2 hét nem lenne feltétlen irreális.

    Az hogy minden játék a dobozosak is úgy legyenek, az hülyeség is volt, de attól az digitálisoknál még meg lehetne próbálni akár most is... Szerintem nem kell a Sony-ra kenni az MS b&lf@#zságát. :N

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz sad_Vamp #60 üzenetére

    A kettő nem megy együtt. A Microsoft (gondolom én) alapul vette, hogy egy lemezes változat átlagosan hány kézen megy át, egy átlagos játékosnak hány barátja van akivel megosztana digitális játékot, a digitálison nagyobb a profit margin és kidobott a csodakalkulátor egy számot, hogy hány gép felé legyen megosztható a tartalom. De amíg pörög a használt lemezes kereskedelem, addig nem lesz rentábilis a "10 gépre megosztható játékkönyvtár".

  • hibavissza

    veterán

    válasz Stauffenberg #53 üzenetére

    Megy ez hülyézés nélkül is.

    Természetesen igazad van abban, hogy nem 1000%-os volt az információm a vásárlás előtt (most abba ne menjünk bele, hogy a 10 éves fiam vetette). Másrészt ha egy szórakoztatóipari termékének megvásárlásához fórumban kell kérdezgetni akkor megette a fene....

    Szerencsére M$ hardver többet nem károsít meg engem és senkit az ismerőseim közül. Ennyiben mindenképp megérte a tanulópénzt.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz hibavissza #62 üzenetére

    "Másrészt ha egy szórakoztatóipari termékének megvásárlásához fórumban kell kérdezgetni akkor megette a fene"

    Nem kell kérdezgetni. A Microsoft összesen egy kézzelfogható játéklistát ígért a jövőbeli bővítés lehetőségét nyitva hagyva. Nem többet. Te megvetted a gépet úgy, hogy olyan játékokkal terveztél játszani, amik nincsenek rajta ezen a listán.

    A tájékozódás már csak opcionális lehetőség ha szeretnéd tudni, hogy számodra kedvező irányba fog-e bővülni a lista a jövőben. Elég lett volna a Google-be beütni és tucatjával kapnád a találatokat hírekről, amelyekben a Microsoft már a BC program bevezetése előtt arról beszél, hogy technikai okokból nem lesznek Xbox 360-as Kinect játékok emulálva Xbox One-on (ami amúgy egy bullshit rizsázás volt, de attól még kiderül belőle, hogy reménykedni felesleges). Továbbá ugyanezt megkérdezhetted volna a fórumon is. Nem egy teszkóba betért fogalmatlan átlagvásárló vagy, akit megtévesztett egy termékleírás, hanem egy aktív fórumozó, akinek felróható az, hogy minimálisan sem volt körültekintő. Ha ezen ment félre az egész Xbox One beruházás, akkor meg főleg.

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz Stauffenberg #63 üzenetére

    Mondjuk en arra sem emlekszem hogy ez a BC dolog fel lett volna tuntetve a dobozon... de ha rajta is volt (vagy mas promoanyagban) bizonyara melleirtak hogy bizonyos cimekre vonatkozik csak.

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • Timer

    veterán

    Kicsit más. Ez az új update nálam egész kellemes GUI sebességét hozott. Pont olyan, mint amilyennek lennie kell, meg vagyok lepődve.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz tDr1v3r #64 üzenetére

    "Play select Xbox 360 games"

    Így van ráírva a One S-em dobozára. Ha meg felmész a weboldalra tájékozódni, ott is a listára hivatkozik. Semmi ígéret arra, hogy mivel fog bővülni, ha nincs az általam keresett játék a listán, nem veszem meg a konzolt és kész. Ha mégis, az a saját felelősségem.

  • LouiS22

    veterán

    válasz Timer #65 üzenetére

    Nekem meg még tetszik is ez a GUI :)

    Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Új hozzászólás Aktív témák