H​ir​d​e​té​s​

2017. november 22., szerda

(#1) Balika911

Balika911
(PH! nagyúr)

Na, ezek a szerkentyűk nekem nagyon bejönnek! Kis passzív rendszer, HDMI 2.0 és M.2 SSD támogatással, gyakorlatilag konyhakészen. Netezős gépnek, plusz pár alap feladatot ellátni kiváló. Szülőknek idővel szerintem megy is egy ilyesmi a mostani helyett. Ironikus, hogy a mostanit hívják asztalinak (desktop), de a mérete miatt az asztal alatt van. :)

(#2) Csabroncka

Csabroncka
(PH! addikt)

Akinek nem volt még NUC gépe, csak sejteni tudja, hogy jó érzés egy ekkora aprósággal dolgozni. Az áruk horror, de a minőségük és a hozzájuk járó támogatás kiváló!

"in medias res" Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#3) Flashback válasza Csabroncka (#2) üzenetére

Flashback
(PH! addikt)

Szerintem meg nem...
A tavalyi év végi 3455-ös NUC 36e környékén kapható! Abba már csak SSD és RAM kell.
Ha nincsenek nagy igények egy konfig simán kijön 57e környékén.
Konkrétan ez a proci van a 150e+ NASokban. 4 magos Kaby Lake, simán megy rajta a transzkódolás és a virtuálizáció is támogatott. Szóval ezzel bőven az irodai használat felett van...
Nem mellesleg passzív és a monitor hátuljára lehet csavarozni!
Így egy normális asztali konfiguráció ára is olcsón tartható. Ahova nem szükséges a mobilitás oda kiválló és olcsó alternatíva.

[ Szerkesztve ]

Everything begins with an idea...

(#4) StLui válasza Flashback (#3) üzenetére

StLui
(PH! kedvence)

[link]

Felkeltetted az érdeklődésem. Innen vehető? Főcím alatt 8GB ram (max 8GB), és win10. Leírásban ram és win nélkül.

"Különben is az agyvelőm meg van hűlve, és az ilyen hosszú szavakat nem szeretem"

(#5) S_x96x_S

S_x96x_S
(lelkes újonc)

A mostani 6 részletes adatait itt lehet megnézni
http://ark.intel.com/products/codename/126293/Dawson-Canyon

(#6) Lacok válasza Flashback (#3) üzenetére

Lacok
(őstag)

A horror árat szerintem Core processzorokkal szerelt NUC konfigokra érti nem az olcsóbb Pentiumokkal vagy Celeronokkal szerelt változatokra.

(#7) troviko

troviko
(fanatikus tag)

HTPC-nek simán el tudnék fogadni egy ilyet, eddig egyedül az tartott vissza, hogy nem volt belőle passzív hűtés. Már persze gyári Intel, mert a Zotac és társaik csináltak passzív verziókat, illetve jó drágán külön házat is lehetett venni hozzájuk, csak én jobban szeretem a kész megoldásokat.
Szóval részemről nagy piros pont a passzív verzióknak, és majd 1 év múlva, mikor lejjebb megy az árok, venni is fogok egy ilyet.

Sony Fan, Samsung hater -> Samsung fan, Sony hater - Nem én változtam, a piac... - Most S7E, és rühellem...

(#8) joe979 válasza StLui (#4) üzenetére

joe979
(fanatikus tag)

Így van. Nem jár hozzá semmi sem. Amiben van SSD,RAM és WIN10 az a NUC6CAYS. De ennek már borsos ára van.

Szissz

(#9) arn

arn
(PH! nagyúr)

anyameknak vettunk egy ket eve, nagyon bevalt :) egy kis helyre befert nekik egy 19es monitor, melle a gep.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc): http://hardverapro.hu/apro/keresek_egy_csomo_fele_cuccot

(#10) hunluki

hunluki
(tag)

Hibátlan Hackintosh alapanyag :) Ha már az alma nem csinál mac minit, akkor össze lehet pakolni így :D

(#11) Balika911 válasza arn (#9) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Nekünk is ilyenre kéne. :)
A tietekben milyen processzor van? Érdemes Core-ral nézni, vagy jó a kisebb is?

(#12) sb válasza Flashback (#3) üzenetére

sb
(PH! kedvence)

Ez nem Kaby Lake magos.
Ettől még elég egy kis netezős gépnek, de azért nagy a különbség a két proci között. Ahogy az árak is mutatják... 4-500USD-s áron viszont ezek a Core magos NUC-ok elég horror áron vannak sajnos.

@arn:
Én viszonylag sok ITX gépet építettem már de valahogy az ilyen jellegű miniatürizálás sose vonzott. Az ITX ház is elfért az asztal mellett/alatt ha már az kellett. Valahogy akkor hozadékát már nem láttam volna az ilyen kis gépnek. Persze ha olcsón van akkor nyilván jó. :)

eladó cuccok: Phenom II X4+GTX460 1GB konfig, Samsung SSD-k, Tp-Link WDR3600, Modecom Feel 202 mITX ház...

(#13) Davs

Davs
(tag)

Ki tudna valtani egy ilyen PC egy notebookot (a passziv hutes miatt kerdezem)? Heti 2x hurcolok jelenleg egy 14"-os i5-3230M-es notebookot, de mindket helyen van kulso monitor, billentyuzet stb. Elvileg lehetne notebook helyett egy ilyen kis gepet hurcolni, meg talan konnyebb is lenne.

