- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- TCL LCD és LED TV-k
- Leégett egy leégés ellen tervezett ROG Equalizer
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- Milyen TV-t vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen egeret válasszak?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
awexco
őstag
-
KRobi88
csendes tag
Az [Apple processzorai]val soha nem volt gond, reméljük ezek után sem lesz...

-
b.
félisten
Előbb utóbb minden olcsóbb lesz, ha elterjed.Gondolom először a professzionális piacra tör be aztán szépen leszivárog hozzánk halandókhoz is. Egyébként mindenképpen először a multiGPU kialakításban látnám az olcsóbb jövőt , utána a WoW ban, legalább is gamerpiacon.
-
awexco
őstag
Nem tévedsz úgy gondolom, szerintem is az lesz az igazi lépcső. CCIX és az Intel féle CXL plusz ehhez hozzájön a WoW kialakítás ,a kisebb csíkszél és a multiGPU akkor azt mondhatom, hogy egy hatalmas fejlődési lépcső előtt állunk a GPU-k, illetve GPU-CPU kombók terén, ahol ezek a számok és kialakítások 2 generáció múlva már erősen a múltat fogják jelképezni. Nagyon izgalmas lesz a jövő ilyen téren.
Ha esetleg tényleg lenne valami ARM ból is a desktop CPU vonalon ,az lenne az igazi,3 szereplős lenne mindegyik fontos szegmens.Előre lépés ide vagy oda az áraknak kétlem hogy használnának a 3d-s kialakítások

