Hirdetés
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Kirúgással fenyegeti mérnökeit az Intel vezére
- Apple asztali gépek
- Megkezdte a Zen 7 tömeggyártására való felkészülést az AMD
- Még két évnyi memóriaparát jósol az AMD globális alelnöke
- Projektor topic
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
pzstm
titán
+1, az engem is de nagyon.
nem véletlenül találták ki a Ribbon-t....
voltam egy előadáson, ahol egészen az őskorszaki office-tól bemutatták, mennyire hatványozottan nőtt az egyes menük száma.....
sőt az sem véletlen, hogy melyik menü merre van..... (CEIP)

-
Sweet Lou 6
addikt
-
ntomka
nagyúr
-
Dave™
nagyúr
Én meg a 2003-as kusza lenyíló, soklépcsős menüjétől szaladok ki a világból. Aki a ribbon-ban nem találja meg pikk-pakk amit keres, az inkább ne használjon számítógépet. Tematikus, logikus és átlátható. A 2003-ról ez nem mondható el. Ráadásul azoktól a grafikon-varázslóktól kiráz a hideg, 2007-ben ez is sokkal inteligensebb. A 2010 meg egyenesen király!
-
moonman
titán
-
sagvary
aktív tag
Nagyon zavar a 2007-es fejléce, ha a 2010-es is ilyen lett, akkor marad a gépemen a 2003-as.
-
fatal`
titán
-
pzstm
titán
tudok róla hogy van ilyen.....be is linkeltem......de ezt magyarázd el annak az emberkének is, aki szerint a Lotus Notes-nál jobb levelezőprogramot álmodni sem lehetne

-
fatal`
titán
talán arra gondolnak, hogy ezzel találkoznak a munkahelyeken is...

Nem mondok nevet...de igen nagy és neves cégről van szó, ahol 1 éve váltottak Office 2003-ra...addig Office 2000 és Office XP volt gépeken.....
Aztán most csodálkoznak, hogy a PSZÁF is már docx-ben és xlsx-ben küld dolgokat, és nem tudják megnyitni

floatr: mi is a baj azzal a ribbonnal? (csak mert miután már rájöttek, hogy gyorsabb vele a munka és teljesen jól használható, arról nem is beszélve, hogy totálisan személyre szabhatod, nem csak Office illetve nem csak MS termék használ Ribbon menüt...

és gondolom (milliós szoftverekről van szó, amiket igen komoly munkákhoz is használnak
) )"Aztán most csodálkoznak, hogy a PSZÁF is már docx-ben és xlsx-ben küld dolgokat, és nem tudják megnyitni"
Talán felkéne rakni hozzá az ingyenes compatibility packot...
-
Alexios
veterán
Hm, én csütörtökön vettem notit, és elő volt telepítve már rá az office 2010 és azóta használom rajta a starter editiont(magyarul persze)
-
moonman
titán
-
DJS
tag
Nyilván, de én pont a fentebb emlegetett millió soros táblázatokról beszéltem.
-
moonman
titán
Valóban nem, de én itt már nem látom az Excel előnyét. Úgy értem, táblázatszerűen elrendezni az adatokat, függvényeket készíteni, elgépeléseket ellenőrizni meg dinamikus lekérdezéseket készíteni adatbázissal is lehet, sőt sokkal stabilabban és gyorsabban, és akkor már mi a fenének csináljuk ugyanezt egy táblázatkezelőben?
mert van, amit egyszerűbb Excelben összekattintgatni, mint SQL szervert telepíteni és megtanulni túrni benne. nyilván nem egymilliós táblázatokkal kell mindig szarakodni, ez csak egy elméleti maximum, hogy tuti elég legyen.
(még ez is mesterséges korlát amúgy.) -
ntomka
nagyúr
Nem is erről beszélek. Hanem arról, hogy a táblázatkezelést nem ilyen felhasználásra találták ki. Helyesbítek. Ilyen felhasználásra szerintem még alkalmatlan, már csak a sebessége miatt is. Persze lassan elég erősek az asztali gépek is hozzá, ha már "javascriptben írunk manapság játékot is"...

-
DJS
tag
Valóban nem, de én itt már nem látom az Excel előnyét. Úgy értem, táblázatszerűen elrendezni az adatokat, függvényeket készíteni, elgépeléseket ellenőrizni meg dinamikus lekérdezéseket készíteni adatbázissal is lehet, sőt sokkal stabilabban és gyorsabban, és akkor már mi a fenének csináljuk ugyanezt egy táblázatkezelőben?
-
moonman
titán
-
ntomka
nagyúr
-
floatr
veterán
-
ntomka
nagyúr
mondjuk csak megnyitás esetén hivatalos megoldást is ad ingyenesen az a "csúnya" MS
[link]
előbb-utóbb úgyis váltani kell.....aminek tök egyszerű racionális érvei vannak...pl. hányszor hallottam már, hogy lépjél ki légyszi a doksiból, mert nem tudok benne dolgozni.... 2010-ben egyszerre többen is lehetnek benne pl., olyan excel esetében mondjuk cellánkénti jogosultásgkiosztással (ez azért igen nagy előny lett volna, mikor 20-25 megás excellekkel szórakoztunk, és mivel a 2003-as oszlopainak sorainak száma kevés volt, Access is meg volt nyitva mellette
)szóval lehet átlaguser nem szembesült még vele, de a 2003-asban használható oszlopok és sorok száma igen sok esetben kevésnek bizonyul

Akinek ennyi sor kell, használjon adatbáziskezelőt.