(#14) b.

b.
(PH! addikt)

Multimédiára mennyire lennének ezek jók? 4 K videókkal elboldogulnak?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso)

(#15) sb válasza b. (#14) üzenetére

sb
(PH! kedvence)

A Kaby Lake magos procik egészen biztosan. HEVC 4k main10 megy hw-ből. A HDMI 2.0-án pedig ki is jön 4k60Hz-en.

Az Atomokról nem tudom most fejből, a többit érdemes átnézni, mert az Intel évente nyírbálja oda-vissza, hogy mi mit tud. 2-3 éve az Atomok még többet tudtak, mint a kisebb core magos IGP-k. Pl. 3D. Aztán kikerült ez-az a támogatási listából. Pl. Skylake-nél is mindenhol leírták, hogy HEVC 8bit hw-ből megy, 10bit pedig hibrid-hw. Aztán kiderült, hogy a kisebb IGP-k azt sem tudják, pl. Celeronban.

[ Szerkesztve ]

eladó cuccok: Phenom II X4+GTX460 1GB konfig, Samsung SSD-k, Tp-Link WDR3600, Modecom Feel 202 mITX ház...

(#16) b. válasza sb (#15) üzenetére

b.
(PH! addikt)

wow. köszi, utánanézek. olyan 60 K környékén egy régebbi kis masina nekem tökéletes lenne.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso)

(#17) arn válasza Balika911 (#11) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

akkor eleg nagy szakadek volt a celeron es az i3 kozott, igy i3 lett - az meg a broadwelles. nekik boven eleg mindenre - kerult meg bele 8g ram es 256m ssd. a wifi antennaja azon helyen kicsit gyengecske, de normal korulmenyek kozott nem hiszem, hogy problemas (ott tul sok a fal a router es a gep kozott).

(#12) sb: ott a konyvek kozott elvan a polcon, arban meg akarhogy szamolgattam nem igazan volt jelentos kulonbseg. igazabol el lehetett volna dugni a monitor mogott is, de neha kellenek a csatlakozok, es jobb kapcsolgatni is. a monitorban van hangszoro.

[ Szerkesztve ]

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc): http://hardverapro.hu/apro/keresek_egy_csomo_fele_cuccot

(#18) Csabroncka válasza Flashback (#3) üzenetére

Csabroncka
(PH! addikt)

Ahogy lentebb is írták, azért a Pentiumokkal vagy Celeronokkal szerelt változatok erősen korlátozott képességűek, viszont a Core procisok okésak, de drágák, mert ennyi pénzből asztali gép építhető!

(#19) sb válasza arn (#17) üzenetére

sb
(PH! kedvence)

Ezért írtam, hogy árfüggő. Azért a cikkben lévő 500 USD meg a linkelt 40-50k HUF árak között elég nagy a különbség. Utóbbi simán az a kategória ami alatt nehéz kihozni bármit is.

(#20) headhunter válasza sb (#15) üzenetére

headhunter
(őstag)

Ezek közül, mind a kettő tudja a HEVC 4K Main10-et? [link], [link]

(#21) Balika911 válasza arn (#17) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Értem, köszönöm az infót! :)

(#22) AGE-T válasza headhunter (#20) üzenetére

AGE-T
(őstag)

A második biztosan.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#23) headhunter válasza AGE-T (#22) üzenetére

headhunter
(őstag)

Vorke V2 Plus 2x annyiba kerül, de jobb vételnek tartom, időtállóbb. (+"Tréfa" és Vám ne jönne rá.)

Fogyasztás kicsit több, mint a N4200-as Voyo V1-nél: [link]

[ Szerkesztve ]

(#24) AGE-T válasza headhunter (#23) üzenetére

AGE-T
(őstag)

Vámmal már nem annyira jó.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#25) SunMount3r

SunMount3r
(PH! addikt)

Ezek drágák. De ez az régebbi NUC még megéri az árát?!

Hasonló összegért jó lenne valami ilyesmi mini/barebone PC, akár Zotac, vagy Gigabyte, ASUS stb. is. Az alap dolgokat kellene hogy ellássa, semmi játék, de arra jó legyen még jó-pár évig. Tudtok esetleg valamit ajánlani?! :F

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#26) SunMount3r válasza SunMount3r (#25) üzenetére

SunMount3r
(PH! addikt)

De ez az régebbi NUC még megéri az árát?!-> Most nézem, hogy nem igazán, ez az N3050 még a leváltandó 2008-as notim-ban lévő T4300-as procinál is gyengébb. :( Ilyen csigára meg nincs szükségem, biztos throttling-olna is mint állat...

[ Szerkesztve ]

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#27) Csabroncka válasza SunMount3r (#25) üzenetére

Csabroncka
(PH! addikt)

-

[ Szerkesztve ]

(#28) Csabroncka válasza SunMount3r (#25) üzenetére

Csabroncka
(PH! addikt)

Azt hiszem az I5-ös Haswell procival szereltek most olyan 80-90 környékén (vagy még olcsóbban) mennek a használt piacon felszereltségtől függően. Én az i3-al minimumon, de tolom élvezhetően a Maffia 2-őt ;] .

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.