-
b.
félisten
Nem tévedsz úgy gondolom, szerintem is az lesz az igazi lépcső. CCIX és az Intel féle CXL plusz ehhez hozzájön a WoW kialakítás ,a kisebb csíkszél és a multiGPU akkor azt mondhatom, hogy egy hatalmas fejlődési lépcső előtt állunk a GPU-k, illetve GPU-CPU kombók terén, ahol ezek a számok és kialakítások 2 generáció múlva már erősen a múltat fogják jelképezni. Nagyon izgalmas lesz a jövő ilyen téren.
Ha esetleg tényleg lenne valami ARM ból is a desktop CPU vonalon ,az lenne az igazi,3 szereplős lenne mindegyik fontos szegmens. -
core i7
addikt
A mobil CPU ja hiába 8 magos messze nincsenek olyan utasításkészletei mint egy pc CPU nak
A GPU-rol ne is beszéljün...Valamint az se mindegy 5-6 vagy 22-32 colon játszik az ember
billentyű egér kombó is még mindíg élvezetesebb mint az érintős téma -
awexco
őstag
Ha kiizmozzák compute oldalon kivitelezhető de akkor gamer részről lesz gyenge a kari .
Igazából lohaszt nem tudni a naviról lássuk be
Én személy szerint a navi utáni genre várok nagyobb előre lépést . De lehet tévedek . -
b.
félisten
-
awexco
őstag
-
GeryFlash
veterán
-
joysefke
veterán
Azért ha belegondolsz, egy végponti titkosítást használó szoftverről is beszélhetünk...
Számtalan ilyen van. Telegram, Facse Messenger, Viber ésatöbbi. Aztán ott egy rakás irodai alkalmazás, ami nem csak a PC kiváltsága már. A Samsung féle DEX egyéb okosságokra is képes, pl. desktop linuxot futtatni. Ott egész sor alkalmazás van, ami nem a klotyón való nyokodást jelenti.
De enlíthetném a Cisco féle Jaber-t, ami videotelefonálást valósít meg. Asse annyira a WC magányára alapoz.
És az alkalmazás áruházak tele vannak ilyennel. Igen, vagy candy crush, meg minecraft, és ezekből biztos több van, de azért, mert okostelefon, nem kellene lebecsülni.
Szerintem bevételben ott lehet ez a piac, mint a PCs.Arra amiről Te írsz én ezt írtam megelőző jelleggel:
kiegészítve néhány programmal ami egy kis, buta és korlátozott felületet nyújt egy egyébként "PC alapú szerveren" futó szolgáltatáshoz.
-
opr
nagyúr
Azért ha belegondolsz, egy végponti titkosítást használó szoftverről is beszélhetünk...
Számtalan ilyen van. Telegram, Facse Messenger, Viber ésatöbbi. Aztán ott egy rakás irodai alkalmazás, ami nem csak a PC kiváltsága már. A Samsung féle DEX egyéb okosságokra is képes, pl. desktop linuxot futtatni. Ott egész sor alkalmazás van, ami nem a klotyón való nyokodást jelenti.
De enlíthetném a Cisco féle Jaber-t, ami videotelefonálást valósít meg. Asse annyira a WC magányára alapoz.
És az alkalmazás áruházak tele vannak ilyennel. Igen, vagy candy crush, meg minecraft, és ezekből biztos több van, de azért, mert okostelefon, nem kellene lebecsülni.
Szerintem bevételben ott lehet ez a piac, mint a PCs.Kollega a content creatorokra gondolt, nem a fogyasztokra. Es ebbol rengeteg van, ha belegondolunk kicsit.
Nekik tovabbra is kell a PC. Es itt nem feltetlen a programozas-videovagas-kepszerkesztes-stb vonalon kell gondolkodni, bar nyilvan az is beletartozik, sokkal testhezallobb pelda lehet pl az, hogy sok multinal olyan excel tablak/makrok vannak, hogy sokszor egy kozepesen eros PC is megfekszik toluk percekre, egy akarmilyen mai telefon meg max kinos mosollyal elkovet egy szeppukut.
Szoval, de, alapvetoen a telefon meg altalaban a tablet arra eleg, amit a kollega mondott, par kiveteltol eltekintve. Es mivel eros fogyasztasi es hutesi korlatok vannak, ez a belathato jovoben igy is marad. -
zetor2000
addikt
A mobilom többet tud mint pár éve a PCm és elfér a zsebemben.. nem tudom miért a PC iparral foglalkozik itt mindenki.
Mert nem mindenkinél merül ki az informatika a WC-n és buszmegállóban történő telefonnyomkodással.
PC-n meg PC alapú szervereken már 20 éve is komoly szoftverek futottak, az okostelefon pedig leginkább még mindig a fönti dolgokra való, kiegészítve néhány programmal ami egy kis, buta és korlátozott felületet nyújt egy egyébként "PC alapú szerveren" futó szolgáltatáshoz.
Azért ha belegondolsz, egy végponti titkosítást használó szoftverről is beszélhetünk...
Számtalan ilyen van. Telegram, Facse Messenger, Viber ésatöbbi. Aztán ott egy rakás irodai alkalmazás, ami nem csak a PC kiváltsága már. A Samsung féle DEX egyéb okosságokra is képes, pl. desktop linuxot futtatni. Ott egész sor alkalmazás van, ami nem a klotyón való nyokodást jelenti.
De enlíthetném a Cisco féle Jaber-t, ami videotelefonálást valósít meg. Asse annyira a WC magányára alapoz.
És az alkalmazás áruházak tele vannak ilyennel. Igen, vagy candy crush, meg minecraft, és ezekből biztos több van, de azért, mert okostelefon, nem kellene lebecsülni.
Szerintem bevételben ott lehet ez a piac, mint a PCs. -
joysefke
veterán
A mobilom többet tud mint pár éve a PCm és elfér a zsebemben.. nem tudom miért a PC iparral foglalkozik itt mindenki.
Mert nem mindenkinél merül ki az informatika a WC-n és buszmegállóban történő telefonnyomkodással.
PC-n meg PC alapú szervereken már 20 éve is komoly szoftverek futottak, az okostelefon pedig leginkább még mindig a fönti dolgokra való, kiegészítve néhány programmal ami egy kis, buta és korlátozott felületet nyújt egy egyébként "PC alapú szerveren" futó szolgáltatáshoz.
-
Reggie0
titán
De van akinek jo PC-je van.
-
Pug
nagyúr
Egyszeru, software-ek, win platform, ennyike...
-
BiTye
csendes tag
Hihetetlen ez a fejlődés. A mobilom többet tud mint pár éve a PCm és elfér a zsebemben.. nem tudom miért a PC iparral foglalkozik itt mindenki. Az Intel meg mindig 10 fölött és amúgy is kihalófélben van xD Várom már azt is mit hoz a 7nm EUV (Kirin 985) de ez az 5 nagyon...
-
awexco
őstag
hát mondjuk hogy őszinték legyünk erre szükség is lesz, hisz jelenleg 325 dollártól már van RTx 2060 ami 1080 szint kb, szóval a következő gentől én egy kicsit többet is várnék, de talán a minimumnak elvárnám a 250 dolláros 1080 teljesítményt.
Abu szerint 20 TFLOPS körüli lesz az érkező navi, persze sok aa kérdés , például hogy hova jön milyen felhasználásra és mennyiért valamint mit lép erre nvidia.20 tflops az radeon 7 alatt van nem ?
Mi is volt a kérdés ?Gyanús , hogy a navi utáni gen lesz a durva előlépés az ms és sony által szponzorált fejlesztésekből .
-
awexco
őstag
Hát pár partnerüket meg is szívatták rendesen ... azon csodálkozom , hogy nem perelték ki belőlük a szart is ...
-
GeryFlash
veterán
hát mondjuk hogy őszinték legyünk erre szükség is lesz, hisz jelenleg 325 dollártól már van RTx 2060 ami 1080 szint kb, szóval a következő gentől én egy kicsit többet is várnék, de talán a minimumnak elvárnám a 250 dolláros 1080 teljesítményt.
Abu szerint 20 TFLOPS körüli lesz az érkező navi, persze sok aa kérdés , például hogy hova jön milyen felhasználásra és mennyiért valamint mit lép erre nvidia.Azért ez nekem tipik Abu féle optimizmus kategóriaja. Csodálkoznék ha ugyanazon a nodeon amin a vega 7 tudott 14et hirtelen elohuznanak a kapbol +45-50%ot. Maximum valami elborult fogyasztassal tudom elkepzelni.
-
b.
félisten
-
Pug
nagyúr
-
arn
félisten
Igen az RTX 2060 is elég jól teljesít, néha kicsit lasabb mint a GTX 1080 de remek kártya.
Az RX 3080 250 dolcsiért remek volna a piacon, tudtommal idén nyáron minden kiderül szóval majd meglátjuk.Ha lesz 20 Teraflopsos navi nyilván annak is elkérhetik az árát, legalább az nvidia nem lesz egyeduralkodó a piacon.
3080 inkabb 800 lesz, mint 250