-
pzstm
titán
nyilván ez csak egy aprócska dolog volt, de sokan szidják az Ms-t, hogy azért vegyenek meg 2007-est vagy 2010-est mert új formátumot régi nem kezel??? más kérdés, hogy szerkeszteni már nem tudnak vele.....
-
moonman
titán
talán arra gondolnak, hogy ezzel találkoznak a munkahelyeken is...

Nem mondok nevet...de igen nagy és neves cégről van szó, ahol 1 éve váltottak Office 2003-ra...addig Office 2000 és Office XP volt gépeken.....
Aztán most csodálkoznak, hogy a PSZÁF is már docx-ben és xlsx-ben küld dolgokat, és nem tudják megnyitni

floatr: mi is a baj azzal a ribbonnal? (csak mert miután már rájöttek, hogy gyorsabb vele a munka és teljesen jól használható, arról nem is beszélve, hogy totálisan személyre szabhatod, nem csak Office illetve nem csak MS termék használ Ribbon menüt...

és gondolom (milliós szoftverekről van szó, amiket igen komoly munkákhoz is használnak
) )docx-et meg xlsx-et még a 2000-essel is tudnának kezelni, ha tényleg akarnának.
mi egyébként angol szoftvereket használunk magyar MUI-val, az Office 2010-re migrálást már teszteljük, karácsonyig szeretnénk befejezni.
-
misx
senior tag
Szerintem sincs a váltásra szükség. A "Dejó"-t is azért írtam, mert inkább korainak érzem (2003 és 2007 között ugye 4 év volt). de persze lehet olyan újdonságok vannak benne, amelyek elég eladhatóvá teszik.
Otthonra meg pláne fölösleges. Alap dolgokat egy ingyenes változattal is meg lehet írni, mondjuk nekem próbaképpen fenn van a 2007, de a 2003 is bőven elég lenne. Cégnél többet dolgozok doksikkal, de ott "csak" OpenOffice van.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Sweet Lou 6
addikt
Nekünk már régóta az van az egyetemen. Nem hiszem, h. váltanánk most 2010-re, és nincs is rá szükség.
Szerintem sincs a váltásra szükség. A "Dejó"-t is azért írtam, mert inkább korainak érzem (2003 és 2007 között ugye 4 év volt). de persze lehet olyan újdonságok vannak benne, amelyek elég eladhatóvá teszik.
-
floatr
veterán
mondjuk csak megnyitás esetén hivatalos megoldást is ad ingyenesen az a "csúnya" MS
[link]
előbb-utóbb úgyis váltani kell.....aminek tök egyszerű racionális érvei vannak...pl. hányszor hallottam már, hogy lépjél ki légyszi a doksiból, mert nem tudok benne dolgozni.... 2010-ben egyszerre többen is lehetnek benne pl., olyan excel esetében mondjuk cellánkénti jogosultásgkiosztással (ez azért igen nagy előny lett volna, mikor 20-25 megás excellekkel szórakoztunk, és mivel a 2003-as oszlopainak sorainak száma kevés volt, Access is meg volt nyitva mellette
)szóval lehet átlaguser nem szembesült még vele, de a 2003-asban használható oszlopok és sorok száma igen sok esetben kevésnek bizonyul

Vicces is lenne, ha az lenne a különbség, hogy kicsit máshogy néz ki, meg más formátumot használ. A nagy költői kérdés az, hogy kinek kell ez valóban. Ha csak annyian használnák, akinek tényleg ez kell szvsz lényegesen kisebb lenne a piaca
Nálunk a legtöbb gond a kajarendelős xls-el szokott lenni
néha gondolkoztam rajta h egyik este írok valami kis retket, amivel ezt is meg lehet oldani, de nekem annyira nem fontos, mert én nem rendelek ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
WonderCSabo
félisten
Dejó. Mi suliban most váltottunk 2007-esre...
Nekünk már régóta az van az egyetemen. Nem hiszem, h. váltanánk most 2010-re, és nincs is rá szükség.
-
floatr
veterán
-
pzstm
titán
Nem rossz. Mondjuk egy formátumkonverzió miatt én sem perkálni ki egy vagyont, még céges szinten sem.
(#7) szabozsee nem telepíted fel, oszt nem kell megszokni. De a kedvencem, hogy a formátum miatt megveszem az új verziót, aztán a felület kényszerű váltása miatt megveszek hozzá egy classic menüt is... megéééérte
(#9) pzstm ezt nekik mondd, nehogy csak ezért meg kényszerüljenek venni az új csomagot