-
arn
félisten
-
carl18
addikt
hát mondjuk hogy őszinték legyünk erre szükség is lesz, hisz jelenleg 325 dollártól már van RTx 2060 ami 1080 szint kb, szóval a következő gentől én egy kicsit többet is várnék, de talán a minimumnak elvárnám a 250 dolláros 1080 teljesítményt.
Abu szerint 20 TFLOPS körüli lesz az érkező navi, persze sok aa kérdés , például hogy hova jön milyen felhasználásra és mennyiért valamint mit lép erre nvidia.Igen az RTX 2060 is elég jól teljesít, néha kicsit lasabb mint a GTX 1080 de remek kártya.
Az RX 3080 250 dolcsiért remek volna a piacon, tudtommal idén nyáron minden kiderül szóval majd meglátjuk.Ha lesz 20 Teraflopsos navi nyilván annak is elkérhetik az árát, legalább az nvidia nem lesz egyeduralkodó a piacon.
-
Reggie0
titán
Én azért reménykedtem a Navi erejébe, mert valahol volt egy pletyka mi szerint az AMD következő generációban 250 dolcsiért adná a GTX 1080 teljesítményét, ez szép és jó a kérdés mi lesz belőle igaz vagy mikor valósul meg. Mert Ha még idén piacra dobná 250-300 dolcsi környékén jó vétel lehetne.
2020-ban mikor az nvidia startol a következő generációval nyilván addigra a következő 250 dolláros GPU simán tudnia fog a GTX 1080 szintjét, szóval azért időbe dobja piacra az amd. Jövőre a GTX 1080 is már 4 éves kártya lesz,
Meg jött egy Navi pletyka mi szerint RX 3080 a RTX 2070 ellen jön és 250 dolcsiért fog piacra jönni. A kérdés mi ebből az igaz, abban biztos vagyok ha piacra jönni egy ilyen kártya vinnék mint a cukrot. "Köztük én is"

Mire az amd eljut odaig, hogy adja a 1080 kepesseget, addigra mar az lesz a kozepkategoria.
-
Pug
nagyúr
hát mondjuk hogy őszinték legyünk erre szükség is lesz, hisz jelenleg 325 dollártól már van RTx 2060 ami 1080 szint kb, szóval a következő gentől én egy kicsit többet is várnék, de talán a minimumnak elvárnám a 250 dolláros 1080 teljesítményt.
Abu szerint 20 TFLOPS körüli lesz az érkező navi, persze sok aa kérdés , például hogy hova jön milyen felhasználásra és mennyiért valamint mit lép erre nvidia.Nem inkabb a 1070Ti tempojat hozza 2060?
-
b.
félisten
Én azért reménykedtem a Navi erejébe, mert valahol volt egy pletyka mi szerint az AMD következő generációban 250 dolcsiért adná a GTX 1080 teljesítményét, ez szép és jó a kérdés mi lesz belőle igaz vagy mikor valósul meg. Mert Ha még idén piacra dobná 250-300 dolcsi környékén jó vétel lehetne.
2020-ban mikor az nvidia startol a következő generációval nyilván addigra a következő 250 dolláros GPU simán tudnia fog a GTX 1080 szintjét, szóval azért időbe dobja piacra az amd. Jövőre a GTX 1080 is már 4 éves kártya lesz,
Meg jött egy Navi pletyka mi szerint RX 3080 a RTX 2070 ellen jön és 250 dolcsiért fog piacra jönni. A kérdés mi ebből az igaz, abban biztos vagyok ha piacra jönni egy ilyen kártya vinnék mint a cukrot. "Köztük én is"

hát mondjuk hogy őszinték legyünk erre szükség is lesz, hisz jelenleg 325 dollártól már van RTx 2060 ami 1080 szint kb, szóval a következő gentől én egy kicsit többet is várnék, de talán a minimumnak elvárnám a 250 dolláros 1080 teljesítményt.
Abu szerint 20 TFLOPS körüli lesz az érkező navi, persze sok aa kérdés , például hogy hova jön milyen felhasználásra és mennyiért valamint mit lép erre nvidia. -
carl18
addikt
Én azért reménykedtem a Navi erejébe, mert valahol volt egy pletyka mi szerint az AMD következő generációban 250 dolcsiért adná a GTX 1080 teljesítményét, ez szép és jó a kérdés mi lesz belőle igaz vagy mikor valósul meg. Mert Ha még idén piacra dobná 250-300 dolcsi környékén jó vétel lehetne.
2020-ban mikor az nvidia startol a következő generációval nyilván addigra a következő 250 dolláros GPU simán tudnia fog a GTX 1080 szintjét, szóval azért időbe dobja piacra az amd. Jövőre a GTX 1080 is már 4 éves kártya lesz,
Meg jött egy Navi pletyka mi szerint RX 3080 a RTX 2070 ellen jön és 250 dolcsiért fog piacra jönni. A kérdés mi ebből az igaz, abban biztos vagyok ha piacra jönni egy ilyen kártya vinnék mint a cukrot. "Köztük én is"

-
Bici
félisten
Ahogy én tudom a navi lesz a fogyasztás és teljesítmény téren nagy előrelépés. Ezt Régóta fejleszti az AMD mert ez lesz az új konzolokban is, szóval 2 legyet egy csapásra. Asszem a Sony is felkérte őket pár éve hogy csináljanak valami durvát a következő gépükbe.
A 7 nanométer valódi erejét inkább a Zen 2 fogja prezentálni, vagy a új Navi de majd meglátjuk mit hozz a jövő.
Intelről ne is beszéljünk "Jövőre csúszik tudtommal a Comet Lake-S" 2020-ban ismét 14+++++++++
Már azt se tudom hányszor akarja ugyan azt piacra dobni
Szóval ha a hír amit olvastam igaz idén is 14 nano lesz a fronton és jövőre is.
Mire az Intel lemegy 10 nanométerre addigra az AMD már 5 nanométeren lesz.Persze nem kell félteni intel bácsit se, veszik így is mint a cukrot.
Én a Navitól nem várnék mérsékelt előrelépésnél többet.
Lehet, hogy a GCN-ek eddigi előrelépéseihez képest most nagyobb lesz, de nem a Navi fogja visszahozni a Radeon 9500-9800 széria régi fényét.
Az igazi előrelépés szerintem a következő új architektúra megjelenése elött nem várható. -
Fücsök007
őstag
Ahogy én tudom a navi lesz a fogyasztás és teljesítmény téren nagy előrelépés. Ezt Régóta fejleszti az AMD mert ez lesz az új konzolokban is, szóval 2 legyet egy csapásra. Asszem a Sony is felkérte őket pár éve hogy csináljanak valami durvát a következő gépükbe.
A 7 nanométer valódi erejét inkább a Zen 2 fogja prezentálni, vagy a új Navi de majd meglátjuk mit hozz a jövő.
Intelről ne is beszéljünk "Jövőre csúszik tudtommal a Comet Lake-S" 2020-ban ismét 14+++++++++
Már azt se tudom hányszor akarja ugyan azt piacra dobni
Szóval ha a hír amit olvastam igaz idén is 14 nano lesz a fronton és jövőre is.
Mire az Intel lemegy 10 nanométerre addigra az AMD már 5 nanométeren lesz.Persze nem kell félteni intel bácsit se, veszik így is mint a cukrot.
Egyelőre még veszik, viszont 1-2 év múlva már nem lesz ilyen nagy előnye, és nem lesz majdnem monopol helyzetben. Mondjuk a 7nm-es node-juk jövő évben akár tömegtermelésbe is állhat, majd meglátjuk.
A foveros amúgy tényleg jól jönne a piacnak, de nem 14nm-en.
-
carl18
addikt
Ahogy én tudom a navi lesz a fogyasztás és teljesítmény téren nagy előrelépés. Ezt Régóta fejleszti az AMD mert ez lesz az új konzolokban is, szóval 2 legyet egy csapásra. Asszem a Sony is felkérte őket pár éve hogy csináljanak valami durvát a következő gépükbe.
A 7 nanométer valódi erejét inkább a Zen 2 fogja prezentálni, vagy a új Navi de majd meglátjuk mit hozz a jövő.
Intelről ne is beszéljünk "Jövőre csúszik tudtommal a Comet Lake-S" 2020-ban ismét 14+++++++++
Már azt se tudom hányszor akarja ugyan azt piacra dobni
Szóval ha a hír amit olvastam igaz idén is 14 nano lesz a fronton és jövőre is.