mondjuk csak megnyitás esetén hivatalos megoldást is ad ingyenesen az a "csúnya" MS
[link]
előbb-utóbb úgyis váltani kell.....aminek tök egyszerű racionális érvei vannak...pl. hányszor hallottam már, hogy lépjél ki légyszi a doksiból, mert nem tudok benne dolgozni.... 2010-ben egyszerre többen is lehetnek benne pl., olyan excel esetében mondjuk cellánkénti jogosultásgkiosztással (ez azért igen nagy előny lett volna, mikor 20-25 megás excellekkel szórakoztunk, és mivel a 2003-as oszlopainak sorainak száma kevés volt, Access is meg volt nyitva mellette
)szóval lehet átlaguser nem szembesült még vele, de a 2003-asban használható oszlopok és sorok száma igen sok esetben kevésnek bizonyul

-
floatr
veterán
talán arra gondolnak, hogy ezzel találkoznak a munkahelyeken is...

Nem mondok nevet...de igen nagy és neves cégről van szó, ahol 1 éve váltottak Office 2003-ra...addig Office 2000 és Office XP volt gépeken.....
Aztán most csodálkoznak, hogy a PSZÁF is már docx-ben és xlsx-ben küld dolgokat, és nem tudják megnyitni

floatr: mi is a baj azzal a ribbonnal? (csak mert miután már rájöttek, hogy gyorsabb vele a munka és teljesen jól használható, arról nem is beszélve, hogy totálisan személyre szabhatod, nem csak Office illetve nem csak MS termék használ Ribbon menüt...

és gondolom (milliós szoftverekről van szó, amiket igen komoly munkákhoz is használnak
) )Nem rossz. Mondjuk egy formátumkonverzió miatt én sem perkálni ki egy vagyont, még céges szinten sem.
(#7) szabozsee nem telepíted fel, oszt nem kell megszokni. De a kedvencem, hogy a formátum miatt megveszem az új verziót, aztán a felület kényszerű váltása miatt megveszek hozzá egy classic menüt is... megéééérte
(#9) pzstm ezt nekik mondd, nehogy csak ezért meg kényszerüljenek venni az új csomagot

-
#20678144
törölt tag
-
pzstm
titán
talán arra gondolnak, hogy ezzel találkoznak a munkahelyeken is...

Nem mondok nevet...de igen nagy és neves cégről van szó, ahol 1 éve váltottak Office 2003-ra...addig Office 2000 és Office XP volt gépeken.....
Aztán most csodálkoznak, hogy a PSZÁF is már docx-ben és xlsx-ben küld dolgokat, és nem tudják megnyitni

floatr: mi is a baj azzal a ribbonnal? (csak mert miután már rájöttek, hogy gyorsabb vele a munka és teljesen jól használható, arról nem is beszélve, hogy totálisan személyre szabhatod, nem csak Office illetve nem csak MS termék használ Ribbon menüt...

és gondolom (milliós szoftverekről van szó, amiket igen komoly munkákhoz is használnak
) ) -
floatr
veterán
Vagy meglátták a ribbont...

-
dajkopali
addikt
abszolút, én egyetemen tartok kurzust irodai alkalmazásokból, és a hipermodern (tényleg az, hardveresen és bizonyos szempontból szoftveresen is) oktatóteremben a 2003-as csomag fut...
talán arra gondolnak, hogy ezzel találkoznak a munkahelyeken is...
-
Sweet Lou 6
addikt
-
pzstm
titán
Dejó. Mi suliban most váltottunk 2007-esre...
Te még a szerencsésebbek közé tartozol akkor....legtöbb helyen tudtommal még mindig 2003-ast használnak

-
Sweet Lou 6
addikt
Dejó. Mi suliban most váltottunk 2007-esre...
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- BESZÁMÍTÁS! Microsoft XBOX Series X 1TB SSD fekete játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- 22 hónap gyári garis Lenovo Ideapad (i5 12th, 16 Gb 1 TB) AkciÓÓ!
- MacBook Air 13 M2 Midnight 16 GB RAM / 256 GB SSD Gyönyörű állapotban
- HP 15s 15.6" FHD IPS i3-1215U 16GB 256GB NVMe magyar vbill gar
- Lenovo akkumulátor jó állapotban
- Eladó egy pixel 8 pro 256/12(Új képek)
- Dell Latitude 5420 14" Touchscreen i5-1135G7 16GB 256GB 1 év garancia, 4G LTE OPCIÓ
- ÚJ Lenovo IdeaPad Slim 3 - 15.3" WUXGA - Snapdragon X X1-26-100 - 24GB - 1TB - Win11 - Garancia
- REFURBISHED - DELL Performance Dock WD19DCS (210-AZBN)
- LG SMART 32SR50F-W IPS Monitor! 1920x1080 / 8ms / 60hz
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest




![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Egy hónap alatt meg lehet szokni a 2007-es ribbonját. (A 2010-esét két hét alatt.)