Mire az Intel lemegy 10 nanométerre addigra az AMD már 5 nanométeren lesz.Persze nem kell félteni intel bácsit se, veszik így is mint a cukrot.
-
arn
félisten
-
Fücsök007
őstag
Továbbá tartják/tartották az ütemtervet, ami eddig csak a Samsungnak sikerült rajtuk kívül. GloFo már kiesett, Intelnél pedig a kis halakat leszámítva nem várható nagy érdeklődés a bérgyártásra.
-
Reggie0
titán
-
Fücsök007
őstag
A Radeon VII az architektúra miatt eleve nem lehet jó fogyasztásban, inkább a ryzen 2-es procik fogyasztása lesz a mérvadó a mostani 12nm-hez képest. Szerintem nvidia esetében csak az ár miatt nem maradtak a TSMC node-oknál, a kisebb lehetséges megrendelők meg kivárnak. A már kiforrott gyártósorokra biztosan nagyobb lesz az igény is.
-
Cifu
félisten
-
bitblueduck
senior tag
-
Cifu
félisten
2 liter energiaitalt meg 2 kávét ittam meg 10h óta, szóval talán túlpörögtem, és főként nem is az zavar, éppen mivel tesztelnek, hanem hogy túl korán osztanak meg valójában semmit sem érő infókat. Egy A76-tal való tesztelést mondjuk igen érdekesnek és hasznosnak látnék, még akkor is, ha nem tudnának nagy előrelépéseket felmutatni. Az persze lehet, nem lenne annyira eladható marketing szempontból.
Az viszont számomra egyértelműen antipatikus, ahogy most ezzel a néhány számmal dobálóznak.
Évszázadok, de talán évezredek óta a gazdasági életben létfontosságú, hogy ki tud "elsőzni". Ha a TSMC egy kritikus gyártási mérföldkövet elért, nyilván nagy dobra fogja verni, hiszen az a célja, hogy a potenciális partnereket tárgyalóasztalhoz tudja ültetni. Teljesen érthető tehát ez a fajta üzleti és kommunikációs magatartás.
Megértem az ellenszenvet, de a gazdasági élet is bizonyos szintig a darwinizmusra épül (amit aztán szabályokkal és törvényekkel igyekeznek úgy-ahogy kordában tartani), így ostobaság lenne részükről, ha nem élnének az ilyen lehetőségekkel.
-
b.
félisten
2 liter energiaitalt meg 2 kávét ittam meg 10h óta, szóval talán túlpörögtem, és főként nem is az zavar, éppen mivel tesztelnek, hanem hogy túl korán osztanak meg valójában semmit sem érő infókat. Egy A76-tal való tesztelést mondjuk igen érdekesnek és hasznosnak látnék, még akkor is, ha nem tudnának nagy előrelépéseket felmutatni. Az persze lehet, nem lenne annyira eladható marketing szempontból.
Az viszont számomra egyértelműen antipatikus, ahogy most ezzel a néhány számmal dobálóznak.
ezt megszokhattad volna már főleg a TSMC től. Amikor a Glofo bejelentette a 7nm-t célnak az IBM mel, ők már lengették a teszteredményeket milyen jó lesz az övék.
Ezelőtt pár hónapja meg azt mondogatták, hogy nem lesz majd gyártókapacitás 7 nm-n annyi megrendelés van. Közben meg kiderült, hogy ha pár gyártó nem áll át akkor most néznének a fejükből.
Ráadásul Samsung olcsóbb is jelenleg.
Kellenek az ilyen számok a marketing szempontjából, de valószínűleg több terméket teszteltek és itt jött ki a legjobb arányszám és ez kell a piacnak és a partnereknek, főleg ha első valamiben a gyártó. -
opr
nagyúr
2 liter energiaitalt meg 2 kávét ittam meg 10h óta, szóval talán túlpörögtem, és főként nem is az zavar, éppen mivel tesztelnek, hanem hogy túl korán osztanak meg valójában semmit sem érő infókat. Egy A76-tal való tesztelést mondjuk igen érdekesnek és hasznosnak látnék, még akkor is, ha nem tudnának nagy előrelépéseket felmutatni. Az persze lehet, nem lenne annyira eladható marketing szempontból.
Az viszont számomra egyértelműen antipatikus, ahogy most ezzel a néhány számmal dobálóznak.
Erdekes lenne, az biztos ,de azzal szvsz az a problema, hogy nincs belole kesz 5nm-es dizajn, ugy meg nem igazan lehet a dologgal mit csinalni, most csak ezert meg nem fognak kesziteni egyet, mert valszeg rohadt draga lenne. Szerintem most -koltseghatekonysagot is figyelembe veve- kihoztak ebbol, amit ki lehetett.
Egyreszt tudnak szamokkal dobalozni, masreszt van ra egyszeru bizonyitekuk, hogy mukodik az eljaras.

Amugy 2liter energiaital meg 2 kave utan en szerintem fel-ala rohangalnek a varosban kiforditott zsebekkel es kilogo f@sszal nino-nino-zva meg uvoltozve, hogy en vagyok a rendor-villam-elefant... Ugyhogy le a kalappal, jol birod, de biztos vagy benne, hogy jo otlet ez?

-
Fred23
nagyúr
2 liter energiaitalt meg 2 kávét ittam meg 10h óta, szóval talán túlpörögtem, és főként nem is az zavar, éppen mivel tesztelnek, hanem hogy túl korán osztanak meg valójában semmit sem érő infókat. Egy A76-tal való tesztelést mondjuk igen érdekesnek és hasznosnak látnék, még akkor is, ha nem tudnának nagy előrelépéseket felmutatni. Az persze lehet, nem lenne annyira eladható marketing szempontból.
Az viszont számomra egyértelműen antipatikus, ahogy most ezzel a néhány számmal dobálóznak.
-
borg25
senior tag
Vagy inkább az A72 megjelenése óta minden új gyártást azzal tesztelnek, s azzal hasonlítják össze. Lehetne tervezni A76-ra, de ha abból nincs 7nm referencia akkor minek? Most megtervezi 7-re is pluszban? Esetleg összehasonlítani egy hozzá közel azonossal? Azt meg semmire se lehet használni.
Így meg ki tudja, lehet, hogy 28nm kezdve tudják összehasonlítani az A72-ket. -
Silεncε
őstag
Nem tudom, minek kell a pártjukat fogni; ha A72-es magokkal lehetett tesztelni, miért ne lehetett volna A76-osakkal?! Igen, kicsit bonyolultabb lett volna, de sokkal hasznosabb is! A valóban hasznosítható tapasztalatok szerintem simán megérték volna az extra ráfordított időt, energiát. Ja, hogy nem jött volna ki az 1,8x-os tranzisztorsűrűség?!

Egyébként meg simán lehet, hogy tesztelték már A76-os magokkal is a fejlettebb gyártástechnológia hatásait, csak annak az eredményeit mondjuk nem reklámozzák. Akár csak azért, mert nem értek el 1,8x-os tranzisztorsűrűséget, akár csak azért, mert mondjuk kiderült, hogy terhelésre több hőt termel a chip, mint kéne stb. Nekem semmit se ér az A72-vel végzett tesztjük eredménye, ez van.
"Nekem semmit se ér az A72-vel végzett tesztjük eredménye, ez van." - mondjuk nem is neked szánták...
-
opr
nagyúr
"pont, hogy ritka, hogy ilyen összetett és modern dolgon tesztelik"
Vajon miért választottak akkor ilyen bonyolultat mégis?! A fizikailag lehetséges és lehetetlen határán erre van szükség szerintem a haladáshoz. Viszont az A76-os mag köztudottan jönni fog 5 nm-re is, vagyis mindenképpen meg fogják csinálni erre a node-ra, talán már most is próbálkoznak vele. Csak van egy olyan érzésem, azzal még nem lehetne villogni.
Ha legalább fogyasztási adatokat is említettek volna...
De mindegy, ha valakit boldogítanak ezek a számok, és hasznosnak látja őket, hát örüljön nekik bátran!
Kivancsisagbol, szerinted mivel kellett volna tesztelni?
-
Bici
félisten
"pont, hogy ritka, hogy ilyen összetett és modern dolgon tesztelik"
Vajon miért választottak akkor ilyen bonyolultat mégis?! A fizikailag lehetséges és lehetetlen határán erre van szükség szerintem a haladáshoz. Viszont az A76-os mag köztudottan jönni fog 5 nm-re is, vagyis mindenképpen meg fogják csinálni erre a node-ra, talán már most is próbálkoznak vele. Csak van egy olyan érzésem, azzal még nem lehetne villogni.
Ha legalább fogyasztási adatokat is említettek volna...
De mindegy, ha valakit boldogítanak ezek a számok, és hasznosnak látja őket, hát örüljön nekik bátran!
Szerintem nem kell ennek nagy jelentosseget tulajdonitani. Valoszinuleg az A72-t mar fejbol tudja minden mernokuk, igy azzal volt leginkabb biztonsagos es gyors tesztelni.
Persze, ez csak tipp. -
Fred23
nagyúr
""Ezt egy ARM Cortex-A72-es processzormagon mérték ki"
Szánalmas. Miért nem mertek valami modernebb öszehasonlítási alapot választani?!"

1. FYI: pont, hogy ritka, hogy ilyen összetett és modern dolgon tesztelik, általában faék-egyszerű SRAM-cellákkal szokták az összehasonlításokat csinálni, az mindössze 4 vagy 6 tranyó oszt' csá. Hozzá képest az A72 űrtechnika, 64 bites OoO végrehajtású proci több milllió tranzisztorból, ezt egy új processre áttervezni nem kevés munka volt.2. Mit számít, hogy milyen modern proci az A72? Készítettek belőle 7 nm-es és 5 nm-es verziót, lemérték, összehasonlították, almát-almával - egy procival összehasonlítani mégiscsak életszerűbb, mint amikor csak SRAM-cellákból kiindulva almát-körtével jönnek elő a számokkal. Talán a méter is túl régi, ideje lenne egy újméter viszonyítási alapot kitalálni, meg újkilót?

"pont, hogy ritka, hogy ilyen összetett és modern dolgon tesztelik"
Vajon miért választottak akkor ilyen bonyolultat mégis?! A fizikailag lehetséges és lehetetlen határán erre van szükség szerintem a haladáshoz. Viszont az A76-os mag köztudottan jönni fog 5 nm-re is, vagyis mindenképpen meg fogják csinálni erre a node-ra, talán már most is próbálkoznak vele. Csak van egy olyan érzésem, azzal még nem lehetne villogni.
Ha legalább fogyasztási adatokat is említettek volna...
De mindegy, ha valakit boldogítanak ezek a számok, és hasznosnak látja őket, hát örüljön nekik bátran!
-
gliskard
senior tag
...oh, milyen kár, hogy a nagyobb gyártók emberei nem olvassák a PH fórumokat.

Biztos nagyon sokat tanulhatnánk a béna mérnökeik és a többi senkiházi az itt felhalmozott és ingyen közreadott tudásból! -
Norb79
addikt
Nem tudom, minek kell a pártjukat fogni; ha A72-es magokkal lehetett tesztelni, miért ne lehetett volna A76-osakkal?! Igen, kicsit bonyolultabb lett volna, de sokkal hasznosabb is! A valóban hasznosítható tapasztalatok szerintem simán megérték volna az extra ráfordított időt, energiát. Ja, hogy nem jött volna ki az 1,8x-os tranzisztorsűrűség?!

Egyébként meg simán lehet, hogy tesztelték már A76-os magokkal is a fejlettebb gyártástechnológia hatásait, csak annak az eredményeit mondjuk nem reklámozzák. Akár csak azért, mert nem értek el 1,8x-os tranzisztorsűrűséget, akár csak azért, mert mondjuk kiderült, hogy terhelésre több hőt termel a chip, mint kéne stb. Nekem semmit se ér az A72-vel végzett tesztjük eredménye, ez van.
Ha olyasmit gyártasz ami utána a kukába kerül, akkor érdemes olcsón megoldani. Nyilván lehetne selejtet gyártani végtelen plusz kettő pénzért, de ez a profitorientált cégeknél elég ritka megoldás.
-
.mf
veterán
""Ezt egy ARM Cortex-A72-es processzormagon mérték ki"
Szánalmas. Miért nem mertek valami modernebb öszehasonlítási alapot választani?!"

1. FYI: pont, hogy ritka, hogy ilyen összetett és modern dolgon tesztelik, általában faék-egyszerű SRAM-cellákkal szokták az összehasonlításokat csinálni, az mindössze 4 vagy 6 tranyó oszt' csá. Hozzá képest az A72 űrtechnika, 64 bites OoO végrehajtású proci több milllió tranzisztorból, ezt egy új processre áttervezni nem kevés munka volt.2. Mit számít, hogy milyen modern proci az A72? Készítettek belőle 7 nm-es és 5 nm-es verziót, lemérték, összehasonlították, almát-almával - egy procival összehasonlítani mégiscsak életszerűbb, mint amikor csak SRAM-cellákból kiindulva almát-körtével jönnek elő a számokkal. Talán a méter is túl régi, ideje lenne egy újméter viszonyítási alapot kitalálni, meg újkilót?

-
Fred23
nagyúr
Nem tudom, minek kell a pártjukat fogni; ha A72-es magokkal lehetett tesztelni, miért ne lehetett volna A76-osakkal?! Igen, kicsit bonyolultabb lett volna, de sokkal hasznosabb is! A valóban hasznosítható tapasztalatok szerintem simán megérték volna az extra ráfordított időt, energiát. Ja, hogy nem jött volna ki az 1,8x-os tranzisztorsűrűség?!

Egyébként meg simán lehet, hogy tesztelték már A76-os magokkal is a fejlettebb gyártástechnológia hatásait, csak annak az eredményeit mondjuk nem reklámozzák. Akár csak azért, mert nem értek el 1,8x-os tranzisztorsűrűséget, akár csak azért, mert mondjuk kiderült, hogy terhelésre több hőt termel a chip, mint kéne stb. Nekem semmit se ér az A72-vel végzett tesztjük eredménye, ez van.
-
MittuDomain_
őstag
Igazad van, majd az Intelt bérgyártat itt.
Úgyis kell nekik egy kis segítség a gyártsástechnológiában.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
poci76
aktív tag
Szerintem igaza lesz a kolleganak, nalam is kilendult az ironia-meter.

Mas, nem csak neked: Van valami informacio a sorban allo ugyfelekrol? Ugy ertem, hogy pl a 7nm-nel lehetett tudni elore, hogy melyik "nagyok" versenyeznek a kapacitasert (AMD, nV, Apple, Qualcomm), erdekes lenne itt is valami ilyesmi. Tippre azt mondanam, hogy ugyan ez a negy ceg, de sose lehet tudni.
Szerintem az AMD nem biztos, hogy egyből benevez rá. Arra tippelnék, hogy legalább egy évet kivárnak. A 7 nm EUV-t sem erőltetik annyira. Valószínűleg eleinte elég drága lesz, a 7 nm-re meg égetően szükségük van, azért tolták jobban.
-
MittuDomain_
őstag
-
arn
félisten
-
Bici
félisten
-
Pug
nagyúr
Vannak bajok a fejekben, de durvan am...
-
arn
félisten
reszkess... az intel par even belul megoldja a 10nmt

-
opr
nagyúr
Szerintem igaza lesz a kolleganak, nalam is kilendult az ironia-meter.

Mas, nem csak neked: Van valami informacio a sorban allo ugyfelekrol? Ugy ertem, hogy pl a 7nm-nel lehetett tudni elore, hogy melyik "nagyok" versenyeznek a kapacitasert (AMD, nV, Apple, Qualcomm), erdekes lenne itt is valami ilyesmi. Tippre azt mondanam, hogy ugyan ez a negy ceg, de sose lehet tudni.
-
Thrawn
félisten
Szerintem csak nem jött át neked a szarkazmusa...
Egyértelmű szinte mindenkinek, milyen cuccokkal kell kezdeni a tesztgyártást.Biztos vagy benne? Szerintem komolyan gondolja

-
Norb79
addikt
-
poci76
aktív tag
Hát most eleve vmi egyszerű kell, amin meg tudod azt csinálni, hogy 7 nanon ráfér 28 bizbasz, 5 nanon meg kilegózod, hogy odafér 31, és tadam ott a plusz ~15%. Egy baromi bonyolult procin ez az nem ennyire simaliba, és akkor már a proci áttervezése se két perc, hogy működő verziót le tudja gyártani ilyen meg olyan csíkszélességen.
Én már nagyon várom, hogy ezekből asztali proci meg vga legyen, mert azok a wattok amiket ezek a részegységes hőbe fordítanak át csak nem akarnak csökkeni.
A cikk azt írja, hogy 1,8x-es tranzisztorsűrűség, úgyhogy a 28 "bizbasz" helyett nem 31, hanem 50 fér oda. A +15% az mondjuk a nagyobb órajel.
-
Segal
veterán
Mert tutira itt jöttek ki a legszebb számok
-
lionhearted
őstag
Mert ARM licencet vehet fillérekért, AMD licencet meg semennyiért. Ez elég indok?
-
Fred23
nagyúr
Szerintem csak nem jött át neked a szarkazmusa...
Egyértelmű szinte mindenkinek, milyen cuccokkal kell kezdeni a tesztgyártást.& Norb79:
Így tesztelve könnyű nagyokat mondani! 1,8x-os tranzisztorsűrűség?! Na persze!
-
MittuDomain_
őstag
-
Norb79
addikt
Hát most eleve vmi egyszerű kell, amin meg tudod azt csinálni, hogy 7 nanon ráfér 28 bizbasz, 5 nanon meg kilegózod, hogy odafér 31, és tadam ott a plusz ~15%. Egy baromi bonyolult procin ez az nem ennyire simaliba, és akkor már a proci áttervezése se két perc, hogy működő verziót le tudja gyártani ilyen meg olyan csíkszélességen.
Én már nagyon várom, hogy ezekből asztali proci meg vga legyen, mert azok a wattok amiket ezek a részegységes hőbe fordítanak át csak nem akarnak csökkeni.
-
Thrawn
félisten
Én sem értem mit bohóckodnak tesztgyártáson sram-mal meg egyszerű maggal, miért nem egy kimaxolt threadrippert készítenek?
Tesztnek Threadrippert? Minek?

-
bitblueduck
senior tag
Én sem értem mit bohóckodnak tesztgyártáson sram-mal meg egyszerű maggal, miért nem egy kimaxolt threadrippert készítenek?
-
Fred23
nagyúr
"Ezt egy ARM Cortex-A72-es processzormagon mérték ki"
Szánalmas. Miért nem mertek valami modernebb öszehasonlítási alapot választani?! Mondjuk minimum valami olyat, amit gyártanak is 7 nm-en.
Illetve beszélhetnének a fogyasztási adatokról is!
-
Cifu
félisten
Akkor tehát beelőzik a Samsungot? Szép....
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS)
- Gurulunk, WAZE?!
- Robotporszívók
- Gothic Remake - Fókuszban a harcrendszer
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- PH!otósok beszélgetős, offolós topikja
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- További aktív témák...
- Bomba ár! Dell Latitude 5300 I i7-8665U I 16GB I 256SSD I 13,3" HD I W11 I 6 hó gari
- Bomba ár! Dell Latitude 5310 I i7-10610U I 16GB I 256SSD I 13,3" HD I W11 I 6 hó gari
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T570 I i5-6300U I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I W11 I 6 hó gari
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L390 Yoga I i5-8265U I 16GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I W11 I 6 hó gari
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T580 I i5-8350U I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD I W11 I 6 hó gari
- Lenovo Idea Tab Plus 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÚJ "okosított" Nintendo Switch OLED, picofly modchip, 128GB, TMR analog karokkal, + tok és üvegfólia
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone SE (2016), Apple iPhone SE2 (2020), Apple iPhone SE3 (2022)
- Új! Gigabyte Aero X16 UltraSlim Gamer Laptop Ryzen 7 350 32GB 2TB RTX 5060 16" QHD+ 165Hz Garancia
- Huawei FreeClip 2
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)







